Skocz do zawartości

Jak to w końcu jest z kanałami TVN w CP?


ortax123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@ slawek759 nawet jeśli TVN-y znikną z CP to nie ma możliwości rozwiązania umowy z CP. Możesz ewentualnie zerwać umowę, a tu są kary umowne.

 

Czy możesz to wyjaśnić? Kanały tvn są zapisane w umowie(chyba, mogę to sprawdzić), więc ich brak jest odstępstwem od warunków umowy, a co za tym idzie możliwością jej zerwania. Czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w regulaminie świadczenia usług od CP (umowę podpisywałem z CP w listopadzie 2007) znalazłem coś takiego:

 

W przypadku zainstnienia zdarzeń niezależnych od Cyfrowego Polsatu, uznawanych za siłę wyższą, w szczegółności o charakterze prawnym, technicznym lub ekonomicznym, Cyfrowy Polsat zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w zakresie liczby lub rodzajów programów telewizyjnych lub radiowych dostępnych w ramach Pakietu Podstawowego (Familijnego) lub Pakietów Dodatkowych. Taka zmiana, a w szczególności również zastąpienie danego programu programem o porównywalnej tematyce, rezygnacja z danego programu w wyniku jego niskiej oglądalności, zaprzestania nadawania programu w wyniku zdarzeń obciążających jego nadawcę lub z przyczyn wywołanych decyzją organu administracji państwowej, orzeczeniem sądu nie stanowi zmiany Umowy, jak również zmiany niniejszego Regulaminu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do końca to nie wiadomo i do końca grudnia nikt pewno się nie dowie co z TVN.Choć obie strony jak CP tak i ITI starają się pokazać że dadzą sobie radę bez siebie nawzajem.Polsat uruchamia kanały tematyczne o podobnej treści jak TVN( np. polsat PLAY) a ITI tworzy telewizję na kartę gdzie podstawowe kanały są bez opłat.Mnie osobiście kończy się umowa i Panowie z icok jak i telefonicznej linii zapewniają iż nic nie zniknie z platformy a wręcz przeciwnie.Czas mi pozostał jeszcze więc czas pokarze.Choćich propozycje na podpisanie lojalki są hm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak ktoś mógł wziąć CP dla kilku kanałów: TVN 24, TVN Turbo, TVN Style i TVN Meteo. Nosz kur*a chyba sobie jaja robicie :D Moi rodzice brali dość dawno, bo w 2002 roku przed Mundialem w Korei i Japonii i z tego powodu wzięli CP i tak jest aż do tej pory.

Jeśli teraz miałbym brać (nie mam ochoty na żadną platformę, bo i tak zaraz studia) to zdecydował bym się na CP z powodu Polsatów Sport, Eurosportów, kanałów BBC oraz kanałów Discovery w podstawowym pakiecie oraz na podstawowe kanały ogólnodostępne. W życiu nie zdecydował bym się na CP dla kilku kanałów TVN. Jeśli tak by mnie one interesowały (a tak nie jest) to wziął bym pewnie N-kę. Jeśli decydujcie się na daną platformę to spójrzcie na oferty wszystkich platform i zdecydujcie, a nie bierzecie z galopu. Potem problemy z rozwiązaniem umowy macie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy do końca roku i wtedy się okaże co będzie dalej. Jak na razie z tego co mi wiadomo (nieoficjalnie), trwają negocjacje między N (koncern ITI i grupa TVN) a CP (grupa Polsat Cyfrowy). Chodzi o udostępnienie kanałów w formie "jeden za jeden". Wiadomo mi iż wyżej wymieniona N stawia sprawę honorowo (już nawet nie chodzi tu o kasę). Tak na prawdę chodzi o dołączenie do N głównego kanału Polsatu. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ matley to co podałeś to informacja sprzed jakiś 2-3 tygodniu, które podał serwis media2.pl. A ile w tym prawdy, że tak jest to tylko wiedzą CP i Grupa ITI. Ja osobiście wąpie by CP oddał Polsat N-ce. Jak już coś to na otracie łez do N trafi TV4 (tak jak w Cyfrze+). Natomiast umowa na kanały TVN-u i tak zapewne zostanie przedłużona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bloo411 Po pierwsze jak czytałbyś uważnie portal Sat Kurier to wiedziałbyś iż tą informacje podałem już ponad miesiąc temu. A po drugie negocjacje trwają i jak tylko coś więcej będzie wiadomo to oczywiście postaram się jak najszybciej poinformować. A na razie nic więcej nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w regulaminie świadczenia usług od CP (umowę podpisywałem z CP w listopadzie 2007) znalazłem coś takiego:
W przypadku zaistnienia zdarzeń niezależnych od Cyfrowego Polsatu, uznawanych za siłę wyższą, w szczególności o charakterze prawnym, technicznym lub ekonomicznym, Cyfrowy Polsat zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w zakresie liczby lub rodzajów programów telewizyjnych lub radiowych dostępnych w ramach Pakietu Podstawowego (Familijnego) lub Pakietów Dodatkowych. Taka zmiana, a w szczególności również zastąpienie danego programu programem o porównywalnej tematyce, rezygnacja z danego programu w wyniku jego niskiej oglądalności, zaprzestania nadawania programu w wyniku zdarzeń obciążających jego nadawcę lub z przyczyn wywołanych decyzją organu administracji państwowej, orzeczeniem sądu nie stanowi zmiany Umowy, jak również zmiany niniejszego Regulaminu.

