Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że INEA dość po cichu wprowadziła nowy regulamin i dodatkowo ofertę internetu na czas nieokreślony przy czym doszedł co najmniej jeden zapis

 

"1.7. W

przypadku wyboru zestawu usług, w skład którego wchodzi usługa stacjonarnego

dostępu do sieci Internet

Abonent przyjmuje do wiadomości, że udostępniony przez

Dostawcę usług router Wi

-

Fi może być wykorzystywany przez Dostawcę usług do

świadczenia usługi Hotspot. Router w ustawieniach fabrycznych automatycznie tworzy

dodatkowy SSID udostępniający łącze w celu umożliwienia podmiotom trzecim

korzystania z usługi bezprzewodowego dostępu do

sieci Internet typu Hotspot INEA.

Powyższe nie ma wpływu na zakres ani jakość usługi dostępu do sieci Internet

świadczonej przez Dostawcę usług na rzecz Abonenta na podstawie Umowy abonenckiej"

 

Jak to nie ma wpływu? A przepustowość, którą wykorzystuje osoba postronna podłączająca się do owego hotspotu to skąd się bierze? Co do umowy bezterminowej raz jeszcze to raczej większego wyboru nie mieli, E&W ma bezterminową, City Net też.

Dopiero teraz to zauważyłeś? Wpis o hotspocie był już w styczniu 2013 r. :)

 

E tam, te hotspoty ma też Orange i Netia i nie ma to wpływu, zresztą zgodnie z polskim prawem taki hostpot może mieć do 512 kb/s.

Możesz wskazać konkretnie gdzie tak pisze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Umotywować"? Na litość, przecież to jest chore. Jeżeli istnieje taka usługa, jest darmowa to na licho jakieś durne uzasadnienia. Chyba lepiej iść do UOKiK i spytać co o tym sądzą, chociażby dla zasady.

Człowiek im płaci i ma się jeszcze tłumaczyć, przecież to kpina. Ktoś tu uważa ewidentnie, że klienci inei nie mają godności.

 

No, ale jeżeli bardzo chcesz się tłumaczyć to powiedz, że chcesz tymczasowo hostować grę, jakiś serwer www/ftp itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wskazać konkretnie gdzie tak pisze?

Konkretnie to nigdzie. Ale spójrz tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wifi#Dost.C4.99p_do_Wi-Fi

Koszt dostępu do Internetu o prędkości 512 kb/s to 0 zł, bo w takiej cenie świadczy usługi Aero2. Porób sobie speedtesty na hotspotach i zauważ, że prędkość oscyluje wokół 512 kb/s i praktycznie nigdy nie przekracza 1 Mbit. Nie wydaje mi się, żeby w Inei miało być inaczej, zresztą na istniejących hotspotach jest właśnie coś koło 512 kb/s.

 

Czy macie może jakieś sugestie? Jak umotywować do jakich celów potrzebuję publicznego adresu IP? Tak, żeby inea z powrotem mi przyznała ten adres... Czy ktoś już odzyskał ten adres a jak tak to w jaki sposób? Z góry dzięki!

A po co chcesz motywować? Na fanpejdżu pisali, że jak ktoś się zgłosi, to dostanie publiczny. Powiedz, że podczas podpisywania umowy zapewniano Cię, że adres jest publiczny i tyle, czemu chcesz się im tłumaczyć? Naprawdę Inea od Ciebie tego wymaga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzcie INEA przykład : http://konsultacje.satfilm.pl/

Ładne ustawienie kanałów przez nadawcę, bez dubli, tematycznie. Brakuje co prawda kanałów BBC i Extreme Sports ale oferta i tak o wiele lepsza od Inei.

I jeszcze to konsultują z abonentami! W Inei nie do pomyślenia.

Wg. Inei mamy super ofertę :lol2: Ja robiłem 3 razy ankietę i podesłałem ją Inei - ale beż jakiejkolwiek odpowiedzi.

