Skocz do zawartości

Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę się zawiodłem, liczyłem na coś innego.

Widzę, że wszyscy tutaj jadą równo po MWE, ale ja na razie wstrzymam się z takimi radykalnymi opiniami.

Może nadawca inaczej podejdzie do kanału, który ma mieć ogólnopolski zasięg naziemny i który, przynajmniej z założenia, ma być dość specyficzny. Może akurat MWE nas czymś w końcu pozytywnie zaskoczy? ;)

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha. Wyglada na to, że MWE nie zrobiło researchu zanim wymyśliło taką nazwę.

Na YT za wiele odsłon to nie ma, ale na FB ponad 200 tysiecy fanów: https://www.facebook.com/madrababcia/
W dodatku domena silvertv.pl też jest już dawno zarejestrowana przez jakąś spółkę.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ludzie prowadzący ten profil na FB sprzedadzą swój kontent, bo wyglada bardziej profesjonalnie niż wiele niskobudżetowych produkcji telewizyjnych ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bugmenot napisał:

Haha. Wyglada na to, że MWE nie zrobiło researchu zanim wymyśliło taką nazwę.

Na YT za wiele odsłon to nie ma, ale na FB ponad 200 tysiecy fanów: https://www.facebook.com/madrababcia/
W dodatku domena silvertv.pl też jest już dawno zarejestrowana przez jakąś spółkę.

To może będzie inna nazwa ,tak jak kiedyś TV Puls miał się nazywać Telewizja Familijna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publiczne "Trójki" Węgier, Czech i Słowacji mają podobny profil programowy. Sprawdziłem jak sobie radzą:
M3 - 1,7% w 2016 roku - obecnie już nienadawana w DVB-T, tylko w internecie (źródło)
ČT3 - 1,3% w styczniu 2021 (źródło)

Trojka - 0,6-0,8% w pierwszym półroczu 2020 (źródło)

U nas oglądalność będzie pewnie podobna czyli okolice 1%. Nadawać pewnie będą sporo powtórek, jeżeli pojawią się jakieś programy autorskie to chyba będzie to coś w stylu niszowej Telewizji Pokolenia https://www.youtube.com/channel/UCWCAPZ5oP9WoD3lSLonK1tQ czy takie "Radio Pogoda" na wizji.

 

Stacje publiczne mają to znaczącą przewagę, że mogą korzystać ze swoich 60-letnich archiwów. Silver TV oczywiście takich nie ma jednak to nie oznacza, że nie da się zrobić bez tego zrobić stacji - Kino Polska pokazała, że bez problemu można kupować prawa na stare filmy, seriale a nawet programy TV.

 

W ramach ciekawostki: tak wyglądał start M3 w 2013 roku, nawet z pomysłem to zrobili https://www.youtube.com/watch?v=-t8lokiBOwM

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, rotalplus napisał:

Przecież tu będzie to samo co w TVC i filmy z Filmax plus parę lifestylowych z Home TV. Nic poza tym

Pewnie na początku tak będzie. @PowerTV wspominał, że jeśli chodzi o multipleks ogólnokrajowy, to zostaną na taką tv przeznaczone zupełnie inne, o wiele większe kwoty. Oceniać będziemy po roku od startu.

 

Gratuluję bynajmniej i ciesze się, że właśnie Silver TV.

 

Edytowane przez DanielK
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie kanał pewnie będzie taki sam, jak reszta kanałów MWE, które jak by się nazywały MWE 1,2,3... to nikt by nie zauważył różnicy :) Nie mniej, jestem ciekaw co tam pan Winnicki zaserwuje na ogólnopolskim MUX, chociaż nie łudzę się, że to będzie coś ponad standard kabarety, telezakupy, filmy z domeny publicznej i muzyka. Szczególnie, że sama koncesja to ponad 14 mln zł.

Chociaż obserwując seniorów ze swojej okolicy (Wielkopolska) gdyby oprócz disco polo byłoby coś typu szlagierów z TVS to by było trochę wiernych (aczkolwiek raczej nietelemetrycznych) widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego temu kanałowi odmówić nie można. Żaden inny kanał w DVB-T nie ma takiego profilu tematycznego jak Silver TV (przynajmniej w teorii, zobaczymy w praktyce co pokażą), no może trochę TV Trwam ale to tak bardziej przy okazji obok profilu religijnego.
O ile ja w ATM Rozrywka czasami coś ciekawego znalazłem tak w Silver TV pewnie nic mnie nie zainteresuje. Zupełnie nie pasuję do profilu widza, podobnie jak do TVP ABC, Sport czy Kobieta, dla mnie te kanały mogłyby nie istnieć w DVB-T jednak wiem, że ktoś może ich potrzebować.

 

Bardzo jestem ciekawy jak już po stracie oceni ten kanał grupa docelowa. My możemy sobie pisać ale i tak większość z nas nie jest grupą docelową więc Silver TV nie będą nawet obchodzić nasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym dokumentów o kosmosie, przyrodzie, ziemi, ciekawostki, gadżety, technologie- brakuje takiego kanału w naziemnej telewizji. 

 

W telewizji naziemnej większość kanałów nadaje programy gdzie się ciągle kłócą  jakby patologia. 

 

 

MÓWIĘ DOŚĆ KŁÓTNI I PATOLOGII W TV 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...