Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, pasiak napisał:

Od kilku dni tnie obraz na każdym kanale. A dziś kiepsko chodzi internet. Też tak macie?? Lokalizacja Łowicz, woj. Łódzkie.

W Szczecinie TV z modułami CAM jest OK. Z internetem problem jak najbardziej. Mam niby prędkość 600 mbit/s, ale taka jest tylko w chwili podłączenia ichnego Arrisa bezpośrednio pod komputer kabelkiem. Robisz test niedługo po uruchomieniu i jest 630 mbit/s. Testowo net chodzi bez mojego routera i robię test po dwóch godzinach od uruchomienia internetu, prędkość już tylko 570 mbit/s. Po podłączeniu routera Netgear (gigabitowy z oprogramowaniem DD-WRT), prędkość z reguły trzymała się na poziomie 530 - 540 mbit/s. Brak tych parunastu megabitów. Ludzie znający się na rzeczy stwierdzili, że router z roku produkcji 2012 chociaż ma gigabit jest już do wymiany, bo w środku technikalia za słabe. Kupiłem więc nowy router Archer A6 v2 od Tplinka. Miały być wszystkie wodotryski typu 5 GHz, boost zasięgu bo 4 anteny i itp. Nawet po wyjęciu z opakowania i podłączeniu do sieci, skonfigurowane wszystko, wymuszony tryb gigabitowy w ustawieniach. Pomiar prędkości, gdzie na kablu nie przekracza 300 mbit/s. Zacząłem wojować z producentem TP-Link. Po głębszej analizie (nie jestem laikiem jeśli chodzi o technikę i informatykę) okazuje się, że przy robieniu testu na zegarze MM nowy router pokazuje 606 mbit/s = OK. Po teście na speedtest.net prędkość 250 - 300. Mając stary router z DD-WRT (router na oprogramowaniu Linux) zwykle było stabilne 540 mbit/s nieważne o jakiej porze i na którym serwisie był test. Na obecną chwilę na Netgear (test robiony 10 min temu) prędkość nie przekracza 450 mbit /s - daleko do umownego 600. Prędkość mierzona na zegarze MM to 560 mbit download i prawie 90 up. Według moich testów i sprawdzeń to operator nałożył jakieś ograniczenie na przesył danych do internetu, natomiast testując po ich infrastrukturze prędkość jest prawidłowa. Podejrzewam, że więcej osób ma taki problem. Od połowy stycznia są zauważalne skoki. Myśląc, że u mnie brakowało ze względu na router kupiłem fabrycznie nowy, który po podłączeniu do Arrisa działa gorzej. Dzwoniłem na dział techniczny, tam się nie dało z żywym człowiekiem skontaktować. Zadzwoniłem do BOK z prośbą o restart modemu od strony serwerowni. Kobieta na słuchawce złożyła zgłoszenie powiedziała, że technik do mnie zadzwoni. Od dziś rana jeszcze tego nie zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Według moich testów i sprawdzeń to operator nałożył jakieś ograniczenie na przesył danych do internetu, natomiast testując po ich infrastrukturze prędkość jest prawidłowa.


Nie nałożył, przynajmniej tam gdzie ja mieszkam (Gorzów Wlkp). Mam pakiet 600 i zarówno na teście mm i speedtest mam wynik w granicach 600. Niech technik z mm lepiej sprawdzi kable, przyłącza.

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może wie, gdy podłączysz telewizor lub dekoder do internetu. Jeśli jest odbiornik odłączony od internetu to nie ma takiej możliwości. Na pewno jest tak, że od strony sieci operatora wiadomo kiedy i jakie uprawnienia zostały wysłane na daną kartę. Kiedyś w przypadku moich problemów z odbiorem telewizji na kartach CAM pracownik widział, że daje uprawnienia karcie do odbioru sygnału, ale już na przykład przez telefon nie był w stanie stwierdzić czy mój odbiornik te uprawnienia prawidłowo pobrał. Jak często bywa w takich przypadkach musiałem sam manewrować kablami by telewizor zaczął poprawnie odbierać kanały. Na dzień dzisiejszy niezbyt wydolny internet również zgłaszałem i dzwonił ktoś dzisiaj stwierdził, że po ich stronie nie ma problemów, a jak mi stary router lepiej odbiera jak nowy to mam zrezygnować z nowego. Technik może przyjść na mój koszt, bo jak to ujął administrator wielu marzy o transferze rzędu 530 mbit, a oni oferują de facto 70% łącza przez 100% czasu dostępu do usługi i czym większa prędkość tym mogą być większe wahania rzeczywistego transferu. Poprawek nie wprowadzą, nie zrestartują urządzeń w serwerowni, modemu na inny nie wymienią, bo na życzenie nie wymieniają. Chociaż zdaje mnie się, że albo ów Arris przy łączu 600 jest na granicy wytrzymałości i sam zbija prędkość, albo sprzedają ludzią internet za grosze i nie wyrabiają łącza na sieci dostępowej. Nie tylko ja mam problemy z niestabilnym transferem. Dodam, że jak ktoś szuka routera na szybkie łącze (300 mbit i więcej) to nie polecam Tp-Link Archer, chociaż cieszą się dobrymi opiniami ogólnie to z łączem MM w ogóle nie dają rady. W połączeniu z Arrisem wynik download to 280 - 300 mbit/s. Na starym routerze 540 mbit/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naziemna telewizja cyfrowa od czerwca będzie nadawać w rozdzielczości 1080p. Czy Multimedia i inne kablówki też podniosą jakość ?

Czy wyjdzie na to że w bezpłatnej naziemnej będzie lepsza jakość niż w płatnych kablówkach (1080i) .

Wbrew pozorom jakość bez przeplotu 1080p jest dużo lepsza niż z przeplotem 1080i. Widać to gołym okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odbierasz na dekoderze to uruchom go ponownie i wyszukaj jeszcze raz kanały. Jeśli masz kartę CAM to odłącz telewizor od prądu i wyjmij moduł. Po odczekaniu włóż moduł, podłącz telewizor do prądu i wyszukaj kanały w telewizorze. Sprawdzałem i w przypadku kart CAM w Szczecinie wszystkie programy są dostępne. To zapewne jednostkowy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jeżeli odbierasz na dekoderze to uruchom go ponownie i wyszukaj jeszcze raz kanały. Jeśli masz kartę CAM to odłącz telewizor od prądu i wyjmij moduł. Po odczekaniu włóż moduł, podłącz telewizor do prądu i wyszukaj kanały w telewizorze Aż się plakac chce ze szczęścia jak technika poszla do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tel z MM :

Modernizujemy sieć i mamy super ofertę dla pana - zwiększymy prędkość neta z 300 do 600 za jedyne 20PLN.

W moim przypadku to 300 za 16zł, więc 600 za 36zł.

Podziękowałem.

Pozdrawiam.

Edytowane przez MrB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...