Skocz do zawartości

Polsat Sport 1, Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3 (dawniej Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News)


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten artykuł jest tak samo niepoważny, jak Ci radni. Polsat nigdy nie obiecywał otwartej transmisji, a przynajmniej nie bez sponsorów i wsparcia rządu. A miasta wydawały taką kasę bez umowy z CP? No tak, teraz Polsat winny. A gdzie byli radni, gdy telewizja apelowała o pomoc rządu, bo mogą być problemy z otwartą transmisją? Solorz-Żak nie popiera PO, więc go olali i może przestraszyli się oskarżeń o wspieranie wielkiego biznesu. A wystarczyło spisać umowę na warunkach. Jakoś podczas EURO, nie mieli obaw z pompowaniem milionów w imprezę. :roll: CP nie powinien teraz nic zmieniać, nawet jak spadnie na nich krytyka zewsząd. Mają rację, a wszelkie zmiany planów mogą sprawić, że ludzie dorobią im łatę niestałego partnera.

 

@czestwy:

Gwarantowane, czy nie - faktem jest że są dostępne od najniższych. Jeszcze mają je w tanim MUX-4. W kablówkach, albo są częścią średnich i wyższych pakietów, albo oferowane za maks. 15zł, ale wraz z innymi sportowymi kanałami - CP w najlepszym wypadku kilka zł. A Canal+ sport jest przeważnie za 39zł (w promocji jest czasem za 29zł w niektórych sieciach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od co najmniej pół roku po Wydarzeniach to niby co leci jak nie promocja miast organizatorów? To te miasta walczyły o organizację Mistrzostw Świata by promować się w Polsce? No to faktycznie, 10 mln. na promocje w Polsce to duża kwota ale na promocje na całym świecie to raczej bardzo niska. Czy Zydorowicz który tam się wypowiada to ten Zydorowicz z TVP? To by wiele tłumaczyło tę krytykę CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze swojego zdania nie wyraziłem, bo szczerze mówiąc siatkówki nie lubię, mało mnie ten sport obchodzi i mimo full dostępu do siatkarskich MŚ nie zamierzam ich oglądać. Zerknę tylko parę minut na mecz otwarcia z ciekawości, bo interesuje mnie jak będzie wyglądał mecz siatkówki na wypełnionym po brzegi Stadionie Narodowym. To z mojej perspektywy najciekawszy aspekt tego przedsięwzięcia.

 

Natomiast w całym tym ponurym sporze popieram... Zygmunta. Nie zdarza mi się to zbyt często, ale w tym konkretnym przypadku Solorz i jego parobki dobrze postępują.

 

Inwestują w ten sport ponad dekadę, utopili w nim kupę kasy, ale... nie na darmo. Dzięki swoim długoletnim wysiłkom przenieśli ten sport na wyższy level. Wynieśli siatkówkę na wyżyny. Nie czarujmy się, ale to dzięki Polsatowi ten zakichany sport zyskał tak ogromną popularność w naszym kraju, to dzięki Polsatowi przyszły sukcesy, to dzięki Polsatowi przyszedł profesjonalizm, to dzięki Polsatowi siatkówka wyparła mnóstwo dyscyplin w naszym kraju z koszykówką na czele. Siła oddziaływania Polsatu jest nie do przecenienia. Bo gdyby nie Polsat nie byłoby sponsorów. Polsat zaangażował się niemal na wszystkich płaszczyznach tej dyscypliny:

- reprezentacja Polski mężczyzn

- reprezentacja Polski kobiet

- Liga Światowa

- Grand Prix

- Mistrzostwa Świata kobiet i mężczyzn

- Mistrzostwa Europy kobiet i mężczyzn

- turnieje eliminacyjne

- Europejskie puchary kobiet i mężczyzn

- Klubowe MŚ kobiet i mężczyzn

- Plus Liga mężczyzn

- Orlen Liga kobiet

- Puchar Polski kobiet i mężczyzn

- Siatkówka plażowa kobiet i mężczyzn

 

