Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Porównanie jakości TV chętnie bym zobaczył choć, na Internet od Orange się raczej nie zdecyduję, gdyż:

1. Robią problemy z routingiem ruchu do swojej sieci. Taniej się do nich dostać przez zagraniczne węzły niż przez punkty wymiany w PL. Niestety to owocuje wyższymi pingami i niższymi transferami dla wielu usług. 

2. Funbox 3.0 nie ma możliwości włączenia trybu bridge. Czyli skazany byłbym na ich router.

Może, jeśli te dwie rzeczy się kiedyś zmienią, to się skuszę.

Edytowane przez mrSpectro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Mieszkam we Wronkach (woj. wielkopolskie)- ~50km od Poznania.

2 lata temu oddano do użytku 'blok' w którym mieszkam. Zgodnie z standardami światłowody dociągnięte do mieszkania jednak deweloper nie zainteresował się i światłowód nie był 'dociągnięty' z ulicy (jakieś 20 metrów)...

Z myślą o sobie i o innych mieszkańcach (docelowo 3 bloki po 12 mieszkań, które już są zamieszkane) zająłem się załatwianiem podpięcia naszego 'osiedla' do sieci światłowodowej co nie było proste bo pozostałe 2 budynki były w trakcie budowy.

 

Email z 22.12.2017

Cytat

Po krótkiej konsultacji mogę potwierdzić, że inwestycja ta może zostać podłączona bez większych problemów, ponieważ nasza sieć znajduje się tuż obok tego adresu. Niestety, pomimo tego cała operacja może zająć nawet kilka miesięcy, ponieważ trzeba będzie przygotować odpowiedni projekt (3-4 miesiące), plus dalsze prace. Można spodziewać się zakończenia tematu za 6 miesięcy.

 

Dopiero w grudniu 2018 została podpisana umowa na doprowadzenie światłowodu.

 

W kwietniu 2019 otrzymaliśmy propozycję, którędy zostaną przeprowadzone prace.

W lipcu 2019  zostały przeprowadzone prace na doprowadzenie światłowody (kopanie)

Na początku września 2019 skończono spawać światłowody.

 

Według obecnych informacji, które otrzymałem to do końca września (dzwoniłem chyba 23.09 (poniedziałek)) to niby do końca września mieli coś tam skonfigurować i od października będzie można zamawiać usługi....

Tyle, że zbytnio po tych wszystkich opóźnieniach nie chce mi się wierzyć...

 

Czy jesteście w stanie powiedzieć kiedy można się spodziewać zakończenia tego? Czy to faktycznie końcówka i niewiele czekania czy raczej się uzbroić w cierpliwość i znów czekać parę miesięcy?

 

2 lata szybko zleciały ale już ciężko wytrzymać z internetem przez sieć z limitem danych :)

 

Pozdrawiam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ;)

W zeszłym roku inea miała zacząć budowę sieci na moim osiedlu, podpisałem list intencyjny na internet i oczywiście nic się nie ruszyło... Dopiero w tym roku dostałem list z przeprosinami i informacją, iż moja umowa przejdzie na czas nieokreślony. Budowa ruszyła w wakacje a w tym miesiącu mają mi podłączyć światłowód od ulicy do domu i tutaj mam do was parę pytań : 
1. Zadzwoniłem na infolinię by dopytać oprócz internetu o tv i domówiłem telewizję z multiroomami i pytanko jak te multiroomy są połączone ? Obecnie mam cyfrowy polsat i wiem jak to tutaj wygląda ale nie wiem jak w przypadku inei 
2. Ta telewizja inei nadal jest tragiczna pod względem obrazu w modelu hiway?
Generalnie chyba jednak wycofam się z tej telewizji i zostawię samo światło bo umowa jeszcze nie podpisana ale wolę się tutaj upewnić. Z góry dziękuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ... multiroom dziala w oparciu o internet / wifi/lub kabel wiec w jednej sieci masz  dekodery :)

Jakosc ... jesli wiesz jak wyglada tv w CP to w Inea hi-way to hmmm ja jestem wymagajacy dla mnie ma byc perfekt ... a HAJŁEJ to czasem tv jak z rodzialki 576/720 lata 90 , smuzenie , zawiechy nie zawsze i nie codziennie - sa dni ze jakosc jest bdb a sa dni ze zal oczu ... dekoder jest przyjemny w uzytkowaniu wieje jakas tam nowoscia przyszloscia , nagrywanie w chmurze kazdy sobie nagrywa oglada ... ale na tym sie cuda koncza ... no i cena - wiesz jaka jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomosć z FB:

 

/ OKNO OTWARTE / włączyliśmy 4 nowe kanały, które możecie oglądać z telewizją HIWAY od INEA zupełnie za darmo! Wszystkie w dokumentalnej tematyce.

?? Docubox HD ?? Polsat Viasat Explorer ?? Polsat Viasat History ?? Polsat Viasat Nature HD

Życzymy niepowtarzalnych wrażeń i najlepszych seansów!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wyrokujmy, zobaczymy co będzie dalej, czy powstanie dodatkowo płatny pakiet? Na razie jest free i to cieszy.

Zastanawiają mnie natomiast dwie rzeczy, 3 z 4 kanałów to kanały z portfolio Polsatu, wniosek płynie taki, że może dogadują się również w temacie Polsat Premium (LM, LE) a może już się dogadali tylko dawkuja nam emocje i czekają na włączenie przed kolejną rundą meczów grupowych?

A druga sprawa, dlaczego Polsat viasat Explorer i viasat History pomimo, że istnieją wersje HD to Inea obniża jakość do SD? Czy aż tak bardzo wersje HD są droższe? Mamy koniec drugiej dekady XXI wieku a tu jakość jak z VHS.

 

Być może doczekamy się też Eleven Sports 4? W końcu tu też rządzi Polsat

 

Wysłane z mojego Huawei P30 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...