Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, dvbtowiec napisał:

Wszystko zależy od tego czego potrzebujecie tak naprawdę. Jeśli ktoś ma nowy telewizor ze złączem HDMI i USB, oraz nie zależy mu na wątpliwej jakości usług internetowych w dekoderach, to czy wybierze wersję Mini, czy Maxx nie zauwązy żadnej różnicy.

Jeżeli ktoś ma nowy telewizor,to po co mu nowy tuner T2,jak ma tam już wbudowany.! Poza tym,po to są dodatkowe wyjścia,aby z nich bez żadnych problemów korzystać.!!!  ( USB,wyjście na słuchawki itd)

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, zefir napisał:

Jeżeli ktoś ma nowy telewizor,to po co mu nowy tuner T2,jak ma tam już wbudowany.!

Chyba zdajesz sobie sprawę (a może jednak nie) że nie rozmawiamy tutaj o kupowaniu tunera do telewizora który ma tuner wbudowany DVB-T2 z kodekiem HEVC. To jest oczywiste dla każdego że wówczas tunera nie musi kupować ;)

 

25 minut temu, zefir napisał:

Poza tym,po to są dodatkowe wyjścia,aby z nich bez żadnych problemów korzystać.!!!  ( USB,wyjście na słuchawki itd)

Ale może ktoś z nich nie korzysta, lub ma ich więcej.

Do gniazda USB można zawsze podłączyć mały HUB usb i otrzymujesz z jednego gniazda kilka.

Tuner zawsze można także alternatywnie zasilić z dowolnego zasilacza 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2022 o 16:04, maciej9523 napisał:

Wiwa Memo Control MC-004 i MC-006 jest ciekawym egzemplarzem

Właśnie otrzymałem pilot do Wiwa MC-006. Muszę napisać że nawet jest ok. Cichy, podłużny, dość cienki, ładnie przełącza.  Według mnie chyba najlepszy ze wszystkich dedykowanych do Wiwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens kupienia tunera dvb t2 mimo że się ma telewizor z wbudowanym tunerem. Po prostu wtedy posiadając dwa niezależne urządzenia na jednym oglądamy a na drugim nagrywamy.

Tak jak kiedyś kupowało się magnetowid z wbudowanym tunerem analogowym mimo że posiadało się tv z takim tunerem. 

Ja tuner DVB T2 traktuję jak nagrywarkę cyfrową niezależną od tego co aktualnie oglądam na TV. Bardzo to wygodne ,nie mówiąc ile reklam ominę 😄

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie

 

Jaki dekoder DVBT2 warto zakupić, interesuje mnie dobrej jakości towar.

 

Czy jest jakaś porządna przejściówka gdzie będzie można konwertować sygnał z HDMI do SCART ? Bo dekoder będzie działał w dwóch miejscach. 

 

Zastanawiam się nad:

 

- Canal+Box(tylko mamy okrojone menu brak epg, nagrywania).

 

- Ferguson T75 tutaj oprogramowanie nie jest jakieś wybitne co do jakości nic nie wiem.

 

Są też Fboxy np od Fergusona.

 

- Technisat i Televes teraz sprawdzam czy coś ma.

 

Czy macie lepsze propozycje ?

 

 

Edytowane przez Muki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Muki napisał:

Czy jest jakaś porządna przejściówka gdzie będzie można konwertować sygnał z HDMI do SCART ? Bo dekoder będzie działał w dwóch miejscach.

Większość dekoderów ma oba te złącza (nie koniecznie te co wymieniłeś), więc konwerter może być zbędny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bartosz10 napisał:

Większość dekoderów ma oba te złącza (nie koniecznie te co wymieniłeś), więc konwerter może być zbędny

 

Ja to wiem dlatego o tym napisałem. Np w Canal+Box musi być konwerter. 

Najpierw muszę wybrać dekoder a później opcjonalnie konwerter jeśli będzie potrzebny. 

