Skocz do zawartości

Music Box Polska


Tomo21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz kolejny wiadomy portal (wm) wykazał się "profesjonalizmem". Z uporem maniaka na zasadzie Ctrl+C, Ctrl+V w artykule z dnia 22.09 powielają:

 

"Music Box na początku września wrócił na pozycję orbitalną Hot Bird 13°E. Kanał jest nadawany z transpondera 12,520 GHz, pol. V, SR=27500, FEC=5/6"  :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2023 o 15:33, pablo21 napisał(a):

Zgadzam się! :-) To jest taka nasza stara VIVA Polska czy dawne TMF NL. :-)

Dzisiejsze pasmo VIVA Planet złoto a jak usłyszałem pierwszą trójcę: Sylvera - Turn The Tide, Deana - Protect Your Ears a już w ogóle In 2 Eternity Sammy'ego i Loony to miło na serduszku się zrobiło (momentalnie musiałem odkopać live'a z Club Rotation). :)

Szkoda, że godzinne pasmo ale warto wyczekiwać. No jak dawniej na Vivie - wyczekiwanie z przyjemnością. 

Edytowane przez slivka91
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie leci Kapsuła Czasu - Wydanie Klubowe, sobotnie i też lecą fajne klipy. Mega się ogląda ten kanał 😍😍😍. A jeszcze są tacy eksperci tutaj co piszą, że nie widzą różnicy między Music Box PL, a Eska TV czy MTV 00s 🤣🤣Pozostawię to już dalej bez komentarza...Pasmo Pop&Dance ma ciekawą oprawę, ogólnie stacja jest dobrze dopracowana graficznie i widać, że ktoś tam, zwraca na to uwagę. 

  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo niektórzy mają klapki na oczach. :-( Ja to widzę i to bardzo. Kanał bardzo się wyróżnia na tle innych, które wałkują to samo. Jest unikalny dla wymagającego widza/fana muzyki. Normalnie stara dobra VIVA DE/VIVA PL. :-) Dzisiejsze MTV czy Eska TV oraz 4Fun.TV mogą im buty czyścić tylko. :-) W ogóle 4Fun.TV to ja nie poznaje. Te kanały się stoczyły na dno dna. Co nie przełączę to leci disco w polu lub k-pop. :-(

Wielka szkoda że Viacom/MTV Net. zlikwidowało kanały VIVA w tym naszą VIVA Polska. :-( To sam zrobili wcześniej z kanałami TMF. :-(

  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo21, wymagający widz/fan muzyki nie znajdzie tutaj nic dla siebie. Dla wymagającego fana muzyki lepszym rozwiązaniem są internetowe stacje radiowe, lub serwisy streamingowe. Music Box Polska wbrew pozorom skupia się na muzyce dance, pop, dance-pop, edm, czyli najbardziej popularnych gatunkach i pomimo, że celują w klipy rzadziej lub w ogóle nie spotykane na innych stacjach muzycznych, to nie wychodzą poza pewien schemat muzyczny. Bluesa, rocka, downtempo, trip-hopu, neo-soulu, funky, disco, jazzu, indie popu, alt rocka tam nie znajdziesz, a tego szuka bardziej wymagający fan muzyki.

Edytowane przez Bloo411
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyliście ale kanał już się nie identyfikuje jako MUSIC BOX POLSKA a po prostu jako MUSIC BOX.

Albo mają duży rozjazd komunikacyjny, na Fejsie jest dopisek Polska ale już w programie wysyłanym do epg nie ma :) 

 

Edytowane przez Mariusz Wójcicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mariusz Wójcicki napisał(a):

Nie wiem czy zauważyliście ale kanał już się nie identyfikuje jako MUSIC BOX POLSKA a po prostu jako MUSIC BOX.

 

Tak! Zmianie uległa nazwa kanału o czym chyba już była mowa w ich komunikacie. To prawdopodobnie dlatego że już nie istnieje Music Box Ukraine i raczej szybko nie wróci przez wojnę z Rosją. Wg. mnie raczej już nie reaktywują wersji ukraińskiej bo wojna u naszych sąsiadów potrwa bardzo długo raczej. Odtworzenie zasięgu rynkowego na Ukrainie przez nie obecność tyle lat by była ciężka.

