Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja Południa raczej nie zmieni się tej jesieni. Nie zainwestują nagle kilkuset milionów, bo nie odzyskają tych pieniędzy.
Nowy Dwór Gdański nie należy do MM Południe. jesteśmy w MM S.A. Wyłączenie kilku kanałów analoga i uzupełnienie oferty DTV o podstawowe kanały w HD (Polsat, TVN7, TVN24, i kanały premium) oraz dodanie kilku z brakujących kanałów sprawiłoby, że przepaść nie byłaby taka wielka. W tej chwili różnica jest kosmiczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopóki nie zrobią nowych inwestycji. A te sporo kosztują, więc nie będą szybko.

Brzmi to żle.Nie będą szybko,a może nigdy ? Uczciwość wobec abonentów wymaga bliższego określenia siebie.Tu nie chodzi o podanie daty.Chodzi o podanie jakiegoś przedziału czasowego/miesiąc,rok,w tej pięciolatce/aby klient wiedział czy ma s[beep]ać do konkurencji już,czy jeszcze poczekać.Śmieszne odpowiedzi na Facebooku chyba przygotował robot a nie człowiek.Czytać się tego nie da.

Oni by chcieli analogową TV wyłączyć wszędzie, bez wyjątków. Ale nie mogą tego zrobić, bo wciąż jej klienci stanowią poważną część dochodu. Nie można też nikogo zmusić do przejścia na cyfrę.

A po co zmuszać ? Dziadek nawet nie zauważy że technik mu włożył moduł do telewizora lub dostawił dekoder. Skoro cena będzie identyczna a jakość lepsza to sprzeciwów być nie powinno.Ile babć i dziadków musiało kupić tunery DVB T aby w ogóle mieć telewizję i operacja się udała.Podobnie powinno być w kablówkach.Dochody spaść nie powinny.

I po co robić listy analogowej, w sytuacji gdy powoli odchodzi w zapomnienie?

No właśnie nie za bardzo odchodzi.Skoro mają być usuwane kanały z analogu ,to taka lista by służyła choćby do porównań do cyfry.Wiele osób może by się skusiła do DTV gdyby porównała listy w internecie.Konsultantki miały by też mniej pracy,gdyby na stronach MM było więcej konkretnych informacji.

TVP HD wkrótce zrezygnuje z emisji 3D, z tego co słyszałem.

Od maja nie wyświetlili ani jednego filmu 3D.Cichaczem więc chyba zrezygnowali.Telewizor 3D do lamusa. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zerojedynkaX Są przypadki, a sam takie widziałem, że takiemu dziadkowi majacemu np 90 lat skoro ma w kablowce stary tv kineskopowy na chodzie to po co kupowac nowy jak stary dziala? Najczesciej tacy starsi ludzie kupia dopiero nowy TV jak padnie stary kineskopowy. Owszem zakup nowego TV i moduł CAM powoduje dla takiego dziadka wygode bo tylko jeden pilot. Piszesz ze jesli taki dziadek posiada stary TV i da mu sie dekoder to sprawa bedzie zalatwiona. Do konca nie bedzie zalatwiona bo nawet i u mnie babcia (91 lat! sama chodzi bez laski, wszystko robi jeszcze) jak mnie odwiedzi a mam nowy TV i dekoder to sie mota bo sa dwa piloty i nie wie ktory jest od ktorego, ja musze nastawiac kanal ktory chce ogladac. Dlatego tacy dziadkowie, babcie nie sa za bardzo chetni bo to sa "ludzie starej daty". Mam znajoma sasiadke po 60tce ktora jak korzysta z komorki to tylko dzwoni i odbiera, smsa nie napisze ani nie odczyta, bo nie umie. Uczylem pokazywalem i nic, jak grochem o sciane. Ma laptopa ale ze Skype tez nie umie, musze przychodzic nastawiac, a mnie to irytowac zaczyna. Nie dziwmy sie ze my za 50 lat jak dozyjemy a beda jakies nowosci techniczne nie bedziemy potrafili sami obsluzyc danego urzadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni by chcieli analogową TV wyłączyć wszędzie, bez wyjątków. Ale nie mogą tego zrobić, bo wciąż jej klienci stanowią poważną część dochodu. Nie można też nikogo zmusić do przejścia na cyfrę.

