Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Polsat News w HD, który mam czasem okazję oglądać w UPC moim zdaniem nie oferuje takiej jakości jak tvn24 w HD. Nie wiem czy to kwestia ich produkcji, kamer, sprzętu itp. czy czegoś innego.

Notabene polsat news w HD mógłby też zawitać do MM.

 

Polsat News HD ma w wysokiej rozdzielczości praktycznie tylko studio i reklamy. Czasem udaje się zobaczyć jakąś transmisję na żywo w dobrej jakości, ale to ruletka.

TVN 24 HD to obraz-bajka. Przy relacjach z ważnych konferencji prasowych, aż miło przełączyć i pooglądać, choć nie jestem zwolennikiem komentarzy i wywiadów tej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś z Gdyni mógł potwierdzić zmiany to byłoby super. Niestety kiszę się w robocie i dopiero popołudniu będę się emocjonował. :D

Potwierdzam :D Wreszcie jako-taki porządek panuje na domyślnej liście.

 

Aczkolwiek mam pewien problem pośrednio dotyczący tych zmian. W Samsungu H6400, korzystając czy to z wbudowanego guide'a czy z pilota ekranowego nie wszystkie kanały mają aktualne położenie. Przykładowo, na 41 zamiast kanału z paczki C+ mam TRWAM. Do tego pozostały też kanały ze starej numeracji, tzn. wg telewizora wciąż są programy na kanałach 4--, 5-- i 6--. Czy ktoś wie jak poradzić sobie z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czy telewizje mają jakieś statystyki donośnie oglądalności stacji sd i hd. Czy przykładowo stację HD chętniej się ogląda niż sd? Moim zdaniem tak, ale interesuje mnie co mówią na ten temat liczby.

Inne pytanie jakie miałbym do kogoś z branży to czy sieci kablówkowe mają technicznie możliwość zbierania informacji jaki abonent ile ogląda jakich kanałów? Czy technicznie mają możliwość? W analogu z pewnością nie, ale w przypadku cyfrowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat News w HD, który mam czasem okazję oglądać w UPC moim zdaniem nie oferuje takiej jakości jak tvn24 w HD. Nie wiem czy to kwestia ich produkcji, kamer, sprzętu itp. czy czegoś innego.

Notabene polsat news w HD mógłby też zawitać do MM.

Ostatnio się zaczęło pojawiać więcej transmisji w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat News HD ma w wysokiej rozdzielczości praktycznie tylko studio i reklamy. Czasem udaje się zobaczyć jakąś transmisję na żywo w dobrej jakości, ale to ruletka.

TVN 24 HD to obraz-bajka. Przy relacjach z ważnych konferencji prasowych, aż miło przełączyć i pooglądać, choć nie jestem zwolennikiem komentarzy i wywiadów tej stacji.

Szczególnie gdy na polsacie news HD jest info, że połączenie w technologii LTE :brawo:

Też zauważyłem, że studio może i jest w HD, natomiast materiały nie grzeszą jakością HD. Nie wiem czy wszystkie ale przy tvn24 HD obraz wypada często blado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zappka Discovery Life z naszej sieci:

 

7f1b641a65e2.jpg

 

Później postaram się jeszcze dodać, dla potomności, zappki ze zmian styczniowych. ;)

 

Inne pytanie jakie miałbym do kogoś z branży to czy sieci kablówkowe mają technicznie możliwość zbierania informacji jaki abonent ile ogląda jakich kanałów? Czy technicznie mają możliwość? W analogu z pewnością nie, ale w przypadku cyfrowej?

