Skocz do zawartości

WiFiBox+ (Sagemcom DSIW74)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem dotyczy stacji internetowych, po  pewnym okresie czasu następuje samoczynny powrót do menu stacji.

Być może przyczyną jest łącze internetowe. Podsumowując box nadaje się jedynie do przełączania kanałów, a i to

powoduje czasami zaniki fonii. Wymaganie czegoś więcej, to jak oczekiwanie że tico dogoni porsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ja72 napisał:

Stacje radiowe na satelicie grają prawidłowo , internetowe niestety nie.
A jak to wygląda u Ciebie?
Radio internetowe działa poprawnie?

Nie posiadam tego modelu dekodera a stacji internetowych słucham na amplitunerze. Tak po prostu starałem się pomóc ;)

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wyjściem było by podpisać umowę z orange. Kończy mi się umowa na love(internet 80mb/s+ tel. kom). Dołożył bym tv.

Koszt to 30zł za telewizję-pakiet optymalny. Tam dają dekoder 4k Sagemcom IWU 200.

TV po kablu. Teraz uzyskuję max 27 mb/s i jest obawa czy telewizja podoła po wifi , jeżeli będę używał jeszcze innych urządzeń w sieci.

Wtedy zamiast tego Wifiboxa lub modułu miałbym 4kSagemcom IWU 200.

Przypomnę mój problem:

 

 

  • Czy faktycznie są takie problemy z tym wifiboxem?  Syn ma umowę multiroom z dekoderem 4k i jeden ten wifibox. Ja w tej chwili mam kończącą się z końcem stycznia umowę z modułem cam. Mieszkamy razem w jednym budynku. Mamy zamiar dobrać jeszcze jeden  wifibox zamiast tego modułu. Taniej i po co dwie umowy, ale jak mają być takie problemy z tym dekoderem!!!

    Raczej nie będę nic nagrywał...

    Może nie robić sobie kłopotu i zostać na tym module

  •  
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Z góry przepraszam, jeśli wybrałem niewłaściwy dział - w razie czego proszę o przeniesienie.

 

Jeden z dekoderów, jaki mam w domu, to Sagemcom DSIW74 (podlinkowałem zdjęcie dla uniknięcia ewentualnych niejasności) z NC+/Canal+.  Działa jak trzeba, nie mam zastrzeżeń. Jednak pilot jest zdecydowanie za mały dla seniora ze słabym wzrokiem... Czy ktoś z Was orientuje się może, czy z tym konkretnym dekoderem da się sparować jakiś inny pilot? Nieważne, czy nowy, używany, oryginalny, zamiennik, czy uniwersalny. Nieistotne są też obsługiwane funkcje, o ile da się zmienić program i ustawić głośność. Więcej nie potrzeba. Jedyne, co mnie interesuje to to, żeby był duży z łatwo wyczuwalnymi i odróżnialnymi przyciskami. Na przykład taki jak do dekoderów BOX+ (znów podlinkowałem zdjęcie). Uprzedzając - mam taki pilot, ale nie dekoder z nim się nie potrafi porozumieć. Aplikacja NC+ na smartfona także nie obsługuje tego konkretnego dekodera, więc nie można używać jej jako pilota niestety.

 

No i teraz pytanie - czy da się z tym Sagemcomem użyć jakiegoś innego pilota, czy po prostu nie zawracać sobie głowy i wymienić dekoder w ence na jakiś inny (wolałbym jednak potraktować to drugie rozwiązanie jako ostateczność).

 

Dziękuję z góry za pomoc!

Edytowane przez ble
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot oferowany do dekodera wifibox to jedyny model pilota który współgra z dekoderem. Co więcej nowsze dekodery, wifipremium czy dekoder 4k także działają z tym pilotem, także nie ma alternatywy. Piloty z BOX+ nie działają z nowszymi generacjami. Jeśli chodzi o piloty zamienniki to jest dział Wifiboxa na forum musiałbyś tam szukać informacji.

Rozwiązaniem jest jeszcze jeśli posiadasz nowszy telewizor to zestrojenie pilota właśnie z TV aby działał jako pilot do obsługi dekodera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Tego się właśnie obawiałem. No cóż, trzeba będzie pokusić się chyba o wymianę dekodera.

 

BTW: nie znalazłem działu o Wifiboksie na forum. Czy nie zechciałbyś mnie na niego naprowadzić? Może nie wiem, że to, na co patrzę, to dział dla Wifiboxa :) Najbliżej mi było do Inne odbiorniki -> Golden Interstar, Golden Media, GoSat, BigSat Humax TechniSat Topfield, ale tam też nijak mi ten grat od Sagemcoma nie pasował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem. Zmienilem operatora Internetu na UPC. Mieszkam w Niemczech. Pilot dekodera jest zepsuty czyli uzywam aplikacje jako pilot. 

 

Teraz problem: caly czas mi pokazuje ze haslo Internetu jest nieprawidlowe. Ma to cos wspolnego z UPC? bo haslo jest prawidlowe. 

 

Glowny dekoder sie normalnie loguje w siec przes kabel. Musza byc oba dekodery w tej samej sieci zeby DSI74 uznalo haslo jako prawidlowe? 

Edytowane przez derko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w punkcie i oczywiście musi być ten wifibox do multiroomu bo innych już nie dają. Z końcem miesiąca kończy mi się umowa z modułem i muszę podjąć decyzję czy zostać na module, czy korzystać, od syna z multiroomu. Teraz dylemat:

Na module trochę lepsza jakość obrazu i dźwięku, komfort obsługi,  oczywiście drożej o 30zł za umowę- pakiet podstawowy komfort i tyle. No i niezależność.

Korzystając z multiroomu od syna  muszę korzystać z tego wifi boxa, za to zyskuje pakiet optimum z pełną opcją Canal+, eleven, filmbox, Dostęp do nc+go, vod. No i +10zł za multiroom.

Jak bym wiedział że ten wifibox będzie działać dobrze jakość obrazu była by zadawalająca to bym się nie zastanawiał i dołączył bym do multiroomu. Ale jak mam się męczyć dwa lata. Co Wy na to?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę uważasz, że inni powinni wiedzieć co dla Ciebie jest dobre?

Co do dekodera to już wielokrotnie pisano, że to loteria - niektórym działa w miarę, a inni najchętniej rzuciliby nim o ścianę. Moduł to wolność, ale czy warta 30,- zł/mies. to już musisz sam zdecydować.      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ircios napisał:

Tak. W jednej sieci. Inaczej MR też  nie będzie działać. 

No tak, to jest mi jasne, ale nie powinno byc jednak mozliwe polaczenie z nowym routerem internetowym? Nie robi to sensu, ze tylko w DSI74 pisze 'Haslo nieprawidlowe', jak haslo jest prawidlowe na innych rzeczach jak smartfon itd. 

 

Nawet jak glowny dekoder jest w nowej sieci i pozniej chce polaczyc DSI74 przes Wifi z tym samym routerem, to haslo nadal jest nieprawidlowe. 

 

Sa moze problemy z DSI74 i Compal Connect Box z UPC? 

 

 

Dobra, w Hotspot telefonu tez nie moge wejsc przes DSI74. Czyli to jednak problem braku pilota lub musze kompletnie na nowa istalowac dekoder lub dekodery. 

 

Edytowane przez derko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...