Skocz do zawartości

Konwerter do UltraBox+ 4K


Donnie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Długimi okresami działało mi wszystko, a nie wiem czy upały czy coś innego powodują,że zanika mi sygnał i pokazuje ok 15% poziomu sygnału, a jakość 0%Jak mi działa to mam ok 95% poziom sygnału a jakość ok.75%.Niestety dzisiaj nie mogę nic poradzić żeby oglądać.Zrobiłem reset fabryczny i nic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie pokazuje niski poziom sygnału ?Na konkretnym kanale sprawdzasz czy w opcji test w konfiguracji konwertera ?Jakie częstotliwości masz "zaptaszkowane" w konfiguracji kanałów konwertera.  Musisz mieć zaznaczone częstotliwości obsługiwane przez konwerter, by wszystko prawidłowo działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawel napisał:

Możesz spokojnie dołożyć kolejne 4 kanały. Ultrabox obsługuje 8 kanałów,

To które dołożyć bo na zielono świeciły:1,2,3,4,10,13,14,16,19,22?

A zaznaczyłem 1 cztery?

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznacz kolejne cztery zielone i zrób test konfiguracji. Na pudełku konwertera masz wypisane kanały i częstotliwości. Takie same muszą być wybrane w dekoderze. Możesz wybrać 8 takich samych kanałów. Teoretycznie wybierając konwerter Opticum częstotliwości kanałów w dekoderze powinny się zgadzać z tymi na pudełku konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś wcześniej, że masz konwerter Unicable OPTICUM ROBUST SCR 16 KAN, a to jest konwerter 16 kanałowy. Jeśli na pudełku masz tylko 4 kanały to jest raczej inny model konwertera niż pierwotnie podałeś. Teraz wszystko jasne dlaczego nie działał prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten konwerter co pisałem.A chodziło mi o to,że częstotliwości z pudełka konwertera tylko 4 pokrywają się z częstotliwościami w tunerze?A pisałeś mi żebym dobrał jeszcze 4 żeby było 8.Jeżeli dobieram do 8 to tuner nie działa dobrze,bo albo nie wyszukuje wogóle kanałów,albo nie ma wszystkich?Działa dobrze tylko z tymi 4 pierwszymi częstotliwościami w tunerze pokrywającymi się z pudełka konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2022 o 22:19, pawelo1968 napisał:

Ponad rok walczę z tym problemem.Najpierw wymieniłem ultraboxa dzisiaj próbowałem na innym nowym kablu sprawdzić i niestety sygnał satelitarny niedostępny NSS1?

Mam tylko jeden tuner

 

Jeżeli masz dokładnie ten model:

Konwerter unicable Opticum Unicable II SCR 16UB Opticum

https://allegro.pl/oferta/konwerter-scr-16ub-4k-hd-polsat-canal-ultrabox-10533318049?snapshot=MjAyMi0wMy0yOFQxMToyNjowNi4wODVaO2J1eWVyO2JhOGQ4NmM4NmY1YzNhY2U0ODgwYTk3YjgxN2RlMjc2NDE4YWU5YzRmY2I0YzViMzM0MmY1ZDVlMjQ2ZjBkYWE%3D

to trzeba w nim ustawić kanały następująco (jest to opinia znaleziona w komentarzach al..gro):

"Konwerter dobrej jakości i w bardzo przystępnej cenie. UWAGA dla użytkowników chcących uruchomić wszystkie 8 kanałów "UB" na dekoderze 4k ultrabox+ model NCP-3670SF. Wybieramy ustawienia własne, wpisujemy odpowiednie częstotliwości i wybieramy kanały od UB5 wzwyż, jeśli zostawimy UB1 do UB4 i dodamy kolejne cztery z pozostałych to dekoder nie będzie poprawnie działał. Innymi słowy wybieramy kanały pomijając UB1, UB2, UB3 i UB4."

 

Zrobiłem tak u rodziny i wszystko działa jak należy - dwa dekodery ultrabox+ - pierwszy zajął kanały 5-12 (czyli pełne 8 kanałów), a drugi 13-16 (4 kanały). Sprawdź i ew. popraw częstotliwości.

Edytowane przez robik130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawelo1968 napisał:

Mam ten konwerter co pisałem.A chodziło mi o to,że częstotliwości z pudełka konwertera tylko 4 pokrywają się z częstotliwościami w tunerze?A pisałeś mi żebym dobrał jeszcze 4 żeby było 8.Jeżeli dobieram do 8 to tuner nie działa dobrze,bo albo nie wyszukuje wogóle kanałów,albo nie ma wszystkich?Działa dobrze tylko z tymi 4 pierwszymi częstotliwościami w tunerze pokrywającymi się z pudełka konwertera.

