Skocz do zawartości

Jak to w końcu jest z kanałami TVN w CP?


ortax123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale po co ma być rzeź. Naprawdę nie trzeba płakać za TVN. Wystarczy se dokupić TNK i po problemie :) Na tym zyska przede wszystkim TNK która już się bardzo dobrze sprzedaje ja mam 2 sztuki :) i nie będę płakał że mi wyłączą TVNy w CP. Przynajmniej jeszcze dodatkowo zyskałem w lepszej jakości kanały TVP, TVP Sport i nsport :) 10 zł miesięcznie to nie jest duży wydatek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ma być rzeź. Naprawdę nie trzeba płakać za TVN. Wystarczy se dokupić TNK i po problemie :)

 

I o to chodzi! Zamiast 1,7zł od Cyfrowego Polsatu tvn dostanie 8zł od każdego gniazdka...

 

A skąd wziąłeś te 8zł. Myślisz, że tyle CYFROWY DOM SA zapłaci od każdego klienta spółce TVN SA. Raczej wątpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to spółka Cyfrowy Dom należy w 25% do TVN S.A. z opcją, że TVN S.A. stanie się w ciągu trzech lat właścicielem większościowym. A 8zł jest być może zawyżoną kwotą (Tak jak i 8zl nie jest obliczeniem 4x1,70zł - zwróć uwagę na mój post), ale swoją teorię opieram na obliczeniu: 10zł/1,22-(0,45+0,75)=7zł, 7zł/1,7zł=4. I nie chodzi tu o płacenie, bo jak wiemy wszystko i tak należy do spółki matki i tym razem nie chodzi tylko o interes TVNu, ale i całej spółki. Bo przecież źródłem "problemu" nie jest to, że TVN nie chce być w CP, a to, że N chce, by Polsat był w N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to spółka Cyfrowy Dom należy w 25% do TVN S.A. z opcją, że TVN S.A. stanie się w ciągu trzech lat właścicielem większościowym. A 8zł jest być może zawyżoną kwotą (Tak jak i 8zl nie jest obliczeniem 4x1,70zł - zwróć uwagę na mój post), ale swoją teorię opieram na obliczeniu: 10zł/1,22-(0,45+0,75)=7zł, 7zł/1,7zł=4. I nie chodzi tu o płacenie, bo jak wiemy wszystko i tak należy do spółki matki i tym razem nie chodzi tylko o interes TVNu, ale i całej spółki. Bo przecież źródłem "problemu" nie jest to, że TVN nie chce być w CP, a to, że N chce, by Polsat był w N.

