Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Aktualności 01.10.2013 r.

Uprzejmie informujemy, że z dniem 01.10.2013 r. w sieci Multimedia Polska S.A. oraz Multimedia Polska – Południe S.A., dostępność programu TVN HD została rozszerzona o pakiety w ofercie cyfrowej NDTV (Digital TV) StartBox i MiniBox, oraz o pakiety w ofercie cyfrowej telewizji IPTV Cyfrowy Dom i Cyfrowy Komfort.

 

źródło: http://www.multimedia.pl/object.php/act ... 095c18d1ed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha @laurinda no to znasz odpowiedź już.Ja na innym mieszkaniu też mam moduł cam w tv.Jest to wygoda tylko ,że przełączanie kanałów trwa ciut dłużej niż np.w analogu.Kanałów mam tyle ile mam bo mam dtv zresztą nawet nie wiem ile powinno świecić bo w rejonie trwa modernizacja lub zamiar jej i nie wiem nic o tym ile mam mieć kanałów ,fakt faktem mam jakies 10 w HD.Fakt faktem jeszcze 3 tygodnie z MM z telewizją i baju baj bo brak możliwości technicznych a ja nie jestem obywatelem drugiej kategorii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie dlaczego kanały Polsat Viasat Explorer, CNBC Europe, Superstacja, które są dostępne w analogu oraz w IPTV nie są udostępnione w pakietach DTV?

Dostałem odpowiedź od MM:

"[...]oferta programowa dla poszczególnych miast jest uzależniona od możliwości technicznych. Usługę IPTV możemy świadczyć tylko w określonej lokalizacji tj. gdzie występuje sieć DSL. W Pana przypadku sygnał dostarczany jest siecią kablową- HFC, stąd zakres programów może być różny."

Czyli nadal nie wiem. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko klienci przejętej firmy Stream mają moduły CAM, tam jest inne kodowanie. Multimedia stosuje kodowanie Latensa i nie mają modułów CAM.

A istnieje możliwość kupienia w sklepie odpowiedniego modułu cam z odpowiednim systemem dekodowania właśnie pod Latensa i czy może to i tak być lipa bo by trzeba było sparować kartę od MM z takim właśnie modułem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogl pojsc gdzies na osiedlu lub w bloku wzmacniacz i wszystkiego nie ma, u mnie z 2 miesiące temu było podobnie, nic nie było ani analogowej, cyfrowej, DVB-T ani Internetu. Okazalo się wlasnie ze wzmacniacz padl. Jeśli mieszkacie blisko siebie to jest tak jak mowie a jeśli mieszkacie jeden od drugiego prawie ze na krańcach miasta no to może być cos poważniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko klienci przejętej firmy Stream mają moduły CAM, tam jest inne kodowanie. Multimedia stosuje kodowanie Latensa i nie mają modułów CAM.

A istnieje możliwość kupienia w sklepie odpowiedniego modułu cam z odpowiednim systemem dekodowania właśnie pod Latensa i czy może to i tak być lipa bo by trzeba było sparować kartę od MM z takim właśnie modułem?

 

Nie wiem ale nawet gdyby były takie moduły to nic nie da. MM nie aktywuje Ci takiego modułu, widziałem jak monter u mnie wykonywał aktywację, wpisywał mac dekodera i mac modemu (te dane brał z naklejki dekodera pod spodem). Pytałem kiedyś na infolinii technicznej o cam i dostałem informacje, że w związku z takim systemem kodowania oraz funkcjami, które wymagają kanału zwrotnego (m.in VOD) nie będzie modułów cam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam mały plusik dla MM- wczoraj zauważyłem że mam odblokowany picturebox. pełny obaw czy mi tego czasem nie dołożą do rachunku ,zadzwoniłem na infolinię , a tam się dowiedzialem że za przedłużenie umowy mam taki bonusik za free. Co prawda tylko do końca października ale zawsze to coś :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób ze Szczecina. Działa wam coś z MM? U mnie dziś (co najmniej od 16) nie działa nic - nie ma neta, TV analogowej i cyfrowej. Modem nie może się zalogować do sieci.

Działa już część usług tj. pakiety analogowe i muxy DVB-T oraz kanały TVP 1,TVP 2,TVP Kultura,Amazing,Vod Info. Całkowite usunięcie awarii planowano na godz 19,jednak przesunięto prace do godz 21.

