Jump to content

mrSpectro

Users
 • Content Count

  75
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

20 Dobra

About mrSpectro

 • Rank
  Amator

Equipment

 • Receiver
  HiWay
 • Pay TV Operator
  INEA

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Podobny błąd z Eska TV Extra - też jest HD w HiWay (choć przy takim bitracie jak tam jest. to nieraz trudno zauważyć).
 2. Jeśli pytasz o Polsat Sport Fight, to jest w HD na Hiwayu.
 3. Polsat Sport Fight też już jest u mnie w HD - wczoraj jeszcze SD było.
 4. Operator mógłby się zachowywać inaczej, gdyż przedstawienie nowej oferty daje mu możliwość przywiązania klienta na umowę okresową. Najwyraźniej Inea nie jest zainteresowana taką strategią i dopiero wypowiedzenie umowy może coś zdziałać (dodatkowe możliwości w moim przypadku pojawiły się dzień lub dwa przed ostatecznym wyłączeniem usług).
 5. A ja kompletnie odwrotnie. Za nic nie chciałbym, wrócić do poprzedniego Inteka i Ariona.
 6. A czy ktoś w Was testował może visionbox.pl? Trafiłem na takie coś dzisiaj szukając info o evobox stream.
 7. Musiałem zrobić też hard reset HiWaya odłączjąc go od prądu, by działało - bez tego jakoś nie mógł złapać ręcznej konfiguracji sieci.
 8. Zmienne to ono będzie teoretycznie zawsze (choć w praktyce moje zewnętrzne IP nie zmieniło się chyba nigdy). Opcja za 5 pln/miesiąc to zewnętrzne IP, które pozwala na dostanie się bezpośrednio do swojej sieci z dowolnego miejsca. Ma też często znaczenie przy grach sieciowych. Jeśli masz jakąś automatykę domową, serwer domowy, kamerki, serwer vpn itp, to bez zewnętrznego IP może być dużo trudniej, jeśli będziesz chciał się dostać do tych zasobów spoza domu. Jeśli Ciebie to nie dotyczy, to nie jest to konieczne. Kwestia tego jak korzystasz z sieci. Tryb bridge - u mnie nie było problemu, włączyli tryb bridge, wyłączyli WiFi wbudowane w ich ONT/router i po sprawie. Jeszcze przy techniku mogłem na spokojnie zweryfikować czy wszystko jest ok.
 9. 1. Tryb bridge - to ustawia inea, musisz im dać takie wytyczne 2. Zewnętrzne IP - to usługa od Inei, kiedyś było za darmo, teraz 5 pln na miesiąc, standardowo jest sie za CGNATem. 3. DNSy możesz ustawić na swoim routerze, raczej wszystkie to umożliwiają. Gdybym teraz kupował router, to bym się zastanawiał nad którymś z tych 3 (opcje z wyższej półki dla kowalskiego): - https://www.synology.com/pl-pl/products/RT2600ac - https://www.asus.com/pl/Networking/RT-AC88U - https://www.asus.com/pl/Networking/RT-AX88U Ale tu wszystko zależy od wielkości mieszkania/domu, oczekiwanych funkcji itp. wiec raczej indywidualna sprawa.
 10. Cześć. Odświeżałem wczoraj listę HiWay ( link jest w stopce) i pokusiłem się o zweryfikowanie jej ze stroną Inea (https://www.inea.pl/oferta/dla-ciebie/swiatlowod-i-telewizja/oferta-standard-tv/exclusive#showRight). Napisali na niej, że w ofercie są 202 kanały. Nijak nie mogę się doliczyć 202, wychodzi mi 201. Czy coś przeoczyłem? Liczba kanałów w jakości HD też mi się nie zgadza, ale to inna kwestia. Tak, nie powinno być problemów. Jeśli swój router masz, to polecam tryb bridge na sprzęcie Inea plus zewnętrzne IP + custom DNSy.
 11. Ciekawe, u mnie dekoder HiWay działał bez problemu podłączony do mojego routera, który był podłączony do modemu Inea w trybie bridge. Wystarczyło ustawić oryginalne serwery DNS Inea. Z ciekawości przetestuje to dzisiaj jeszcze raz, może coś zmieniali w konfiguracji. EDIT: Właśnie przetestowałem i działa. Wystarczyła ręczna konfiguracja sieci w HiWayu i podanie DNSów Inea. Podsumowując HiWay zadziała na każdym porcie (niezależnie czy tryb bridge czy router, a net, tak jak powiedziałeś tylko na 1). Jeśli przez własny router, to trzeba skonfigurować ręcznie DNSy jeśli korzysta się z innych niż Inea (a tak akurat u mnie jest). Niestety, ja nie znalazłem kompatybilnego, musiałem ręcznie zaprogramować pilota uniwersalnego. :-/
 12. Tak. Jeśli modem/router Inea ustawią Ci w trybie bridge to możesz podpiąć swój router + dekodery (ja akurat mam dwa) HiWay po kablu do ich sprzętu. Dekodery będą działać nawet jeśli podłączysz je po wifi/kablu do swojego routera. Warunkiem działania w takim przypadku jest to, by korzystały z serwera DNS Inea.
 13. Ja mam po kablu podłączone dwie sztuki. Raz na jakiś czas trzeba je faktycznie restartować. Ale nie jakoś super często w moim przypadku. Intekowi, którego miałem wcześniej musiałem to 4x częściej robić.
 14. Jeśli mieszkasz w bloku to pewnie masz mnóstwo sieci na 2.4Ghz od sąsiadów. W takich warunkach może to słabo działać. Podobnie, gdy będzie słaby zasięg w miejscu gdzie postawisz hiwaya. Dla bloku rozwiązaniem jest przesiadka na jakiś pusty kanał 5Ghz. Jeśli mieszkasz w domku, to pewnie jedynym problemem może być zasięg (sąsiadów siejących na 2.4 pewnie za dużo nie ma).
 15. Właśnie przeczytałem sobie to: https://www.telko.in/mediakom-2019-operatorzy-w-klinczu-miedzy-polsatem-a-klientami Czy to, że Inea dołączyła nowe polsatowe programy sugeruje, iż dogadała się z nimi?
×
×
 • Create New...