 

Wszystkie te dekodery nie są wybitnie pod względem pamięci, procesora oraz głowicy i oprogramowania. Ja korzystam teraz z Ultraboxa więc mnie DVBT mało interesuje, ale muszę sie w to dokładnie zagłębić jeśli chodzi o specyfikacje, chce żeby to było konkretne urządzenie nie dla ciemnoty typu nie ważne jaki i tak nie widać dużej różnicy. 

 

Jedynie co mi się podoba w Canal+Box to wygląd i możliwość korzystania z darmowej aplikacji canal+ w ramach abonamentu oraz to, że nie ma wystającego kikuta anteny wifi jak w przypadku arivy. Brak dysku jeszcze można przebolec ale brak opcji nagrywania, ubogie menu DVBt2 chyba że coś zmienia najblisze altualizacje, i pilot który ma 5 przycisków do wszystkiego. Miło jest też nagrywać jeden kanał i oglądać inny, również mux. Obsługa dab+ oraz aplikacji internetowych typu you tube, przeglądarka, TVP GO.  Bo z hybryda to chyba coś musi być w TV. Oczywiście w maksymalnej możliwej jakości bo 1080i czy 720p kompletnie mnie nie interesuje. Nie mówię ze ma być to dekoder 4K, ale serwisy muszą śmigać na max jakości.  Na USB obsługa MKV opcjonalnie m2ts. Wyjście spedif też mile widziane. Najlepiej nie dopłacać do obsługi sat więc sam DVBT2.

 

Na jakim oprogramowaniu trzeba szukać, android ?

Edytowane przez Muki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2022 o 22:46, Damian68 napisał:

Pytanko . Czy ten dekoder jest wart uwagi ? EDISION PICCO T265

Posiadam Edision nano T265, ale picco ma podobne menu inne niż większość dekoderów. Jest to produkcja grecka. EPG jest ale ograniczone. Tutaj można się zorientować  co to za sprzęt. 

 

Edytowane przez Janio
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Muki napisał:

 Nikt nie chce polecić czegoś,co po prostu nie ma.!!!   My dalej czekamy na dekodery i też mamy wymagania.Moje-to musi mieć obowiązkowo,obsługę 4K (szkoda nie oglądać kanałów ,które mają wejść),hbb (mam w nowym telewizorze,korzystam i polecam),przelotkę antenową (to przydałoby się i Tobie.U mnie obecny tuner Terrabox T2 H 264, sprawdza się jeszcze, jako dodatkowa niezależna nagrywarka do nowego telewizora.! z podglądem PIP na ekranie).  Byłoby miło,gdyby miał wyjście na słuchawki.obsługę wi-fi,androida itp. Teraz to spokojnie czekam i nie napalam się tak z tym terraboxem,który nie obsługuje już nowego kodeka(po roku używania),a nowemu terraboxowi T3,obcieli przelotkę i wyj.słuch.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, czerstwy napisał:

Ja wczoraj kupiłem cos takiego domowinikowi  https://www.euro.com.pl/tunery-dvb-t/tesla-senior-t2.bhtml  . 

Dekodery oferowane obecnie są do siebie bardzo podobne. Są preferowane co prawda niektóre firmy jak lepsze, ale właściwie jaki by nie kupił to raczej każdy spełnia wymagania DVB-T2 HEVC. Myślę że najważniejszą rzeczą dzisiaj jest pilot. Bo czy on mały czy większy, nie ma znaczenia. Liczy się to czy to jest tzw, memo control lub 2+1. Dokładniej czy jednym pilotem można obsługiwać dekoder i TV.  Dzisiaj praktycznie liczące się  firmy oferują w zestawie taki pilot. Pilot ten ma cztery przyciski do obsługi TV. Wł./Wył, Vol-/Vol+ i TV/AV. Odpada używanie dwóch pilotów. Niektóre firmy idą dalej i oferują tzw. HDMI CEC. Jeśli TV  obsługuje CEC to pilotem od dekodera zarządzamy wszystkim co w TV.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...