Skocz do zawartości

Jak to w końcu jest z kanałami TVN w CP?


ortax123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W każdym razie myślę, że do rozwiązania sprawy dojdzie 2 stycznia. Oczami wyobraźni widzę, jak 1 stycznia gasną kanały TVNu w CP, abonenci szaleją na forach i infolinii (bo nikt się przecież tego nie spodziewał!), by pojawić się znów następnego dnia - tylko ciekawe na jakich warunkach.

Nic się wtedy nie wydarzy. 2 stycznia to piątek. Większość ludzi weźmie urlop i od 31 do 5 będzie miała wolne. Na infolinię się nie dodzwonisz :D

 

A tak biznesowo, to oczywiście lepiej im będzie sie opłacało jak w Polsacie ich zabraknie, ponieważ wtedy wzrośnie liczba abonentów N/TNK, przy tym większe zyski niż parę centów od kanału jakie bierze ITI od Polsatu.

Kilka centów? :> Na początku roku była "afera" kiedy podniesiono opłaty dla kablówek z 25 eurocentów na 45. Dla przypomnienia artykuł Klik. Jeśli ITI dostawało by za każdego abonenta tyle co od kablówek to sobie policz, 1,7 zł x 2 000 000 = 3 400 000. :D Troszku pieniążków jest. Pewnie CP wynegocjował jakąś niższa kwotę ale przy takiej ilości abonentów to zawsze będzie sporo kasy. Ktos w CP może się zastanowić czy tych pieniędzy lepiej nie byłoby przeznaczyć na rozwój własnych kanałów tematycznych, które pozbawione konkurencji we własnej platformie zyskały by widzów a co za tym idzie i pieniądze z reklam.

W tym artykule jest ciekawa wypowiedź kogoś z zarządu TVN

Jeśli ktoś chce zastąpić nasz kanał planszą z napisem Polsat 24, to proszę bardzo. Działania kablarzy są nieprofesjonalne

Ciekawe czy powtórzyłby te słowa teraz kiedy PN jednak zyskuje nowych widzów a TVN24 minimalnie ale jednak traci. Ciekawa jest też wypowiedź pani medioznawcy

To nadal jedyny 24-godzinny kanał informacyjny z dobrą publicystyką. Ani tabloidowa Superstacja, ani TVP Info poszatkowana pasmami regionalnymi nie mogą stawać z nim w szranki. O poziomie i jakości kanału świadczy rosnąca oglądalność. A jakość kosztuje

Minęło 9 miesięcy a TVN24 zrobił się jakby tabloidowy, nie jest poszatkowany pasmami regionalnymi ale, zwłaszcza w poranku, reklamami i innymi jingielkami. I jakby nie patrzeć nie nadaje 24h/dobę.

 

Przypuszczam że wszytko jest już ustalone. Powstała tnk, powstały kanały tematyczne Polsatu. n od nowego roku wprowadzi promocję "Super korzystna zamiana" dla osób "pokrzywdzonych" przez CP, rok abonamentu za darmo przy umowie na dwa lata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nawet wszystkie TVN-y zniknęły z oferty Cyfrowego Polsatu, to według mnie tragedii nie będzie. Można przecież dokupić sobie TNK i przynajmniej mieć TVN i TVN 7 nic nie płacąc, jedynie za kartę i dekoder. Inne kanały tematyczne TVN-u zastąpią kanały Polsatu i wszystko gra.

