Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem od wczoraj, że znacznie zmniejszył się pasek jakości sygnału na Canal+ czy Canal+ Sport a więc 11278.V. Nie ma to wpływu na odbiór, bo nadal jest to dobry sygnał, ale zawsze był to jeden z najlepszych transponderów, z najwyższym wskaźnikiem jakości sygnału, teraz widzę spadek o jakieś 10%, podczas gdy na innych transponderach tego nie zaobserwowałem, na niektórych nawet zadziwiająco dobrze jak na taką zmienną pogodę. Czym to może być spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym mogą być spowodowane krótkie zacięcia obrazu i dźwięku? Dodam, ze swojej strony, że antena jest prawidłowo ustawiona. Winny jest 4 letni konwerter (Inverto black twin)?

Dlaczego tak wiele osob szuka problemow we wszystkim, tylko nie w zlym ustawieniu anteny? Jak masz zacinki to ustawienie anteny do poprawy i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacje satelitarną mam podzielona na główny dekoder oraz na dekoder Multiroomu.

Do głównego dekodera (WiFi Premium Box) mam położone kable miedziane - długość około 20m. Siła sygnału rzędu 90-95%,jakość 28-32%.

Do dekodera multiroomu (Box+) idzie kabel miedziany w izolacji Alu - długość kabla także około 20m. Siła sygnału rzędu 75-85%, jakość 60-65%.

 

Starałem się poprawić ustawienie anteny (antena do HD, konwerter Quad Inverto Black Ultra) - nie ma żadnych szans wyjść ponad w/w parametry.

Ktoś ma jakiś pomysł czemu jakość sygnału na głównym dekoderze jest tak nędzna mimo lepszych kabli?

Przysiadłem dzisiaj z miernikiem sygnału satelitarnego i po godzince zabawy osiągnąłem jakość 75-78% na dekoderze multiroomu i... 40% na WiFi Premium Boxie. Zakładając, że główny dekoder źle odczytuje parametry (jak ktoś wspominał) powinno być chyba OK. Zobaczymy jaki będzie odbiór przy słabej pogodzie. Zakładając, że mam mnóstwo miejsca, czy antena 120 cm zrobiłaby dużą różnicę wobec obecnych 80 cm?

Edytowane przez cosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę jak się będzie TV zachowywać. Jeśli będzie kłopot podczas deszczu to zainwestuję trochę kopiejek w większą antenę.

I problem może być dalej, bo nie masz dobrze ustawionej anteny wraz z konwerterem, jeśli masz czaszę 80cm to wystarczy tylko fachowiec z miernikiem i opady deszczu nie będą miały wpływu na odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiumbox ma fatalną podziałke sygnału i nie radzę się nią posiłkować. Nie dalej jak wczoraj ustawiałem antenę 80cm pod ten właśnie dekoder. Antena miała swoje latka, nieco powyginana, luźna, trochę ruszający hokej co w efekcie po wiatrach dało kiepski odbiór. Po skręceniu, mer udało się wyciągnąć do satysfakcjonującej wartości 14,5-15dB a dekoder pokazuje tylko 50-60%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy też na niektórych kanałach nie macie dźwięku?

Ja zauważyłem takie coś przed chwilą na Kuchnia+ i na Planete+.

Dekoder w jednym pokoju to mediaBOX+, a w drugim wifiBOX+. Na obydwu dekoderach brak dźwięku na tych kanałach (być może też innych).

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem wystąpił około rok temu. Oglądałem bodajże któryś z meczy PL, na Canal+. Dźwięku nie było 3-4 minuty. Z tego co potem wywnioskowałem, komentatorzy nie wspominali o problemach technicznych. Problem od tamtego czasu nie występuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy inni mają problem z odbiorem kanałów?

 

Bo ja wczoraj wieczorem jeszcze miałem wszystkie, a teraz rano nie gra mi żaden kanał. Czarny obraz i komunikat o braku sygnału.

 

Na większości kanałów poziom sygnału 72% i jakość sygnału ok. 39% z wyjątkiem kanałów grupy TVN w HD, gdzie poziom 72%, ale jakość tylko 14%.

 

Czy to problem z anteną (np. wiatr przestawił) czy coś innego? I czy inni też mają z tym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie mieszkasz, ale u mnie dzisiaj pomimo braku opadów jest bardzo duże zachmurzenie. Widać że warstwa chmur jest bardzo gęsta, bo zauważyłem spory spadek jakości sygnału na antenie 105 cm. Ale odbiór mam. Twoja antena prawdopodobnie nadaje się do precyzyjnego ustawienia. Tak doraźnie może pomóc nawet niewielka korekta kąta skrętu konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obróceniu czaszy antenty delikatnie w lewo mam na TVN 24 HD siła sygnału 80% i jakość sygnału 70% na wifiBOX+. Wszystkie kanały działają.

 

W nocy wiał silny wiatr, musiał lekko przekręcić antenę. Niestety mocniejsze dokręcenie śrub trzymających antenę nie wchodzi w grę, gdyż są zardzewiałe i pewnie dlatego się przekrzywiłą pod naporem wiatru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby i nakrętki. Gwint przed nałożeniem nakrętek posmarować tawotem. Po poprawnym ustawieniu czaszy wszystkie elementy, które w przyszłości będą odkręcane z przyczyn wyższych, też posmarować. Konserwować tak można co 2 lata. Zwlaszcza gwinty.

 

Koledzy mimo ustawienia anteny satelitarnej kanały wciąż mi przycinają co jakiś czas. Siła sygnału 82% a jakość 12.5 db.

Jesteś pewny, że poprawnie jest ustawiona? Podłącz inny dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby i nakrętki. Gwint przed nałożeniem nakrętek posmarować tawotem.

Inna "szkoła" mówi, że nie wolno smarować, bo powoduje to szybsze, samoczynne poluzowanie się takiego połączenia. Smar (np. grafit) nakłada się na już skręconą całość aby zapobiec korozji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...