Wraz z Polsatem przyszły sukcesy niemal na wszystkich frontach. Kilka lat temu dzięki Polsatowi dostaliśmy prawo organizacji do największej imprezy siatkarskiej na świecie (wcześniej organizowaliśmy kilka/kilkanaście innych ważnych eventów). Największej... kapujecie? Największej. Polsat miał więc pełne prawo poprosić o wsparcie państwa, a państwo powinno pomóc. Był na to czas, ale jak zwykle nasz kochany kraj podatkowy zawiódł. Oczywiście gdy kolejne reprezentacje kobiet i mężczyzn wracały do kraju z medalami to kolejni prezydenci i premierzy spijali śmietankę z tego sukcesu chwaląc siatkarzy, chwaląc siatkarki, chwaląc związek, zapraszając całe towarzystwo na śniadanka, konferencje prasowe i sesje fotograficzne. Gdy przyszło jednak co do czego zamiast śniadanek, kolacyjek nasz kochany rząd pokazał kibicom środkowy palec, a Polsatowi figę z makiem.

 

Polsat to nie fundacja charytatywna, to stacja komercyjna i wybrała dla siebie najlepsze rozwiązanie.

 

Dziś Polsat jest krytykowany ze wszystkich stron, ale prawda jest taka, że gdyby nie Polsat to po pierwsze na pewno nie dostalibyśmy organizacji MŚ, po drugie nie mielibyśmy żadnej pewności, że nasi siatkarze w ogóle zagraliby na mundialu. Ciekawe gdzie dziś byłaby siatkówka gdyby od 1999 roku po dziś dzień nadal kisiła się w TVP...

 

Oczywiście najwięcej do powiedzenia mają abonenci nc+, którzy nagle zapałali miłością do siatkówki :lol2:

 

Czyżby wyszło szydło z worka? ;)

 

Polsat wykładał kasę na siatkówkę, ale nie robił tego w ciemno. Miał wpływ na wiele decyzji we władzach siatkarskich (skąd to wiem? Kiedyś kupowałem Przegląd Sportowy i od czasu do czasu zdarzało mi się co takiego przeczytać - kto obeznany ten niech zweryfikuje). Chwała im za to. Zupełnym przeciwieństwem Polsatu jest Canal+, który przez lata bił rozmaite rekordy w przetargach na polską Ekstraklasę, a efektów? Żadnych. Kanalarzy przez lata nie interesowało co się z tymi pieniędzmi dzieje, kanalarze przez lata mieli w d :censored: narzucanie czegokolwiek w PZPN i Ekstraklasie SA, ważne że kolejny przetarg był do przodu...

 

I dziś po niemal 20 latach polska Ekstraklasa wygląda tak jak wygląda. Nadal jest tym samym g.ó.w.i.e.n.k.i.e.m. opakowanym w pudełko czekoladek co 5, 10 i 15 lat temu...

 

A przecież Canal+ w pewnym okresie decydował o przyszłości polskiej piłki. Nie kupuję już tygodnika Piłka Nożna, ale gdy kupowałem to raz do roku ukazywała się tam piramida złożona z ludzi mających największy wpływ na polski futbol i zawsze - powtarzam - zawsze w okolicach wierzchołka tej piramidy znajdowali się ludzie z Canal+ i Cyfry+. Przez lata ci ludzie mogli wpływać, a nawet szantażować ówczesne władze odpowiedzialne za kształt piłkarskich rozgrywek w tym kraju, narzucać im zmiany, swoje pomysły, ale zawsze - powtarzam - zawsze mieli to gdzieś.

 

Potem człowiek ogląda dwóch roześmianych gagów w studiu C+ zapraszających telewidzów na materiał "Jak pensję piłkarzy zjadają budżety polskich klubów"... i człowiekowi nóż w kieszeni się otwiera...

