Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zauważył ktoś z Was drobne chwilowe mrożenia obrazu na Fightklubie HD? Ostatnim razem widziałem takie usterki w zeszłym miesiącu na Sportklub i Fightklub, zgłaszałem to na forum NC+ i po paru dniach było w porządku. Dzisiaj po godz. 18.00 sprawdzałem oba kanały i na Sportklubie jest ok ale na Fightklubie są te drobne zacięcia.

Edytowane przez jupiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Od dwóch tygodni próbuje uwolnić dysk na moim nowym(odświeżonym)dekoderze ADB ITI-5800sx.Miesiąc temu mój stary dekoder popsuł się i został wymieniony na nowy.W starym dekoderze miałem uwolniony dysk,nie było z tym żadnego problemu,natomiast w obecnym nie mogę tego zrobić.pomimo ,że Platforma NC+ kilkukrotnie wysłała odpowiednią konfigurację,to dekoder niczego nie pobrał,ani się nie zaktualizował.Robiłem kilka razy reset do ustawień fabrycznych tzn.EPG+REC+strzałka w górę i nic.Czy ten dekoder ma jakąś wadę,bo jest to dość dla mnie nie zrozumiałe.Proszę o szybką możliwie odpowiedz.Serdecznie Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z odbiorem niektórych programów a mianowicie canal+1,2 , tvn. Siłę mam ponad 80% natomiast jakość o%. Mimo to czasami nawet canal plus odbiera. Był gość z miernikiem u niego niby było ok jakość nieco ponad 70%. Antenę mam wzdłuż ściany domu dlatego pewnie dużo więcej z tego nie wyciśnie się. Stwierdził, żebym czaszę na 80 co najmniej wymienił mam 70, oraz zmienił dekoder mam starego sagemocna dsi 83 . Jak myślicie czy dałoby to coś? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Był gość z miernikiem u niego niby było ok jakość nieco ponad 70%.

Na której częstotliwości? Bo raczej nie na wszystkich kanałach. Procenty w pomiarach niewiele mówią o faktycznych parametrach jakościowych. W każdym mierniku lub dekoderze odnoszą się do innych wartości.

 

Antenę mam wzdłuż ściany domu dlatego pewnie dużo więcej z tego nie wyciśnie się. Stwierdził, żebym czaszę na 80 co najmniej wymienił mam 70, oraz zmienił dekoder mam starego sagemocna dsi 83 .

Zakładając że instalacja jest sprawna i antena ustawiona jest na max-a, może okap dachu lub narożnik budynku częściowo przysłania antenę? Jeżeli tak jest, antenę musisz odsunąć od ściany. Im większa antena, tym większy margines stabilnego odbioru w złych warunkach atmosferycznych. Zanim wymienisz dekoder, sprawdź go na sprawnej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś sprawdzić w swoim dekoderze, jak jest z odbiorem kanału Fightklub HD? No nikt mi nie powie, że wygląda ten obraz naturalnie. Jak ktoś nie widzi usterki, wystarczy obejrzeć na tym kanale, jakąś reklamę, którą się dobrze zna. Od razu zobaczycie różnicę. Według mnie obraz na Fightklubie nie działa płynnie, tak jakby obraz co chwilę omijał kilka klatek i idzie skokowo naprzód, widać mrożenia trwające może ułamek sekundy, ale to strasznie przeszkadza w dłuższym oglądaniu, bardzo męczy oczy. Zauważyliście takie coś? Jak się dobrze przyjrzycie zobaczycie tą usterkę na tym kanale nawet w aplikacji NC+ GO, ale na dekoderze powinno być to widać bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym aby ktoś wyjaśnił Mi, czy takie połączenie ma prawo bytu. 

Ogólnie rzecz biorąc zależy Mi na tym abym miał kilka kanałów z cp oraz większość z nc+. Czy jeśli do tv włożę moduł cam z nc+ to on będzie działał za granicą ?

Z anteny pójdzie sygnał na dekoder z cp. Miał ktoś styczność z takim pomysłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na module CAM CI+ (Nagra) obraz ścina jak u Ciebie @jupiter.

U mnie widać te cięcia obrazu na Fightklubie zarówno na Turbobox jak i na Wifiboxie. Najlepsze, że te cięcia są praktycznie niewidoczne gdy leci czołówka np. z Albertem Sosnowskim ani na TV Okazjach a już w trakcie normalnych reklam albo walk ringowych, obraz tnie niemiłosiernie. Zupełnie traci płynność. Co więcej, jeśli dobrze się przyjrzycie, to te cięcia, może w nieco mniejszym stopniu ale są widoczne nawet w NC+GO, więc to na pewno nie wina sprzętu. Problem zgłaszałem na forum NC+ i bezpośrednio do nadawcy Fightklubu, na forum otrzymałem info, że przekazali moje uwagi do techników, natomiast ze strony nadawcy zero odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym aby ktoś wyjaśnił Mi, czy takie połączenie ma prawo bytu. 

Ogólnie rzecz biorąc zależy Mi na tym abym miał kilka kanałów z cp oraz większość z nc+. Czy jeśli do tv włożę moduł cam z nc+ to on będzie działał za granicą ?

Z anteny pójdzie sygnał na dekoder z cp. Miał ktoś styczność z takim pomysłem ?

 

Z anteny przewód do dekodera CP i drugi przewód od anteny do TV gdzie będzie moduł CAM. Za granicą będzie działał moduł CAM NC+ pod warunkiem, że Twój TV współpracuje z tym modułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dokładniej ustawić antenę - konwerter.

2. Wymienić antenę na większą lub konwenter na lepszy.

3. Poprawić złączki typu F na kablach.

 

Tak poza tym, z twoich informacji to wróżbita Maciej udzieli poprawnej odpowiedzi.

 

Jaka antena, jaki konwerter?

W jakim miejscu jest zamontowana antena? Może jakieś przeszkody  gałęzie, liście) ograniczają sygnał.

Poza tym, w czasie dużych opadów deszczu, śniegu to normalne, że sygnał zanika ze słabych transponderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam jakość 83% na Canal+, moc 72%. Praktycznie niewielka wahania, ale ciągle tnie nc+, komunikat o możliwym rozwiązaniu problemu na nc+ GO. To jakiś problem ogólny, czy mój? Moja antena ustawiona dobrze, wg wskazań.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy twierdzą, że mają dobrze, a potem okazuje się, że nie. Wskazania to tylko wskazania. Często błędne. Sprawdź sprzęt u znajomego, gdzie mu nie tnie.

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ma ktoś podobnie? W kwietniu wymieniłem dekoder i niby wszystko fajnie, ale np. oglądam Polsat News, czy Polsat News 2 i co powiedzmy 5 minut potrafi mi się resetować i włączać od nowa. Ostatnio natomiast ten problem pojawia się również na innych kanałach, ale sporadycznie, np. dziś w pierwszej połowie meczu Chelsea - MU wyskoczył "boot" na dekoderze. :/ Niby drobiazg, ale denerwuje, bo na przynajmniej minutę nie mam obrazu. W czym jest problem?

Edytowane przez Barti
Bardzo niechlujna pisownia w poście! Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Wyjątkowo poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...