A po co zmuszać ? Dziadek nawet nie zauważy że technik mu włożył moduł do telewizora lub dostawił dekoder.

Skoro cena będzie identyczna a jakość lepsza to sprzeciwów być nie powinno.Ile babć i dziadków musiało kupić tunery DVB T aby w ogóle mieć telewizję i operacja się udała.

Podobnie powinno być w kablówkach.Dochody spaść nie powinny.

 

Operacja się udała i starsi ludzie mają wywalone na płatną telewizję.

Mają już w DVB-T aż 24 kanały za friko, a za rok będzie ich 29 - 30.

Każdy kto namawia starsze pokolenie do płacenie operatorom za patrzenie w telewizor (tona badziewiastych kanałów naszpikowanych milionami reklam) jest sabotażystą. :wink:

Dajcie starszym ludziom odpocząć od bulenia hajsu zapyziałym cwaniaczkowatym koncernom za cepeliadę, za bezwartościowy i zbędny szrot.

Do początku lat 90-tych były tylko 2 kanały w TV (TVP1 i TVP2). Nikt od tego nie umarł.

Teraz macie : setkę kanałów, Internet, Smart TV, filmy online, warezy, torrenty .... a potrzebujecie kolejnych jak powietrza. Bitch, please.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zerojedynkaX:

Jeszcze czego? Mają ułatwiać ci przejście do konkurencji? Wolne żarty. :lol2: Jest poza tym, coś takiego, jak tajemnica handlowa. Szczególnie w przypadku odległych terminów działa.

 

Ich profil FB obsługuje aktualnie kobieta, która ma niewielkie pojęcie w sprawach technicznych. Dlatego odpisuje ci przygotowanymi gotowcami. Napisze tyle, ile sama wie. Ty chciałbyś od razu poznać wszystko ze szczegółami, które zna może tylko sama góra.

 

Zauważy w rachunku. :P Pakiety cyfrowe są droższe. Nie wszyscy mają telewizory z modułami - szczególnie starszych to dotyczy. Nie bierzesz też pod uwagę, że nie chcą dodatkowego pudła - mają wieloletnie przyzwyczajenia i trudno nauczyć się im jego obsługi. Nie, MMP nie będzie bawiła się w akcje a'la NTC. Raczej poczeka, aż klienci analoga wykruszą się do poziomu, pozwalającego uniknąć strat finansowych. Cierpliwości, z każdym miesiącem jest lepiej.

 

I chyba lepiej od ciebie orientują się, kiedy spadają dochody. :P

 

Mniej pracy? Wątpię, bo nie wszyscy zaglądają na takie strony. Lokalne oddziały BOK to nieraz kilka osób. A to one musiałyby to aktualizować. Zamiast obsługiwać ludzi, musieliby ślęczyć w internecie. Już teraz niektóre mają problem z wyrobieniem się. Zobacz na FB, ile osób zgłaszała długi czas oczekiwania. Gra nie warta świeczki, bo analogowa się kurczy. Listę kanałów dostaniesz łatwo w BOK lub na e-mail.

 

Myślę, że obchodzi cię to wyłącznie z jednego powodu. Żebyś mógł sobie łatwo porównywać swoje miasto do innych. I narzekać, dlaczego są takie nierówności ("dlaczego nie mam tego kanału co ...?" albo "dlaczego mam mniej kanałów?"). ;)

 

I jeszcze na koniec: Ty naprawdę myślisz, że telewizory 3D są produkowane jeszcze z powodu telewizji? :] Chciałbym zobaczyć, kto tak robi? :D Ja swój wybrałem, wyłącznie dlatego, że regularnie kupuję filmy na Blu-ray 3D. Już dawno wszyscy zdali sobie sprawę, że 3D w TV się nie przyjęło.

 

@maro_1983:

Weź może coś na uspokojenie?

 

@Kleofas11:

Tak, w NTC jest co oglądać. To już lepiej odpuścić sobie TV, niż katować się tymi pseudo-dokumentami głównych stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto namawia starsze pokolenie do płacenie operatorom za patrzenie w telewizor (tona badziewiastych kanałów naszpikowanych milionami reklam) jest sabotażystą

Sam się dziwię że dziadkowie oglądają TVP1 i regionalną i wykupują pakiety za 50zł analogowe.Może są nieuświadomieni że można mieć to za darmo i lepszej jakości. :smile:

Nie dziwmy sie ze my za 50 lat jak dozyjemy a beda jakies nowosci techniczne nie bedziemy potrafili sami obsluzyc danego urzadzenia.

