Skocz do zawartości

Radio Eska 2


Vampi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Startuje radio SuperNova
 

Cytat

5 maja br. Wawa zostanie zastąpione przez nową markę – radio SuperNova. Rozgłośnia będzie emitować swój program pod hasłem „Gramy po polsku”.

Pierwszym utworem, który ma pojawić się na antenie nowej stacji o godz. 6:00 będzie „Początek” z Męskiego Grania 2018 w wykonaniu Dawida Podsiadły, Korteza i Krzysztofa Zalewskiego. Piosenka będzie rozpoczynać także tego dnia każde pasmo.

Dyrektorem programowy będzie Anna Paluszek. Do zespołu radia dołączyli nowi prowadzący, producenci programów i twórcy audycji. Nowy liner stacji to „Gramy po polsku”. Na antenie pojawią się współczesne polskie przeboje, a także utwory z lat 80., 90. i powstałe po 2000 r. Jak podkreśla nadawca, stacja postawi także na promocję nowych brzmień i art popu.

Pasmo poranne poprowadzą znani z anteny radia WAWA Katarzyna Żochowska i Kuba Adamiak. „Przed wami SuperNovy Dzień!” rozpoczyna się od poniedziałku do piątku o godzinie 6:00, a kończy o 9:00. Natomiast w soboty pojawi się na antenie o godz. 8:00 i potrwa do godz.10:00. Nowością w programie są m.in. „SuperRing Na Grubo” – autorski program Artura Jarząbka, który przeszedł do SuperNovej z Radia ESKA, oraz felieton „Śliwką w kompot” Marcina Śliwy, krakowskiego dziennikarza stacji. „SuperNovy Dzień” będzie tworzony we współpracy z dziennikarzami Grupy ZPR Media.

O godz. 9:00 rozpoczyna się pasmo towarzyszące „SuperGramy”, którego prowadzącym jest Dawid Wajda. O 12:00 Artur Jarząbek prezentuje godzinny program „SuperNova w samo południe”, w którym zawsze zajmuje się tematami, które rozgrzewają emocje. Do programu są zapraszani eksperci i słuchacze. W drugiej odsłonie pasma towarzyszącego „SuperGramy” mikrofon przejmie od godz. 13:00 Mateusz Kwiatkowski, a o 15:00 program „Projekt Popołudnie” rozpoczynają Piotr Jachim i Kamil Kowalski, którzy przedstawiają podsumowanie dnia. W programie pojawią się najważniejsze wydarzenia, które omawiać będą dziennikarze Grupy ZPR Media, pojawią się w nim także stałe pozycje takie jak np. „SuperBiznes” czy „SuperSport”.

Kolejna pozycja, która pojawi się na antenie radia, to „Miejskie granie – strefa kultury i nowej muzyki” Moniki Król. W programie pojawi się art pop, nowa aspiracyjna muzyka, a także wywiady z artystami, twórcami kultury, premiery muzyczne, rekomendacje kulturalne. Format będzie emitowany od poniedziałku do soboty od godz. 18:00 do 21:00. W sobotę w jego ramach o godz. 20:00 pojawi się „Super 13 – lista przebojów”.

W weekendy na antenie zagości pasmo „SuperWeekend” (sobota 10:00-18:00, niedziela 8:00-22:00), podczas którego będzie można posłuchać, m.in. wywiadów z artystami, prowadzonych przez dyrektora muzycznego stacji Pawła Wiszniewskiego. Prowadzącymi SuperWeekend będą m.in. Piotr Grządkowski, Mateusz Kwiatkowski, Piotr Jachim i pozostali prezenterzy stacji.

Bardzo ważne są dla nas sprawy lokalne. Stąd na naszej antenie każdego dnia pojawi się 13 serwisów lokalnych, lokalny „SuperTemat”, lokalne magazyny publicystyczne, prognozy pogody, wiadomości dla kierowców” – podkreśla Anna Paluszek.
Oprawę stacji przygotował Maciej Woźnica, producent Grupy ZPR Media, a w jinglach śpiewa Dede Negra znana, m.in. z coveru „Mój jest ten kawałek podłogi”.

Równocześnie ze startem stacji uruchomiona zostanie nowa strona internetowa i aplikacja. „Będziemy udostępniać treści infotainmentowe z anteny jako podcasty na naszej stronie i w aplikacji, to dla nas ważny kierunek rozwoju” – mówi Paweł Szaniawski, prezes spółek, do których należą koncesje radia SuperNova.

SuperNova nadaje w 15 miastach: w Warszawie, Ostrołęce, Krakowie, Rzeszowie, Gdańsku, Wrocławiu, Jeleniej Górze, Opolu, Trzebnicy, Nowym Sączu, Rzeszowie, Łodzi, Szczecinie, Koninie oraz w Kielcach. Stacja tym samym zastępuje markę Wawa.