Pewnie, że gra :lol:

Można również zakupić pakiet Mini :wink:

I będzie fajowo :)

 

 

Taaaaaaaaaaaaa do tego jeszcze C+ i N i żaden kanał cię nie ominie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ tomekb1976 nie ma tekiego kanału jak TVN Historia :roll: . Jest Discovery Historia (w logo występuje napis TVN by podkreślić współpracę obu kanałów) i jest to kanał z rodziny Discovery tworzony we współpracy z TVN także wątpie by wszedł on w najbliższym czasie do CP skoro nawet w Cyfrze+ go nie ma, a Cyfra ma przecież praktycznie wszystkie kanały TVN-u. To może jedynie oznaczać, że ten kanał związany jest umową na wyłączność z N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Discovery Historia to może on wkrótce pojawić się poza N. Ale to jakby temat na inną dyskusję. Niezupełnie prawdą jest też, że to jest kanał robiony przez Discovery we współpracy z TVN. Powiedziałbym, że jest odwrotnie - to jednak tvn ma decydującą moc - produkcja jest raczej oparta na tvnie (nic dziwnego zresztą, w końcu po to też tvn jest partnerem). Ale to jakby rzecz drugorzędna i nie dotyczy tej dyskusji.

 

GieKa, sam twierdzisz, że jednak jest już posprzątane i tvny znikną. Dla mnie to nie jest dzis oczywiste. Wręcz przeciwnie. Uważam, że tak jak napisałem skończy się to powrotem w styczniu paczki tvnów do CP w zamian za dostęp do TV4, Polsatu, Polsatu 2 i mocno wątpliwe dla mnie Cafe/Play. Polsatu News zapewne w N nie doświadczymy, chyba, że Polsat pójdzie na wymianę 1 na 1, w co też nie wierzę. A co do 2 stycznia - piszę o tej dacie nie bez kozery. Sprawdziłem teraz kalendarz i nawet ów kalendarz tvn ma po swojej stronie. Wyłączenie znienacka kanałów 1 stycznia będzie bardzo bolesne i wpłynie na decyzje abonentów - wiem, bo pamiętam, co z moim mózgiem robił Polsat jak wyłączał dostęp w C+. Przez 3 miesiące chyba można było wygrać dekoder CP w Polsacie odpowiadają na jakieś pytania. Nic dwa razy się nie zdarza? Hmm, może i nie - a może właśnie to widzimy.

 

TVN24 traci natomiast, bo wypala się też sytuacja polityczna. Coraz więcej osób znów ma dość wojny na górze - poza tym nie jest to już tak gorąca wojna jak jesienią 2007. Natomiast tablodaizacja będzie postępować - bo przynosi widzów. Gdyby jej nie było spadki oglądalności byłyby prawdopodobnie jeszcze większe.

 

Romar7, tak właśnie - TNK. Średni przychód z abonenta na poziomie 8zł miesięcznie, co przy podanej przez GieKa cenie 1,7zł, daje na informację, że żeby pokryć straty powstałe po wyjściu z CP potrzeba 425 000 nowych abonentów TNK i N (w przypadku N zapewne zyski jeszcze większe - ale również większe inwestycje) . Pozostaje pytanie - czy warto ryzykować. Prognozy sprzedaży TNK mówiące o co najmniej 50 tys. abo do końca roku są zachęcające, kolejne 100 tys. ma do końca roku zdobyć N. I ciągle mówimy o sytuacji, w której TVNy na razie w tym CP są.

 

Jest to więc ciężki orzech do zgryzienia - i są to i tak tylko małe wyliczenia - bez uwagi na takie rzeczy jak dystrybucja, koszty administracji, systemu obsługi czy utraty zysku z reklam. Czy zaryzykują - zobaczymy w styczniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki scenariusz również biorę pod uwagę - tylko, że wydaje mi się, że w takiej najbardziej pesymistycznej wersji to w nce pojawi się TV4 - tak, żeby jakby spełnić oczekiwania jednej i drugiej strony.

 

Natomiast nie dziwię, ze CP walczy o "wyłączność" na te kanały. Po prostu to jego główny atut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ arturrro poproszę o źródło. Bo tak to każdy ptaszek, a raczej wrona może sobie tak kraczeć :> .

