Skocz do zawartości

Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Marek79
Żebyś wiedział. Z racji bliskości granicy podglądałem jeszcze ich TV analogową. Kanały ogólnotematyczne są, filmowe są, informacyjne są; różnorodność i bogactwo stacji, tylko reklam z 2 razy więcej niż u nas. Jednak nie ma co narzekać, trudno nie jesteśmy Ukrainą czy Wielką Brytanią ale też nie Szwecją, Słowacją (ciekawe kanały płatne), Rumunią (Tylko TVR w DVB-T, wszystkie prywatne to kabel albo sat) ani też Turcją, Szwajcarią czy Flandrią (tu w ogóle brak DVB-T)

Edytowane przez Marek G
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem informację, że Silver TV pojawi się w miejsce ATM Rozrywki. Można powiedzieć że gratulacje. Nie myślało się, że dadzą radę, i to ich program będzie na MUX1. Ale mam nadzieję, że przynajmniej ta stacja wyjdzie przynajmniej i będzie taka jak dla porównania czeski CT3 lub niemiecki SAT1 Gold, a nie jak TVC, Filmax, które wałkują maraton Telezakupy, Kabarety i tajemnicze programy pt. Film.

Edytowane przez arkbogumil01
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Marek G napisał:

Bardzo jestem ciekawy jak już po stracie oceni ten kanał grupa docelowa.

Moim zdaniem grupa docelowa tego kanału nie zauważy.

Osoby w wieku 70+ w większości mają swoje przyzwyczajenia z PRL.

Dla nich istnieje 1-dynka, 2-dwójka, Info, TVN, Polsat, i Kanał regionalny TVP.

Obsługują zazwyczaj pierwsze 9 pozycji programowych.

Kanałów zaprogramowanych powyżej 9-go prawie nie dostrzegają, bo nie używają klawisza CH+, lub CH-, a wyłącznie cyfrę na pilocie.

 

Wiem to z własnego doświadczenia z osobami starszymi 70 i więcej lat.

 

Pomijam już samą nazwę Silver TV, która starszemu pokoleniu nie znającemu języków kompletnie nic nie powie.

  • Popieram 4
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. W mojej najbliższej rodzinie udaje się wychodzić poza „wielka piątkę” ale wszelkie marki się nie kodują za bardzo w głowach ;) 

tvn24 jest ósemką, Hiacynta bukiet leci na trzydziestce, losowanie lotto na trzynastce :) 

 

wiec jak zawartość programowa chwyci, to jest szansa ze widz 50+ zauważy. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dvbtowiec napisał:

Moim zdaniem grupa docelowa tego kanału nie zauważy.

Osoby w wieku 70+ w większości mają swoje przyzwyczajenia z PRL.

Dla nich istnieje 1-dynka, 2-dwójka, Info, TVN, Polsat, i Kanał regionalny TVP.

Obsługują zazwyczaj pierwsze 9 pozycji programowych.

Kanałów zaprogramowanych powyżej 9-go prawie nie dostrzegają, bo nie używają klawisza CH+, lub CH-, a wyłącznie cyfrę na pilocie.

 

Wiem to z własnego doświadczenia z osobami starszymi 70 i więcej lat.

No tak. Nie ma jak to wszystkich wrzucić do jednego wora :D Przyzwyczajenia z PRL ?Za PRL były dwa kanały i telewizory bez pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pawel napisał:

No tak. Nie ma jak to wszystkich wrzucić do jednego wora :D Przyzwyczajenia z PRL ?Za PRL były dwa kanały i telewizory bez pilota.

Jestem daleki od wrzucania wszystkich do jednego worka. Ale jeśli mówimy o grupie docelowej SENIOR, to nie są to ludzie przed 60-tką.

Tacy ludzie są aktywni zawodowo i raczej sięgają po treści bardziej ambitne.

 

Typowy senior ogląda głównie seriale w TVP i wypala Oledy na TVP Info :) Z czasów analogu zapamiętali sobie kanały takie jak Polsat, TVN, Puls, bo mieściły się na pilocie w pierwszej 10-tce.

Po rewolucji cyfrowej dla nich przyzwyczajenia zostają. A do takiej docelowej grupy chce trafić nadawca, a nie do aktywnych zawodowo ludzi w średnim wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, dvbtowiec napisał:

Moim zdaniem grupa docelowa tego kanału nie zauważy.

Osoby w wieku 70+ w większości mają swoje przyzwyczajenia z PRL.

Dla nich istnieje 1-dynka, 2-dwójka, Info, TVN, Polsat, i Kanał regionalny TVP.

Obsługują zazwyczaj pierwsze 9 pozycji programowych.

Kanałów zaprogramowanych powyżej 9-go prawie nie dostrzegają, bo nie używają klawisza CH+, lub CH-, a wyłącznie cyfrę na pilocie.

 

Wiem to z własnego doświadczenia z osobami starszymi 70 i więcej lat.

 

Pomijam już samą nazwę Silver TV, która starszemu pokoleniu nie znającemu języków kompletnie nic nie powie.

