Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma normalnych dekoderów. :) Każdy ma jakieś poważne wady. ;) Używam też Technisata DigiCordera HD S2 i Topfielda 7700 i gwarantuje Ci, że ten Samsung działa całkiem nieźle. :) Nawet przeboleje drobne problemy z HDCP (są naprawdę drobne), choć nadal uważam, że kłopoty są po stronie Shrapa i switcha HDMI, którego używam (mam zakręconą konfiguracje sprzętową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jest tańszy od złomu Philipsa z Cyfry. Do tego na jego tle Samsung to szczyt techniki. To samo się zresztą tyczy białego szmelcu z n (poza ceną - bo nie da się go kupić). N box to istny demon funkcjonalny (możesz zrobić nic) i rewelacja techniczna. W szczególności zaimponowała mi niezdolność do równoczesnego podania sygnału SD i HD na łącza wyjściowe (ciekawe co jest w środku tego wynalazku). Na tym tle to mały Samsung CP różne rzeczy potrafi... Jakby jeszcze się zmiłowali i dodali opcje sortowania kanałów na liście głównej to by było cudowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw krzyknęła 499 zł. ale zaczęła szperać w papierach i ostatecznie została na 399 zł. A w ulotce na jej stole ten dekoder kosztował 199 zł.Zarypistą mają rozpiętość cenową.

Cena zależy od rodzaju umowy, czy kupujesz tuner na własność czy wypożyczasz. Weź pod uwagę opłatę aktywacyjną. Ogólnie rozpiętość jest od 99 do 399 zł. Wejdź na stronę CP i poczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zawiodłem się trochę dziś na organizacji programów na tym dekoderze. Usunąłem sobie dziś wszystkie kanały z obydwu satelitów, aby przeszukać jeszcze raz, ale tylko niekodowane kanały oraz w porządku HotBird a później Astra. Niestety usunięta została także moja lista z ulubionymi kanałami. Szkoda nie dekoder nie zapamiętał tej listy, tylko usuną kompletnie wszystko. Przydało by się jakieś wejście usb oraz oprogramowanie do zapisywania list, oraz np. tworzenie na komputerze list kanałów wraz z parametrami i później wgranie do dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jeżeli usuwasz kanały z listy "Wszystkie kanały", to jasne jest, że zniknie też lista ulubionych. W każdym odbiorniku spotkasz się z podobnym przypadkiem i to raczej problem nie jest, a jest to oczywista przypadłość. Lista "Wszystkie kanały" jest podstawą, fundamentem do tworzenia list ulubionych. Zabraknie tego fundamentu, całość się rozsypuje. Co do wejścia USB w tunerze i oprogramowania do tworzenia/edytowania list, częstotliwości na komputerze i wgrywania do odbiornika - z tym się zgodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jest tańszy od złomu Philipsa z Cyfry. Do tego na jego tle Samsung to szczyt techniki. To samo się zresztą tyczy białego szmelcu z n (poza ceną - bo nie da się go kupić). N box to istny demon funkcjonalny (możesz zrobić nic) i rewelacja techniczna. W szczególności zaimponowała mi niezdolność do równoczesnego podania sygnału SD i HD na łącza wyjściowe (ciekawe co jest w środku tego wynalazku). Na tym tle to mały Samsung CP różne rzeczy potrafi... Jakby jeszcze się zmiłowali i dodali opcje sortowania kanałów na liście głównej to by było cudowanie.

Dopiero teraz wczytałem się w twego posta. Wiele jest w tym prawdy, z tym, że ta prawda jest w rękach operatora, który wszystko może. A, że to leń, to "nic nie chce i nie może" :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Na tym tle to mały Samsung CP różne rzeczy potrafi... Jakby jeszcze się zmiłowali i dodali opcje sortowania kanałów na liście głównej to by było cudowanie.

