Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie przestańcie [beep]yć bez sensu! Jezeli komus inea nie odpowiada to podpowiem ze moze miec neta za 13zł miesiecznie 15/5 mbits i to wcale nie bujda po prostu trzeba czytać i sie interesować. To, że inea od 5 lat robi wszystkich w przysłowiowego "konia" to nie nowość. Taka oferta jaki monopol, z kim mają konkurować na ratajach? no z kim? Pamietam czasy ICP provider, było widać rozwój co roku cos dokladali, az do czasu kiedy nie pojawiłą się INEA i zaczela swoją gre, jezeli chcecie w nia grać i być pionkami to róbcie to dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

wiecie, co może być przyczyną ciągłego migania diody GPON w modemie I-241G-Q? Modem od wczoraj nie może złapać synchronizacji, co objawia się właśnie miganiem tej diody. (Wszystkie pozostałe z wyłączeniem Power są zgaszone). Nie wiem, czy to wina usługodawcy, czy coś u mnie jest nie tak. (brak umowy, internet założony od wtorku po światłowodzie na miesięczne testowanie)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat prasowy PSM: http://www.psmwinogrady.pl/news/1952-komunikat-prasowy

 

Szczególnie podoba mi się końcówka:

 

Na zakończenie chcemy podkreślić, że w przeciwieństwie do firmy INEA S.A., która prowadzi działalność obliczoną na zysk i zarabia na swoich abonentach, PSM „Winogrady” prowadzi działalność nie nastawioną na zysk, lecz zaspokajanie potrzeb przy najmniejszych możliwych kosztach, dlatego usługi PSM „Winogrady” są tańsze, a do tego mają znacznie lepsze parametry techniczne (i to w skali ogólnopolskiej). To, że mieszkańcy Winograd mają obecnie niższą ceną niż w innych częściach miasta Poznania wynika z takiego charakteru działalności PSM „Winogrady”.

 

P.S. mam nadzieję, że WTK też oberwie za kłamliwą propagandę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem dzisiaj do BOKu na Polnej. O problemach z Google wiedzą. Nieoficjalnie :P Zgłosiłem im usterkę, bo net doszedł do prędkości, w której nie mogłem odczytać maila z załącznikiem obrazkowym. Nie minęło 30 minut - prędkość wróciła do normy. Jutro pewnie z łaski zadzwoni dział techniczny i będę odwoływał zgłoszenie, bo 50 zł za 'nieuzasadnione wezwanie serwisanta' piechotą nie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

wiecie, co może być przyczyną ciągłego migania diody GPON w modemie I-241G-Q? Modem od wczoraj nie może złapać synchronizacji, co objawia się właśnie miganiem tej diody. (Wszystkie pozostałe z wyłączeniem Power są zgaszone). Nie wiem, czy to wina usługodawcy, czy coś u mnie jest nie tak. (brak umowy, internet założony od wtorku po światłowodzie na miesięczne testowanie)

 

Pozdrawiam

 

Mi łapał synchronizacje, a własciwie podłaczanie u dostawcy, czyli w INEI około 3 tygodnie. Już miałem dosyć uciążliwego i natarczywego mojego wydzwaniania do Inei, do technika który podłączał do sprzedawcy który sprzedawał....

Poprostu DNO, monopolista i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tak walczyli o wpływy na Winogradach - bo z tego jest kasa. A przez takie sprawy wychodzą inne problemy, niedziałający poprawnie usługi internetowe, czy słaba oferta TV z dużą cenę.

A tak liczyłem na jakieś nowe kanały :oops: . Wakacje były by dobrym czasem na nowości TV (nowości nie duble HD) w czasie samych powtórek.

 

Na wiadomości mailowe nikt nie odpowiada, chyba już są na wakacjach :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wprowadzania w mocno dyskusyjny sposób tzw. CG-NAT w INEA, jeśli BOK INEI twierdzi, że dostaliście zgodę na publiczne IP, a dalej macie NATa, to być może warto spróbować wpisać w komputer / router adres IP WAN na sztywno (domyślnie są to wartości pobierane z serwera DHCP INEI). Po kilku odnowieniach (na siłę) adresu powinniście dostać adres publiczny wraz z maską podsieci i bramą internetową oraz dnsami. Te wartości trzeba wklepać w komputer / router jako stałe IP. Powinno pomóc mieć publiczne IP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wczorajszym Głosie Wielkopolskim ukazał się artykuł "Wojna o telewizję i internet w Poznaniu i okolicach trwa" , o to co piszą :

"Po Winogradach i Swarzędzu może przyjśc pora na Stare Miasto , gdzie wyłączenie telewizji kablowej grozi 5 tys gospodarstw domowych"

"Chodzi o terenu gdzie właścicielem sieci jest spółka City Net : Od ul Roosvelta do rzeki oraz od ul Królowej Jadwigi po ul. Solną. City Net wybudowało na tym obszarze sieć w 1998roku i - jak twierdzi - jest jej jedynym właścicielem.

"-Umowe Inei wypowiedzieliśmy już na początku roku 2012. W tej chwili nie podjeliśmy decyzji i nie wiemy jakie jeszcze podejmiemy kroki - twierdzi Cezary Lewczuk, członek zarządu City Net."

