Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Pawel napisał(a):

Miałem propozycję za 15zł + podniesienie prędkości do 300 mega. W gratisie klauzula inflacyjna więc nie skorzystałem :D

 

A właśnie, da się wynegocjować brak tej klauzuli? 

Umowa mi się kończy z końcem lutego, więc jeszcze trochę czasu mi zostało, ale już tak podpytam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ciekawe co zaproponują, teraz płacę 35 zł za 300mbit, dostęp mobilny 2GB i telefon nolimit rozmowy i sms. 2 ostatnie pozycje nie są w ogolę potrzebne.

 

Z konkurencji mam u siebie światłowód od Orange na którym działa też Nju (i tutaj mam ofertę 36 zł mc za 200/30mbit). Tylko kabel by było trzeba w domu ciągnąć :(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota ulgi jest w regulaminie promocji.

Ja przedłużając umowe na 2 lata w opcji goły internet miałem 120zł czyli kwota za zerwanie umowy to 5zł x pozostała ilość miesięcy.

Puściłem wypowiedzenie, wziąłem net w nju - bez problemu dostałem ONT. Zostaje mi zdać modem multimediów do punktu w ciągu 3 dni od rozwiązania umowy.

 

Zalety nju to bezterminówka, terminal operatora (ONT) który pobiera 1,9W i jest wielkości 2paczek zapałek i dobrane 2 telefony więc wszystko mam w 1 płatności kontrolowane w aplikacji.

200Mbit mi styka - choć ostatnio zrobili mi dzień dziecka i miałem pełny gbit do godziny 15, może testowali obciażenie sieci

Orange owszem wprowadził do nju możliwość waloryzacji opłaty - ale tutaj nic mnie nie trzyma, przegną to zmienie operatora.

 

15401339214.png

15382824847.png

 

 

A sama Vectra już wprowadziła podwyżki:

https://www.vectra.pl/oferta-internet-swiatlowodowy

Goły najtańszy internet to już 60zł + 5zł mc modem (nowość) + jak nie chcesz aby spamowali to +5zł za brak zgody co daje zawrotne 70zł.

Jak to jeszcze zwaloryzują po kwartale to wyjdzie ponad 80zł za GOŁY internet - jakieś odmęty szaleństwa.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w calosci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, emil099 napisał(a):

Kwota ulgi jest w regulaminie promocji.

Ja przedłużając umowe na 2 lata w opcji goły internet miałem 120zł czyli kwota za zerwanie umowy to 5zł x pozostała ilość miesięcy.

Puściłem wypowiedzenie, wziąłem net w nju - bez problemu dostałem ONT. Zostaje mi zdać modem multimediów do punktu w ciągu 3 dni od rozwiązania umowy.

Zalety nju to bezterminówka, terminal operatora (ONT) który pobiera 1,9W i jest wielkości 2paczek zapałek i dobrane 2 telefony więc wszystko mam w 1 płatności kontrolowane w aplikacji.

200Mbit mi styka - choć ostatnio zrobili mi dzień dziecka i miałem pełny gbit do godziny 15, może testowali obciażenie sieci

Orange owszem wprowadził do nju możliwość waloryzacji opłaty - ale tutaj nic mnie nie trzyma, przegną to zmienie operatora.

 

A sama Vectra już wprowadziła podwyżki:

Goły najtańszy internet to już 60zł + 5zł mc modem (nowość) + jak nie chcesz aby spamowali to +5zł za brak zgody co daje zawrotne 70zł.

Jak to jeszcze zwaloryzują po kwartale to wyjdzie ponad 80zł za GOŁY internet - jakieś odmęty szaleństwa.

 

 

O właśnie, myślę identycznie jak Ty. Tez mam 2 numeru w nju i zastanawiam się nad światłowodem od nich (jest w mojej lokalizacji). Oferta to 39 zł - 3 zł za posiadanie telefonów.  I brak kroczków w umowie i umowa na czas nieokreślony.

A 200/30mbit mi również całkowicie starczy.

 

W jaki sposób załatwiłeś sobie ONT? Bo w ofercie jest Funbox3,0 tylko. A też mam router Mikrotika i wolałbym go sobie zostawić. 