 

Reszta meczy niech będzie dostępna dla tej całej "elity" abonentów cp, którzy i tak są r**hani na co dzień przez swoja cudowną platformę. Raz na kilka lat niech mają coś na smak "premium". :lol2:

[beep]i?

 

Jeśli abonenci CP są [beep]i to jak nazwać abonentów Canal+, którzy przez lata regularnie płacili haracz za możliwość oglądania meczów polskiej Ekstraklasy i regularnie byli oszukiwani przez handlujących meczami: piłkarzy, trenerów, działaczy i sędziów. Abonenci Canal+ jak grzeczne gąski płacili abonament, podniecali się opiniami Wita Ż., a potem po latach ktoś powiedział im, że te setki godzin transmisji to była jedna wielka bujda, kit, pic na wodę, setki godzin wyjętych z życiorysu.

 

Abonentów C+ do dziś nikt za to nie przeprosił.

 

Jeśli więc abonenci CP są [beep]i to abonenci C+ zaliczyli istny gang bang jak mawiał... jakiś kopacz polskiej Ekstraklapy, którego nazwiska już nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestują w ten sport ponad dekadę, utopili w nim kupę kasy, ale... nie na darmo. Dzięki swoim długoletnim wysiłkom przenieśli ten sport na wyższy level. Wynieśli siatkówkę na wyżyny. Nie czarujmy się, ale to dzięki Polsatowi ten zakichany sport zyskał tak ogromną popularność w naszym kraju, to dzięki Polsatowi przyszły sukcesy, to dzięki Polsatowi przyszedł profesjonalizm, to dzięki Polsatowi siatkówka wyparła mnóstwo dyscyplin w naszym kraju z koszykówką na czele. Siła oddziaływania Polsatu jest nie do przecenienia. Bo gdyby nie Polsat nie byłoby sponsorów.

Rozumiem, że pieniądze łożone przez Plusa (są sponsorem od 16 lat), jeszcze nienależącego do Solorza, nie miały żadnego znaczenia? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei nie rozumiem jak my Polacy ciągle usprawiedliwiamy te karygodne decyzje włodarzy polsatu. Przez takie postępowanie nas abonentów płatnej telewizji będą coraz bardziej rolować na wszystkim. Naprawdę o to chodzi!?

Ano właśnie, ale widać tu samozwańczych lub podstawionych rzeczników CP, Solorza i tego całego badziewia nie brakuje. W Polsce tak jest zawsze, że kto im głupiej mówi, postępuje to obrońców ma od groma - vide Chazan. Jak z kolei ktoś jest normalny, postępuje uczciwie, a spotyka go krzywda to obrońców już brak. Ktoś nam ewidentnie pluje w twarz, czy wręcz wali w [beep], a tu jeszcze się znajdują jacyś śmieszni ludzie, którzy wmawiają jakie to dobre, jakie uczciwe. Nic się nie stało, Polsat ma rację. Nie wiem jak można być normalnym na umyśle, trzeźwym i nie pod wpływem środków odurzających, żeby takie rzeczy wypisywać jak niektórzy. Tylko tym zachęcacie i utwierdzacie typków pokroju Kmity, że ma rację i będzie was w przyszłości mówiąc kolokwialnie dymał ile wlezie. Kiedyś usłyszałem takie zdanie: w Polsce idiotów nie ma wcale tak wielu, ale są tak sprytnie rozmieszczeni, że spotykamy ich na każdym kroku. Niektóre komentarze potwierdzają, że to szczera prawda. Niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten sam, jednak to nie ma nic do rzeczy, bo on już dawno nie jest związany z TVP.

Nie mogę się zgodzić z draco_ sanem- Kmita w publicznych informacjach jeszcze nie tak dawno zapewniał,że mecze reprezentacji Polski w siatkówce będą na pewno na otwartej antenie. Nikt nie kazał takich deklaracji składać uprzedzając odpowiedź. Skoro takowe się składa- można go rozliczać z tego.

