Skocz do zawartości

Konwerter do UltraBox+ 4K


Donnie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Kwestia czy dekodery do multiroom obsługują Unicable.

Dla ułatwienia to napiszę:

 

Dekodery typu wifibox nie obsługują Unicable. W tym przypadku będziesz musiał poprowadzić dodatkowy kabel od konwentera Opticum złącza Legacy do domu do dekodera wifibox od multiroom.

 

Tryb Unicable obsługują dekodery typu ADB2850 - ADB2849 - ADB2851S. W tym przypadku wystarczy w domu rozdzielić sygnał z kabla od konwetera Unicable do dekodera.

 

 

UNICABLE_zastosowanie.jpg

 

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzien dobry

mialem podpiety Opticum Unicable ROBUST SCR 3 LEGACY i po okolo pólroku uzytkowania w chwili obecnej na ultraboxie pokazuje ze jest zla pogoda lub zle ustawiona antena ( oba problemy sa nie mozliwe). Czy ktos sie z tym spotkal? Jak zresetuje dekoder wszystko wraca i jest okey do nastepnego dnia. Znow wymienilem konwerter i teraz jest okey. Chyba jakas wada, odeslac go czy co, tylko chyba nie mam juz paragonu

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na opticumach unicable i dekoderach c+4k niestety często występuje taka przypadłość.
Ja sam już mam dokładnie trzeci taki przypadek. Teraz zamawiam jednowyjsciowy Inverto unicable 2, zobaczymy co bedzie za kilka m-cy. Oczywiście jeśli ktoś ma wifiboxy unicable 2 odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2021 o 18:25, Pawel napisał:

Wybierz pierwszy z brzegu. Może częstotliwości się pokrywają.

niestety nie zadziałało, częściowo coś sie pokrywa (kilka kanałów), część nie. Nie wiem ile tak naprawdę tych kanałów powinno być ustawionych, w jakiej kolejności te częstotliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry, po wymianie dekodera na 4k chce wykorzystać jego możliwości tak jak koledzy wyżej. Jedyna różnica że pod moją antenę mam podpiętego jeszcze sąsiada i potrzebuje 6 wyjść . Znalazłem taki konwerter : OPTICUM WIDEBAND LNC LEGACY 4. Co o nim sądzicie.? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.





Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2022 o 13:11, Pawel napisał:
Nie lepiej przejść na konwerter unicable+twin dla sąsiada ?

Mam doprowadzone do dekodera 2 kable.(czarne grubsze) Chcę mieć możliwość nagrywania tych 3 programów na 4k . Dwa kable do chłopaków na wszelki wypadek bo kiedyś miałem multiroom . I dwa kable do sąsiada.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2022 o 13:19, Pawel napisał:
 jak najbardziej nadaje. 

Dziękuję bardzo za informację. A jeszcze pytanie czy jest taki konwerter by można było obsługiwać 2x dekoder 4k z możliwością nagrywania x3 i dwa multiroom? Tak na przyszłość jak by sąsiad zdecydował się na dysk. Pozdrawiam

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter ma 2 gniazda wideband i 4 legacy. Czyli możesz podłączyć do niego w sumie 5 dekoderów, Żeby zapewnić pełną funkcjonalność dekodera 4K czyli możliwość nagrywania 3 dowolnych kanałów trzeba podłączyć albo dwukablowo wideband albo jednokablowo SCR. 3 kanały jednocześnie da się też nagrywać wykorzystując instalację typu twin jednak w tym przypadku będą pewne ograniczenia. Czyli jeśli Ty wykorzystasz w konwerterze złącza wideband dla sąsiada pozostanie rozwiązanie typu Twin podobnie w multiroom gdybyś we wszystkich przypadkach zastosował dekoder 4K.

 

Przyszłościowo najbardziej optymalnym byłoby zastosowanie konwertera SCR 32 kanałowego. Do takiego konwertera można podłączyć 4 dekodery 4K z pełną funkcjonalnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam dekoder 4K ULTRABOX+MASTER w Canal+ oraz dekoder canal + multirum stardard . Jaki do tego zestawu wybrać konwenter. Od razu przyznam się, że nie znam się na tym, jakiś polecany model? firma ?. Na chwile obecna mam podłączone 3 kable. Dwa do dekodera głównego i jeden do multiroom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 Unicable OPTICUM ROBUST SCR 16 KAN mam ten konwerter i nie wiem czy on jest wadliwy,ale wymieniłem już ultraboxa,dzisiaj zamieniałem na inny kabel.Chodzi o to ,że np.teraz nie mam obrazu bo jest brak sygnału?A np.jutro będzie działało?Proszę o jakieś sugestie bo ktoś powyżej pisał,że już wymieniał tego opticuma? Co ewentualnie kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dr.STech napisał:

Kanały dobrze ustawiłeś?

Jakie wybrałeś i jakie do nich częstotliwości?

Ponad rok walczę z tym problemem.Najpierw wymieniłem ultraboxa dzisiaj próbowałem na innym nowym kablu sprawdzić i niestety sygnał satelitarny niedostępny NSS1?

Mam tylko jeden tuner

 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...