1 godzinę temu, Bloo411 napisał(a):

@pablo21, wymagający widz/fan muzyki nie znajdzie tutaj nic dla siebie. Dla wymagającego fana muzyki lepszym rozwiązaniem są internetowe stacje radiowe, lub serwisy streamingowe. Music Box Polska wbrew pozorom skupia się na muzyce dance, pop, dance-pop, edm, czyli najbardziej popularnych gatunkach i pomimo, że celują w klipy rzadziej lub w ogóle nie spotykane na innych stacjach muzycznych, to nie wychodzą poza pewien schemat muzyczny. Bluesa, rocka, downtempo, trip-hopu, neo-soulu, funky, disco, jazzu, indie popu, alt rocka tam nie znajdziesz, a tego szuka bardziej wymagający fan muzyki.

Mam odmienne zdanie. Kanał muzyczny VIVA to była marka i jego oferta była unikalna i bardzo dobra a Ty mieszasz i dorzucasz tutaj gatunki muzyki, które są raczej dla innego konesera muzycznego.

Jeśli nie miałeś okazji oglądać kanały VIVA Germany od samego początku jego istnienia oraz VIVA Polska zanim te kanały przejął Viacom/MTV Net. to nie zrozumiesz o co mi chodzi i innym osobom, które wychwalają kanał Music Box. :-( VIVA zarówno niemiecka jak i polska przed jej przejęciem w 2004 roku przez właściciela MTV była kanałem bardzo dobrym mocno skupionym na lokalnym europejskim rynku muzycznym (choć kontentu z całego świata w niej nie brakowało!). Po przejęciu Viacom bardziej ją zbliżył do marki MTV i tym co oferowała bardziej promując ofertę z USA. Co ciekawe jeszcze VIVA Polska przez pewien czas była bardziej lokalna u nas niż VIVA niemiecka ale to chyba tylko dlatego że poza MTV jeszcze u nas istniało VH1 Polska. To samo zrobili z marką/kanałem TMF, który wcześniej przejęli przed marką VIVA. :-(

Pamiętam jak moi znajomi z zagranicy w tym z Niemiec, którzy mieli dostęp do obu wersji kanału VIVA czyli do niemieckiej i polskiej bo oba były FTA z satki. pytali mnie jak to możliwe że ten kanał w Niemczech gdzie powstał zszedł ofertą na PSY i jest coraz mniej muzyki w ramówce a więcej reality shows jak na niemieckim MTV wtedy jeszcze jako MTV Central i nie ma już muzyki klubowej i dance a na naszej VIVA Polska jest jej pełno i nie ma reality shows w ramówce. VIVA Polska była wtedy jeszcze przez parę dobrych lat w 100% muzyczna bo reality shows leciały na płatnych MTV Polska i VH1 Polska.

Jeszcze żal mi bardzo kanału MTV2/Pop Germany, który był konkurencją dla VIVA Plus. Wiadomo potem po przejęciu VIVY nowy właściciel polikwidował dodatkowe kanały muzyczne MTV2/Pop i VIVA Plus by pozostawić tylko główne anteny MTV i VIVA.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo21, miałem okazję oglądać kanał VIVA Germany (wychowałem się na VIVA Germany i MTV Europe) i odnoszę wrażenie, że tam panowała większa różnorodność, aniżeli na chwalonym tak przez Ciebie Music Box. Pamiętam też rewelacyjny kanał VIVA II/VIVA ZWEI. VIVA Polska była zawsze dla mnie marną podróbką VIVA Germany, w której wiecznie coś się psuło. A to napisy w belkach, a to na początku audio było kiepskie. Pamiętam jak VIVA Polska strasznie mocno w pewnym okresie stawiała na polski hip-hop, którego dużo było na ich antenie.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że ''miałem okazję" Ty nie będziesz obiektywny, bo to nie jest granie dla Ciebie, bo masz inne gusta muzyczne i ja to rozumiem. Ale nie pisz, że Music Box PL to dla Cb to samo co Eska TV czy 4Fun, bo bardzo, bardzoo jesteś w błędzie. Dla Ciebie to moze być to samo, ale w rzeczywistości tak nie jest!

