Skocz do zawartości

Konwerter do UltraBox+ 4K


Donnie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam dekoder UltraBox+ 4K i mam konwerter, który dostałem z anteną w zestawie za 1 zł, czyli jakiś zwykły twin. Zastanawiam się czy jeśli kupiłbym konwerter unicable, to jakość programów byłaby lepsza, czy nie ma różnicy w jakości obrazu między tymi konwerterami? Wiem, że z konwerterem unicable mógłbym nagrywać do trzech programów naraz i oglądać jednocześnie czwarty, ale na samym nagrywaniu aż tak bardzo mi nie zależy na chwilę obecną. To samo pytanie tyczy się anteny, czy warto kupić większą i droższą antenę czy obecna antena 80cm od Canal+ wystarczy? Mieszkam w bloku, antenę zamontuję na balkonie i w zimie śnieg raczej nie zasypie anteny, tak żebym musiał co chwilę odgarniać. Kabel mam raczej dobrej jakości, bo poszukałem trochę informacji na ten temat i kupiłem kabel antenowy koncentryczny Triset Profi klasa A++, który dojdzie w poniedziałek. Zamierzam też użyć czarnej końcówki kurczliwej na końcu kabla przy antenie i owinąć go czarną izolacją w części, która będzie wystawać poza mieszkaniem, żeby zabezpieczyć kabel dodatkowo przed warunkami atmosferycznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić ten konwerter unicable: https://hollex.pl/konwerter-unicable-opticum-legacy-twin-lnb-scr2-unc2-p-4380.html

ale jeśli nie zależy Ci na nagrywaniu 3 kanałów to sam odpowiedz sobie czy warto wydać 150 zł. Jakość kanałów na poszczególnych konwerterach niczym się nie różni. Co do anteny to oczywiście że 90tka była by lepsza ale skoro wyrwałeś od operatora za 1 zł 80tkę to myślę że warto ją wykorzystać. O ile będzie dobrze ustawiona to większych problemów z odbiorem mieć nie będziesz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak podłączamy konwerter z wyjściem unicable do dekodera 4k?

Ten z linka wyżej ma 2 wyjścia uniwersal i jedno SCR-unicable, czyli podłączamy unicable do dowolnego wejścia w dekoderze,

a do drugiego uniwersal?

 

Czy może wystarczy tylko jeden kabel z wyjścia SCR-unicable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za szybką odpowiedź.

Przy konfiguracji dekodera jest wybór typu konwertera.

Znacie jakieś polecane modele, żeby były przyzwoite jakościowo

i znajdowały na tej liście do wyboru?

 

(jest jakiś OPTICUM 2SCR+2LEGACY model z linka wyżej)

 

Chyba wystarczy opticum 1SCR/unicable + 2 legacy.

Przesyła sygnał na 4-ech częstotliwościach z wyjścia SCR, więc przy podłączeniu jednego dekodera 4k  więcej i tak nie potrzeba (a cena niższa: 106zł )

Można podłączyć drugi dek. bez obsługi unicable do pozostałych dwóch wyjść.

Edytowane przez arzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie braku konwertera na liście jest  też opcja ustawień własnych, więc to nie ma większego znaczenia. Możesz wybrać droższy Inverto a jeśli nie potrzebujesz wyjść legacy w podobnej cenie  co Opticum można dorwać Inverto Unicable II.Polsat sprzedaje te konwertery po 69 zł i sporo tego na rynku wtórnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
50 minut temu, kopczyk napisał:

Witam

 

Będę wymianiał dekoder na 4K, podpowiedzcie jaki konwerter będzie najlepszy żeby móc nagrywać 3 programy naraz itp. Unicable? A jesli tak to jakiś konkretny model?

Mam INVERTO IDLU-24UL40UNMOO-OPP i jest ok, ten model jest do wyboru w liście proponowanych w dekoderze podczas instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. ten się nada: https://hollex.pl/konwerter-unicable-opticum-legacy-twin-lnb-unc2-p-942.html

mam go od lipca zeszłego roku i żadnych problemów. Do 4K Ultra Boxa jest zalecany konwerter z 8 częstotliwościami ale ja wybrałem ten powyżej z 4 częstotliwościami i też wszystko działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Szukam konwertera Unicable do ultraboxa+. Aktualnie posiadam inverto Black Ultra Twin. Co wybrać żeby nie stracić jakości sygnału, a móc w pełni wykorzystać możliwości nagrywania trzech kanałów, oglądania czwartego i szybkiego przełączania? Znalazłem kilka modeli firm tj. Corab, inverto, Opticum ale nie chcę kupić szrota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel masz rację, podrożały, w maju kupiłem go za 6 dyszek, po małych perturbacjach (pamiętasz?) z Twoją pomocą udało się go "odpalić" i od tamtej pory śmiga aż miło z Ultraboxem.

@andijaw jeżeli uda Ci się tanio wyrwać ten konwenter polsatowski to polecam, a w razie problemów z jego konfiguracją to tu masz odpowiedzi: Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+ - strona 181 - Platforma CANAL+ - Forum SAT Kurier.

Edytowane przez sławek72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...