Nie dziwię się.Czasem sam się gubię z najnowszą elektroniką a do 90-tki mi jeszcze daleko. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z obsługą elektroniki nie zależą od latek na karku. Tylko od naszego nastawienia i preferencji. Jeśli jesteś otwarty na zmiany, to nie będziesz miał problemów z opanowaniem obsługi technologii przyszłości. Kłopot w tym, że z wiekiem masz mniejszą ochotę na naukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważy w rachunku. :P Pakiety cyfrowe są droższe

Nie do końca.Starbox kosztuje razem z dekoderem/lub modułem/39zł/m-c. Tyle samo co kablówka analogowa w moim mieście, a taniej niż analog w innych miastach/50zł/. Chyba w Vectrze jest też pakiet podstawowych cyfrowych "stalowy" za 7,50zł/m-c.

regularnie kupuję filmy na Blu-ray 3D. Już dawno wszyscy zdali sobie sprawę, że 3D w TV się nie przyjęło.

Też mam kilka płyt 3D Blue-ray.Po pierwsze cena odstrasza,po drugie filmów 3D na płytach jest mało.Oglądam też filmy 3D z internetu,ale najlepiej mi się ogląda z telewizji.Szkoda,że to czas przeszły.

Kłopot w tym, że z wiekiem masz mniejszą ochotę na naukę.

Starość nie radość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Startbox jest trochę uboższy od analoga. Dlatego wymyślili ten z "+" w nazwie (już wcześniej w tym temacie podawałem jego skład i cenę :P). U mnie nie można już kupić pakietu analogowego. Ale pamiętam, że kosztował maks. 35zł. Tam, gdzie jest duża konkurencja pewnie jest jeszcze taniej. Dlatego nie mów, że nikt nie zauważy różnicy.

 

Mnie cena nie odstrasza. Mam prawie wszystkie wydania BD 3D z rynku PL + sporo zagranicznych. Ostatnio nawet jeden dorwałem w Biedronce. :D Jak tak patrzę po półkach, to wcale nie jest mało. :P Wytwórnie nadal je wydają, więc wciąż produkują takie TV. W regularnej emisji telewizyjnej, 3D się nie przyjęło przez okulary. Niekomfortowe w noszeniu przez kilka godzin. Ale do celów kinowych, ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że obchodzi cię to wyłącznie z jednego powodu. Żebyś mógł sobie łatwo porównywać swoje miasto do innych. I narzekać, dlaczego są takie nierówności ("dlaczego nie mam tego kanału co ...?" albo "dlaczego mam mniej kanałów?"). ;)

W tym momencie przegiąłeś.Akurat u nas jest pełna oferta zarówno cyfrowa jak i analogowa/53 programy+MUX-y/.I powiem jedno:umiem się też upomnieć o innych a nie tylko o siebie.Szlag mnie trafia że w jednym województwie /śląskim/ są takie różnice programowe.

Strona internetowa MM jest bardzo ogólnikowa.Chodziło mi o jej rozszerzenie ku wygodzie wszystkich.I tylko o to mi chodziło ! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przegiąłem, bo tak zapewne by to się skończyło. Teraz krytyka skupia się głównie na różnicach. Nie zaprzeczaj. Pytanie "dlaczego?", pojawia się naturalnie. Analogowa TV różni się praktycznie co miasto. Np. ja mam 49 kanałów + 3 muxy DVB-T. A od września różnica się pogłębi. Jednak problem ten dotyczy głównie jej posiadaczy. A takich klientów jest coraz mniej. Jak chcesz tak bardzo się upominać, to pisz na ich profilu FB. Oddziaływanie tego furum na Multimedie jest mizerne. Właściwie żadne. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączyłem dziś rano TV na analogową i zauważyłem duże zmiany których tydzień temu nie było.

Zlikwidowano : MTV Polska, Cartoon Network, Teletoon+, Polsat Viasat Explore, SAT 1, SportKlub.

Dodano: Discovery Life, Discovery Science, Discovery Turbo Xtra,Polsat Film, TLC.

