Skocz do zawartości

Radio Eska 2


Vampi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pragne zauważyć iż od ponad 2 miesięcy na główną antene Radia SuperNova nie trafił żaden nowy utwór z gatunku disco polo. 

Czy panowie z Eski zamierzają coś z tym zrobić?

https://malopolskie-media.info/nowosci/radio-supernova.html

 

 

 

Edytowane przez Mateusz2006
Dodanie linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Radio SuperNova bez dwóch prowadzących
 

Cytat

Grupa Radiowa Time rozstała się z Piotrem Jachimem i Jakubem Adamiakiem, którzy prowadzili pasma w Radiu SuperNova - dowiedział się portal [adres-zablokowany-z-uwagi-na-protest-przeciwko-kradzieży-treści].pl. Obaj pracowali w firmie od wielu lat. Grupa Radiowa Time nie chce komentować sprawy.

- Potwierdzam swoje rozstanie ze stacją, ale nie chciałbym komentować tej sytuacji - mówi [adres-zablokowany-z-uwagi-na-protest-przeciwko-kradzieży-treści].pl Piotr Jachim, który dotąd współprowadził w Radiu Suprnova „Projekt popołudnie”. W środę prowadził go sam Kamil Kowalski.

- Rozwiązaliśmy wczoraj umowę z Radiem Supernova - mówi nam Jakub Adamiak, współprowadzący poranne pasmo „Supernovy Dzień” z Pawłem Bogajem. - Mogę powiedzieć, że rozstaliśmy się w bardzo w przyjacielskich stosunkach się i jestem z tego zadowolony – dodaje. Pytany o to, czy spółka podał mu powód tej decyzji, odpowiada, że obowiązuje go tajemnica. Dalszych planów zawodowych jeszcze nie ma - Na razie odpoczywam, na co pozwala mi okresu wypowiedzenia - mówi Adamiak.

Źródło -> https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/radio-supernova-jakub-adamiak-piotr-jachim-zwolnienia

Edytowane przez Vampi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa ZPR Media rezygnuje z marki radiowej SuperNova. Chce rozwijać markę parasolową

Cytat

Grupa ZPR Media rezygnuje z marki radiowej SuperNova i chce ją zastąpić nowym projektem: Eska 2 – ustalił "Presserwis". Grupa, wybierając taką nazwę, miała zdecydować się rozwijać markę parasolową Eska. W Warszawie nadaje także Eska Rock.

 

Radio SuperNova zajęło miejsce Radia Wawa w maju 2021 roku. Jest nadal rozgłośnią grającą tylko polskie piosenki i taką samą stacją ma być Eska 2, ale grupa na razie nie ujawnia, jaki będzie konkretnie format muzyczny nowego projektu.

 

Rozwijanie marki Eska

 

Data startu rozgłośni pod nową nazwą uzależniona jest od uzyskania zgody Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na jej zmianę – decyzja KRRiT jest spodziewana w ciągu kilku tygodni, więc do końca roku mogłaby ruszyć Eska 2. Grupa ZPR Media, wybierając nazwę Eska 2, zdecydowała się rozwijać markę parasolową Eska – w Warszawie nadaje także Eska Rock.
 

Radiem SuperNova kierują już szefowie Eski – dyrektor programowy Olgierd Wojtkowiak i dyrektor muzyczny Paweł Karpiński. Z dotychczasowymi dyrektorami SuperNova – Anną Paluszek i Pawłem Wiszniewskim – rozstano się przed miesiącem. Odchodzi także dwójka prezenterów Jakub Adamiak i Piotr Jachim.

Źródło -> Grupa ZPR Media rezygnuje z marki radiowej SuperNova. Chce rozwijać markę parasolową - Press.pl - najnowsze informacje z branży medialnej, marketingowej, reklamowej i public relations

Edytowane przez Vampi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poland, może nie będzie tak żle i zamiana na Radio Supernova na Eska2 spowoduje, że np na Eska2 będzie np starsze utwory nie grane nigdzie indziej z lat 1995-2010, a także hip hop, rnb i może na co liczę po cichu, że Eska2 będzie miała audycje z muzyką klubową np w piątki i soboty wieczorem.

 

A wiadomo czy Eska2 będzie też nadawać z Poznania, bo znalazła by się wolna częstotliwość z Poznania bo zauważyłem jakiś czas dłuższy że na 101,4 jest cisza bez szumów a może wykorzystać częstotliwość na Eksa2 w Poznaniu na 105,9 Fm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Poland napisał(a):

Gdyby nie podział z Eurozetem po połowie to mogliby przerobić Radio Plus na Radio Eska Gold

Pamiętaj że archidiecezje mają coś do powiedzenia w tej kwestii.

Kiedy wreszcie zrobią ład z nazwami spółek na których działa VOX FM i SuperNova?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@Vampi Link już działa:

https://www.gov.pl/web/krrit/programy-supernova-zmieniaja-nazwy-na-eska2

 

@Mateusz2006 @A&G Szczerze? Czy ja się obawiam? Nie sądzę. I czy mam nadzieję? Nie wiem. Bowiem są tacy którzy nie lubią disco-polo, tak jak moja mama i ja. Dla mnie i dla mamy ta muzyka powoduje że pęka głowa. Natomiast co do nazwy. Fajnie że stosowali wreszcie w nazwie Warszawa. Dawniej w WAWIE czy teraz w SuperNovej nie było nazwy polskiej stolicy.

 

A w międzyczasie Radio SuperNova zachowuje się już jak Radio Eska jeśli chodzi o Informacje lokalne (czy jak to mówią prezenterzy - "Wiadomości z naszego miasta"). Teraz są nadane tylko od 09:00 do 17:00 czy 18:00 co godzinę (nie ma wydań po ogólnopolskim skrócie informacji w poranki i popołudnia). Dla mnie to skandal żeby zmniejszyć liczbę wydań, ale wiadomo... jak rządzą już dyrektorzy programowi z Eski, chcą żeby SuperNova nadała tak jak wspomniana wielokrotnie ta stacja, a także że muszą oszczędzać... nie ma się dziwić.

Edytowane przez WA2511
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W ankiecie padło jeszcze pytanie, co by się sądziło o stacji radiowej grającej muzykę podobną do Eski, oraz drugie pytanie - podobną do Eski, ale z muzyką tylko zagraniczną.

 

Takiego czegoś nie da się zrobić w polskich warunkach, no chyba że tylko w internecie - co zresztą zauważyła redakcja SKuriera w artykule portalu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mariusz Wójcicki też odnosisz wrażenie, iż miotają się, jak ranny dzik? Brak pomysłu na stację. Według mnie, to konsekwencje w mieszaniu w koncepcji programowej Radia WAWa z początku lat 00. ("Najlepszy Mix Przebojów lat '80, '90 i współczesnych", lub "Zawsze Polska Muzyka"). Przekombinowali - moje skromne zdanie. O nazwie już nie wspomnę. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem tam długo. Wiele lat właścicielem byli Niemcy, świetny pracodawca. Popełnili tylko jeden błąd. Sprzedali stację ZPRom które kompletnie nie miały i nie mają żadnego pomysłu na radio z polską muzyką. Nazwa SuperNova to był gruby żart, oczywistym było, że niewypał. I teraz Eska2? No litości. Ale ogólnie to dobrze, że nie szargają już świetnej nazwy WAWa bo wstyd to był przez ostatnie lata. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...