Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wciskasz na pilocie przycisk FAV.CH. Ile razy go wciśniesz, tyle razy lista zmieni numerację, Ulubione 1 2 3 ... [...]

 

No i wszystko :brawo: musiałem pilot rozebrać bo po prostu przycisk FAV.CH nie działał...

 

P.S. Przy okazji rozwiązałem zagadkę, dlaczego pilot słabo działa, mimo nowych baterii.. (kilku forumowiczów ma ten sam problem) trzeba celować w tuner podczas uzywania pilota.

Otóż dioda, ta wysyłająca sygnały, była krzywo przylutowana o ponad 45* , chwyciłem, wyprostowałem i wreszcie pilot zaczął działać :jupi::jupi::jupi::jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! Mam pytanie.

W starym dekoderze Samsung S305G pilot można kierować we wszystkie strony a i tak działa bezproblemowo, natomiast w nowym Samsungu DSB-H370G trzeba celować bezpośrednio w dekoder.Skierowanie pilota lekko pod innym kątem powoduje że nie działa.

Czy wszystkie piloty do Samsunga DSB-H370G tak działają czy jest to wada fabryczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdzałem. Mój można kierować prawie we wszystkie strony. Dodatkowo tak mam ustawiony dekoder, że kieruje pilot na szafkę, a ta odbija sygnał do dekodera. Siedzę tak, że praktycznie widzę bok dekodera, ale nie ma problemu z takim sterowaniem dekoderem za pomocą pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdzałem. Mój można kierować prawie we wszystkie strony. Dodatkowo tak mam ustawiony dekoder, że kieruje pilot na szafkę, a ta odbija sygnał do dekodera. Siedzę tak, że praktycznie widzę bok dekodera, ale nie ma problemu z takim sterowaniem dekoderem za pomocą pilota.

 

Czyli z moim pilotem prawdopodobnie jest coś nie w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno czyta inne karty ale musiał byś mu zmienić oprogramowanie czytnika!

ja do tej pory nie spotkałem się nigdzie z oprogramowaniem do dekoderów Polsatu a było by fajnie bo byśmy sobie wgrywali gotowe listy programów ładniejszą grafikę i takie tam. ale nikt tego nie robi wiec pozostaje to co nam oferuje dostawca tunera czyli CP

 

Czyli jak nie znajdziesz sposobu na zmianę oprogramowania to nie pooglądasz sobie nic oprócz nagry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko nieśmiało zauważam, że pomiędzy zmianą oprogramowania, a piraceniem, jest spora różnica. Teoretycznie, posiadając takie umiejętności i rozbierając dekoder (by poznać, jakie elementy elektroniczne tam się znajdują), można spróbować napisać oprogramowanie od zera (piekielnie trudne) albo uruchomić na takim sprzęcie na przykład Linuksa (nie takie niemożliwe). Jeśli powstałoby takie oprogramowanie i dodatkowo czytałoby inne _legalne_ karty niż te w Nagravision, to nie ma to nic wspólnego z żadnym piraceniem. Co najwyżej byłoby to złamanie warunków gwarancji (ingerencja w oprogramowanie). Oczywiście mowa o dekoderze posiadanym na własność. Ale to trochę off-topic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Musisz przełączyć się na listę kanałów o nazwie "Wszystkie". Wcześniej zrób wyszukiwanie kanałów wybierając satelitę Hot Bird oraz ustaw wyszukiwanie kanałów niekodowanych.

 

A mógłbyś wszystko opisać krok po kroku? Bo jestem bardzo początkującym użytkownikiem. Z góry thx. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu-Instalacja (PIN 0000)-Skanowanie Selektywne-Hotbird 1-6 ustawiasz na Nie Kod. naciskasz OK Po przeskanowaniu zapisujesz i wychodzisz z menu (Return). Aby wybrać listę: naciskasz CH.LIST naciskasz czerwony przycisk wybierasz ULUBIONE: Wszystkie, naciskasz czerwony przycisk i OK i już jesteś w tej liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i pozdrawiam.Mam Samsunga DSB-H370G od 5-ciu miesięcy i co do jego pracy to jestem bardzo zadowolony.Przeczytałem wszystkie posty z w/w działu i upewniłem się w przekonaniu,że żadne z opisywanych tu usterek czy awari u mnie nigdy nie występowały.Dekoder chodzi co dziennie po 14 do 16 godzin,świątek-piątek -itd,,,(jestem na rencie i nie ruszam się z domu) więc dostał mocno popalić.

Ale nie wszystko jest mi do końca jasne,,,,,chodzi mi o pasek sygnału--na jednych kanałach kolor paska jest ZIELONY a na innych CZERWONY,zaznaczę że sygnał mam na ASTRZE 90% i na HOTB 90% a więc zmiana koloru paska sygnału wcale nie wpływa na jakość obrazu.Ciekawi mnie dlaczego tak się dzieje,co ma na to wpływ.