 

Dobrze. Tylko które ze zdarzeń miałoby miejsce w przypadku braku porozumienia między ITI a CP? Moim zdaniem koniec umowy na TVNy tematyczne nie jest zdarzeniem niezależnym od Cyfrowego Polsatu, gdyż - podpisując ze mną umowę terminową - mieli świadomość, że w trakcie jej trwania kończy się ich umowa na dystrybucję kanałów. Mimo tej wiedzy ze strony CP zaoferowali pakiet zawierający te kanały - mam to na piśmie. Zdarzeniem niezależnym mogłoby być przedwczesne zerwanie umowy przez ITI (czy z kim tam mają ją podpisaną), a nie jej wygaśnięcie, więc ktoś po prostu zrobiłby mnie w konia podpisując umowę na coś, o czym wie, że nie może mi zagwarantować.

 

Zauważcie, że "zastąpienie danego programu programem o porównywalnej tematyce" poprzedzone jest stwierdzeniem "Taka zmiana [pakietu programowego], a w szczególności również zastąpienie ..." nie stanowi nowego warunku: zastąpienie wycofanego kanału kanałem o podobnej tematyce jest szczególnym przypadkiem postępowania wynikającego z powodu "zaistnienia zdarzenia niezależnego od Cyfrowego Polsatu", nie mogą więc twierdzić, że mogą dowolnie zmienić kanał, byleby był o "porównywalnej tematyce".

 

I teraz takie stanowisko wystarczy tylko udowodnić w sądzie... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu takie pesymistyczne nastawienie. Czemu rozmowa nie idzie w kierunku następujących pytań: "Czy ktoś wie, kiedy reszta kanałów TVN'u dołączy do CP".

 

Temu, że CP ostatnio nie robi kompletnie nic w dziedzinie telewizji, dołączył polsat play i cafe, które do pięt tvnom nie dorastają, zajmuje się nikomu nie potrzebną telefonią. Na Łubinowej są przekonani, że mają super ofertę, kto wie czy za chwilę nie dojdą do wniosku, że tvny są im do szczęścia nie potrzebne. Nie liczcie na to, że CP wykaże jakąkolwiek chęć dołączenia reszty tvnów, chyba ze tvn by im do tego dopłacił. Potrafili nawet wywalić podróże tv, bo nadawca nie zapłacił za obecność na liście cp :crazy: . Ja osobiście na chwilę obecną tylko czekam na pretekst do zerwania umowy z CP, platformą której wydaje się ze jest cwana bo bierze tvp z siatkówki. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temu, że CP ostatnio nie robi kompletnie nic w dziedzinie telewizji, dołączył polsat play i cafe, które do pięt tvnom nie dorastają, zajmuje się nikomu nie potrzebną telefonią. Na Łubinowej są przekonani, że mają super ofertę, kto wie czy za chwilę nie dojdą do wniosku, że tvny są im do szczęścia nie potrzebne.