"-Jest to inna sytuacja niż w Swarzędzu. Na Starym Mieście City Net ustawnowił na rzecz Inea ograniczone prawo rzeczowe , które nie jest ograniczone w czasie i którego jedynie my możemy się zrzec , a tego nie zrobiliśmy. Apelujemy do spółki CN o zaprzestanie kampani dezinformacyjnej - mówi Kinga Podraza - Myszkowska i zapewnia , że ingerencja CN w sieć którą uzytkuje Inea będzie bezprawna."

"Zapytaliśmy mieszkanców Starego Miasta , co sądzą o wojnie telewizyjnej między spólkami. -Słyszałem o tym , co wyprawia się w Swarzędzu. Mam nadzieję, że do takiej sytuacji nie dojdzie. Do tej pory byłem zadowolony z telewizji od Inei i nie chciałem zmieniać sygnału - mówi pan Tadeusz , mieszkaniec kamienicy przy ulicy Roosvelta."

 

To najważniejsze informacje które są tam zamieszczone. Orientuje się ktoś jak to wyglądała sytuacja w Swarzędzu? Mianowicie czy abonenci mający podpisane umowy z Ineą na czas nieokreślony po odlączeniu sygnału mogli bez konsekwencji prawno-finansowych przejśc do City Net?

 

Mam to szczęscie ( a może i nie, zobaczymy jak się to potoczy?), że jestem na terenie zagrożonym odłączeniem sygnału Inei i mnie w przeciwieństwie do pana który się w gazecie wypowiedział ( zresztą jako jedyny, trafili pewnie na emeryta który nawet nie wiadomo czy ma TV cyfrową od Inei czy tylko analog) , oferta Inei nie odpowiada( no chyba, że wszystkie braki dostępu włączą do Super HD to może zostanę) i zamierzam od zaraz po ewentualnym odłączeniu przejśc do CN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w rodzinie wuja, mieszkańca Nowej Wsi w Swarzędzu i został pozbawiony dostępu do TV. Pomijam ofertę, bo ta Inei to drogo i kiepsko, ale formę wyłączenia sygnału. Nagle i bez zapowiedzi. Nikt nic nie wiedział. Dekoder pokazywał "brak sygnału", zaleciłem wujowi przeskanowanie analogowego tunera w telewizorze i coś tam znalazł, ale jakość przekazu ponoć była kiepska, bo jak mówił "śnieżyło". Po miesiącu Inea przysłała pismo, że przeprasza oraz, że nie ma możliwości świadczenia usługi TV i że umowa będzie rozwiązana bez konsekwencji oraz, że trzeba zwrócić sprzęt. Poza tym wraz ze zmianą na City Net bardzo pogorszyła się jakość internetu. Teraz wujowi założyłem satkę. Niestety w tej całej walce operatorów najbardziej poszkodowany jest klient, ale widać operatorzy mają to w 4 literach. Przynajmniej instalatorzy anten zarabiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się mówi: Jest wojna, są ofiary. Teraz na tym wszystkim oczywiście tracą klienci, ale może to przyniesie konkretne zmiany i za chwilę Inea wróci na dobry tor i zmieni swoje podejście do klientów i oczywiście postawi na jakość świadczonych usług, bo na chwilę obecną każdy wie na jakim poziomie te usługi są. Monopol jest dobry, leczy tylko dla tego, co go ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inea jak dla mnie zepsuła rynek w Poznaniu. Za dużo sieci kupili, za bardzo zepsuli ofertę i za dużo wydali na bzdury (np. na prawo do nazwy czegoś, co niektórzy nazywają stadionem).

Dlatego też nie pogniewałbym się, gdyby ta firma zniknęła z rynku, zresztą mówi się na mieście, że właśnie o to chodzi, czyli sprzedać się, byle dobrze, wziąć kasę i zająć się innym biznesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to jeszcze dużo wody w Warcie upłynie zanim Inea się sprzeda. Ale też w dalszej perspektywie wydaje mi się to nieuniknione. Od roku mają jakiegoś tajnego "inwestora" z jueseej, jakby chcieli w najbliższym czasie sprzedać się większemu graczowi to by nie robili tego zabiegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to jeszcze dużo wody w Warcie upłynie zanim Inea się sprzeda. Ale też w dalszej perspektywie wydaje mi się to nieuniknione. Od roku mają jakiegoś tajnego "inwestora" z jueseej, jakby chcieli w najbliższym czasie sprzedać się większemu graczowi to by nie robili tego zabiegu :)

Nie z USA tylko z GB :) Przynajmniej tyle mówią dokumenty rejestrowe.

http://www.psik.org.pl/fundusze.html?show=139

http://www.telepolis.pl/wiadomosci/fund ... 28023.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inea jak dla mnie zepsuła rynek w Poznaniu. Za dużo sieci kupili, za bardzo zepsuli ofertę i za dużo wydali na bzdury (np. na prawo do nazwy czegoś, co niektórzy nazywają stadionem).

Dlatego też nie pogniewałbym się, gdyby ta firma zniknęła z rynku, zresztą mówi się na mieście, że właśnie o to chodzi, czyli sprzedać się, byle dobrze, wziąć kasę i zająć się innym biznesem.

 

Zgadzam się. Dopóki na Wildzie był Tesat - było fajnie. Teraz jest Inea i jest mocno tak sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...