W sumie zgadzam się i podam przykład sąsiadek:
1. 70 lat. Musiałem rozpiskę kanałów robić bo ona nie używa przycisków CH+/- tylko numerycznych.
2. 60 lat. Koleżanka mamy. Zrobiłem rozpiskę kanałów. Potem dałem mamie żeby tłumaczyła bo ja nie miałbym cierpliwości tłumaczyć, że na 8 to Wesołowska a 32 Wiadomości.
3. Wtedy z 75 lat, zwana "Lolitą" lub "Świętą Lolą". Historia sprzed 10-15 lat, miała podłączony tylko dekoder na Astrę do TV "baniaka", bez naziemnej analogowej i to jej wystarczało. Jakiś spec zaprogramował wszystkie polskie kanały z Astry. Musiałem jej przestawiać bo żaliła się, że ona nie chce żadnej TVP Kultura (była pierwsza na liście), ona chce mieć na jedynce TV Trwam i resztę mam usunąć z listy, nawet Radio Maryja bo ona ma już w swoim radioodbiorniku. Pani żyje dalej ale teraz już ma DVB-T, nie wiem czy Trwam na 1 czy na 16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pawop napisał:

Ciekawe jak podejdą do tego programowo. Czy dadzą np filmy i seriale z lat 70 i 80 kiedy te osoby, do których kierowany jest kanał były młode, czy też dadzą [beep] w postaci paradokumentów i jakiś tanich telenowel

+ telezakupy.... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to będzie zlepek najlepszych programów z wszystkich stacji Winnickiego to może być całkiem dobry kanał adresowany dla widzów 50 + Na pewno powinno być sporo programów poradnikowych o zdrowiu i edukacyjnych ułatwiającym seniorom życie, nowinki techniczne i tp. Pożyjemy zobaczymy aby tylko wielcy na rynku nie podkupili stacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Widz naziemnej telewizji napisał:

A ja chciałbym dokumentów o kosmosie, przyrodzie, ziemi, ciekawostki, gadżety, technologie- brakuje takiego kanału w naziemnej telewizji. 

 

W telewizji naziemnej większość kanałów nadaje programy gdzie się ciągle kłócą  jakby patologia. 

 

 

MÓWIĘ DOŚĆ KŁÓTNI I PATOLOGII W TV 

ja myślę że taki mógłby być Polsat Edu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sky021 napisał:

Na pewno powinno być sporo programów poradnikowych o zdrowiu i edukacyjnych ułatwiającym seniorom życie, nowinki techniczne i tp.

Ja bym jakoś cudów nie oczekiwał. Na moje to będzie maraton z telezakupami jak i kabaretami. Pewnie jeszcze jakiś film ściągnięty z internetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Widz naziemnej telewizji napisał:

MÓWIĘ DOŚĆ KŁÓTNI I PATOLOGII W TV 

Jeżeli Silver TV taka będzie to starsi ludzie to docenią. Na YT z ciekawości zobaczyłem poradnik dla seniorów jak dobrać smartfon. Pani tłumaczyła powoli i kilka razy. Komentarz pod filmem "super, idealne tempo".
Podobnie jest z TV Trwam, niektórzy chwalą Rozmowy Niedokończone za to, że prowadzący gościom nie przerywa, nie kontruje i daje wypowiedzieć do końca.
To powinna być spokojna i powolna TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marek G napisał:

Jeżeli Silver TV taka będzie to starsi ludzie to docenią. Na YT z ciekawości zobaczyłem poradnik dla seniorów jak dobrać smartfon. Pani tłumaczyła powoli i kilka razy. Komentarz pod filmem "super, idealne tempo".
Podobnie jest z TV Trwam, niektórzy chwalą Rozmowy Niedokończone za to, że prowadzący gościom nie przerywa, nie kontruje i daje wypowiedzieć do końca.
To powinna być spokojna i powolna TV.

Dlatego wiele stacji tzw. dla seniorów mają nie wypał. U seniorów serwisy informacyjne po kroju Polsat News nie powodziły się dobrze seniorom. Oni oglądają max. TVP Info, po za tym nie sądze by Winnicki tak dotarł szybko do szerszej widowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ATM na jakiej pozycji był po wyszukaniu kanałów, chyba w pierwszej 10-tce się mieścił. Jak tak to i taki 70 latek sobie poradzi i znajdzie stację.😉

A tak na poważnie to ja mam 30 lat i lubię stare filmy,a zwłaszcza westerny i kino kopane. Podejrzewam że jest więcej takich osób jak ja, więc nie myślcie sobie że skoro grupa docelowa jest senior. To tylko seniorzy będą oglądać, każdy lubi co innego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii zakodowania kanałów i używania pilota /ch+ ch- to cóż... Moja mama nigdy się tego nie nauczyła. Nigdy nie nauczyła się obsługi magnetowidu, choć używałam go lat 15 i nagrywałam bardzo dużo. Zawsze było tylko "włącz mi film" i "przewiń reklamy", a najlepiej nagranie od razu bez reklam. Od dekady ogląda seriale na płytach dvd i cud, że nauczyła się obsługi zwykłego odtwarzacza dvd (włożenie i wysunięcie płyty, odtwarzanie, zastopowanie). Co do wyboru kanałów na dekoderze to moja mama ma tylko jeden, który ogląda na stałe: TVN24 - codzienne "nabożeństwo" od 18.00 do 23.00 pod kanałem 29. I zawsze jest krzyk, jak dekoder jest przestawiony na inny kanał, bo coś się nagrywało wcześniej, albo w nocy. Ale już się "naumiała" przełączyć i zapamiętała numer. 

 

Co do oferty to liczę tak na powtórki, jak i na premiery różnych pozycji. Także serialowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...