Druga sprawa to jak już inni pisali ,,,,praca pilota --musi być skierowany wprost na dekoder ( mam także ECHO STARA 717 i tam pilot działa nawet z pod koca ) wyczytałem na forum, że w pilocie dioda jest skrzywiona dioda,boję się rozebrać pilota nie mając pewności czy to faktycznie coś da.

I jeszcze jedna kwestia,otóż tuner mam podłączony do telewizora ( LG Lcd 37lc2RR* z twardym dyskiem ) kablem HDMI,EURO,oraz przez komponent ,a głos do kina domowego przez kabel OPTYCZNY,i stwierdziłem ,że najlepszy odbiór jest przez komponent-- pomimo tego że kabel HDMI jest wysokiej jakości to nie ma tej ostrości.W związku z tym mam takie pytanie----na pilocie jest funkcja wyboru opcji <<<1080, 560, 720,itd. >>> ja ustawiałem różne i odbiór się nie zmienia ( ani lepszy ani gorszy ) oczywiście w menu ustawienia Tv w tunerze stosowałem się do poleceń,a także w telewizorze ustawiałem odpowiednie opcje aby zgrać zgodnie TUNER--TV.

Tuner HDMI --TV HDMI

Tuner KOMPONENT --TV KOMPONENT

Tuner EURO -- TV EURO CZY KTOŚ ZNAJĄCY SIĘ NA TYM PROBLEMIE MOŻE MI POMÓC.

Z niecierpliwością czekam na posty. Pozdrawiam i wszystkim życzę wspaniałego odbioru,oraz bezawaryjnej pracy sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor paska na poszczególnych kanałach zależy od siły nadawania poszczególnych transponderów. Czerwony kolor raczej sugeruje niedokładne ustawienie anteny. Powinien być zielony lub ewentualnie żółty. Pilot raczej nie musi być skierowany na dekoder. Ja swój kieruję na szafkę, bo widzę bok dekodera i działa bardzo dobrze. Do zmiany rozdzielczości są dwa przyciski: VIDEO OUTPUT i RESOLUTION.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,,,tomekb,,,,że do zmiany rozdzielczości służą te dwa przyciski to ja doskonale wiem,ale kłopot w tym jaką ustawć rozdzielczość na pilocie dla mojego telewizora (jaka ma być odpowiednia) czy 1080,1200,720 ,560,mój telewizor to<<<<<<<

Pytałem też o najlepszy sposób połączenia TV z Tunerem.Obecnie mam przez komponent.

Odnośnie anteny,,,jest ustawiona idealnie,według miernika sygnału,przed anteną na przestrzeni 5km. nie ma nic,puste pole.

I co z kolorami pasków sygnału.Czy wiesz jak rozebrać pilota,aby zobaczyć tą diodę,może faktycznie jest jakoś skrzywiona,obejrzałem pilota dokładnie,ale tam nie ma żadnych śrubek.

Pomóżcie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierałem ... wiele rzeczy, ale nie tego pilota. Ja mam Sony KDL-32S3000 i mam ustawione 720p, podłączone poprzez HDMI (component też, ale mam przełączone na HDMI). Dla Twojego telewizora także polecałbym te ustawienia. Co do czerwonego paska sygnału, jak nie ma widocznych przeszkód i antena jest dobrze ustawiona, to może coś z instalacją antenową. Można podłączyć dekoder pokazujący siłę i jakość sygnału w procentach, np. Echostar i zobaczyć wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,,tomekb,,,mam też Echostara 717 i na nim na obu satelitach sygnał jest ok.więc inatalacja musi być dobra,ale ECHO-ST.

jest cyfrówka,a ten HD.pomimo kolorów odbiór jest ok.

Pisałem Ci że mam połączenie przez komponent bo mam żywszy obraz,a jak podłącze przez HDMI to obraz jest bardziej stonowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz różne ustawienia wyświetlania dla różnych źródeł sygnału i stąd zmiana w wyświetlanym obrazie. Zauważyłem kiedyś, że przy pasku równym 100 % jest on czerwony. Prawdopodobnie jakieś małe niedopatrzenie w oprogramowaniu, tak jakby pokazywał ponad 100 % i pasek wskazujący pełny sygnał robi się wtedy czerwony. Ale to akurat najmniejszy problem, bywają większe w tym dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem czy to dobre miejsce na ta uwage ale dla mnie obraz zdublowanych kanalow takich jak HBO,HBO 2 i HBO Comedy jest znacznie gorszej jakosci z tr.Cyfry niz wczesniej z tr.CP.Rozumiem ze platformy poszly po rozum do glowy i chcac uniknac dublowania kanalow beda je teraz nadawac pojedynczo ale na razie nie wplynelo to na jakosc nadawania.Wrecz odwrotnie!Przypominam sobie czasem jak abonenci Cyfry zachwalali jakosc paczki HBO nadawanych na transponderach C+....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...