Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kkuba chyba źle mnie zrozumiałeś. Nie chodzi mi o rozstawienie głośników tylko o to czy jak kanał nadaje dźwięk np. stereo to na zestawie 5.1 powiedzmy dźwięk będzie szedł ze wszystkich głośników jakoś przerobiony przez amplituner czy też w zwykłym stereo z dwóch głośników :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

jestem tu pierwszy raz ;) zalogowałem się bo mam mały problem z tym dekoderem hd kupiłem go 3 dni temu z polsatem i wszystko sobie poustawiałem i wogole i mam do was takie pytanie:

 

1) na dole na banerze z opisem kanału jest zielona linia a po lewo od niej jest takie kółko białe a w środku żółte - co to oznacza?? czy zielona kreska to siła sygnału? a żółte kółko to jakośc sygnału??

2) mam też pytanko czy jest gdzieś taki duży pasek z poziomem sygnału i drugi z jego jakością żeby to wszystko dobrze ustawić żeby dobrze odbierało??

3) jak zmieniam kanały to czasem jest tak że nagle podczas zmiany pasek zielony który ma około 80% zmienia sie na ułamki sekund na czerwony i po sekundzie znów jest zielony w około 80%

4) czy to normalne że kanały zmieniają się około 3-4sekundy najpierw wskakuje baner z opisem a potem dopiero dźwięk a na końcu obraz wszystko trwa 3-4 sekundy czy to normalne u was też tak długo to trwa?? te kanały to testowałem różne i zawsze tak jest ;(

5) a może to kółko przy zielonym pasku też powinno być zielone?? bo mam biało żółte a jakie jest u was?? i co ono oznacza?? moze przez to te kanały zmieniają się tak długo??

6) chcę dodać że tuner z tv mam podłączony przez kabel hdmi - hdmi może jakieś są do tego specjalne ustawienia które to wzystko poprawią i przyśpieszą??

 

to już wszystko co mnie martwi chciałbym abyście mi podpowiedzieli i doradzili z góry dziękuję z aodpowiedzi chce tez napisac ze czytałem inne tematy i nic na ten temat nie znalazłem dlatego pisze osobiście ;) z góry dzięki za odpowiedźi i przepraszam za błędy ort ;) pozdrawiam was wszystkich do usłyszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

1) Z tego co się orientuję, to pasek może być trzy-kolorowy a kolor odpowiada ze jakość sygnału (czerwony - beee, żółty - coś nie tak, i zielony - ok). Długość paska za siłę. Co do tej kropki to zmienia się ona na żółto w momencie kiedy dekoder wogóle znalazł coś w powietrzu i chyba innego koloru nie ma.

2) Co do dużego paska sygnału to chyba w menu-> instalacja ->skanning_transponderow. Jak ustawiałem antenę to wybrałem sobie taki transponder, który ledwo co chodził i jak na tym złapałem dobry sygnał to na innych jest miodzio.

3) To jest normalne zachowanie w przypadku kiedy kanały należą do innych transponderó na satelicie - tak się będzie działo - dekoder musi się wtedy przestroić na inną częstotliwość.

4) Podobnie u mnie.

5) raczej kółko na zielono nie będzie świeciło - chyba nikt takiego efektu nie widział

6) hm... sprawdź w menu->ustawienia systemowe->ustawienia TV -> typ sygnału video = HDTV->HDMI/DVI

 

_rolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem nowy na forum i w temacie SAT TV.

Jestem od niedawna posiadaczem zestawu CP z Samsungiem DSB-H370G + antena z 2 konwerterami.

Wszystko fajnie działa ale jak można dodać 2 satelitę żeby zwiększyć ilość kanałów niekodowanych?

Niby 100 kanałów ustawionych przez montażystę jest ok, ale skoro można więcej to dlaczego nie.

Możecie pomóc - jak laikowi :-)

Dzięki za pomoc.

