Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

No i ile takich nagrań niby będziesz miał. Świat idzie do przodu, dyski są już passe, jedynie co by mogli umożliwić to nagrywanie oglądanego kanału na własny dysk i tyle. Oczywiście z szyfrowaniem.
Daruj sobie ten bełkot marketingowy.
Dysk fizyczny jest dużo lepszy niż ten w chmurze i powtarzanie, że coś jest passe nie spowoduje, że tak się stanie. Na swoim dysku mam m.in. cały sezon serialu, czy w tym super hiper chmurowym czymś tez tak będę mógł? Nie wydaje mi się.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, radosuaf napisał:

 

Własność jest ogólnie passe. Aż dziwne, że jeszcze telewizorów nie wynajmują - za odpowiednią opłatą oczywiście... Rozumiem, że dyski są passe, a co z dźwiękiem wielokanałowym? :) Gdzieś ominąłem etap, że przestał być istotny?

Zdziwisz się ale w Multimediach właśnie wynajmują telewizory na czas trwania umowy - za stosowną  opłatą oczywiście.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, radosuaf napisał:

Z ciekawości spojrzałem, które kanały "idą" w DD 5.1:

https://pl.kingofsat.net/dd51.php

 

Dość przygnębiająca to lista, jak się porówna to z tym, co jest w Inei :(.

Jest niewiele programów, które nadają polską scieżkę w 5.1, więc ich brak to nie zasługa Inei. 

Większość kanałow to 2.0 DD/MP2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała paczka TVP idzie chociażby (TVP Kultura i TVP Sport to pierwsze dwa z brzegu, gdzie 5.1 brakuje)... Obstawiam, że taki Paramount Channel też, skoro francuski ma DD. Jeśli są polskie (albo chociaż angielskie) napisy, to ja zdecydowanie wolę ścieżkę oryginalną. Poza tym, mogłaby być jednak taka do wyboru obok polskiej, to chyba jedno z udogodnień telewizji cyfrowej?

Edytowane przez radosuaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Pawop napisał:

Daruj sobie ten bełkot marketingowy.
Dysk fizyczny jest dużo lepszy niż ten w chmurze i powtarzanie, że coś jest passe nie spowoduje, że tak się stanie. Na swoim dysku mam m.in. cały sezon serialu, czy w tym super hiper chmurowym czymś tez tak będę mógł? Nie wydaje mi się.

To że Inea udostępnia śmieszną liczbę godzin to jedna kwestia, ale uwierz mi że w tym rozwiązaniu nagrasz kilka sezonów serialu spokojnie. Sorry, ale nagrywanie w chmurze jest przyszłością. Pozwala cofać o ile chcesz i kiedy chcesz. Nawet jeśli dopiero włączyłeś dekoder.

P.S. Z marketingiem nie mam nic wspólnego, tak samo z Inea.

Godzinę temu, radosuaf napisał:

 

Własność jest ogólnie passe. Aż dziwne, że jeszcze telewizorów nie wynajmują - za odpowiednią opłatą oczywiście... Rozumiem, że dyski są passe, a co z dźwiękiem wielokanałowym? :) Gdzieś ominąłem etap, że przestał być istotny?

Nagrywajac na dysk operatora nagrania też nie są twoją własnością. Są szyfrowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, djadijos napisał:

No i ile takich nagrań niby będziesz miał. Świat idzie do przodu, dyski są już passe, jedynie co by mogli umożliwić to nagrywanie oglądanego kanału na własny dysk i tyle. Oczywiście z szyfrowaniem.

Może źle się wyraziłem. Wedle mnie może to być nagrywane w chmurze. Ale to ja bym chciał decydować kiedy usunę nagranie. 

1 godzinę temu, MaTyy napisał:

Tak tak, idź do Orange a potem narzekaj na ich routing. Pierwsze lepsze forum sporo wyjaśni Ci jak działa routing w Orange i jak to ludzie dalej w 2019 roku mają problem z YT/Twitch oraz 2x wyższym pingiem do serwerów :)

To co proponujesz. Na jakie forum nie wejdę wszędzie są krytyczne komentarze." Inea sto lat za Murzynami, Netia złodzieje, Orange routing, nc+ kiepsko, systemia słabo" i tak w kółko. Jeszcze się taki nie urodził... Chyba trzeba całkiem zrezygnować z. tv

Edytowane przez fornal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, djadijos napisał:

Nagrywajac na dysk operatora nagrania też nie są twoją własnością. Są szyfrowane.

