Skocz do zawartości

Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uwielbiam serial "Święta Wojna". Mam nadzieję że telewizja Antena HD wyemituje wszystkie odcinki mino tego że to dość stary serial. Fajnie gdyby emitowali również napisy końcowe bo to denerwujące jak utną w połowie. Antena HD ma u mnie bardzo duży plus za emisję tego kultowego serialu. Oby zagościł na stałe w ramówce tej Telewizji.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, exmartino napisał:

 Fajnie gdyby emitowali również napisy końcowe bo to denerwujące jak utną w połowie.

Tak, lubię tę piosenkę, bardzo się dobrze kojarzy. @PowerTV Czemu nie puścicie całej piosenki? Warto bybyło też w oryginalnym 4:3. Jak nie macie niektórych odcinków, to omińcie, jak nie będzie np. odc. 48, to zostawcie lukę: 47 i potem 49.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ci odpowiada możesz sam zmieniać używając opcji format ekranu i efekt będzie taki sam lub bardzo podobny. U mnie to jest nazwane "powiększenie".

Lepiej jak mam wybór, przywrócić format 4/3 już nie da się skoro nadawca uciął górę i dół obrazu. Sam preferuję oryginalny rozmiar ekranu i ostatnio obejrzałem kabaret tylko dlatego że był bez ingerencji w proporcje i emitowany w 4/3.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, exmartino napisał:

Żadna przyjemność oglądać czarne paski po bokach.

Żadna przyjemność także nie widzieć sporej części kadru. 

Tak jak kolega wspomniał mając oryginalne proporcje można samemu w ustawieniach telewizora decydować jaki format wybrać. Można używać rozciągnięcia, lub powiększenia. 

Mnie takie nienaturalne proporcje również nie pasują, ogląda się to fatalnie, dlatego również w ustawieniach automatycznych telewizora mam przypisane proporcje oryginalne. 

A jeśli uważasz że tak jak jest w Antena HD jest dobrze, zmień sobie w oryginalnym formacie 16:9 ustawienie w telewizorze na powiększenie i zobacz ile kadru zostało wycięte.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisy końćowe wycinają w całości kanały ViacomCBS np. Comedy Central albo Nick JR.

My je przyspieszamy. Niektóre napisy końcowe są...dłuższe niż blok reklamowy planowany po tych napisach, a kanał utrzymuje się z reklam, a nie puszczaniem w powietrze 3 minut tyłówek z czarnym tłem.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisy końćowe wycinają w całości kanały ViacomCBS np. Comedy Central albo Nick JR.
My je przyspieszamy. Niektóre napisy końcowe są...dłuższe niż blok reklamowy planowany po tych napisach, a kanał utrzymuje się z reklam, a nie puszczaniem w powietrze 3 minut tyłówek z czarnym tłem.
Wymienione kanały Viacomu nie nadają na polskiej koncesji, w przeciwieństwie do Was, a przykładowo Nickelodeon, który również nadaje na polskiej koncesji, z tego co wiem zawsze na końcu dodaje belkę z informacją o programie, która "zastępuje" napisy końcowe.
  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kanał nie ma sfinalizowanej samej nazwy kanału, jeszcze się dobrze nie rozkręcił, a już tyle marudzenia... Poczekajmy do Września, aż wejdą inne programy w tym własne ANTENA HD. Nie od razu Kraków zbudowano. Miejmy nadzieję że z czasem bedzie coraz lepiej. Dajmy szanse zaistnieć i się rozkręcić. No i nie porównujmy z powtórkowym kanałem ATM ROZRYWKA, bo na ANTENIE już jest kilka nowości choćby w paśmie porannym.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ShortPress napisał:

jeszcze się dobrze nie rozkręcił, a już tyle marudzenia.

No bo Winnicki jest już trochę na rynku telewizyjnym i jego kanały pozostawiają wiele do życzenia pod względem programowym. Ja tam nie wierzę, że się rozkręci, bo wiem jakie on ma podejście do kanałów.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to ingerencja w emitowany materiał. I owszem, KRRiT ma dużo wspólnego, bo może nałożyć kary. Zgłaszałam dwukrotnie do KRRiT autopromocję na napisach końcowych seriali: w Pulsie i TVP. Puls dostał karę, a było to za poprzednich rządów. Z tego samego paragrafu powołując się na konkretny przepis zgłaszałam TVP, ale pisowska KRRiT już tego nie uznała. A jest to wbrew zapisom ustawy medialnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Widz naziemnej telewizji napisał:

Brakuje coś o kosmosie, o satelitach, o pogodzie, burzach, tornadach, mogą być filmy dokumentalne na ten temat @PowerTV

 

Ile razy jeszcze to napiszesz? Oglądaj Discovery, National Geographic czy Viasaty i przestań śmiecić temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...