Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Telegazeta i u mnie nie działa na hdmi i component. Ale wiem że na component chyba powinna działać. Co innego na hdmi gdzie nie będzie działać. A przez kabel euro nie będę podłączał tego dekodera, nie ta epoka :D zresztą wszystkie te kable euro są jakieś krótkie, nie to co hdmi czy component.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że na stronie Samsung po wpisaniu numeru dekodera można śledzić naprawę swojego dekodera mniej więcej tak:

 

DSB-H370G/xxxxxx 24-05-2008 05-06-2008 Naprawa zakonczona Pokaż

DSB-H370G/xxxxxx 05-06-2008 07-06-2008 Odebrano Pokaż

 

Pisze że odebrano 07-06-2008, tylko jest mały problem, mamy już 16-06-2008 a ja dalej nie mam tego dekodera. Czy może mi ktoś powiedzieć gdzie on powędrował :?: Czy może jeszcze do centrali Polsat ? Czy .... sam już nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zadzwonil do samsunga i sie spytal o co kanam? no bo to jest nie mozliwe zeby ponad tydzien byl dostarczany do ciebie dekoder przez kuriera. z tego co wiem to przesylki krajowe sa na 2gi dzien a poza to do 2-3 dni. np z czech do polski to 2 dni idzie przesylka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że na stronie Samsung po wpisaniu numeru dekodera można śledzić naprawę swojego dekodera mniej więcej tak:

 

DSB-H370G/xxxxxx 24-05-2008 05-06-2008 Naprawa zakonczona Pokaż

DSB-H370G/xxxxxx 05-06-2008 07-06-2008 Odebrano Pokaż

 

Pisze że odebrano 07-06-2008, tylko jest mały problem, mamy już 16-06-2008 a ja dalej nie mam tego dekodera. Czy może mi ktoś powiedzieć gdzie on powędrował :?: Czy może jeszcze do centrali Polsat ? Czy .... sam już nie wiem

Coś to dłłłuuugooo trwa. Ja bym tej stronie, nie wierzył. Telefon i dzwonić. Koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję sobie swojego samsunga HD i dziwne rzeczy dalej się dzieją - o dziwo jak na razie tylko wtedy kiedy podłaczam go przez hdmi. Na razie przy połaczeniu przez component nic się nie dzieje, ale na hdmi miałem od czasu do czasu zaniki obrazu, a co gorsza już 3 razy się zawiesił - np. dzisiaj najpierw nie chciał się wcale włączyć, potem po odłaczeniu zasilania troche pochodził a za chwilę ekran tv zrobił się zielony. Tak się zastanawiam czy wszystkie te objawy można zwalić na niską jakoś kabla hdmi czy też jednak z dekoderem coś nie tak. Cierpliwie czekam czy padnie przy połaczeniu przez component.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie, zawsze tak robie, tzn. dopiero raz tak zrobiłem bo to mój drugi dekoder. I Ponownie tak zrobię ale nie dlatego że ten dekoder mi się nie podoba, bo jak wcześniej pisałem podoba mi się. Jak wiadomo technika zawsze idzie i będzie szła do przodu w szybkim tempie. Także za dwa lata będzie znowu jakiś fajny dekoder dużo lepszy od tego i pewno mi się spodoba i zechcę go mieć. No i w sumie to tyle na ten temat. A tak sobie liczę że w wieku 50 lat będę miał już 10 dekoderów Polsatu :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam kilka pytań, dość prozaicznych pewnie, bardzo proszę o odpowiedź.

No więc jest tak:

Planuję sobie zakup dekodera Samsunga HD, i tu zaczyna się kilka pytań:

1. Jak będzie z jakością odbioru na TV HD Ready ? (TV LCD Hyundai q320 HD ready) - to pytanie o sens zakupu dekodera HD do takiego TV, może w zupełności wystarczy SD.

