Jump to content

mrSpectro

Users
 • Content Count

  63
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

19 Neutralna

About mrSpectro

 • Rank
  Niedoświadczony

Equipment

 • Receiver
  HiWay
 • Pay TV Operator
  INEA

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja mam po kablu podłączone dwie sztuki. Raz na jakiś czas trzeba je faktycznie restartować. Ale nie jakoś super często w moim przypadku. Intekowi, którego miałem wcześniej musiałem to 4x częściej robić.
 2. Jeśli mieszkasz w bloku to pewnie masz mnóstwo sieci na 2.4Ghz od sąsiadów. W takich warunkach może to słabo działać. Podobnie, gdy będzie słaby zasięg w miejscu gdzie postawisz hiwaya. Dla bloku rozwiązaniem jest przesiadka na jakiś pusty kanał 5Ghz. Jeśli mieszkasz w domku, to pewnie jedynym problemem może być zasięg (sąsiadów siejących na 2.4 pewnie za dużo nie ma).
 3. Właśnie przeczytałem sobie to: https://www.telko.in/mediakom-2019-operatorzy-w-klinczu-miedzy-polsatem-a-klientami Czy to, że Inea dołączyła nowe polsatowe programy sugeruje, iż dogadała się z nimi?
 4. Moim zdaniem taka marketingowa zagrywka jest na poziomie sprzedawców perfum na rynku w Krakowie - wcisną Ci do ręki przedmiot i później trudniej go oddać. Podobnie tu, jest szansa, ze przyzwyczaisz się do tych programów i zwiększa się szansa, że je później kupisz. Mnie takie zagrywki i brak transparentności w kwestii oferty tylko zniechęcają do włączenia tych programów.
 5. Porównanie jakości TV chętnie bym zobaczył choć, na Internet od Orange się raczej nie zdecyduję, gdyż: 1. Robią problemy z routingiem ruchu do swojej sieci. Taniej się do nich dostać przez zagraniczne węzły niż przez punkty wymiany w PL. Niestety to owocuje wyższymi pingami i niższymi transferami dla wielu usług. 2. Funbox 3.0 nie ma możliwości włączenia trybu bridge. Czyli skazany byłbym na ich router. Może, jeśli te dwie rzeczy się kiedyś zmienią, to się skuszę.
 6. Podobno update konfiguracji ONT dzieje się w jakiś określonych godzinach, jeśli nie wgra się dobra konfiguracja, to tak jak już ktoś napisał, trzeba dzwonić, zgłaszać itp.
 7. 1. Ja dostałem Nokie i od początku zaznaczałem, że nie chcę wifi, ich sprzęt miał być tylko bridgem, router i wifi po mojej stronie. Tak też to skonfigurowali. 2. Za dodadkowe 5 pln miesięcznie dostaniesz publiczne zmienne ip (choć w moim przypadku nie zmieniło się od wielu lat).
 8. W mojej stopce jest lista programów ze szczegółami, ale mogą być jakieś drobne rozbieżności, bo to jest na podstawie obserwacji. Jeśli Ci zależy na potwierdzeniu jakiś konkretnych kanałów, to proszę daj znać. U mnie port USB jest "martwy". Nic się nie dzieje po podłączeniu dysku.
 9. U mnie wygląda normalnie. Update, co jakiś czas faktycznie jakieś błędy na obrazie.
 10. Kupować, chyba nie warto, gdyż jest małe prawdopodobieństwo, że to jest to. Lepiej pożyczyć od sąsiada i zweryfikować sprawę. Inna sprawa, polecam sprawdzenie jak masz TV ustawiony w kwestii polepszaczy obrazu typu odszumianie, motionflow itp. Nieraz te funkcje mogą znacząco obniżyć jakość obrazu (zamiast poprawić). Mi się udało wyregulować na moim TV obraz tak, że wygląda teraz wszystko lepiej.
 11. Przydały by się szczegóły, szczególnie ceny pakietów, oraz czy będą nowe dekodery. Jakiś czas temu mówili, że chcą wprowadzić coś podobnego do Inea HiWay.
 12. Do obsługi 1Gbps jest normalny sprzęt konsumencki, wiec jest łatwiej wykorzystać tę prędkość.
 13. Ja mam ten dekoder podłączony pod tv sony i nawet pokazuje mi się menu, do wybierania opcji CEC (zmiana kanałów itp.) ale niestety nic z nich nie działa. Jedynie to, że gdy wyłączam TV to dekoder też się wyłącza, jak i odwrotnie. Co do uniwersalnego pilota od Samsunga, to niestety nijak nie udało mi się go skonfigurować, nie ma tego modelu na liście :-/ Tak wiec u mnie klapa na tym polu, jedyne wyjście by mieć jednego pilota to zakup jakiegoś uniwersalnego, którego da się ręcznie za programować by działał z tym dekoderem.
 14. Sporo kasy trzeba byłoby wydać na router i switch 10Gbps i jeszcze kwestia tego do czego obecnie w zastosowaniach domowych udałoby się to wykorzystać. Osobną kwestią jest czy Inea jest w ogóle w stanie obsłużyć taki ruch, gdyby klienci się jednak ruszyli i masowo takie łącza faktycznie wykorzystywali. Moim zdaniem to oferta głównie tworząca wizerunek marki jako najszybszego operatora.
×
×
 • Create New...