speed0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... od czego tu zacząć. Jeśli masz dwa konwertery to mniemam, że posiadasz rownież przełącznik DiSEqC (no chyba, że ten drugi konwerter jest używany przez inny dekoder :? ) Tak czy inaczej... do przełącznika powinny dochodzić dwa kabelki od konwerterów a wychodzić jeden do dekodera. Na przełączniku powinno być pokazane które z wejść to A/B lub 1/2 (wejść może być więcej - zależy od typu przełącznika). Trzeba sprawdzić na którym wejściu jest HBird a na którym Astra (lub inna satelita) i dokonać konfiguracji LNB w dekoderze (menu->instalacja->ustawienia LNB). Dla satelity HBird należy przypisać odpowiedni tryb DiSEqC (np DiSEqC A - gdy HB jest podłaczony do wejścia A). Następnie zmienić satelitę na Astrę i ponownie wprowadzić odpowiedni tryb DiSEqC (np. DiSEqC B). Przy wyjściu z menu potwierdzić wybór. Żeby sprawdzić czy podłaczenia są ok, wejdź w menu->instalacja->skanowanie transponderów, ustaw najpierw HBirda i popatrz na pasek siły sygnału. To samo trzeba zrobić z Astrą. Jeśli wszystko jest dobrze wybrierz (menu->instalacja->skanowanie selektywne). Zaznacz satelity HB i Astra naciśnij OK i czekaj :D )

Okolo 2200TV i pewnie ponad 600Radio kanałów powinno się znaleźć.

 

_rolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź.

Faktycznie mam to urządzonko - przełącznik DiSEqC, nawet nie wiedziałem :shock:

Do wejścia A mam podłączony HB a do B drugi konwerter.

Sprawdziłem też na dekoderze. Na razie ok.

Z tym skanowaniem selektywnym pobawię się w następnych dniach, ale na razie jest tak jak piszesz.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie wyjścia cyfrowego dzwięku.Nigdy nie/miałem z/nim styczności i stąd moje pytanie.Czy to normalne,że w tym wyjściu świeci czerwone światełko?Na/razie nie/mam podłączonego kina domowego,ale planuje zakup odpowiedniego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam taki oto problem: wczoraj zakupiłem Samsunga HD i cały czas nie mam praktycznie żadnych kanałów kodowanych :/ Te co lecą FTA są, a co ciekawe mam np. kanał dla abonentów oraz Polsat Sport Test HD :| Czy to normalne? Co z tym zrobić? Wczoraj wieczorem wznawiałem sygnał z satelity przez icok, ale nic to nie dało :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo tylko że parę dni kanały mi odbierały.Technicy próbowali mi to naprawić przez satelite.Robili jakieś operacje które wykonuje się w sytuacjach ostatecznych i nic nie pomogło.Musiałem wymienić dekoder u dystrybutora.Jeśli w ciągu 48 godzin się nie aktywuje to spróbuj dodzwonić się do techników.Jak to nie pomoże to do 10 dni od podpisania umowy wymienią Ci dekoder od ręki w najbliższym punkcie dystrybucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ciągle coś jest nie tak :/ Pojawiły się kanały, pooglądałem z pół godziny i znikło wszystko razem z fta >> pojawił się BŁĄD 04 DEKODER ZABLOKOWANY... :/ wiece może co z tym? jeszcze raz sygnał z satelity? czekać? dzwonić znowu do nich?

 

Edit: już wszystko ok, po pewnym czasie samo się "naprawiło"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi także trafił się uszkodzony dekoder DSB-H370G, naszczęście było to w sklepie podczas aktywowania karty i odrazu został wymieniony. Po kilku dniach zakodował mi się sam relax-mix (oprócz familijnego), ale wznowienie sygnału poprzez icok rozwiązało sprawę (trwało to może 15 minut). Narazie jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po wymianie na inny jestem bardzo zadowolony.Nie mam juz żadnych problemów.Jest on 100 razy lepszy od Echostarów a dzisiaj wyskoczył mi pierwszy komunikat dotyczący HBO HD że do 31 maja można oglądać bez dodatkowych opłat.U was też wyskoczył ten komunikat?Jak nie to włączcie na troche na HBO HD na pewno wyskoczy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Od kilku dni jestem posiadaczem Tego dekodera. Wczesniej mialem Thomsona DSI50 i Sagema. Oprogramowanie nowego samsunga w stosunku do dekoderow ktore posiadalem wczesniej to porazka. Telegazeta raz jest raz nie ma. Ktos napisal ze trzeba wyjac kabel z gniazdka i wlozyc ponownie. Pomaga ale nie na dlugo... EPG- To ma byc EPG? Zeby zobaczyc co jest lub bedzie nadawane na innym programie dekoder od razu zmienia nam rowniez ogladany kanal. Po wcisnieciu klawisza 'i' nie mozemy zobaczyc informacji (opisu) o nastepnie nadawanej audycji (widzimy opis tylko do aktualnej). Dekoder rowniez ma kilka plusow. NIe zawiesil sie jeszcze ani razu i daje ladne kolory obrazu (po kablu euro) od poprzednikow. Miejmy nadzieje ze wady oprogramowania zostana niebawem usuniete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...