Zawsze możesz zdublować główną listę na swoją np. na ULUBIONE 1, a później Menu -> Organizacja Programów -> Przemieść program i możesz bawić się do woli czerwonym przyciskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, używam tego Samsunga od jakiś 2 miechów->HDMI-> TV37 TOSHIBA REGZA FULL HD, obraz na kanałach HD poraża jakością, szczególnie Eurosport HD i ostatnie transmisje z tor de france... Ogólnie 2 miechy bez większych problemów, na początku ciężko było się przyzwyczaić do pilota (poprzednio miałem echostara), ale teraz już ok. Ogólnie polecam, czekam tylko na kolejne kanały HD. A i jeszcze jedna uwaga. Ten dekoder kupiłem przed EURO2008 przez centrum telefoniczne CP. Po podpisaniu umowy zainstalowaniu dostałem dostęp do oferty. Najciekawsze jest to że starego ehostara podłączyłem pod drugą antenę aby odbierać kanały FTA i w drugim pokoju mam pełny pakiet familijny, a płacę tylko za jeden..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu -> Organizacja programów (wpisujesz PIN 0000, o ile nie ustawiałeś go) -> Programy ulubione, następnie z listy po prawej stronie wybierasz kanały czerwonym przyciskiem i one wskakują Ci na listę po lewej stronie. I masz już własną listę. Zapisujesz zmiany, a następnie aby wybrać tą listę, CH.LIST -> czerwony przycisk, wybierasz tą listę i znowu czerwony przycisk. I chyba to wszystko, jakby co to pisz :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście może trochę źle użyłem słowa "zerwanie", ale w nawiasie jest "wypowiedzenie okresu podstawowego". Po prostu odpowiednio wcześnie (trzy miesiące) dałem im znać, że nie będę kontynuował dalej umowy, po upływie siedemnastu miesięcy (wtedy umowa była na siedemnaście miesięcy). Mniej więcej przy końcu umowy, podpisałem zupełnie nową, z nowym dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dekoder dzisiaj się na chwilę zbuntował. Właczam jak zawsze a tu na wszystkich kanałach czarny ekran. Żadnego komunikatu - sygnał niby ok. Nie chodziło nic ani kanały CP ani FTA ani z Astry. Myślałem, że sobie tak nagle padł ale po odłaczeniu zasilania i ponownym załaczeniu wszystko wstało jakby nigdy nic. Pierwszy raz mi taki numer wywinął. Do tej pory jedynie wieszał mi się przy podłaczeniu przez hdmi ale na razie pracuje na componencie i jest (było) ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak mam dobrze. Nie zdarzyło się ani razu przez 2 miesiące :) Jaka to radość, że to wada fabryczna a nie awaria dekodera... Powinna powstać lista "normalnych" zachowań tego sprzętu. Uniknie sie stresu, podjerzeń o awarię i zbędnego dzwonienia po różnych COKach i serwisach, które i tak nic nie pomogą.

 

PS. A to wieszanie się i tracenie ustawień na hdmi to tylko u mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu -> Organizacja programów (wpisujesz PIN 0000, o ile nie ustawiałeś go) -> Programy ulubione, następnie z listy po prawej stronie wybierasz kanały czerwonym przyciskiem i one wskakują Ci na listę po lewej stronie. I masz już własną listę. Zapisujesz zmiany, a następnie aby wybrać tą listę, CH.LIST -> czerwony przycisk, wybierasz tą listę i znowu czerwony przycisk. I chyba to wszystko, jakby co to pisz :smile:

 

Tak jest! Ale ja napisałem:

[...] nie mogę ułożyć sobie drugiej listy ulubionych kanałów [...]

 

Nawet próbowałem przełączyć na Ulubione2 a później w menu dodawać kanały i nic.. Ciągle wyświetla się Ulubiona (moja) i nijak nie da się przełączyć na pozostałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugą listę czy też Ulubione 2, tworzysz identycznie jak pierwszą. Kiedy będziesz w kanałach Ulubione 1 (Organizacja Programów -> Programy Ulubione, lista po lewej stronie), wciskasz na pilocie przycisk FAV.CH. Ile razy go wciśniesz, tyle razy lista zmieni numerację, Ulubione 1 2 3 ... Mając taką, nową, pustą listę, tworzysz identycznie jak pierwszą.

 

PS: Wiem o czym mówisz, u mnie za pierwszym razem także nie wiedzieć czemu, druga lista nie została zapisana. Ale ponowne jej wykonanie przyniosło zamierzony efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne że niemasz ja 03.08 kupiłem polsat hd i mam bez problemu coś masz nie tak w ustawieniach,proponowałbym ci pójść z dekoderem do znajomych którzy maja ustawioną antenę też na astre i zaprogramować go.lub próbuj dalej TVP INFO 10.862.H.22.000.5/6,,, TVP HISTORIA,TV TRWAM 10.733.H.22.000.5/6. :brawo:

 

!!!!!!!!!!!!!! TVP HISTORIA oraz TV TRWAM to 10.773.H22.000.5/6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Vigo!

 

Ja mialem to samo z tvp historia.Nie bylem zadowolony z tego dekodera bo nie wyszukiwal wszystkich kanalo.Niezawodne rozwiazanie to usuniecie wszystkiego.Powrot do ustawien fabrycznych usuniecie list i postawienie wszystkiego na nowo najpierw insalacja typu siec potem skanowanie selektywne astra 1 oraz hot bird w jednym i drugim przypadku zaznacz wszystkie na pozycji okolo 10-50-1100 znajdzie sie Twoja paczka kanalow tvo.Oczywiscie lista glowna po wybraniu FAV.Pozdrawiam odpisz czy pomoglo.Bede wdzieczny za kominikator MMS w Halo Polsat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...