Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz za MaxBox, net 30 mega i jakiś tam telefon płace 82.01 zł. Myślicie, że będę wstanie w tej cenie, mieć jeszcze paczkę Canal + ? Oczywiście po wysłaniu wypowiedzenia.

A ja wątpię abyś w tej cenie i taką pierwotną konfiguracją dostał jeszcze C+ za darmochę. Możesz ugrać co najwyższej wersję Platinium za 29.99 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie sms'a, że w związku ze złożoną rezygnacją zachęcają mnie do kontaktu z dedykowanym doradcą w celu zapoznania się z nową ofertą.

 

Kiedy składałeś wypowiedzenie?

Ja złożyłem pod koniec listopada, a za 2 tygodnie kończy mi się umowa

i jak dotąd jeszcze nie miałem od nich żadnego kontaktu.

Składałem to w lokalnym BOK i już się boję, że może czegoś nie wprowadzili do systemu.

Jeśli sam będę się musiał z nimi skontaktować, to raczej nie ugram zbyt wiele.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam aktualnie w Multimedii tylko internet - 12mbit za 40 zł miesięcznie.

 

Do końca miesiąca mam jeszcze TV z NC+, ale od lutego przechodzę do Multimiedia.

Dzisiaj zaproponowali mi pakiet SuperBox na 12 miesięcy za 33 zł miesięcznie (dekoder w cenie).

Do tego standardowo do 3 miesięcy gratis pakiet Dzieci, Film i Seriale i SPort HD Extra, oraz do 2 miesięcy Kino Świat.

 

Myślicie, że to dobra oferta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się wycwanili? Masz jakąś konkurencyjną kablówkę?

 

Mam tylko lokalnego dostawcę internetu, który oferuje także telewizję IPTV.

Wcześniej miałem z nimi podpisaną umowę na 2 lata zanim rok temu przeszedłem do Multimedii.

Internet tam jest lepszy, jednak oferta telewizyjna dużo słabsza. Jedyną zaletą jest tam niska cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafmik

Ja mam superbox, net 6mb, sport hd, multiroom i canal+ platinum za 119zł i uważam, że płacę za dużo.

 

@strzala

Jak Multimedia cię oleje to nie przejmuj się. Weź neta od konkurencji a telewizję z nc+. Źle na tym nie wyjdziesz, chyba że powieszenie talerza obarczone jest jakimiś ograniczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie obraz z innego źródła niż MM jest ok

 

Masz rację , przy puszczeniu materiału 1920x1080 przez HDMI nawet w dynamicznych scenach obraz jest idealnie płynny, natomiast w MM ruch czasem jest nienaturalnie "szarpany" , na jednych programach efekt ten jest większy na innych mniejszy, wydaje mi się że MM za bardzo oszczędza na bitrate nadawanych programów. O ile jakość obrazu zwłaszcza kanałów HD jest w miarę akceptowalny zwłaszcza w statycznych scenach ( np wiadomości :) to dynamicznie przemieszczające się obiekty z jednej strony ekranu na drugi wywołują u mnie "mdłości".

Myślałem , że coś nie tak z moimi oczami :) , ale widzę że też macie takie odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj sobie ofertę obu operatorów. W nc+ jest paczka BBC, NGC, Foxy,a także wiele pojedynczych kanałów. Jedyny minus nc+ to brak kanałów sportowych Polsatu, ale to już co kto lubi. W nc+ dodają nowe kanały, a nie zastępują. Nowości wprowadzane są w miarę na bieżąco. W MM trzeba liczyć na ich wielką łaskę. Zresztą, wystarczy przejrzeć ten temat. Jest tylko jedna osoba, która chwali MM. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na takich programach jak TVP HD czy TVS HD są czasami w dynamicznych scenach "klatkowania". Gdy puszczam film z blue raya dynamiczny obraz jest idealny.Kiedyś to mi specjalnie nie przeszkadzało,ale gdy przesiadłem się z 32 cali na 42 to zaczyna to być wkurzające.Telewizor mam 300Hz,niby powinno być idealnie a nie jest. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na takich programach jak TVP HD czy TVS HD są czasami w dynamicznych scenach "klatkowania". Gdy puszczam film z blue raya dynamiczny obraz jest idealny.Kiedyś to mi specjalnie nie przeszkadzało,ale gdy przesiadłem się z 32 cali na 42 to zaczyna to być wkurzające.Telewizor mam 300Hz,niby powinno być idealnie a nie jest. :?

Wyjaśnienie jest dość proste, różnica w jakości (bitrate) polskiego pseudo HD a HD z płyty blu-ray jest ogromna z powodu oszczędności pasma czyli upychania jak największej liczby programów w jednym multipleksie kablowym/jednym transponderze satelitarnym i im większy tv tym bardziej widać niedoskonałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na takich programach jak TVP HD czy TVS HD są czasami w dynamicznych scenach "klatkowania". Gdy puszczam film z blue raya dynamiczny obraz jest idealny.Kiedyś to mi specjalnie nie przeszkadzało,ale gdy przesiadłem się z 32 cali na 42 to zaczyna to być wkurzające.Telewizor mam 300Hz,niby powinno być idealnie a nie jest. :?