Teraz wszystko jasne. Częstotliwości kanałów możesz ręcznie poprawić. Najlepiej wybierz konfiguracje ręczna konwertera i wpisz na pierwsze 8 pozycji częstotliwości z pudełka konwertera  lub poprawić istniejący profil konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2022 o 10:02, Pawel napisał:

Teraz wszystko jasne. Częstotliwości kanałów możesz ręcznie poprawić. 

Zawsze można ręcznie poprawić, ale jeżeli zrobi to od 1-8 kanału to nie będzie działać z tym konwerterem.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten konwerter.Chyba dopiero jutro będę miał czas pogrzebać w nim.Dziękuję@robik130 i @Paweł za pomoc i sugestie.Może w końcu będzie dobrze,a już chciałem iść wymieniać😂 tuner, a kabel też nowy kupiłem😂i na aukcjach szukałem nowego konwertera bo myślałem ,że padł😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, robik130 napisał:

Zawsze można ręcznie poprawić, ale jeżeli zrobi to od 1-8 kanału to nie będzie działać z tym konwerterem.

Nie znam tego konwertera. Mam Opticuma 8 kanałowego. Z tego co widzę pierwsze 4 kanały mają taką samą częstotliwość. Kolejne cztery są do zmiany. Ale skoro twierdzisz, że to nie zadziała to OK.  Teoretycznie powinno zadziałać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Pawel napisał:

Nie znam tego konwertera. Mam Opticuma 8 kanałowego. 

Temat został rozpoznany przez innego kupującego, którego opinię przytoczyłem.

Moje spostrzeżenia są identyczne. Dopiero przy takim zaprogramowaniu częstotliwości wszystko działa bez problemu.

Jest to dla mnie dziwnie, ale skoro działa, a konwerter nie jest drogi, to czemu nie :)

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, robik130 napisał:

Temat został rozpoznany przez innego kupującego, którego opinię przytoczyłem.

Moje spostrzeżenia są identyczne. Dopiero przy takim zaprogramowaniu częstotliwości wszystko działa bez problemu.

Jest to dla mnie dziwnie, ale skoro działa, a konwerter nie jest drogi, to czemu nie :)

Działa ale z 16 kanałów masz do dyspozycji 12 z tego co rozumiem ?Czyli pod dwa ultraboxy trochę lipa. W podobnych pieniądzach dostaniesz 24 kanałowe Inverto https://allegro.pl/oferta/inverto-unicable-ii-dcss-polsat-box-idlu-24ul40-12164711397

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pawel napisał:

Działa ale z 16 kanałów masz do dyspozycji 12 z tego co rozumiem ?Czyli pod dwa ultraboxy trochę lipa. W podobnych pieniądzach dostaniesz 24 kanałowe Inverto 

Prawdopodobnie tak, u taty ustawiłem 5-12 dla głównego dekodera z dyskiem (Ultrabox) i 13-16 dla drugiego dekodera bez dysku (również Ultrabox).

Więcej nie potrzebował, ale można użyć bez problemu 4 pierwsze kanały dla trzeciego dekodera.

Zgadzam się, że Inverto jest lepszą opcją - mam właśnie taki 24 kanałowy z jednym dekoderem UB 4K, co jest mocno na wyrost. :)

Ale chyba jednak nie kupi się go w tej cenie (ten 16 kanałowy kupiliśmy 28 marca za 109 zł) ?

17 godzin temu, pawelo1968 napisał:

@Robik130 zrobiłem częstotliwości ustawienia własne od Ub9-Ub16 z pudełka konwertera.Jest 8 kanałów i nie zapędzając działa na te chwilę ok!Napiszę po paru dniach czy wszystko ok!Dzięki!

To świetnie, zrób jeszcze test - wyłącz zasilanie dekodera na kilka minut i odpal ponownie. Zobacz czy zapisane częstotliwości nie zmieniły się. Jeżeli jest ok, to już będzie działać.

Ja u siebie w pierwszej fazie programowania próbowałem edytować numery kanałów i to był błąd. Byłem bliski odesłania tego konwertera. Należy poprawiać tylko częstotliwości w menu dekodera. 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robik130 napisał:

..Ale chyba jednak nie kupi się go w tej cenie (ten 16 kanałowy kupiliśmy 28 marca za 109 zł) ?

....

Na szybko znalazłem poniżej stówki. Polsat je chyba za 69 zł sprzedaje. Jak ktoś ma znajomego z umową w PB może odstąpić. Ja potrzebowałem z legacy, więc nie brałem go pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pawel napisał:

Na szybko znalazłem poniżej stówki. Polsat je chyba za 69 zł sprzedaje. 

Faktycznie teraz jest sporo większy wybór niż w marcu, INVERTO Unicable II dCSS Polsat BOX IDLU-24UL40 za 99,90 zł :)

Edytowane przez robik130
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...