 

 

Właśnie widzę, że jak się czyta coś o Vectrze/MM to praktycznie podwyżka tam, podwyżka tu etc.

Ciekawe co zaproponują jak aktualnie mam 35 zł abonamentu. 

Rozumiem waloryzację - ale niech to będzie zmiana TYLKO o wysokość inflacji wg GUS, a nie waloryzacja wg ich własnego widzimisię. 

Jedyny plus to niska kwota za zerwanie umowy.

 

 

BTW:

Monter od Orange/Nju puścił światło w domu tak jak Ty chciałeś? Bo u mnie by było trzeba się w wiercić w przedpokoju w konkretny obszar, puścić światełko za szafką po płytkach, przejść przez dwa progi (ściągane, klejone tylko na silikon) i reszta drogi za listwą przy panelach. Razem ok 15 metrów. 

 

 

Edytowane przez rafmik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W jaki sposób załatwiłeś sobie ONT? Bo w ofercie jest Funbox3,0 tylko. A też mam router Mikrotika i wolałbym go sobie zostawić. 

 

Napisałem w podsumowaniu zamówienia na stronie:

'proszę o montaż usługi z terminalem ont + funbox 3' - technik ma to do wglądu przed przyjazdem, zresztą i tak dzwoni  wcześniej to możesz mu przypomnieć.


 

Cytat

 

Właśnie widzę, że jak się czyta coś o Vectrze/MM to praktycznie podwyżka tam, podwyżka tu etc.

Ciekawe co zaproponują jak aktualnie mam 35 zł abonamentu. 

 

Też miałem 35, zwaloryzowali na 42 i od nowego roku pewnie znowu + licza to od stawki bazowej bez rabatów więc wychodzi więcej.

Więc wolałem rozwiązać umowe + przenieść telefony i internet w jedno miejsce.

 

Cytat

Monter od Orange/Nju puścił światło w domu tak jak Ty chciałeś? Bo u mnie by było trzeba się w wiercić w przedpokoju w konkretny obszar, puścić światełko za szafką po płytkach, przejść przez dwa progi (ściągane, klejone tylko na silikon) i reszta drogi za listwą przy panelach. Razem ok 15 metrów. 

 

Jak mu pomożesz to wydaje mi się, że nie będzie problemu.

Ja mam dojścia multimedii/orange nad drzwiami przy wejściu skręcone na śrubach na takiej tablicy: https://www.ikea.com/pl/pl/p/skadis-tablica-perforowana-kombinacja-bialy-s09217123/

i tylko 1 skrętka idzie z przedpokoju do miejsca docelowego do puszki z keystonami i dalej do routera i na mieszkanie.

Do mnie przyszedł bardzo kumaty gość, zapytał czy mu pomogę poprowadzić kable w peszlu na klatce bo będzie miał mniej skakania góra-dół. Pociągnęliśmy kabel, pospawał na dole, podłączył w piwnicy, sprawdził miernikiem i wsio.

 

ONT VS TG2492 :D

a.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, emil099 napisał(a):

 

Napisałem w podsumowaniu zamówienia na stronie:

'proszę o montaż usługi z terminalem ont + funbox 3' - technik ma to do wglądu przed przyjazdem, zresztą i tak dzwoni  wcześniej to możesz mu przypomnieć.


 

Też miałem 35, zwaloryzowali na 42 i od nowego roku pewnie znowu + licza to od stawki bazowej bez rabatów więc wychodzi więcej.

Więc wolałem rozwiązać umowe + przenieść telefony i internet w jedno miejsce.

 

 

Jak mu pomożesz to wydaje mi się, że nie będzie problemu.

 

 

 

 

Dzięki za info. Na innym forum czytałem że Orange robi straszne problemy z wydawaniem ONT klientom indywidualnym...

A tak w sumie też mogę wziąć zestaw ont+funbox. Funbox będzie w szafie jako backup, a zostawie mojego Mikrotika jako router.

 

U mnie w MM 35 zł jeszcze w umowie bez waloryzacji i z samym modemem Cisco. A to cwaniaki, że liczą od pełnej kwoty. Na to się raczej nie zgodzę. 

