Skocz do zawartości

Jak to w końcu jest z kanałami TVN w CP?


ortax123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A takie może być? :wink:

 

wzorwypowiedzeniahg8.th.pngthpix.gif

 

Pięć minut mi zajęło poszukanie na Forum, bo wielokrotnie takie wypowiedzenia były publikowane przez użytkowników, ja tylko wkleiłem tekst do Word'a, poprawiłem co nieco i zrzut zrobiłem. Oczywiście cały wzór wypowiedzenia powinien być rozłożony na całej kartce (format A4), tak samo jak piszemy podanie.

 

Rozumiem, że rezygnujecie z CP ze względu na te plotki chodzące o wyłączeniu "tefałenów", tak? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem też zdania, że gdyby CP do swojej oferty dołączył TVN Warszawa, TVN Lingua i Religia.TV to skończyłyby się głupie spekulacje na temat wycofania TVNów z CP. Z resztą po Cyfrze+ widać, że TVN wcale nie chce usunąć swoich kanałów z ofert programowych konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Xenomorph może przy okazji odnowienia umowy z TVNem w CP pokusi się o kanały TVN Lingua, TVN Warszawa, TVN CNBC Biznes (o ile TV Biznes zostanie wchłonięty przez Polsat News), Religia.TV o ile szybciej się one nie pojawią.

 

... Na tak dużą utratę klientów TVN nie może sobie pozwolić.

 

Nie tylko TVN, ale i CP również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknijcie juz ten temat bo to nie ma sensu.Wszyscy wiemy ze TVN zostanie na CP bo zależy mu na większej widowni a CP nie moze sobie pozwolić na stratę TVN bo straci swoj największy argument czyli TVN i POLSAT razem z satelity

a dzieki temu ma tyle abonentow.Gdyby inne platformy miały główny kanał Polsatu to byłby koniec tej platformy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknijcie juz ten temat bo to nie ma sensu.Wszyscy wiemy ze TVN zostanie na CP bo zależy mu na większej widowni a CP nie moze sobie pozwolić na stratę TVN bo straci swoj największy argument czyli TVN i POLSAT razem z satelity

Przecież CP już stracił ten argument. Dzięki tnk, za 199/48 zł każdy abonent CP może mieć za darmo TVN. TVN już nic nie trzyma w CP. Może i kanały TVN-u straciłyby na widowni ale n i tnk mogłaby zyskać abonentów. Kwestia wyboru mniejszego zła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie gdybanie nie ma większego sensu, trzeba czekać do czasu aż oficjalnie wszystko się wyjaśni.

 

Zastanawia mnie tylko kilka detali:

 

- w CP od dłuższego czasu nie pojawiły się żadne nowe stacje od TVN/ITI

- C+ w przeciwieństwie do CP dołączyła TVN CNBC Biznes, teraz wprowadza TVN Lingua i Religia.Tv

- Polsat nagle zaczyna tworzyć swoje stacje tematyczne i to akurat odpowiedniki TVN'ów, Polsat News (TVN24), Play TV(odpowiednik TVN Turbo), Polsat Cafe (TVN Style)

- powstaje Telewizja na Kartę, najtańsza oferta prepaid na rynku, w ofercie której znajdują sie praktycznie wszystkie stacje od TVN/ITI (w tym KAŻDA!!!! stacja na którą umowę miał z nimi CP)

 

Może TVN nie planuje przedłużać umowy tylko z CP, ten zaś szykuje się do tego i zabezpiecza tworząc własne stacje tematyczne, zbliżone treścią do tych TVN'owskich.

Licząc się ze spadkiem przychodów który zapewniali abonenci CP, TVN/ITI postanowiły nadrobić to, tworząc TNK, który dzięki bardzo przystępnej cenie stanie się dostępny nawet dla tych mniej zasobnych w pieniądze ludzi.

 