2. czy zestaw jaki kupuje się od Polsatu (samsung + antena + konwerter) wystarcza do normalnego (poprawnego) odbioru ? (dodam że mieszkam w okolicy Warszawy kierunek Pruszków). Czy np: warto kupić może większą antenę i jakiś konkretny konwerter?

3. Czy jest sens instalować drugi konwerter ? (właściwie pytanie powinno brzmieć "czy na astrze jest coś ciekawego do oglądania czy to raczej sztuka dla sztuki?)

 

Mam nadzieję że bardziej zaawansowani koledzy podzielą się cząstką wiedzy ze lamerem w tej dziedzinie.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Ci się modele pomyliły, bo ten w którego temacie piszesz jest SD, a nie HD :P ale odpowiem, może Moderator przeniesie do odpowiedniego tematu (o dekoderze HD).

 

1. Na telewizorach się nie znam, ale lepiej taki niż SD, bo tutaj zobaczysz więcej tego HD, niż na normalnym telewizorze, który jest przystosowany tylko do SD.

2. Radzę kupić większą antenę, aby miała około 90 cm, bo to zawsze poprawia jakość sygnału i przy gorszej pogodzie sygnał nie będzie tak łatwo zanikał.

3. Jak dla mnie jest, bo na Astrze nadaje wiele ciekawych kanałów. Zobacz wykaz: viewtopic.php?p=125111#p125111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za to co napisałeś. Bardziej sensowna jak dla mnie jest Astra 2 (nie wiem czy o nią ci chodziło).

Reasumując Dekoder Samsung DSB-H370G ;) (to ten właściwy), antena 90 cm czyli zestaw z polsatu odpada, więc będę potrzebował do tego jeszcze jakiś konwerter, no i oczywiście pytanie jaki ?

Bardzo proszę moderatora o przesunięcie wątku do odpowiedniego tematu.

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też posiadam Samsunga HD z tzw."wymiany" jeśli chodzi o jego prace to jestem b.zadowolony.W stosunku do Echostara DSB 606 którego poprzednio używałem jest o wiele szybszy w wykonywaniu czynności z wyjatkiem przełączania kanałów.Po podłączeniu kabla HDMI (firmy Techlink) obraz na moim Philipsie jest super.Jednak należy zwrócić uwage na odpowiednie "ustawienia systemowe "dekodera.Tzn gdy obraz jest w formacie HD należy w dekoderze ustawic układ HDTV-HDMI,DVI natomiast w przypadku transmisji SD najlepszy efekt uzyskuje sie przy ustawieniu na wyjsciu pętli RGB.Wazne jest tez ustawienie formatu obrazu na pozycji PEŁNY przy obrazie 16:9 a sygnał jest transmitowany będzie po kablu SCART(EURO).Wszystkie te uwagi dotyczą ustawień systemowych dekodera.Moim zdaniem jest to gromny postęp w stosunku do dekoderów SD brakuje mi tylko twardego dysku do nagrywania ,cóż moze kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee jak to nie odbiorę Astry 2 ?

Czytałem na jakiś forach że można. No to jak to jest można czy nie można. Tu jest napisane że można viewtopic.php?f=13&t=2615

Czy jeżeli będę chciał (i będzie można) odbierać HB i Astre2 to mogę kupić takie dwa konwertery jak podał kolega james_b?

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terminem "Astra 2" określa się pozycję 28.5 E, na której jest umieszczonych kilka satelitów, w tym Astra 2D. Ten satelita tak jak pisałem ma transpondery "ustawione" na Wyspy, więc nic z niej na takiej antence nie odbierzesz. Aby pokazał Ci się obraz potrzebujesz o wiele większej anteny, a nie taką 90-tkę. Do odbioru innych satelitów z tej pozycji wystarczy taka antena spokojnie.

Tak, będziesz musiał kupić drugi taki konwerter i to tego przełącznik DiseqC, np. taki: http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=39&id=156

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...