"Cyfrowy Dom SA" należy do ITI Neovision (100%), a TVN ma 25% udziałów w ITI Neovision. Oznacza to, że 25% zysku/straty spółki CYFROWY DOM SA będzie policzone w skonsolidowanym wyniku finansowym TVN SA. Jeżeli zysk będzie wynosił 8zł to TVN będzie miał z tego 2zł, przy czym osiągnięcie zysku na poziomie 8zł. jest całkowicie nierealne, a gdzie koszty?! Spółka "Cyfrowy Dom" jeszcze długo nie będzie przynosić jakichkolwiek zysków swoim akcjonariuszom. Poza tym zyski te, kiedy się wreszcie pojawią, będą dla TVN dochodem wirtualnym, a od CP spływa na konta TVN "żywa" gotówka. "Wszystko" NIE należy do "spółki matki", a raczej "spółek matek" bo struktura ITI Group jest bardzo skomplikowana i tak naprawdę do końca nie wiadomo kto dokładnie za tym wszystkim stoi (zdaniem niektórych Wejchert i Walter to figuranci), są jednak jeszcze inwestorzy, którzy nabywali akcje TVN'u w ofercie publicznej i na giełdzie, a tym inwestorom nie jest wszystko jedno gdzie trafiają pieniądze, mozesz być tego pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli TVN-y miały by zostać w CP to jaki był sen pakowania ogromnych pieniędzy w Polsat News. Kanał o niepewnej przyszłości. Były już TVN24, TVP INFO. Superstacja tez miała kawałek rynku. Zespół Puls Raportu wydawał się być zalążkiem czegoś w rodzaju Fox News PL. Kolejny kanał newsowy był ryzykiem. Lepiej było by podpisać długoletnia umowę na kanały TVN-u i zamiast inwestować w kanały konkurencyjne utworzyć, zapowiadany, kanał dziecięco-młodzieżowy czy muzyczny. Gdzieś tutaj podawałem że na przełomie stycznia, lutego podniesiono opłaty za TVN24 dla kablówek. Mniej więcej w tym samym czasie pojawiły się informacje o powstaniu Polsat News. Mocny TVN24 (czyt. o dużym zasięgu)=słaby Polsat News. Jest jeszcze inna możliwość. Kodowanie Viacess dla TP pojawiło się na wszystkich kanałach TVN-u poza TVN24. Może być tak że w CP zostaną kanały tematyczne TVN ale bez TVN24. TVN24 będzie na wyłączność tnk, n i Cyfry+. Nic nie wiadomo jak wygląda umowa na kanały tematyczne TVN w Cyfrze? Może Cyfra zamiast TVN24 udostępni Polsat News? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli TVN-y miały by zostać w CP to jaki był sen pakowania ogromnych pieniędzy w Polsat News. Kanał o niepewnej przyszłości. Były już TVN24, TVP INFO. Superstacja tez miała kawałek rynku. Zespół Puls Raportu wydawał się być zalążkiem czegoś w rodzaju Fox News PL. Kolejny kanał newsowy był ryzykiem. Lepiej było by podpisać długoletnia umowę na kanały TVN-u i zamiast inwestować w kanały konkurencyjne utworzyć, zapowiadany, kanał dziecięco-młodzieżowy czy muzyczny. Gdzieś tutaj podawałem że na przełomie stycznia, lutego podniesiono opłaty za TVN24 dla kablówek. Mniej więcej w tym samym czasie pojawiły się informacje o powstaniu Polsat News. Mocny TVN24 (czyt. o dużym zasięgu)=słaby Polsat News. Jest jeszcze inna możliwość. Kodowanie Viacess dla TP pojawiło się na wszystkich kanałach TVN-u poza TVN24. Może być tak że w CP zostaną kanały tematyczne TVN ale bez TVN24. TVN24 będzie na wyłączność tnk, n i Cyfry+. Nic nie wiadomo jak wygląda umowa na kanały tematyczne TVN w Cyfrze? Może Cyfra zamiast TVN24 udostępni Polsat News? :D

 

Zgadzam się, Polsat tworzy takie kanały których jest już dużo, np. Muzyczny, nie ma takiego tylko w Polsce bo np. VIVA i MTV nadają też po za Polską, a dziecięce tak samo żaden polski producent nie stworzył dziecięcego kanału specjalnie na rynek Polski (wyjątek jest taki że wpłyneła koncesja na nadawanie polskiego kanału dziecęcego - Bajka TV)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się ponownie cytować :D Fragment który pokazuje komu bardziej powinno zależeć na współpracy, TVN czy CP?

 

Na współpracy powinno zależeć zarówno CP jak i TVNowi - CP dlatego, że jeśli tematyczne kanały TVNu znikną z oferty to potencjalni nowi abonenci poważnie się zastanowią czy, aby napewno wybrać tę właśnie platformę :>

A TVNowi, bo jak to się mówi - 2,4 mln abonentów drogą nie chodzi :lol:

 

Tak czy inaczej, wszystko wyjaśni się po Nowym Roku i wcześniejsze spekulacje raczej nie mają większego sensu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to juz pożegnalem wczoraj CP :jupi: ,bylem klientem przez 18 miesięcy + 3 miesiące wypowiedzenia.Wziąłem N bo,mają lepszą propozycję dla mnie(umowa 12 miesięczna+6 miechów za 38zł, i gratis 2 miesiące HBO i podobne.).W CP proponowali mi nowy dekoder( oczywiście płatny)+nowa umowa :read: na 3 lata lub cos koło tego, lub nowa umowa+abonament za 57,90(z HBO) bezterminowo.I juz się nie martwię że w CP nie będzie TVN-ów. :brawo: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...