Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Ja jestem w ence. I odkad jest fuzja mam tez problemy z kanalami hd a zwlaszcza z tymi od cyfry. Dzialaja jak chca zwlaszcza jak wylacze z pradu dekoder wtedy jest ok ale wystarczy ze zmienie kanal na inny np w sd i wlacze poprzedni to czrny ekran. Podobnie z bbc hd polsat hd . Z paczki canal swieci mi tylko canal + i canal+ sport. Czy to wina dekodera czy raczej u nich cos ? Dodam ze antena i konwerter nowy kupione w marcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja jestem w ence. I odkad jest fuzja mam tez problemy z kanalami hd a zwlaszcza z tymi od cyfry. Dzialaja jak chca zwlaszcza jak wylacze z pradu dekoder wtedy jest ok ale wystarczy ze zmienie kanal na inny np w sd i wlacze poprzedni to czrny ekran. Podobnie z bbc hd polsat hd . Z paczki canal swieci mi tylko canal + i canal+ sport. Czy to wina dekodera czy raczej u nich cos ? Dodam ze antena i konwerter nowy kupione w marcu.

 

mam ten sam problem co Ty tylko z kanałami od cyfry + inne śmigają normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtarzam..tr.11,411 juz tak ma.

a z ostroscia filmowych sie poprawi jak wylacza dwa duble minimini i teletoon ktore sie przeniosly na byłe tr.N

 

mam zainstalowaną antenę 90 cm przez autoryzowanego technika, do chwili pojawienia się nowej paczki c+ było wszystko ok... obecnie jakość paczki c+ w porównaniu choćby z HBO, to tragedia a nie HD... to mówisz, że ten tr.11,411 tak ma i mamy czekać? to chyba żarty jakieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja jestem w ence. I odkad jest fuzja mam tez problemy z kanalami hd a zwlaszcza z tymi od cyfry. Dzialaja jak chca zwlaszcza jak wylacze z pradu dekoder wtedy jest ok ale wystarczy ze zmienie kanal na inny np w sd i wlacze poprzedni to czrny ekran. Podobnie z bbc hd polsat hd . Z paczki canal swieci mi tylko canal + i canal+ sport. Czy to wina dekodera czy raczej u nich cos ? Dodam ze antena i konwerter nowy kupione w marcu.

 

mam ten sam problem co Ty tylko z kanałami od cyfry + inne śmigają normalnie

 

Jak milo ze nie jestem sama... nie zebym sie cieszyla ze komus zle dziala...

 

Ale to sie robi uciazliwe bo chcialoby sie popatrzec na te nowe kanaly co tam jest a tu du... bo nie bede za kazdym razem wylaczac z pradu. Poki co ciesze sie tym co mam ale i tak niedlugo bo jednak rezygnuje z nki , poniedzialek wysylam wypowiedzenie i ide do cyfrowego polsatu. Ogolnie zadowolona jestem/bylam

z dekodera ale nie podoba mi sie ta migracja i wyzsza cena jaka zaproponowali a takze brak odzewu z ich strony.

Poki co bede oglaxac co mam trudno wytrzymam bez tych ich kanalow chociaz szkoda bo w koncu za cos im place.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi przy jakości nawet 6-8 kanały odbierają (przy dwóch % już nie), sąsiad ustawiał,inaczej nie dało rady,czasem jest ok.40%,chociaż zdarza sie ,że nawet przy tym nie ma sygnału...

A tobie nie działają w ogóle kanały?Bo gdzie chyba czytałam,że wcale nie musi być jakosć 100% żeby działało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeczytałem właśnie ten artykuł https://satkurier.pl/news/84498/polsat-utrudnia-zycie-abonentom-nc.html i mnie też irytuje szczególnie, że przez moją kartę po "Cyfrze+" nie mogę odbierać "Polsatu Sport News"...

 

Według mnie "NC+" powinna zastosować najprostrze wyjście z tej sytuacji i do czasu dodania kodowania "Nagra MA" do tych kanałów, na ich "macierzystych" transponderach po prostu skopiować je na własne transpondery (czyżby technicy "NC+" już zapomnieli czasy, kiedy większość kanałów w polskich platformach była dublowana, właśnie po to, żeby był na nich system kodowania danej platformy :D???).

