Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

W miejscu kanału Ukraina 24 pojawiło się Ukraine1 oczywiście w SD choć tv wyświetla go jako HD 1080i. Podobna sytułacja jest od dłuższego czasu jest z kanałem 118 BBC CBeebies w Polsce nadaje wyłącznie w SD a i tak na pasku wyświetla się jako HD 1080i, Vectra to jednak stan umysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kiler napisał:

Przede wszystkim złóż wypowiedzenie. SuperBox sobie podnieś na MaxBox i to możesz mieć w granicach 110 zł. 

Dorzucił w tej samej cenie 137zl maxbox. Dalej odmawiać?

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie pisałem. Na 108 i 818 jest WTK HD , na 118 i 226 Fanklub HD, na 603 jest Eska TV HD tam gdzie była Eska SD. Mam urlop od dziś i widzę że od jakiejś 9:00 czy 10:00 grzebią i dodają te nowe kanały. Wpierw pojawił się obraz a po paru godzinach dopiero dźwięk. Najlepsze jest to że pojawia mi się z dekodera, że owego kanału nie mam w ofercie, kanał i tak mi się wyświetla, plansza znika po paru sekundach kanał idzie dalej, chodzi o te nowe kanały.

Jeśli chodzi o DVB-T/DVB-T2 to u mnie też zniknęło pod koniec czerwca 2022 kiedy to podlaskie-wschód Polski przeszło na DVB-T2.

Dzwoniłem do znajomego technika ze swojej miejscowości to powiedział, że DVB-T w kablu nie będzie, bo bez sensu aby kanały się "dublowały" i zajmowały miejsce. To pytam się go to jak teraz starsza sąsiadka ma oglądać kanały na drugim tv? Ma brać multiroom? Powiedział żebym wyszukał na drugim kanale DVB-C czyli cyfrowe kablowe bez żadnej karty od nich. Otóż w DVB-C kanały które są w DVB-T2 są odkodowane i dzięki temu można je za darmo sobie oglądać na drugim tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazał się nowy spis programów z datą 1.08.2022. Wynika z niego że nowe programy po.603 Eska HD poz.810 WTK HD są w Startboxie natomiast Fanklub HD poz.226 jest w pakiecie Sport Extra.  U mnie jest odwrotnie : WTK jest zakodowany a FanKlub odkodowany (mam superbox, nie mam pakietu sportowego). Poza tym w tym wykazie Eska jest oznaczona jako SD a jest HD.

Takie rzeczy tylko w Multimedii !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest proces związany z ogólnodostępnym zasięgiem, oraz tym że inni operatorzy mogą działać na konkurencyjnych sieciach.

Głównie możliwość dodania ofery internetu i TV.

Za chwilę może się okazać że w iptv będzie kilkadziesiąt kanałów lokalnych, a i operator nie będzie musiał stosować terytorialnie układu TV.

Tym bardziej że mieszkając w jakimś mieście, a podłączysz dekoder gdzieś indziej to dalej możesz mieć dostęp do tv u innego operatora internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zmianach wygląda to następująco mam Maxboxa poz 108 WTK w SD, poz 118 i 226 Fanklub TV niby to HD ale jakość fatalna, pixeloza a poz 818 WTK zakodowana z tego wszystkiego jedynie Eska TV wygląda w miarę jak na Vectrę oczywiście. Jeśli chodzi o kanał Ukraine 1 czytałem że operatorzy wprowadzają go w HD a u nas jest w zwykłym SD chociaż sygnalizuje że to niby HD 1080i, do tego jeszcze jakieś plamy na ekranie poniżej logotypu. Przy okazji od jakiegoś czasu na Polo TV obniżyli bitrate obraz jak z VHS przy rytmicznych teledyskach robi się zupa na ekranie a przecież mogli podnieść jakość do HD razem z Eską.

Edytowane przez Grzechu27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kiler napisał:

 

 

U mnie te dwa, nowe kanały idą w HD. 

Jak to możliwe że w jednej lokalizacji idą w HD a w innej w SD ?  U mnie owszem Eska i Fanklub idą w HD ale WTK już w SD (mimo znaczka na ekranie HD). I to na obydwóch pozycjach 108 i 818.

I żeby nie było że na tych kanałach mi zależy. Na pewno WTK nie będę oglądał. Chodzi o zasadę. Ale w Multimedii co innego jest napisane a co innego na ekranie (patrz;zestawienie programów 1.08.2022).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maks27 napisał:

Na stronie MM jest info że można w już w Mutimedia wykupić Viaplay przez infolinię lub po zalogowaniu do swojeo konta. Jednak żadnych warunków nie podają, u mnie na koncie nie brak oferty Viaplay.

Dzwoniłem wczoraj na infolinię MM. Można wykupić VIA za 34,99/m-c.

Nie można kupić na rok. A od marca cena skoczy z 34 na 55.

Wykupiłem na stronie VIA PLAY za 33,75/m-c pakiet na rok z gwarancją ceny na całe 12 m-cy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...