 

 

Hmm listwy drzwiowe po prostu wcześniej oderwę, listwy przypodłogowe zdejmę. Światłowód da się w rogu pokoju pod lista poprowadzić pod kątem 90'?

Meksyk tylko będzie przy prowadzeniu światła przez przedpokój do list pod drzwiami...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czy ktoś podpowie racjonalnie -kończą mi się umowy... raczej wypowiedzenia nie składam, bo myślę że mam dobre ceny i na nie się godzę i nic nie ugram...a jak ugram to klauzule mi wpierdzielą w umowy nowe a jestem na umowach bez nich:) rozmawiałem z utrzymaniem klienta -za to co mam dziś (i tylko to mnie dalej ineteresuje) powiedziała że 9 zł drożej ale... z klauzulami... gdy spytałem a jak wygląda sprawa jak nic nie podpiszę nowego tzn czy przechodzi umowa w czas nieokreślony i ile drożej to odpowiedź brzmiała że tak i drożej chyba 19 zł...co tez jeszcze jest do przełknięcia:) wtedy spytałem Panią i Was teraz:  "a co w takiej opcji z klauzulami waloryzacyjnymi ?" czy będą ? i chyba Pani została "trafiona -zatopiona" bo mniej pewnie coś bąknęła że operator -"może" dosłać info, że takie mogą być i jak mi nie pasuje to mogę wtedy wypowiedziec umowy... zapytałem "czy może" czy "przyśle" to odpowiedzi nie uzyskałem... czy ktoś wie jak wygląda sprawa z klauzulami przy przejściu umowy w czas nieokreślony??? bo jeśli dalej ich nie ma jak nie mam ich dziś to chyba lepiej mi tak zrobić :) dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby na jakiej podstawie operator miałby zastosować klauzulę u klienta, który nie zaakceptował/podpisał regulaminu z klauzulą?

W przypadku umowy na czas nieokreślony taka klauzula w zasadzie nie ma sensu/potrzeby. Jeśli operator zechce większej kasy to po prostu zwiększy ceny, nie potrzebuje do tego żadnej klauzuli. A klient ma tę swobodę, że może się wtedy praktycznie od razu z operatorem pożegnać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Seth napisał(a):

Niby na jakiej podstawie operator miałby zastosować klauzulę u klienta, który nie zaakceptował/podpisał regulaminu z klauzulą?

 

 

 

Przy umowie na czas nieokreślony może zaproponować aneks zmieniający. Jak klient aneksy nie podpisze to zmienia się on w wypowiedzenie umowy z zachowaniem okresu wypowiedzenia. 

 

4 godziny temu, pat111 napisał(a):

witam, czy ktoś podpowie racjonalnie -kończą mi się umowy... raczej wypowiedzenia nie składam, bo myślę że mam dobre ceny i na nie się godzę i nic nie ugram...a jak ugram to klauzule mi wpierdzielą w umowy nowe a jestem na umowach bez nich:) rozmawiałem z utrzymaniem klienta -za to co mam dziś (i tylko to mnie dalej ineteresuje) powiedziała że 9 zł drożej ale... z klauzulami... gdy spytałem a jak wygląda sprawa jak nic nie podpiszę nowego tzn czy przechodzi umowa w czas nieokreślony i ile drożej to odpowiedź brzmiała że tak i drożej chyba 19 zł...co tez jeszcze jest do przełknięcia:) wtedy spytałem Panią i Was teraz:  "a co w takiej opcji z klauzulami waloryzacyjnymi ?" 

 

 

Hah :D I ten Twój post zmotywował mnie do spr umowy swojej. 

Mam starą umowę bez klauzur waloryzacyjnych. I zapis w umowie:

Cytat

bezterminowo w każdym kolejnym Okresie 
Rozliczeniowym obowiązywania Umowy 
po upływie minimalnego okresu 
wymaganego do skorzystania z warunków 
promocji

 

 

Mam:

Cytat

Wzrost opłaty o 4,99 zł w stosunku do opłaty za Abonament określonej dla minimalnego okresu wymaganego do skorzystania z warunków promocji

 

 

 

Czyli wygląda na to, że płacę 4,99 miesięcznie więcej i mam umowę na czas nieokreślony i brak klauzury waloryzacyjnej. I chyba tak zostawię to.