Poza tym poprzesuwano programy TVP Sport,TV Trwam,TV4, TV5 Monde,TVN Turbo na inne częstotliwości.W sumie ubył mi jeden kanał,mam teraz 52.Muxów nie ruszali.Zaskoczony jestem że do analogu dali paczkę Discovery, nigdy tego w analogu nie miałem.Oczywiście na programie MM Info słowem o zmianach nie wspomnieli,olali abonentów.Z muxów i analogu korzystam na trzecim telewizorze w najmniejszym pokoju.To taki multiroom gratis. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączyłem dziś rano TV na analogową i zauważyłem duże zmiany których tydzień temu nie było.

Zlikwidowano : MTV Polska, Cartoon Network, Teletoon+, Polsat Viasat Explore, SAT 1, SportKlub.

Dodano: Discovery Life, Discovery Science, Discovery Turbo Xtra,Polsat Film, TLC.

 

Ten ruch Multimedii był do przewidzenia.

Wciąż próbują szyć TV analogową pod starsze pokolenie, żeby to pokolenie jak najdłużej zatrzymać przy płaceniu haraczu za patrzenie w telewizor.

Młodzi ludzie (którzy kupują mieszkania lub dostają je w spadku) nie zawierają umów z kablówkami i platformami, bo im to zwisa kalafiorem i uważają to za wiochę.

Seniorzy (ci bardziej kumaci - dzięki swoim dzieciom i wnukom) coraz częściej zakładają DVB-T ... i to ich Multimedia chce skusić kanałami "nie dla gimbazy".

.......................................

Zobaczymy co będzie gdy decydenci wprowadzą w Polsce podatek katastralny od nieruchomości (od wartości mieszkań, domów i działek budowlanych).

W części krajów UE taki podatek jest od dawna.

W Polsce kolejne nowe obciążenie podatkowe spowoduje tylko jedno ... odwrót od tego co jest przeszacowane i zbędne. Czyli od płacenia za dostęp do TV.

Także ... amatorzy Multimedii ... módlcie się żeby podatek katastralny nie został w Polsce wprowadzony. :wink:

Straci na tym koncern Multimedia i stracą na tym jej abonenci ... bo dostaną jeszcze większy szrot za pieniądze.

Bo wtedy Multimedia już w ogóle zacznie robić pod siebie próbując wciskać np. TV Mango jako "kontent premium". :wink:

Już teraz każą sobie dodatkowo płacić za Outdoor Channel, czyli obcojęzyczny kanał dla wędkarzy i myśliwych. To kabaret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kablówki były, są i będą, na rynku zostaną co najwyżej sami najwięksi gracze. Posiadanie internetu, TV od jednego dostawcy uważam, za świetne rozwiązanie, głównie pod kątem ekonomicznym. DVB-T będzie się rozwijać ale nigdy nie będzie tam kanałów premium (chyba że zakodowane, chcesz oglądać kup kartę), więc dla mnie to jest tylko dodatek i dobre rozwiązanie jak jadę na działkę - nic więcej. Spytałem swoich rodziców, którzy już swoje latka mają, czy nie chcą przejść na DVB-T, jak zobaczyli listę kanałów to usłyszałem "i tylko te kanał byśmy mieli?" Tak. "No to zostajemy przy kablówce." Zastanawiają się nawet, czy nie wziąć C+ :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zerojedynkaX:

Te zmiany są chyba tylko u ciebie. U mnie Discovery są praktycznie od samego początku. Także 3 pierwsze kanały, które u ciebie zlikwidowano. I powtarzam po raz kolejny: Informacji na piśmie o zmianach w ofercie analogowej, nie dostają klienci pakietów cyfrowych. Trzeba mieć na fakturze wyszczególnioną usługę analoga, żeby dostać pismo o zmianach. Dla całej reszty to bonus, o którego zmianach nie muszą informować.

