Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie chyba mam przyczyne jak patrze w kierunku w ktorym jest skierowany satelita to widze ciemmnosc. normalnie takiego zjawiska nie widzialem jeszcze. bedzie burza i to nie mala.... i to jest chyba orzyczyna

 

szczerze to chyba armagedon nadciaga

 

 

juz wszystko wrocilo do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo precyzyjne ustawienie anteny to podstawa. I ustawienie "na oko" to tylko na początek. Później i tak trzeba ustawić miernikiem. Kanały DVB-S2 i te w mpeg-4 wymagają wręcz idealnego zwizowania czaszy. Drugim bardzo istotnym elementem potrzebnym do dobrego odbioru jest ustawienie samego konwertera i to zarówno w poziomie - w kierunku anteny (przybliżenie i oddalenie) oraz kąt skrętu. Złe ustawienie kąta może nawet skutkować zupełnym zanikiem sygnału na słabszych transponderach. Ustawienie konwertera przeprowadziłem przy pomocy miernika ale również doświadczalnie wybierając na TV reprezentatywne kanały (u mnie TVP1 HD, TVN HD i C+HD). Podkreślam doświadczalnie, gdyż wskazania na mierniku co do ustawień konwertera wcale nie przekładały się z idealną jakością sygnału na tych właśnie kanałach. Mimo wskazań na mierniku maksymalnego uzyskanego sygnału dalsze regulacje poprawiały lub pogarszały jakość sygnału przy niezmiennym poziomie maksymalnym.

Jestem z tym tematem na świeżo - w tym tygodniu siedziałem na dachu z telefonem i miernikiem Promax Prodig-1. Żona w pokoju przy TV potwierdzała moje regulacje. Konwerter Quatro, dlatego można podpiąć miernik jednocześnie oglądając TV. Tuner Ferguson 200C dość dokładnie pokazuje parametry w menu serwisowym. Przy dość dużym zachmurzeniu udało mi się uzyskać parametry: siła sygnału 88% jakość sygnału 71-79% (w zależności od transpondera). Myślę, że przy dobrej pogodzie jakość podskoczy do poziomu 77-85%, a to wynik już b. dobry. To ustawienie potwierdza się, gdyż dzisiaj przy pełnym zachmurzeniu i dużych opadach deszczu pomimo, że jakość na niektórych słabszych transponderach spadła to nigdzie nie pojawił się napis brak sygnału.

P.S.

Na Pace obraz jest cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo precyzyjne ustawienie anteny to podstawa. I ustawienie "na oko" to tylko na początek. Później i tak trzeba ustawić miernikiem.

No nie koniecznie... Ja ustawiałem sobie wszystko sam, począwszy od montażu i instalacji anteny, po ustawienia siły i jakości sygnału. Zapoznałem się ze sposobami ustawienia i dokładnie krok po kroczku doszedłem do tego co mam teraz. A mam: siła sygnału waha się od 89 do 94, a jakość na 90 % kanałów, które oglądam nie spada poniżej 90 %! Na takich jak (przykładowo) tvnhd, tvp1hd, canal+hd, canal + sporthd, nsporthd czy eurosporty mam 100% jakości sygnału i dopiero przy jakichś drastycznych pogorszeniach pogody spada nieznacznie...

2 dni temu np była pierońska burza (taka sakramencka że hej :jupi: ) to spadła mi jakość (zanim wyłączyłem sprzęt) do 16%.

Tak więc wystarczy precyzja, odpowiednie dane co do kąta nachylenia czaszy, konwertera (jest gdzieś do ściagniecia taka tabelka, jakie kąty są optymalne w danych większych miastach - mniejsze miejscowości kierują się najblizszym miastem) i da się radę bez pomocy "naukowych" ;)

Ja mieszkam właśnie w takiej małej miejscowości i nie mam problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie sytuacja wygląda następująco: Antena 80cm, konwerter Quatro Thomson-a, dekoder Ferguson Ariva 120 i tak: transponder 12265-siła sygnału 84% jakość skacze między 83-85%, Transponder 10911 siła 84% jakość 80-82% przy słonecznej pogodzie jakość nagle zaczęła drastycznie spadać aż do całkowitego zaniku sygnału, zjawisko trwało około 20 minut po czym wszystko wróciło do normy. Sytuacja ta miala miejsce już któryś raz z kolei przy równie dobrej pogodzie. Dziwią mnie w tym dwie rzeczy:problem nigdy nie pojawia się w czasie złych warunków atmosferycznych i sygnał nigdy nie zanika na innych transponderach. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie od 3-4 dni przerywa niemiłosiernie Discovery Historia i TVP Historia ,są to kanały SD,napisałem zapytanie i czekam na odpowiedż która pewnie można przewidzieć ustaw antenę i zła pogoda pewnie,ma ktoś taki problem jeszcze,przed przejściem do NC+ wszystko smigało,po wymianie dekodera i migracji same problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś musi sie dziać z transporderami ponieważ miałem sytuacje jak ostatnio (przedwczoraj) leciał film z Seagalem na polsacie hd (wybraniec śmierci).

I oglądnąłem spoko cały lecz na napisach ścinka i sygnał bziuuuu do 0% i nie miałem żadnych polsatowskich kanałów. O dziwo u kumpla też na napisach końcowych to samo się stało 0% SNR i AGC.

 

Ciekawe zjawisko bo przykładowo Te-Vau-eNy HD działały wszystkie na na tamtych 0% sygnału.

 

Czy to świadczy o tym że nasze satelitarne niebo się zepsuło coś?

 

PS. Dodam jeszcze że nie raz od tygodnia miałem taki przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A o czym ma pisać ???? O burzach nad Warszawą ? TVN, Polsat i C+ mają uplinki w różnych częściach Warszawy i okolic, czasami zdarzą się gęste chmury burzowe nad uplinkiem Polsatu a czasem nad TVN albo nad Sikorskiego gdzie jest nc+ i dlatego macie te zaniki :-) To wszystko :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dekoder DSI83 po migracji z Cyfry+ i stwierdziłem, że nie można w tym dekoderze zmienić parametrów konwerterów. Mam konwertery Sharp o częstotliwości heterodyny: L2 = 10,7 GHz (uniwersalne LNB mają 10,6 GHz). Powoduje to problemy z odbiorem kilku programów. Czy NC+ zna problem i może go naprawić przez poprawienie oprogramowania dekodera DSI83 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...