Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to jeszcze raz we właściwym temacie. Na ww. dekoderze oraz antenie 90 cm przeszukałem wszystkie kanały FTA i niema Eurosport HD. Jest tylko kilka kanałów pod rząd Eurosport 1 i 2 w kilku językach i to niekodowane. Daje Skanowanie selektywne, Hotbird 1-6, wszystkie i później po wybraniu listy wszystkie pokazuje mi 1398 kanałów, ale Eurosportu hd niema :(. Dodam że Polsat Sport HD odbiera mi lepiej niż bardzo dobrze, HBO HD jak miałem też odbierało. Po parametrach kanału znalazłem na liście kanałów miejsce gdzie on powinien być, ale go tam nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to karz mu przeskanować transponder jeden

w instrukcji masz napisane co i jak w punkcie 2.3

 

jako Uzyj TR przeskakujesz na "103" czyli nowy

Częstotliwość wbijasz z pilota 11278

polaryzacja: Pionowa

typ przeszukiwania Wszystkie

i najważniejsze modulation musi być na DBS-S2

i kurna chata wyskakuje ci napis poniżej Cyfra+

 

dajesz potem z pilota ok

i odnajduje ci

potem znów ok

EXIT

i wychodzisz do edycji ulubionych

i na końcu listy wszystkie odnajdujesz swoje promo Eurosportu i se je dodajesz do własnej listy

 

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dalej nic, czarno, pasek sygnału 0, dałem: tr nowy, częstotliwość 11278, rate 2750, fec auto, polaryzacja pionowa, tryb wysz. wszystkie, modulation dvb-s2, i żadnej sieci mi nie znalazł. Czy przyczyną może być niewłaściwe skręcenie konwertera ? Słyszałem że to nie ma znaczenia, ale ja mam skręcony o ok. 8 stopni w prawo (zamość) (patrząc w czasze). Gdzieś chyba obił mi się o oczy podobny temat na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz od kogoś pożyczyć konwerter i zobaczyć na jego sprzęcie? Zmień konwertery i zobacz, jeśli to nic nie da to dla pewności weź następny, jeśli przy tym będzie to samo to już raczej wina dekodera...

 

I mam pytanie czy Eurosport HD chce nadawać w Full HD bo na dole po prawej stronie pisze Full HD

Coś Ty, przecież taki kanał by się na tym transponderze nie zmieścił, o ile w ogóle by się zmieścił jakby był sam. Może oni jako Full HD rozumieją po prostu rozdzielczość (1920x1080), jeśli tak to źle rozumują.

 

PS. Nie pisze, tylko jest napisane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja tez wlaczylem ze swoim Samsungiem HD od samego rana i nic nie pomoglo nawet antene ustawilem znacznie lepiiej.Dopiero list do Pana Sulisza pomogl napisal to co kolega uzyc transpondera i wpisac recznie od razu zlapal jak sie wybralo dvb-s2.Myslalem ze ten transponder znajdzie sam tzn ze sam sprawdza modulacje wszystkich transponderow w koncu na astrze lapie w dcb-s2 bez reecznego klepania ale nic wazne ze jest pozdrawiam wszystkich.Wie ktos cos o modulach CAM HD w p[olsacie kiedy beda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tylko SD.Chcialem kupic TOPFIELDA tego z 500 gb HDD.Ponad 2 tys kosztuje ale jak powiedzieli mi UCZCIWIE ze nie bedzie dzialac polsat sport HD i wszystkie inne hd jakie polsat da to odpuscilem i kupielm samsunga hd.Wcale nie jest tai zly ale niema wyswietlacza alfanumerycznego oraz dysku nie mowiac o podwojnej glowicy.Zdecydowanie zbytprosty zbyt malo bajerow.Dlatego na odstrzal jest przeznaczony ale poki modulu CAM HD Polsat nie da to bede z nim siedzial:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat Sport HD i HBO HD sa nadawane w DVB-S gdyż na tp. 12265 V sa jeszcze nadawane HBO, HBO2 i HBO Comedy. a stare dekdery nie obsluguija DVB-S2 dlatego cp zmienil na DVB-S. CP C+ i n powinni sie dogadac w sprawie transponderow. jeden daje to 2gi to a 3ci to i niebylo by dublowania kanalow a jakosc by mogla sie poprawic bo wiecej miejsca na tp przezco mozna powiekszyc bitrate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ zbliża się do mnie chwila zmiany Samsunga 305 na model HD musze zadać jedno pytanie. Czy Samsung HD ma jakieś wady, które nie występowały w modelu SD? Dawno temu musiałem wymienić Echstara 616 na Samsunga bo ten pierwszy nie poradził sobie z monoblokiem. Czy teraz muszę liczyć się z jakimiś przykrymi niespodziankami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem kilka konwerterów i niestety na każdym to samo. Teraz nie muszę wpisywać ręcznie transponderów dvb-s2 bo es hd jest na kanale 17. Po wybraniu tego kanału sygnał automatycznie spada do 0 i wyskakuje komunikat szukam sygnału. Nie chce mi się wierzyć że dekoder ma tego typu uszkodzenie, że wszystko ładnie chodzi a nie widzi transponderów dvb-s2. Co prawda od czasu do czasu po włączeniu jest zupełne nic, nawet planszy samsung nie ma, ale po wyjęciu wtyczki z gniazdka wszystko wraca do normy. A jak wygląda procedura gwarancji i naprawy dekodera ? Ile to trwa ? Czy na ten czas dają dekoder zastępczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie muszę wpisywać ręcznie transponderów dvb-s2 bo es hd jest na kanale 17. Po wybraniu tego kanału sygnał automatycznie spada do 0 i wyskakuje komunikat szukam sygnału. Nie chce mi się wierzyć że dekoder ma tego typu uszkodzenie, że wszystko ładnie chodzi a nie widzi transponderów dvb-s2. ?

 

Mam to samo. A u sąsiada obok wszystko śmiga pięknie. Czy ktoś ma podobny problem ?. No i gdzie jest pies pogrzebany ? :cry:

Na infolinii CP oczywiście nic nie wiedzą i każą czekać do 25 , czyli do czasu oficjalnego startu kanału.

 

Pozdrowienia.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się już wyjaśniło co do braku sygnału z transponderów dvb-s2. Dekoder właśnie poszedł do naprawy, a ja mam zastępczy, chyba jeszcze jakiś przedwojenny model.

 

Mam to samo. A u sąsiada obok wszystko śmiga pięknie. Czy ktoś ma podobny problem ?. No i gdzie jest pies pogrzebany ? :cry:

Na infolinii CP oczywiście nic nie wiedzą i każą czekać do 25 , czyli do czasu oficjalnego startu kanału.

 

Nie ma na co czekać tylko nieś dekoder jak najszybciej do naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc tak miałem na myśli że nie jest to wina konwertera, anteny itp. tylko jest to wina dekodera, czyli jest uszkodzony (prawdopodobnie pomogła by wymiana softu) i poszedł on do naprawy. Dodatkowo w opisie uszkodzeń dopisałem to, że czasem sie nie załącza i że ma krzywe nóżki. Miał tak od początku, ale dla samych nóżek nie chciałem go reklamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...