Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.11.2022 o 11:09, zerojedynkaX napisał(a):

No właśnie. Np.Polsat naziemnie nadawany jest 1080p. Czy w MM jest tak nadawany ? Nie. Mam moduł i max to 1080i. Skąd MM bierze sygnał ? Pewnie nie z naziemnej... Prawie każda kablówka ma oszukańcze z przeplotem 1080i. To już 720p jest lepsze.

Jeśli kiedyś przejdą na HEVC tak jak naziemna, to będą nadawać w 1080p. Raczej nie nastąpi to zbyt szybko(o ile w ogóle), bo będzie się wiązać z wymianą wszystkich dekoderów, co byłoby ogromnym kosztem. Z tego samego powodu w zasadzie żadne platformy satelitarne też nie przechodzą na ten kodek. Te nieliczne, które nadają z jego użyciem, to w momencie startu już miały odpowiednie dekodery w ofercie. Przykładem jest słowacka platforma Antik Sat na pozycji 16E.

Edytowane przez strzala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go po prosto nie rozumiem, ma lepszej jakości obraz i bardziej płynny w 1080i  zwłaszcza dla transmisji sportowych a chce gorszej jakości program w 1080p 25/30 Hz. 

Oczywiście pomijamy kodek  HEVC i nadawanie w 1080p 50/60Hz   bo jak zauważyłeś wiąże sie to ze zmianą sprzętu przynajmniej u większości abonentów. 

Każda z rozdzielczości ma swoje wady niestety dla przyjętego standardu które dopiero częściowo HEVC niweluje. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że w kablówkach czeka nas stagnacja i do końca świata będziemy mieć 1080i ?  Że trzeba wymieniać dekodery ? Ano trzeba. W naziemnej też muszą. Każdy postęp wiąże się z wydatkami. Czy w telefonach używa ktoś 2G czy 3G ? Nie. Jest 4 i 5 G.  I to też wiązało się z olbrzymimi wydatkami po stronie nadawczej i odbiorczej. Mówiąc o 1080p oczywiście miałem na myśli 50/60 Hz a nie 25/30.

Myśląc w ten sposób że w kablówkach 1080i to szczyt osiągnięć hamujemy postęp i wkrótce ogłosimy upadek sieci. Postęp technologii w telewizorach już wielokrotnie przeskoczył możliwości polskich sieci kablowych. W streamingu obraz jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam problemy z Internetem. Co chwilę wywala i wskakuje. Nie da się normalnie korzystać. Teraz od 30 minut jest ok. 

 

Wczoraj nawet telewizja przez jakiś czas nie chodziła i wieczorem włączyłem sobie analogową telewizję. Piękne wspomnienia wróciły, ale oczy bolały od skaczącego obrazu, a uszy bolały od zacinającego się dźwięku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej lokalizacji analog na wszystkich kanałach jest dźwięk Stereo Nicam  internet bez awarii więc nie jest źle.

Teraz czekamy na sygnał TVP 4K czy będzie FTA jak wiadomo dekodery MM nie wspierają 4K. Ostatnio Vectra nie kodowała sygnału może i teraz tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zerojedynkaX   To nie tyło wymiana dekoderów tylko praktycznie całego sprzętu  po stronie nadawczej, zmiana umów i opłat licencyjnych które trzeba negocjować od nowa i na pewno będą to wyższe koszty niż są obecnie. 

Poza tym sygnał w kablówkach jest głownie dosyłany z satelity gdzie brak nadawania programów w tym  standardzie. 

Retransmitować programów TV naziemnych przy wykorzystaniu IPTV po prostu się nie opłaca nadawcy, każdy może podłączyć TV pod antenę i odebrać normalnie przez TV program. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, klosz007 napisał(a):

No to byłoby lepiej niż z Euro 2020 bo wtedy retransmitowali TVP 4K ale bez HDR. Żeby mieć HDR trzeba było odbierać TVP 4K z naziemnej DVB-T2.

Dokładnie tak było,jeszcze jak dobrze pamiętam był problem wtedy momentami z dźwiękiem bo nadawali wtedy też z dolby atmos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może problem ostatnio z zewnętrznym IP?

Wczoraj internet stacjonarny działał mi bardzo wolno (choć IP zewnętrzne jeszcze działało), pewnie coś przekonfigurowali.

Dzisiaj, po restarcie modemu otrzymuję adres IP w zakresie 100.*.*.*, a z zewnątrz jestem widziany jako 77.*.*.*.

I nie mogę się połączyć z zewnątrz, pomimo wykupionej usługi zewnętrznego IP.

Edytowane przez aquarius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...