 

Edit : Działają już wszystkie kanały w mojej lokalizacji. : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale nawet gdyby były takie moduły to nic nie da. MM nie aktywuje Ci takiego modułu, widziałem jak monter u mnie wykonywał aktywację, wpisywał mac dekodera i mac modemu (te dane brał z naklejki dekodera pod spodem). Pytałem kiedyś na infolinii technicznej o cam i dostałem informacje, że w związku z takim systemem kodowania oraz funkcjami, które wymagają kanału zwrotnego (m.in VOD) nie będzie modułów cam.

Jeżeli spisywał adres MAC to znaczy, że masz IPTV a na IPTV nie będziesz miał modułu CAM, bo po prostu nikt takich nie robi. Jedyne wyjście na TV bez dekodera to aplikacja mmtv dla smart tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli spisywał adres MAC to znaczy, że masz IPTV a na IPTV nie będziesz miał modułu CAM, bo po prostu nikt takich nie robi. Jedyne wyjście na TV bez dekodera to aplikacja mmtv dla smart tv.

 

Kolega wiszę że masz małe pojęcie o cyfrowej telewizji w MM. IPTV jest tylko i wyłącznie tam gdzie nie ma sieci HFC.

IPTV MM oferuje tam gdzie mają DSL, PON, czasami również po LAN.

 

Jeżeli dekoder jest podłączony kablem do gniazdka w ścianie to macie zwykłą kablówkę i możecie skorzystać z modułów CAM (o ile operator nie paruje kart z dekoderami). Jeśli dekoder jest podłączony do jakiegoś modemu/routera kablem takim jak komputer to macie IPTV.

 

Kolejny raz powtarzam, że w MM (oprócz Stream) nie ma modułów cam. Możesz sobie kupić moduł cam i cieszyć nim oko ale nic więcej. Może się to zmieni ale dzisiaj modułów nie ma.

Dekoder może być podłączony do modemu, bo takie były pierwsze modele 5800C i jest to dtv czy tam ndtv. Kolejne modele dekoderów miały już wbudowane modemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli spisywał adres MAC to znaczy, że masz IPTV a na IPTV nie będziesz miał modułu CAM, bo po prostu nikt takich nie robi. Jedyne wyjście na TV bez dekodera to aplikacja mmtv dla smart tv.

 

Kolega wiszę że masz małe pojęcie o cyfrowej telewizji w MM. IPTV jest tylko i wyłącznie tam gdzie nie ma sieci HFC.

IPTV MM oferuje tam gdzie mają DSL, PON, czasami również po LAN.

Wytłumacz mi, co napisałem nie tak :) Jeżeli technik spisywał adres MAC to znaczy, że dekoder nie był podłączony po HFC.

Jeżeli dekoder jest podłączony kablem do gniazdka w ścianie to macie zwykłą kablówkę i możecie skorzystać z modułów CAM (o ile operator nie paruje kart z dekoderami). Jeśli dekoder jest podłączony do jakiegoś modemu/routera kablem takim jak komputer to macie IPTV.

 

Kolejny raz powtarzam, że w MM (oprócz Stream) nie ma modułów cam. Możesz sobie kupić moduł cam i cieszyć nim oko ale nic więcej. Może się to zmieni ale dzisiaj modułów nie ma.

Dekoder może być podłączony do modemu, bo takie były pierwsze modele 5800C i jest to dtv czy tam ndtv. Kolejne modele dekoderów miały już wbudowane modemy.

Jeżeli sygnał jest doprowadzany po HFC to jest techniczna możliwość skorzystania z modułu CAM, tylko MM ją najwidoczniej blokuje. W przyszłości można liczyć na moduły CAM, natomiast po IPTV nie można na nie liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dekoder jest podłączony kablem do gniazdka w ścianie to macie zwykłą kablówkę i możecie skorzystać z modułów CAM (o ile operator nie paruje kart z dekoderami). Jeśli dekoder jest podłączony do jakiegoś modemu/routera kablem takim jak komputer to macie IPTV.