Od kilku miesięcy mamy mega posuchę w ofercie TV, gdyby nie kanały z DVB-T które się pojawiły, nic po za SUPERSTACJĄ i dwoma kanałami HD od Discovery nic się nie pojawiło. Bym zapomniał podwyżka :twisted:

 

Zaraz się zaczną wakacje to też pewnie nic się nie pojawi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznań, Głogowska - u mnie po 19:30 zanikł internet na parę minut (drugi raz w dzisiejszym dniu). Od momentu gdy synchronizacja powróciła pingi są znacznie podwyższone i niestabilne, zaczęła także występować utrata pakietów. :evil:

 

Wcześniej miałem usterkę długoterminową, którą naprawiano od października 2013 do maja 2014 :!::shock: Teraz znowu łącze głupieje.. naprawdę powoli mam już dość i poważnie zastanawiam się nad przejściem może i na wolniejszą oraz droższą Neostradę, ale przynajmniej działającą :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Umotywować"? Na litość, przecież to jest chore. Jeżeli istnieje taka usługa, jest darmowa to na licho jakieś durne uzasadnienia. Chyba lepiej iść do UOKiK i spytać co o tym sądzą, chociażby dla zasady.

Człowiek im płaci i ma się jeszcze tłumaczyć, przecież to kpina. Ktoś tu uważa ewidentnie, że klienci inei nie mają godności.

 

No, ale jeżeli bardzo chcesz się tłumaczyć to powiedz, że chcesz tymczasowo hostować grę, jakiś serwer www/ftp itp.

 

Dostałem info z eboa, że informacja, jaką podałem jest niewystarczająca, nie pełna i nie mogą przekazać do działu technicznego i udostepnić mi publiczne IP... Zapytali z jakimi serwerami/grami jest problem dokładnie? Jakieś sugestie???

 

Masakra z tą ineą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://satkurier.pl/news/102243/cyfrowy ... owane.html

 

Cyfrowy Polsat powoli przymierza się do usuwania kolejnych kanałów w wersji SD. Za to w Inei mamy ciągłe duble, w zamian za kanały których nie ma w żadnej wersji. Do tego niedawno dostaliśmy nową wersje NSPORT SD , mimo , że od dawna mieliśmy NSPORT HD.

Polecam zrobić to samo i usuwać wersje SD. Nie mówię tutaj o kanałach występujących w analogu ale o następujących : RUSSIA TODAY SD , RUSSIA TODAY DOC SD, ALE KINO SD, TVP SPORT SD , NSPORT SD , DTX SD , NAT GEO WILD SD , ID SD , STARS SD , KUCHNIA SD , DOMO SD , POWER TV SD, TVS SD. No i oczywiście wielokrotnie wymieniany przeze mnie największy [beep] w Inei Family Sport..

Podczas słynnej już " petardy" usunięte zostały wersje kanałów EUROSPORT 2 SD oraz POLSAT SPORT EXTRA SD. Był to dobry ruch Inei ( mam na myśli tylko te dwa kanały w wersji SD, bo usunięcie pozostałych to jest najgorsza możliwa decyzja Inei od czasu rozpoczęcia działalności) Proponuje zrobić to również z tymi kanałami i zastąpić je brakującymi kanałami w ofercie , również tymi z brakiem dostępu..

 

A teraz newsy z infolinii East West / City Net. Podobno do końca wakacji będą oferować usługi na terenie Starego Miasta , a biuro planują otworzyć na Garbarach. Tak przynajmniej mówił konsultant , nie wiem ile w tym prawdy. Tam takich problemów z kanałami nie ma na szczęście , są duble co prawda , ale za to są wszystkie brakujące w Inei kanały za wyjątkiem Viasatów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Umotywować"? Na litość, przecież to jest chore. Jeżeli istnieje taka usługa, jest darmowa to na licho jakieś durne uzasadnienia. Chyba lepiej iść do UOKiK i spytać co o tym sądzą, chociażby dla zasady.

Człowiek im płaci i ma się jeszcze tłumaczyć, przecież to kpina. Ktoś tu uważa ewidentnie, że klienci inei nie mają godności.

 

No, ale jeżeli bardzo chcesz się tłumaczyć to powiedz, że chcesz tymczasowo hostować grę, jakiś serwer www/ftp itp.

 

Dostałem info z eboa, że informacja, jaką podałem jest niewystarczająca, nie pełna i nie mogą przekazać do działu technicznego i udostepnić mi publiczne IP... Zapytali z jakimi serwerami/grami jest problem dokładnie? Jakieś sugestie???