 

@Kleofas11:

Przestań głupoty opowiadać. "Haracz" to opłata wymuszona siłą. A Multimedia przy podpisywaniu umowy, nikomu przecież pistoletu do głowy nie przystawiała. Każdy robił to z własnej woli. Więc łaskawie nie zmieniaj znaczenia pojęć. :P Siejesz tylko propagandę przeciwników płatnych usług. NTC nie oferuje nawet 1/3 tego, co płatna tv (HD, dużo sportu, dużo nowości filmowych i serialowych, itd.). Ludzie, którzy przez lata się do niej przywiązali, tak łatwo nie zrezygnują. Oczywiście jakiś odpływ na rzecz DVB-T zawsze jest. Ale jak pokazują inne rynki, sytuacja w końcu się normuje. Kablówki były, są i będą. Ich pozycja jest kompletnie niezagrożona. Właściwie to mają swój renesans, Rząd przy udziale Unii pakuje miliardy zł. w światłowody. A tam gdzie internet, jest i telewizja. Im więcej będzie kanałów HD, tym będzie lepiej. Już teraz kablówki mocno naciskają na nadawców o HD. Tej jesieni sytuacja HD na rynku mocno się rozwinie. A w dalszej perspektywie jest jeszcze UHD. Nasz rynek płatnej tv jest mocno konkurencyjny, mimo to, wciąż ma perspektywy rozwoju. Nowi duzi zagraniczni nadawcy wciąż chcą u nas debiutować (np. Eleven).

 

Tymczasem możliwości rozwoju NTC są mocno ograniczone. Możliwe są jeszcze góra 3 bezpłatne multipleksy (lokalnych nie liczę, ze względu na ograniczony zasięg), z czego tylko jeden wiemy, że na pewno powstanie. Losy pozostałych dwóch jeszcze przez kilka miesięcy będą niepewne. Kanały HD wymagają zmiany systemu. Co będzie kosztowne dla nadawców i odbiorców. I niemożliwe przez kilka najbliższych lat. NTC w bliższej i dalszej perspektywie nie ma szans wyprzeć kablówek. Ja sam nie mam zamiaru rezygnować ze względu na sport i kanały premium.

 

Wśród najmłodszego pokolenia płatna TV nie tyle konkure z bezpłatną NTC, co oglądanie TV w ogóle, z grami i internetem. Sam często wolę pograć na konsoli, niż obejrzeć film. A przy transmisjach sportowych zdarza się, że gram i oglądam jednocześnie na podzielonym ekranie. Dlatego nie pakuj wszystkich do jednego wora. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kablówki były, są i będą. Ich pozycja jest kompletnie niezagrożona. Właściwie to mają swój renesans,

Rząd przy udziale Unii pakuje miliardy zł. w światłowody. A tam gdzie internet, jest i telewizja. Im więcej będzie kanałów HD, tym będzie lepiej.

Już teraz kablówki mocno naciskają na nadawców o HD. Tej jesieni sytuacja HD na rynku mocno się rozwinie.

 

Oczywiście, że kablówki były, są i będą.

Ale z ich "renesansem" to bym nie przesadzał ... bo nie jestem ogrodnikiem. :wink:

 

"Renesans" kablówek ze względu na liczbę kanałów czy ze względu na interesującą zawartość programową ?

 

Bo jeśli chodzi o to drugie, to wszyscy abonenci widzą jak jest (nawet ci karni i najbardziej oddani).

.............................

Poza tym ... wprowadzenie w niedługim czasie np. "opłaty audiowizualnej" (zamiast dzisiejszego abonamentu RTV) to będzie jeszcze małe miki w stosunku do obciążenia narodu tzw. "podatkiem katastralnym" od wartości posiadanych nieruchomości (mieszkania, domy, działki budowlane).

Już nie mówię o tym, że kroplówka pieniędzy z UE dla Polski skończy się za 5 lat (w roku 2020).

Potem będzie już tylko zgrzytanie zębami, spłacanie kredytów i zobowiązań, wpłacanie corocznego myta do kiesy UE i różne próby obciążania nas kolejnymi podatkami ze strony kolejnych rządów.

Ja mówię o realnych scenariuszach które niechybnie nastąpią, ty mówisz o kabzie jakiejś zapyziałej kablówki. Tym się różnimy.

Sama "opłata audiowizualna" (circa about 12 - 20 zł) może wkurzyć naród, a co dopiero przymusowy podatek katastralny.

Gros abonentów kablówek i platform w ogóle nie uiszcza abonamentu RTV ... a jeśli zostaną zmuszeni dodatkowo do opłacania "opłaty audiowizualnej" to oleją płacenie prywaciarzom-operatorom w ogóle.

A powiększająca się liczba nowych "kanałów w HD" (co reklamujesz zawzięcie) nie ma żadnego przełożenia na liczbę abonentów płatnej telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...