Mają (DTV i szczególnie IPTV). Jest kanał zwrotny w dekoderach ADB DTV. IPS i moduły CAM nie mają. Nie wiem, jak z dekoderami Streamu, bo nie miałem styczności. Natomiast nie wykorzystują tej możliwości. Bo ktoś musi zbierać te statystyki, a to kosztuje. Poza tym, muszą być chętni na wykupienie dostępu do nich. Ale kanały wolą korzystać z pomiarów Nielsena. To raczej się nie zmieni. Samej sieci praktycznie te statystyki niepotrzebne, przynajmniej Multimedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirolop, @kubus76k:

Problem w tym, że korzystam z dekodera Multimedii i z opcji pilota uniwersalnego w Samsungu. Z jakiegoś powodu miesza on 2 listy, tj. z nową numeracją i starą. Jest możliwość zmiany nazwy, kanału lub usunięcia programu, tyle że ja bym miał do wyedytowania jakieś 100 kanałów. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gdyni zmiany już też zostały wprowadzone. Tak jak już wspominaliście super jakość na TVN 24 HD oraz według mnie na Travel Channel HD.

 

Natomiast nie działa mi przewodnik. :( Wciskam "Guide" na pilocie i wyskakuje tylko pasek z info o kanale. :( Ktoś ma ten problem ? Może resecik dekodera trzeba zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze nudziło się w pracy i na mapce, obszarze działalności MMP zaznaczył zielono miasta w którym jest dostępna prawdopodobnie pełna oferta.

No właśnie - PRAWDOPODOBNIE, bo jak widzę kolega zaznaczył Nowy Dwór Gdański na zielono, a u nas bida aż piszczy. Mamy wszystkiego 13 programów w HD i brak wielu programów dostępnych w innych lokalizacjach. Paczki C+ i HBO tylko w SD. Dzisiaj w nocy zapowiadane są zmiany w Malborku, gdzie jest nasze biuro BOK, ale o NDG nic nie napisali na FB w swoim harmonogramie. Nie wiem więc, czy będą jakiekolwiek zmiany. Za kilkanaście godzin okaże się, czy nadal jesteśmy traktowani jak piąte koło u wozu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kiler

Oglądasz TV Wybrzeże oznaczony w EPG jako TVT Telewizja Teletronik ? (teraz kanał 225, wcześniej chyba 810),

 

Info dla kolegów z głębi Polski, jest to kanał lokalny którym Multimedia się wogóle nie chwali że jest w ofercie.....Czy w innych częściach Polski są też podobne lokalne kanały...?

 

pozdrawiam Marek, Gdynia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samej sieci praktycznie te statystyki niepotrzebne, przynajmniej Multimedii.

Bezcenne dane. Moim zdaniem takie dane byłyby dużo bardziej wiarygodne niż jakiekolwiek inne badania czy ankiety, powiedziałoby które kanały ogląda się w jakim stopniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezcenne dane. Moim zdaniem takie dane byłyby dużo bardziej wiarygodne niż jakiekolwiek inne badania czy ankiety, powiedziałoby które kanały ogląda się w jakim stopniu

 

 

To jest podstawa, badanie preferencji klientów odnośnie oglądalności programów.

Tylko po co to robić, jeśli nie będzie się z tego korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze nudziło się w pracy i na mapce, obszarze działalności MMP zaznaczył zielono miasta w którym jest dostępna prawdopodobnie pełna oferta.

No właśnie - PRAWDOPODOBNIE, bo jak widzę kolega zaznaczył Nowy Dwór Gdański na zielono, a u nas bida aż piszczy. Mamy wszystkiego 13 programów w HD i brak wielu programów dostępnych w innych lokalizacjach. Paczki C+ i HBO tylko w SD. Dzisiaj w nocy zapowiadane są zmiany w Malborku, gdzie jest nasze biuro BOK, ale o NDG nic nie napisali na FB w swoim harmonogramie. Nie wiem więc, czy będą jakiekolwiek zmiany. Za kilkanaście godzin okaże się, czy nadal jesteśmy traktowani jak piąte koło u wozu.

Przecież jest na ŻÓŁTO, a nie zielono. ;) Co oznacza, że są jakieś braki. PS należysz do Multimedia Polska czy Multimedia Polska - Południe? Pewnie macie układ programów podobny do Sanoka: http://zapodaj.net/eeed805e226a5.jpg.html ?

Jeśli ktoś widzi na mapce jakiś błąd to niech da znać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...