 

Masakra z tą ineą...

 

Im się chyba we łbach coś poprzewracało. Według tego co jest napisane na stronie Inei, publiczny adres IP należy Ci się jak psu buda. Jeszcze trochę to będą prosili o udostępnienie komputera w celu weryfikacji.

 

edit

 

No proszę, jednak usunęli ten punkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to co napisane jest na stronie != temu co podpisujesz na umowie...

 

Przecież mogą napisać, że jest mega super nowa oferta symetryczne łącze 1TB/s na 1TB/s za 5zł, a Ty będziesz sądzić się bo należy Ci się 'jak psu buda'.

 

Skończyła się im pula publicznych ip i teraz muszą sobie jakoś radzić :) Trzeba poczekać na wprowadzenie ipv6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie koledzy, wybieram się do Poznania i mam dekoder sd DVB-C technisata z Vectry.

Po przywróceniu do ustawień fabrycznych chcę go zestroić w INEI, czy są jakieś niekodowane kanały w cyfrówce?

 

Bierzcie INEA przykład : http://konsultacje.satfilm.pl/

Ładne ustawienie kanałów przez nadawcę, bez dubli, tematycznie. Brakuje co prawda kanałów BBC i Extreme Sports ale oferta i tak o wiele lepsza od Inei.

I jeszcze to konsultują z abonentami! W Inei nie do pomyślenia.

 

Wg mnie beznadziejne.

Ustawienie kanałów premium na początku listy jest wg mnie niedopuszczalne.

Druga rzecz, nie ma luk w numeracji, wobec tego dodanie nowego kanału wiąże się z przesunięciem całej reszty, a to amatorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie,

 

w odpowiedzi na przesłane przez Pana do Urzędu Komunikacji Elektronicznej (dalej UKE) zapytanie z dnia 11 czerwca 2014 r. uprzejmie informuję, że dotychczasowe analizy prowadzone w UKE nie dały podstaw dla wyznaczenia znaczącej pozycji dla INEA S.A. (dalej zwanej Spółką).

Niezależnie od powyższego pragnę Pana poinformować, że w przypadku niezadawalającej jakości usług ma Pan możliwość złożenia reklamacji do Spółki lub wystąpienia z wnioskiem o interwencję do właściwej dla Pana miejsca zamieszkania Delegatury UKE. Jeśli podejmie Pan decyzję o złożeniu wniosku o interwencję do UKE, to swoje wystąpienie powinien Pan kierować na adres:

 

Delegatura UKE Poznań

ul. Kasprzaka 54

60-245 Poznań

 

W przypadku dodatkowych pytań bądź wątpliwości zapraszam do kontaktu telefonicznego z naszym Centrum Informacji Konsumenckiej UKE 801-900-853 (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora telekomunikacyjnego) lub 22 534-91-74 od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu 08:15 - 16:15.

 

Z poważaniem,

 

Już wiecie, gdzie macie pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to co napisane jest na stronie != temu co podpisujesz na umowie...

 

Przecież mogą napisać, że jest mega super nowa oferta symetryczne łącze 1TB/s na 1TB/s za 5zł, a Ty będziesz sądzić się bo należy Ci się 'jak psu buda'.

 

Skończyła się im pula publicznych ip i teraz muszą sobie jakoś radzić :) Trzeba poczekać na wprowadzenie ipv6 :)

 

No nie do końca tak jest, wg kodeksu cywilnego jak coś jest w ofercie i nie ma informacji o ograniczeniu to muszą Ci zapewnić do tego dostęp. Była jakaś informacja o zmianie tych adresów IP? Np. w tych zmianach regulaminu, które były w marcu? Jeśli nie było to nie musisz im podawać powodu, bądź stanowczy, napisz, że wybrałeś Ineę właśnie dlatego, że oferują publiczny adres IP, czym zresztą chwalili się na stronie internetowej.

Powiedzcie koledzy, wybieram się do Poznania i mam dekoder sd DVB-C technisata z Vectry.

Po przywróceniu do ustawień fabrycznych chcę go zestroić w INEI, czy są jakieś niekodowane kanały w cyfrówce?

Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...