W CP nie siedza glupki wiec to ze TY uwazasz ich telefonie za nikomu nie potrzebna to nie oznacza ze ona IM nie bedzie przynosic zyskow.Poza tym dalbym troche czasu Polsat Play i Cafe,jak dobrze pamietam to kiedy startowaly ich TVN-nowskie odpowiedniki to tez poczatki mialy dosc trudne.I na koniec-nie wszyskim zalezy na TVN-nach,ja np nie ogladam zadnego kanalu.Nie lubie tych nadetych programow "z gwiazdami" i filmow co rusz przecinanych reklamami.I uwazam ze to TVN bedzie sie staral zostac w CP,z powodu ogromnej liczby widzow i potencjalych "reklamo-odbiorcow"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam start tvn turbo, ramówka z pierwszych miesięcy funkcjonowania kanału była bardzo dobra, żeby nie powiedziec że lepsza od dzisiejszej. Zdaję sobie sprawę że w cp nie siedzą głupki. Tak, JA uważam że ich telefonia jest nie potrzebna i mam do tego prawo. Rynek komórek jest nasycony. Inwestycja w telefonię odbija się znaczącym spowolnieniem rozwoju telewizji, a to właśnie telewizja poninna być priorytetem dla polsatu, bo to na niej możena jeszcze sporo zarobić, więcej niż na komórkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według niej, gwiazdą najnowszego zestawienia okazał się Zygmunt Solorz-Żak, właściciel cyfrowego Polsatu. Kiedy jego spółka ruszyła w kwietniu z pierwszą ofertą publiczną, inwestor od razu wskoczył do klubu miliarderów, a jego giełdowy majątek "PB" wycenił na 1,78 mld zł. Dziś jego giełdowe aktywa rynek szacuje na 2,1 mld zł, czyli o 18 proc. wyżej niż w kwietniu.

http://gospodarka.gazeta.pl/Gielda/1,85 ... bessa.html

 

Także nie są to amatorzy lecz mistrzowie świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, dzisiaj wpadłem sobie na pomysł, że pójdę do jakiegoś APS-u i zagram rolę osoby, która jest zainteresowana kupnem oferty CP a jednocześnie zaniepokojona ciągłymi spekulacjami w sieci na temat Jak to w końcu jest z kanałami TVN w CP?. No i pani tam pracująca zapewniała mnie, że wszystkie stacje TVN (łącznie 6) dostępne za pośrednictwem CP będą nadal oferowane. Zaznaczyła nawet, że jeśli z CP zniknąłby któryś z kanałów ITI, to bez bez żadnych konsekwencji dla mnie mogę zerwać umowę z operatorem. No cóż... zapytałem się czy mógłbym zobaczyć i przeczytać umowę (w myślach pomyślałem sobie, że w umowie będzie widniał jakiś odnośnik co do kanałów, które CP mi gwarantuje). Kobieta z kolei... "To jednak decyduje się Pan podpisać umowę"? Ja natomiast "Jeszcze się zastanowię, ale chciałbym zobaczyć jak wygląda umowa". Ona natomiast "Musi Pan być zdecydowany, że chciałby Pan być naszym abonentem". No cóż... podziękowałem i poszedłem sobie :]

Z ciekawości złożyłem wizytę w drugim punkcie sprzedaży. Dystrybutor również mnie zapewnił, że zniknięcie TVN z CP jest niemożliwe... Ja z kolei mówię, że w internecie aż huczy na temat przyszłości TVNów na tej platformie. On odpowiedział "Ja nic nie słyszałem" i zaczął gadkę o promocjach jakie mnie czekają, gdy zdecyduję się kupić ich ofertę. No cóż, podziękowałem i wyszedłem. Umowy też mi nie dali poczytać :smile: Podejście do klienta - po prostu świetne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...