 

 

Poważnie jakość obrazu jest tak zła w Multimedia? Jaki bitrate mają kanały HD w tej kablówce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś umówioną wizytę technika na montaż modułu CAM...i co...i się nie pojawił. Zadzwoniłem na BOK...i niestety nie wiedzą dlaczego tak się stało. Wizyta widnieje w systemie. Jutro mają dzwonić. Człowiek się umawia na konkretny zakres godzin...czeka...niestety nikt z MM nie pofatygował się zadzwonić i uprzedzić. Do technika numerów nie posiadają, tak tłumaczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na takich programach jak TVP HD czy TVS HD są czasami w dynamicznych scenach "klatkowania". Gdy puszczam film z blue raya dynamiczny obraz jest idealny.Kiedyś to mi specjalnie nie przeszkadzało,ale gdy przesiadłem się z 32 cali na 42 to zaczyna to być wkurzające.Telewizor mam 300Hz,niby powinno być idealnie a nie jest. :?

 

Wiesz jaki jest bitrate filmow z blu-ray? 35-40Mbps! Kanały HD w Polsce mają bitrate od 6-15Mbps :brawo:.

Najlepsze to jest w NTC, na jeden MUX przypada 24,88Mbit/s, na każdym MUX jest w tej chwili po 8 kanałów co nadaje średnio 3,11Mbps na kanał! Przypomnę że mamy w jednym z MUXow dwa kanały HD :brawo: Witamy w Polsce!!!

Kablówki stosują modulację 256QAM, więc mają trochę większą przepustowość na konkretnej częstotliwości wynosi ona 38,446Mbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jako nowy użytkownik.

Jestem zadowolonym abonentem MM z Wielkopolski. Od kilku dni przesiadłem się z dekodera na moduł CAM. Chodzi mi o HBBTv (Hybrydowa tv) ponieważ mój telewizor obsługuje takie coś. W pierwszym dniu mogłem z HBBTv korzystać na TVP 1, TVP 2, TVP Info. Jednak po dwóch dniach jak pomieszali kanały że musiałem z powrotem ustawiać swoją kolejność HBBTv działało tylko na TVP Info. Dziś nie działa na żadnym kanale TVP dostępnym w moim pakiecie. Czy to może być coś z TV czy może to z winy MM?? Korzystacie też z hybrydowej tv??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafmik: Jakość kanałów HD w MM jak na polskie warunki jest dobra. Przynajmniej ja nigdy nie zauważyłem jakiejś rażącej pikselozy. Wiadomo, że część programów jest upscalowana, bo została nakręcona w SD (Jaka to melodia, Panorama, etc. - tutaj chyba razi najbardziej). Część kanałów jest nawet w lepszej jakości niż na satelicie, bo jest puszczana światłowodem. Generalnie jakość kanałów w MM jest ok, ale oferta już na pewno nie jest zachęcająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś umówioną wizytę technika na montaż modułu CAM...i co...i się nie pojawił. Zadzwoniłem na BOK...i niestety nie wiedzą dlaczego tak się stało. Wizyta widnieje w systemie. Jutro mają dzwonić. Człowiek się umawia na konkretny zakres godzin...czeka...niestety nikt z MM nie pofatygował się zadzwonić i uprzedzić. Do technika numerów nie posiadają, tak tłumaczą.

Miałem raz taką sytuację, technik nie przyszedł na wizytę a ja siedziałem i czekałem. Moje wku**** nie miało granić. Oczywiście nikt nie potrafił tego wytłumaczyć. Dostałem od konsultantki w ramach przeprosin HBO na 3 miesiące gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jako nowy użytkownik.

Jestem zadowolonym abonentem MM z Wielkopolski. Od kilku dni przesiadłem się z dekodera na moduł CAM. Chodzi mi o HBBTv (Hybrydowa tv) ponieważ mój telewizor obsługuje takie coś. W pierwszym dniu mogłem z HBBTv korzystać na TVP 1, TVP 2, TVP Info. Jednak po dwóch dniach jak pomieszali kanały że musiałem z powrotem ustawiać swoją kolejność HBBTv działało tylko na TVP Info. Dziś nie działa na żadnym kanale TVP dostępnym w moim pakiecie. Czy to może być coś z TV czy może to z winy MM?? Korzystacie też z hybrydowej tv??

Ja korzystam z telewizji hybrydowej.W MM mam ją na TVP Info i TVP Katowice. Na żadnym innym kanale nie ma.Gdy korzystałem z DVB T ,hybrydowa była też na Eska Tv,Fokus i Polo TV.. Mam wrażenie że HBbTV nadawana jest tylko w cyfrowej naziemnej.Jeśli Multimedia korzysta z sygnału DVB T,a tak może być w moim przypadku na tych dwóch programach/Katowice i Info/,dlatego na tych programach mam TV hybrydową.

Ale nie ma się co martwić,ponieważ na TVP1,TVP2 i innych TVP jest to ta sama TV hybrydowa.

Sprawdż w telewizorze,czy w ustawieniach masz HBbTV na TAK i czy Ci dobrze chodzi internet /SMART TV/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...