 

Ja akurat nagrywam na dysk podłączony do telewizora. Uważam posiłkowanie się dodatkowym dekoderem za rozwiązanie wybitnie nieeleganckie.

I OK, nagrania też są szyfrowane, ale od operatora niezależne :).

Edytowane przez radosuaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czacie z Ineą dowiedziałem się jeszcze, że te nowe dekodery to ADB. Więcej szczegółów podać mi nie potrafili. Instrukcji też nie udało mi się zdobyć.

 

EDIT: 

https://www.adbglobal.com/wp-content/uploads/Datasheet_ADB-2670WF-1.pdf

To chyba ten. Pilot działa po BLE (Bluetooth Low Energy). W pliku specyfikacja pełna.

Edytowane przez weeman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to kupując telewizor nie potrzebujemy wbudowanych w niego dekoderów DVB-T , DVB-C , Samsung w tv na rok 2019 chwali się Universal Guide czyli zaawansowane menu użytkownika, które przy pomocy algorytmów AI sugeruje nam najchętniej oglądane przez nas w danych aplikacjach treści, jak również pozwala na dobranie własnych list ulubionych treści .... nie działa to na źródłach z HDMI ....

Dekoder ze stanu czuwania uruchamia się podobno w ok 30 sek a z pełnego wyłączenia ok 1,5 -2 minut. Pobiera ok 10 Watt.

Na karcie CAM  mam po 3 sekundach obraz :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się chwalę ... z infolini od specjalistów

 

Natomiast z instrukcji jest :

Performance  Deep standby power: <0.5W  Operating power: 10W (typical)

 

Może coś nie tak z Twoim miernikiem

 

Nie mam tego dekodera więc interesują mnie wszystkie za i przeciw.

 

 

Edytowane przez Eleonor
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie w temacie, ale może ktoś miał podobną sytuację. Dowiedziałem się z fb Inea, że sieć światłowodowa została ukończona i pozostała kwestia oddania, ale nie znany jest termin. Ile to może trwać? Dodam, że światłowód w ziemi leży od września 2018 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jedna rzecz - mam teraz 100Mbit, tv komfort z pvr, c+ 8x, hbo, multiroom, telefon stacjonarny, mobilny net 1gb i płace ok 240zl i przede wszystkim umowę na czas nieokreślony - płace tak mniej więcej od 8lat.
Dzisiaj byłem w Inea i za gorsza ofertę (poza oczywiście szybszym netem No i niby lepszym dekoderem) czyli bez multiroom, bez telefonu, z mniejsza ilością kanałów tv (bez 2kanalow c+, bez cinemax, bez sport pack, bez telefonu i mobilnego netu) chcieliby abym płacił taka sama opłatę czyli 240...

Cos jest nie tak, czy trzeba taki temat załatwiać wypowiedzeniem czy w inny sposób - wiem ze arpu musi się zgadzać ale przecież oferta po 8latach nie powinna być gorsza??



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIBER 1Gb/ exclusive ALL  239 zł ,  każdy dodatkowy multiroom kosztuje 19.90 ?? bo nie widzę w cenniku ceny za każdy dodatkowy multiroom  , co z godzinami nagrań w chmurze bo nie odnajduje w cennikach a infolinia tez nie wie ? standardem jest 20H , czy to jest 20H dla każdego dekodera HIWAY , ktoś wspomniał ze 100H nagrań w chmurze to koszt  dodatkowo 19.90 - czy chmura dotyczy wszystkich dekoderów w domu czy każdy z osobna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

239     full tv pakiet z 1Gb internetem

99,60  multiroom ( 4x19,90 )

19,90  dodatkowa pojemność na nagrania 

brak gwarancji , że gdy coś nowego się pojawi w ofercie kanałów tv to trafi do pakietu exclusive :)  za cene 358,50 

 

WOW :) 

Edytowane przez patryszq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...