Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ są nadawane z innych transponderów, C+ Family nadają z 10.719 V, musisz albo lekko obracać konwerterem wokół własnej osi patrząc na jeden z tych kanałów a jak to nie pomoże to lekko całą anteną 8) Jeśli nie czujesz się na siłach to wezwij montera z miernikiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ostatnio problemy na kanale Discovery HD a mianowicie zanika na chwilę głos a potem pojawia się komunikat o "Uszkodzenie kabla antenowego" czy coś takiego. Dzieje się tak czasem 4-5 razy na godzinę Reszta kanałów działa jak należy tylko na Discovery są problemy. Posiadam dekoder BOX+ 2851

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek125 To jest wina tego bardzo czułego transpondera , czyli 11411 H . Jedynie co możesz zrobić to jeszcze dokładnie ustawić antenę, pokręcić konwerterem , ale nie daję żadnej gwarancji, że to pomoże , bo ten tp jest bardzo wymagający, jeśli chodzi o ustawienie anteny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładne ustawienie anteny to podstawa. Ale warto znowu przypomnieć o solidnym przykręceniu kabli np. do konwertera., bo bardzo często zdarza się ,że amatorsko zaprawiony kabel czy niedokręcony stwarza masę kłopotów. Ja jak idę do awarii tunera SAT zazwyczaj zaczynam sprawdzanie od instalacji.. Instalacji do tunera bo zazwyczaj w 80 procentach jest ,że te kable do tunera są bardzo kiepsko dokręcone.. Ponieważ antenę i konwerter montuje przeważnie fachman a przyłącz ( przykręcenie) do tunera wykonujemy sami. I Potem wychodzi jak w "Usterce"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie, że na 60 cm będzie problem z odbiorów kanałów HD i zmienić antenę na 80 cm. Wystarczy dobre ustawienia anteny i konwertera, o tym pamiętajcie. Ja natomiast mam antenę 70 cm od Cyfrowego Polsatu oraz konwerter firmy Golden Interstar. Skręt konwertera jest bardzo ważny, w moim wypadku polepszył moc i jakość na każdym z transponderów o nawet 20-30%. W przypadku TP. 11411/H u mnie na oko to moc 82-83% a jakość 70%. Podobnie TP. 11508/V (na oko moc 75% jakość 60-65%). Wcześniej na obu TP. kompletny brak sygnału. Mówię "na oko", gdyż paski mocy i jakości sygnału w dekoderach Cyfrowego Polsatu nie pokazują dokładną ilość w %. I to bez żadnej wizyty montera ani nic :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak uważał na tę 60 cm antenę.. To zależy w jakim rejonie Polski mieszkasz ja przebywam na Śląsku gdzie od biedy 60 cm antena starczy .( Przy silnym zachmurzeniu są problemy na niektórych kanałach)

Natomiast w górach nowosądeckie tam mam też lokum to antena 60 cm nie zawsze spełnia swe zadanie. I nawet b. dobry konwerter ma problemy z odbiorem niektórych kanałów a zwłaszcza przy zachmurzonym niebie to nawet spore problemy..!!

Dlatego jak się montuje SAT zawsze lepiej dołożyć parę groszy i zabudować większą czasze..!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...