Tylko zobaczę jak mi rozliczają net mobilny 2GB i telefon nolimit rozmowy/sms. 

Na fvat mam po 1 zł jedno i drugie. I tutaj już chyba od dawna jest umowa na czas nieokreślony.

 

 

Edytowane przez rafmik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Światłowód da się w rogu pokoju pod lista poprowadzić pod kątem 90'?

 

A tutaj nie udziele odpowiedzi bo nie wiem na ile można pozwolić w zginaniu tego. Ja mam nawinięty i schowany za tablice.

 

 

Ciekawe czemu nie wszyscy dostali waloryzacje, jakie stosują kryterium? (dostępność wielu operatorów?)

Ja miałem umowe ze stycznia 2022, w listopadzie przyszło pisemko pocztą, że waloryzacja.Jak nie akceptuje tego dodatku w umowie to mogę zrezygnować do końca grudnia 2022 bezkosztowo.

Urwałem z DUKiem 5zł od stycznia z abonamentu i od kwietnia wjechało 14,4% z kwoty bez ulg (efaktura/terminowe płatności) 45+14,4% = 6,48zł do 35zł.

 

W umowie z 2022 miałem na czas nieokreślony +4,99zł

W umowie z 2023 już +6,99zł

 

Edytowane przez emil099
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, emil099 napisał(a):

 

 

W umowie z 2022 miałem na czas nieokreślony +4,99zł

W umowie z 2023 już +6,99zł

 

 

 

Ja mam umowę z lutego 2022. Bez waloryzacji.

32 zł za Internet  300/30 (po czasie promocji +4,99) i to bym sobie zostawił w takim razie.

2 zł za net mobilny 2GB

1 zł za telefon nolimit rozmowy/sms

 

Edytowane przez rafmik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BSM to usługa Bezprzewodowa sieć multimedialna kupiłem internet z tym dostałem to w gratisie  nie mogłem uwierzyć jak można sprzedawać taka tandete, dostajesz router wifi z tą usługa ale nic z nim nie da się zrobić nie możesz nawet zobaczyć czy ktoś się na twoje wifi nie włamał, brak możliwości zmiany pasma wifi 5Ghz oraz jego szerokości pasma osiągi sieci zdecydowanie słabsze.

Największym absurdem jest to że gdy zlecisz wyłączenie tego wifi bo ręcznie wyłączyć się nie da z poziomu sprzętu to musisz na to czekać miesiąc czasu do zakończenia okresu rozliczeniowego za dany miesiąc ja tak zrobiłem i dopiero mogę powiedzieć że internet działa na własnym sprzęcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2023 o 13:06, Pawel napisał(a):

Skanujesz sieć pierwszym lepszym skanerem i już wiesz czy ktoś się włamał do sieci czy nie.  Ja na BSM nie narzekam ale je ją mam w cenie internetu bez dodatkowych opłat.

Tylko po co sobie utrudniać życie i  to w dodatku tylko na wifi 5, jeśli ktoś chce drążyć temat i ma czas sie w to bawić to może nawet na tej podstawie zerwać umowę w dowolnym momencie mając lojalke nawet na 24m gdyż żaden sprzęt marki Arris w Multimedia Polska nie spełnia podstawowych norm świadczenie usług kablowych HFC wg.  prawa europejskiego.

Ja osobiscie wymusiłem na nich wyłączenie WiFi bo sprawa już szła do sądu, natychmiast zmienili zdanie gdy podałem odpowiedni paragraf świadczenia usług telekomunikacyjnych na terenie współnoty EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednio na stronie będzie zapewne drożej ale bez ograniczeń jeśli chodzi np. o płatne udostępnienie konta.W każdej chwili można tez zrezygnować. W MM opcja do końca umowy. Nie wiem czy oferują pakiet 4K. Mnie proponowali max HD. Ale cena atrakcyjna bo 15 zł +podwyższenie prędkości. Przy okazji pewnie aneks do umowy czyli klauzula inflacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...