@ arsenal zobaczysz, że Polsatu nie będzie w eNce, mówisz wszystko albo nic a ja Ci mówię guzik z pętelką :twisted: . Sądze raczej by choć trochę ustatysfakcjonować eNkowców CP odda im TV4 i na tym się skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co to niby za atut - kanały które można odbierać naziemnie równie dobrze.

 

Hmm, ale to nic dziwnego. Nowi abonenci, niedoświadczeni w oglądaniu płatnej telewizji, zapewne najpierw wybierają ofertę, która zapewnia im dostęp do już oglądanych kanałów + ileś nowych. CP zawsze z tego powodu będzie preferowany jako pierwsza platforma cyfrowa w domu, chyba, że zmieni się to od stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiciele największej pod względem liczby abonentów satelitarnej platformy telewizji cyfrowej muszą się spieszyć, by jej klienci na początku 2009 roku nie zostali pozbawieni tematycznych kanałów TVN.

W styczniu 2009 roku kończy się umowa, która pozwala Cyfrowemu Polsatowi na rozpowszechnianie w ramach swojej oferty kanałów tematycznych z rodziny TVN .

 

źródło: :arrow:http://media2.pl/media/43190-cyfrowy-po ... w-tvn.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ ANDPOL z tego artykułu wynika, że CP kończy się umowa tylko na tematyczne kanały TVN-u, a nie na wszystkie. Także nawet jakby CP z ITI się nie dogadał to TVN i TVN7 pozostaną, a zniknęłyby tylko tematyczne TVN-y. Napisałem to dlatego, iż dużo osób twierdzi, że CP kończy się umowa na wszystkie TVN-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w sumie po prostu nie wiadomo, jaka to umowa się kończy. Info z Media2 jest oparte na informacjach Pressa, a tam mamy fragment: "Na początku stycznia 2009 roku Cyfrowemu Polsatowi kończy się umowa z TVN-em dotycząca dystrybucji kanałów TVN-u na platformie. – Prowadzimy negocjacje. Wydaje mi się, że w interesie jednej i drugiej spółki jest, żeby się porozumieć. Cyfrowy Polsat jest zadowolony z jakości kanałów, jakie oferuje TVN – mówi Dominik Libicki. "

 

No i jak to rozgryziesz Sherlocku? Proponuję raczej ogólną dyskusję, bo umowy i tak nie zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ ANDPOL z tego artykułu wynika, że CP kończy się umowa tylko na tematyczne kanały TVN-u

Z tego artykułu to nie wynika. Nie jest napisane że ... z informacji jakie uzyskaliśmy w ITI umowa na kanały tematyczne w CP kończy się 31 grudnia 2008.

 

Edit:

Doczytałem i Press coś tam wspomina o początku stycznia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że TVN-y nie znikną z CP, wtedy TVN i TVN Siedem, straciłyby zasięg u prawie 2,5 mln. odbiorców, czego zapewne by nie chcieli.

 

P.S.

 

Wszyscy tak na ten Polsat narzekają, że dużo reklam, słaba ramówka itp. Pytam się po co tak bardzo chcecie go w innych platformach, skoro nic ciekawego tam nie ma? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zabrali główny TVN,najlepszy z tej paczki to ja bym sie nie zawahał i od razu kupuje TNK.CP musi przedłużyc tą umowę bo TVNy to najlepsze polskie

kanały tematyczne,najchętniej oglądane zaraz po ogólnodostępnych.Dobre polskie produkcje a nie zagraniczne dziadostwo jak

np wszystkie Zone czy np Wedding

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Mikuu na konferencji 13 listopada prezes CP przyznał, iż z końcem 2008 roku kończy się CP umowa na kanały TVN-u (tak na dobrą sprawe nie wiadomo czy tylko na tematyczne czy na wszystkie włącznie z TVN i TVN7) dlatego rozpoczęły się negocjacje w sprawie przedłużenia umowy na te kanały. A jak one się zakończą... zapewne przekonany się niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...