 

Przy okazji wie ktoś na jakim transponderze są kanały "Disney Channel" i "Disney XD" z kodowaniem dla kart z ofertą "NC+" po "Cyfrze+", bo nie mogę ich znaleźć, a z dotychczasowych parametrów dekodowania brak???...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak w ogóle przyglądałem się liście programów (nie migrowałem do nc+) i działa mi np.

 

Sport Klub

Extreme Sport

Universal i SciFi (miało ich nie być od 1.04? jak 13th street)

TRACE (a miał być jako dodatkowy)

CBS Reality

CBS Action

oczywiście te twoje Disneye również

 

Na forum wiele osób wypowiadało się, że niektóre z tych programów im nie działają i że to "normalne".

 

Nie działa (brak uprawnień) mi m.in:

Canal + Film 2 w SD (tylko w HD, chociaż reszta paczki działa SD i HD)

Religia TV HD (SD nie ma już, ale HD miała działać)

te z komunikatu: 13th street, ESPN Classic - to zrozumiałe - tylko potwierdzam.

 

Takie dodatkowe pytanie - czy kanał TRAVEL jest kanałem darmowym? wynalazłem go na liście po Polsku i mi działa...

Jeżeli ktoś miał podobne problemy z RELIGIA TV HD i CANAL + FILM 2 SD - proszę o info:) może coś razem zdziałamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80 cm to minimum, dobrej jakości konwerter - jak kolega pisze: omijać monoblock: najlepiej konwerter od HB ustawić centralnie, później astra na zezie: konwertery również reguluje się skręcając wokół własnej osi, jak i ich odległość od anteny, do tego antenę ustawia się nie tylko w poziomie, ale i w pionie, poza tym złączki i kable również muszą być odpowiedniej jakości - oszczędzanie na tym źle się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że jak jest coś połączone obudową, to nie ustawisz tego precyzyjnie i albo HB, albo A będzie kuleć.

 

A tego chyba nie chcesz?

 

ps.

Założenie tradycyjnego zeza, to technicznie łatwizna.

80 cm to minimum, dobrej jakości konwerter - jak kolega pisze: omijać monoblock:

Trochę popłynęliście panowie, muszę wystąpić jako pogromca mitów. :) Akurat na antenie 80 cm monoblock przy prawidłowym montażu i ustawieniu anteny będzie śmigał elegancko. Połączenie obudową powoduje ni mniej, ni więcej to, że jedynym rodzajem anteny na którym urządzenie takie będzie działało optymalnie jest antena 80 cm. Problemy pojawiają się przy antenach większych lub mniejszych i o tym każdy nabywający taki wynalazek powinien wiedzieć.

 

Podam własny przykład. W 2010 zakupiłem monoblock twin Inverto, który zamontowałem (delikatnie mówiąc) chałupniczą metodą na antenie z 1995 roku, której mocowanie na konwerter było zniszczone i zapieczone. Efekt? Na czułej głowicy z nBoksa 2850st z obu satelitów mam SNR w granicach 86-91%, a AGC 91-95%. Działa wszystko w HD przy obojętnie jakiej pogodzie. Bez zarzutu działa mi na tym równolegle nBox 5800s, a niedawno również hulał Ferdek Ariva 200. Wcześniej na Philu PVR HD miałem również coś pomiędzy 4,5 a 5.

 

Kto narzeka na monoblock przy antenie 80 cm po prostu nie poświęcił wystarczająco dużo czasu na ustawienie albo ma jakiś inny problem z instalacją. A kto ma antenę 60-70 cm czy też 90+ cm powinien faktycznie założyć zeza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Grabar, daleki jestem od tego by uprawiać jakieś niepotrzebne słowne ping-pongi, ale z moich wieloletnich obserwacji wynika, że praktyczniej jest zakupić do obserwacji dwóch satelitów, dwa odrębne konwertery, czyli tradycyjny "zez".

 

Anteny ulegają wskutek różnych, niezależnych od nas czynników, nieraz poważnym deformacjom, co wymaga niezależnych korekt dokonywanych na konwerterach, by uzyskać dobry sygnał.

 

Antena 80. + monoblok, to tak zwany kompromis, których absolutnie nie toleruję, bo jak każdy kompromis, nieraz dość nieładnie pachnie.

 

Dla mnie standardem są dopiero anteny od 90. w górę, które z konwerterami Inverto Black Ultra współpracują wręcz wyśmienicie.

 

Większe czasze ustawia się trudniej, bo wymagają większej precyzji, ale gdy się już tej sztuki dokona, to wyniki są nadspodziewanie dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...