To co w takim razie ja mam? :)

Na początku miałem dekoder podłączony do modemu. Jak wymieniłem dekoder na wersję z nagrywarką to zabrali mi modem. Nic nie grzebali na klatce, nic nie modernizowali w domu. :)

Technik tłumaczył, że poprzedniej generacji dekodery z ADB nie miały wbudowanego modemu. Obecne mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziś nowa "niepodzianka"dla abonentów byłego Streamu, dotycząca Canal+.Otrzymałem pismo:

"Z PRZYJEMNOŚCIĄ" informujemy, że do końca października 2013 moga państwo korzystać z tzw. otwartego okna na pakiet Premium Canal+"

Nowa cena tego cudeńka w fatalnej jakości SD to "tylko" 49 PLN na 12 miesiecy.

Czyli po pierwsze-w odróżnieniu od pozostałej części kraju otwarte okno mamy nie do końca dotychczasowej umowy, tylko do końca października,a na dodatek dalej nic w HD.Cóż,pobujam się do końca umowy za 29 PLN za wybrakowany pakiet,a potem pocałujcie mnie w Canal +.

Aha,dodam,że cena Canal + silver to 49 pln,a gold 59.Rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że MM dzieli abonentów na równych i równiejszych....Druga prawda jest taka że,Canal+ w SD faktycznie wygląda koszmarnie.Szczególnie na telewizorze powyżej 32 cali. Jedynym "ratunkiem" jest pakiet HD. Gdyż jeszcze da się to jeszcze oglądać. I to że HD nie wszędzie jest dostępne to już czysta kpina.A cena 49 zł za pakiet SD to jest rozbój w biały dzień !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz mi, co napisałem nie tak :) Jeżeli technik spisywał adres MAC to znaczy, że dekoder nie był podłączony po HFC.

 

Z całym szacunkiem ale Twoja widza w tym temacie jest znikoma :), nawet nie wiesz na jakiej zasadzie odbywa się aktywacja dekodera na sieci HFC, więc o czym my mówimy :) Monter spisuje MAC dekodera i mac modemu (albo z tego zewnetrznego albo z tego wbudowanego - na dekoderach combo są wtedy dwa maci). Te dane sa zapisywane gdzies w systemach MM. Cały czas mowa o MM a nie o sieci Stream - oni mają pewnie system Conaxa (karta wlozona do dekodera lub karta z modulem cam).

 

Jeżeli sygnał jest doprowadzany po HFC to jest techniczna możliwość skorzystania z modułu CAM, tylko MM ją najwidoczniej blokuje. W przyszłości można liczyć na moduły CAM, natomiast po IPTV nie można na nie liczyć.

 

MM nic nie blokuje, nie sugeruj się HFC. Tu chodzi o system kodowania Latens a z tego korzysta MM https://satkurier.pl/news/86340/multimed ... atens.html nie oferuje kart dostępowych. Dopoki to się nie zmieni dopoty możesz zapomnieć o module cam.

 

http://www.computerworld.pl/artykuly/31 ... zwoju.html

Dostęp bez karty

Nie brak jednak głosów, że tradycyjna implementacja systemów conditional access nie pasuje do usług konwergentnych świadczonych przez operatorów telekomunikacyjnych. Irlandzka firma Latens Systems oferuje czysto programowe rozwiązanie CAS (Conditional Access System). Najważniejszym elementem systemu Latens są działające w urządzeniach abonenckich moduły SSM (Secure Software Module). Moduły są monitorowane i zarządzane za pośrednictwem sieci. W ten sposób są także uaktualniane. Cykliczne aktualizacje oprogramowania gwarantują utrzymywanie reguł dostępu warunkowego w zgodzie ze zmianami zachodzącymi w infrastrukturze i postępami działalności hakerów. Ponadto dzięki oparciu o branżowe standardy oprogramowanie Latens nie wiąże operatora z jednym dostawcą sprzętu.

 

Przedstawiciele firmy przekonują, że ich rozwiązanie gwarantuje większą elastyczność w porównaniu do klasycznych systemów CA opartych o karty procesorowe czy mechanizmy wbudowane w przystawki telewizyjne. Jej rozwiązania mają jednocześnie gwarantować niższe koszty implementacji oraz utrzymania systemu CA.

 

Jednocześnie Latens zapewnia, że system potrafi obsłużyć miliony abonentów. Latem br. firma prowadziła praktyczne testy dwukierunkowej komunikacji systemu telewizyjnego. Firma zapewnia, że przez długi okres mogła bez problemu obsługiwać ponad 4 mln abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...