Źródło -> http://www.portalmedialny.pl/art/77588/startuje-radio-supernova.html

Edytowane przez Sentence
Zaktualizowano tytuł wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja ta ruszyła dzisiaj o 6:00 rano, choć narodziny stacji miały miejsce o północy. Jak zatem oceniacie tę stację? Mnie zainteresowała audycja emitowana w południe, która po opisie wygląda jak zżynka "Co Państwo na to?" z Radia 357.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie da się słuchać na dłużej niż przez kwadrans. Prowadzący wiecznie podekscytowani jakby byli cały czas na imprezie. Nie mówią, tylko krzyczą, piszczą, śmieją się i ciągle spieszą się. Wiadomo, że wejście antenowe nie może trwać za długo, więc chcą zmieścić się z sucharami i z pigułką informacyjną w 3 minuty.

Piosenki dobierane z odpowiednio podbitym basem i ustawione na loudness war. Ma być głośno, aby przedrzeć się daleko przez eter.

Dodatkowo oni masakrują dźwięk poszerzonym, wirtualnym stereo tak jak robi to od dawna RMF FM.

Uszy krwawią! Litości!

Wybór jako pierwszej piosenki "Początek" Męskiego Grania wskazuje, że chyba pragną przyciągnąć sieroty po dawnej Trójce. Sieroty trójkowe już dawno słuchają swojego radia w sieci i komercyjna sieczka z reklamami im nie odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to typowy przykład na potwierdzenie tezy: o gustach się nie dyskutuje.

 

Mnie się podoba i w zasadzie, z racji wykonywanej pracy, "nowa odsłona WAWy" gra u mnie non stop. O domu już nie wspominam, ponieważ to rozumie się "samo przez się". Więc ja (i ze mną "naście" osób) po blisko 7 latach grania "disco w polu", wróciłem do "WAWy" i jestem bardzo zadowolony z nowej odsłony radia.

 

I żeby nie było, że takie wszystko jest "cukierkowe" - nazwa WAWa bardziej mi się podobała i jeszcze na długo w moim środowisku pozostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu od zmian metamorfozę WAWy w Radio SuperNova oceniam na plus a negatywnie oceniam jedynie skrócenie pasm w dni robocze do 21  (na szczęście w piątki i soboty są one do północy a w niedziele do 22) na rzecz pasm lokalnych a także skasowanie "Muzycznego Biura Zamówień" i ograniczenie listy przebojów tylko do soboty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja twierdzę, że może lista w sobotę, to może nie najgorszy pomysł, tylko może w ramach "coś za coś" mogliby rozszerzyć "13" do "20" i zrobić klasyczne "TOP 20", albo "TOP 21" - takie oczko radia SuperNova, ponieważ ciasno na tej "13" i zdarzają się sytuacje, że z notowania na notowanie jakaś piosenka wypada z listy i wskakuje ponownie na listę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jeśli chodzi o wizerunek nowej stacji radiowej, to grając "pół na pół" najlepszą rozmaitość przebojów ostatnich 40 lat oraz najlepszą nową muzykę, a konkretnie "pop artystyczny". a w dodatku Radio Super Nova przesiąknie wiadomościami lokalnymi 13 razy na dobę. naoczni świadkowie tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I jeszcze jedna rzecz na duuuuży plus, to fakt, iż nawet słuchając w internecie, po wybraniu miasta słyszy się wersję lokalną dla wybranego regionu, a nie tak jak w przypadku na przykład RMF Maxxx, wybór lokalizacji (Krynica, Krosno, Lębork) nic nie daje i słucha się wersji ogólnopolskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

I tutaj się zgodzę choć jako korzystający z "centrali" RMF Maxxx narzekać nie powinienem choć chętnie posłuchałbym sobie wersji kieleckiej do której też mam dostęp. 

Co do SuperNovej to plus dla nich za częste zapraszanie gwiazd i promowanie tych pomijanych przez RMF FM czy Radio Zet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak jak jakiś czas temu pochwaliłem, tak teraz obiektywnie muszę ośmieszyć (ochrzanić) - dzisiaj  w Rzeszowie w paśmie lokalnym nadają wczorajsze wiadomości. Super lokalne radio.

 

Tak to jest jak realizuje się lokalność z dysku z audycjami nagranymi wcześniej. Dziękujemy ci KRRiT za likwidację lokalnych oddziałów RMF FM w 2001 roku ponoć w obronie lokalności.

Edytowane przez A&G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2021 o 13:44, A&G napisał:

Tak jak jakiś czas temu pochwaliłem, tak teraz obiektywnie muszę ośmieszyć (ochrzanić) - dzisiaj  w Rzeszowie w paśmie lokalnym nadają wczorajsze wiadomości. Super lokalne radio.

 

Tak to jest jak realizuje się lokalność z dysku z audycjami nagranymi wcześniej. Dziękujemy ci KRRiT za likwidację lokalnych oddziałów RMF FM w 2001 roku ponoć w obronie lokalności.

Nie wspominając już o rozwalaniu stacji lokalnych przez sieci na czele z głośnym przypadkiem małopolskiego radia Blue FM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niestety od zmian WAWY w Radio SuperNova oceniam negatywnie.

W dniu 7.10.2021 o 19:37, BiL napisał:

 Dobrze, że nie puszczają disco polo jak z czasów WAWY.

Szkoda, Disco Polo jest na topie i dawniej jako WAWA było oki hmmm teraz jedynie VOX FM jest moim zdaniem super

Edytowane przez Dariusz1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...