To taka moja mała "gdybalska" teoria, która może niemieć wiele wspólnego z rzeczywistością, niestety do czasu oficjalnych wieści mogą pojawić się setki innych domysłów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje o odejściu kanałów TVN z CP będą się pojawiać aż ... do ich odejścia z CP ;-). Będzie tak zapewne przy każdej informacji, że właśnie kończy się umowa na linii CP-TVN. Ja tylko przypomnę, że był taki rok, i taki miesiąc kwiecień, że Polsat zrobił identyczną akcję - wyłączył swoje przekazy dla Cyfry+. I też wtedy chodziło o promocję Cyfrowego Polsatu i też wtedy rozdawano darmowe dekodery (w każdą sobotę chyba był taki program, gdzie ów dekodery się wygrywało, a całość okrzyknięto sloganem "Nie odbierasz Polsatu w Cyfrze+? Polsat zapewni Ci dostęp do naszych kanałów"). Dziś historia się powtarza: kończy się umowa, startuje TNK, jest N. Nic dziwnego, że scenariusz może się powtórzyć. Różnica jest tylko taka, że TVN zawsze ponad wszystko stawiał dystrybucję swojego kanału. Starta 2 mln abonentów kanałów tematycznych będzie bardzo bolesna. Z drugiej strony jednak zapewne TVN dostaje od Polsatu ok. 2 zł za kanały tematyczne. To jest strata 4 mln zł miesięcznie + koszt utraconych możliwości w zakresie reklamowym. Tyle, że każdy nowy abonent TNK lub N to przychód zdecydowanie większy. Z abonamentu TNK TVP Sport to koszt ok. 0,5 zł (tak się mówiło jak kanał ów startował), 1-1,5 zł to przypuszczalny koszt Disneya. Czyli do kasy ITI trafia 8 zł. Oczywiście odliczmy od tego koszt NSportu i koszt prowadzenia TNK. Czyli za te same kanały do kasy TVNu trafia załóżmy 4zł - to i tak 2 razy więcej niż dotychczas. Czyli potrzeba już nie 2 mln nowych abonentów, a milion. A gdzie zyski od N? Bo migracja na pewno będzie, jeśli dojdzie do wyłączenia kanałów.

 

Tylko, że ja też jestem sceptyczny co do wyłączenia kanałów. Myślę raczej, że skończy się to na tym, że cały grudzień będziemy toczyć burzliwą dyskusję na temat wyłączenia TVNów z Polsatu, następnie 1 stycznia TVN wyłączy kodowanie dla CP, CP się wścieknie, ale zmięknie i ok. tydzień później dojdzie do podpisania umowy z TVNem (zapewne na dużo korzystniejszych warunkach dla tvnu niż dotychczas), a następnie tydzień później dziwnym trafem w ofercie N zaświeci Polsat, Polsat2 i TV4. Jeżeli umowa rzeczywiście kończy się z końcem tego roku to taki scenariusz uważam za najbardziej realny - TVN byłby głupi gdyby nie wykorzystał teraz możliwości negocjacyjnych. I cały czas chodzi o biznes i większe pieniądze, a niezupełnie o abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Bartek masz bujną wyobraźnię :lol: . Sądzę, że Polsat, Polsat 2 i TV4 nie zaświecą w N. CP będzie rękoma i nogami bronił by do tego nie doszło. Bo to właśnie wyróżnia CP wśród innych platform. A co do TVNów w CP to być może CP i TVN już się w tej sprawie dogadali tylko nie zostało to podane to opinii publicznej, a my tu nie potrzebnie toczymy batalie na temat zniknięcia TVNów z CP. A jeśli nawet nie doszło to sądzę, że niebawem dojdzie jeszcze zanim wygaśnie stara umowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- w CP od dłuższego czasu nie pojawiły się żadne nowe stacje od TVN/ITI

TVN CNBC Biznes nie dojdzie, bo to by była konkurencja dla TV Biznes. TVN HD nie dołączą, bo to kanał tylko dla n. A Religia.tv i TVN Lingua mam takie przeczucie, że niedługo dołączą do oferty Cyfrowego Polsatu. TVN Warszawa? Nie wiem, czy dojdzie, ale jestem raczej na tak.

- C+ w przeciwieństwie do CP dołączyła TVN CNBC Biznes, teraz wprowadza TVN Lingua i Religia.Tv

Tak, jak pisałem wyżej. TVN CNBC Biznes nie dojdzie, bo to konkurencja dla TV Biznes, a TVN Lingua i Religia.tv może wejdą.

- Polsat nagle zaczyna tworzyć swoje stacje tematyczne i to akurat odpowiedniki TVN'ów, Polsat News (TVN24), Play TV(odpowiednik TVN Turbo), Polsat Cafe (TVN Style)

Wydaje mi się, że poprostu chcą konkurować, ze stacjami tematycznymi TVN-ów, a nie zastąpić stacje TVN-u, stacjami "made in Polsat".

- powstaje Telewizja na Kartę, najtańsza oferta prepaid na rynku, w ofercie której znajdują sie praktycznie wszystkie stacje od TVN/ITI (w tym KAŻDA!!!! stacja na którą umowę miał z nimi CP)

To o niczym nie świadczy, bo poprostu chcą zwiększyć widownie swoim kanałom, a nie przygotować ofertę dla abonentów CP i C+, na oglądanie kanałów TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...