Edytowane przez satmaniak2000
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pop i Dance zawsze były bardziej popularne niż pozostałe gatunki. To gatunki dla mass. :-) Większa różnorodność na kanale VIVA Germany była na początku istnienia stacji a potem bardziej kładli na gatunki Pop i Dance oczywiście przy tym puszczane były teledyski do piosenek, które z pozostałych gatunków były bardzo popularne. Ale później też ze względu na powstanie drugiej anteny VIVY czyli kanał VIVA Zwei z muzyką Rock i Alternative, który długo nie przetrwał na rynku z powodu słabiej oglądalności dlatego w jego miejsce powstała VIVA Plus z samym Pop i Dance, która konkurowała z kanałem MTV2/Pop niemieckim.

Music Box puszcza też inne gatunki. jakieś 30 minut temu widziałem nowy klip 30 Second to Mars w paśmie Pop&Dance a to taki Pop-Rock. :-) Kanał ma pasma tematyczne. Z tego co wiem wkrótce kolejne zmiany w ramówce kanały oraz zmiana grafiki kanału. :-)

Powtórzę po raz enty. Music Box jest całkowicie innym kanałem niż taka Eska TV, 4Fun.TV czy kanały MTV. Wiem osobiście z rozmowy z pracownikiem kanału Music Box że stawiają na spuściznę/dorobek takich kanałów jak VIVA/TMF/MCM. Oni się na tych kanałach wychowali jak my i widzą niszę i lukę po ich likwidacji. Zwłaszcza stawiają na dorobek VIVY. :-)

Edytowane przez pablo21
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bloo411 napisał(a):

Zastanawia mnie dlaczego kanału nadal brak na liście Canal+. Czyżby Canal+ się na nich wypiął d...kiem?

Kto wie? Być może bardzo wkrótce to się zmieni? :-) Emisja z obecnego tp w jakości Full HD jest nadal jako testowa i tak trzeba ją uważać. Docelowo trzeba czekać na komunikat od nadawcy o dostępności kanału u operatorów sat. :-)

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bloo411 napisał(a):

@pablo21, wymagający widz/fan muzyki nie znajdzie tutaj nic dla siebie. Dla wymagającego fana muzyki lepszym rozwiązaniem są internetowe stacje radiowe, lub serwisy streamingowe. Music Box Polska wbrew pozorom skupia się na muzyce dance, pop, dance-pop, edm, czyli najbardziej popularnych gatunkach i pomimo, że celują w klipy rzadziej lub w ogóle nie spotykane na innych stacjach muzycznych, to nie wychodzą poza pewien schemat muzyczny. Bluesa, rocka, downtempo, trip-hopu, neo-soulu, funky, disco, jazzu, indie popu, alt rocka tam nie znajdziesz, a tego szuka bardziej wymagający fan muzyki.

Bo takich fanów jest garstka jak ty.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mieć swoje zdanie, ale prawda jest taka, że dla operatorów Music Box jest kolejny kanałem muzycznym, których jest na pęczki i nawet jeżeli stacja nieco bardziej się wyróżnia na tle innych, to mimo to jest postrzegana jako kolejna stacja muzyczna, więc niekoniecznie operatorzy muszą nią być zainteresowani. Było już wielokrotnie pisane, że w PL jest stanowczo za dużo kanałów muzycznych i że czas zweryfikuje wszystko. Kolejną kwestią jest to, że w przeciągu 2 lat swojego istnienia Music Box jakoś specjalnie nie zagościło w świadomości innych ludzi, nie zbudowało jakiejś widowni, co odzwierciedlają wyniki w Nielsenie. Także idzie im raczej kiepsko. Moim zdaniem, jeżeli Canal+ się wypnie na Music Box i stwierdzi, że niepotrzebny im kolejny kanał muzyczny na liście, zaś Polsat Box prawie raczej na pewno ich nie doda na swoją listę, to dalsze nadawanie z satelity Music Box w HD straci rację bytu.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to są dane, które obejmują oglądalność tylko w sieciach kablowych. Tutaj nie doliczono platform sat oraz TV naziemnej. Poszukaj sobie danych z Nielsena, bo to one są brane pod uwagę, szczególnie przez reklamodawców.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to są dane, które obejmują oglądalność tylko w sieciach kablowych. Tutaj nie doliczono platform sat oraz TV naziemnej. Poszukaj sobie danych z Nielsena, bo to one są brane pod uwagę, szczególnie przez reklamodawców.
Ale w kablówkach sobie dają radę , wiele stacji pokonali. Co jest znakomite.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...