Skoro Polsat nie wyrabia na droższych imprezach to niech takowych w ogóle nie kupuje.

 

Alfie,a ja się nie zgodzę. Siatkówkę na wyższy poziom wyniósł nie Polsat ,a najwyżej Plus, który został tytularnym sponsorem ligi( Plus nie należał wtedy do Solorza),a popularność siatkówka zawdzięcza po prostu sukcesom sportowym,a te nie były zależne od Polsatu- a od siatkarzy i trenerów kadry- a Polsat raczej nie szkolił.. :) TVP przez lata pokazywała zarówno LŚ jak i ligę siatkarzy na poziomie zbliżonym do Polsatu na antenach otwartych. Polska siatkówka już wtedy była mocna,że przypomnę 4 miejsca w LŚ czy miejsca blisko podium na ME. Liga siatkarzy nie była tak mocna jak obecnie,ale Mostostal Kędzierzyn-Koźle już wtedy zajął dwa razy trzecie miejsce w Lidze Mistrzów siatkarzy.

Cieszysz się,że Polsat ma taki wpływ, ale jest to wpływ chory- patologiczny. Głównym sponsorem ligi jest PLUS- więc inne stacje tak naprawdę nie mają szans w walce o prawa do ligi siatkarzy, bo wiadomo,że wtedy wycofa się sponsor tytularny, który należy obecnie do Solorza.

Usunięcie Prezesa PZPS pod fałszywi zarzutami, które nie obroniły się w sądzie J. Biesiady i wsadzenie człowieka przyjaznemu Polsatowi przedpełskiego. O finansach i ogromnej dziurze budżetowej PZPS ALF też radzę poczytać zamiast snuć tu bajki jak to obraz siatkówki jest idyllą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgodzę, że dzięki Polsatowi siatkówka zyskała tak dużą popularność. Gdy Polsat przejął Ligę Światową po TVP ten sport był już popularny, na meczach były pełne hale, co do Plusligi to zgoda, bez ich wkładu ta liga nie byłaby zapewne taka silna, MŚ bez wkładu Polsatu nie odbyłyby się zapewne w Polsce, ale cena jaką żądają od kablówek (podobno 92,50 zł od abonenta to już gruba przesada, może chcą przyciągnąć ludzi do Cyfrowego Polsatu. Wydaje mi się, że przy Euro 2016 w piłce nożnej będą podobne akcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie wyjaśnijmy sobie coś.

 

Jesteśmy na forum SATKuriera i dlatego cały czas pisałem pod kątem światka telewizyjnego, celowo pomijając sponsorów i innych partnerów środowiska siatkarskiego w Polsce.

 

Wiadomo, że wkład Plusa jest nie do przecenienia i stawiam ich na równi z Polsatem, a nawet wyżej.

 

Trudno mi sobie wyobrazić, że TVP zrobiłaby taką koniunkturę jaką Polsat zrobił siatkówce. Wiadomo, że mecze reprezentacji mężczyzn i może kobiet transmitowałaby TVP1 i TVP2, a co z resztą? W tamtych latach TVP Sport jeszcze nie istniał, także mecze siatkówki zawitałyby do ośrodków regionalnych. To jedna strona medalu, druga to oczywiście pieniądze. Już widzę jak TVP wykłada na siatkówkę takie pieniądze jakie Polsat...

 

Pomijam już to, że tylu praw by nie wykupiła i tylu meczów by nie pokazała.

 

Także niedocenianie Polsatu w tej sytuacji jest wręcz złośliwe.

 

Można pisać o sukcesach, ale fakty są takie, że w czasach TVP kręciliśmy się wokół strefy medalowej, a w czasach Polsatu kręcimy się koło złotych medali.

 

Cieszysz się,że Polsat ma taki wpływ, ale jest to wpływ chory- patologiczny. Głównym sponsorem ligi jest PLUS- więc inne stacje tak naprawdę nie mają szans w walce o prawa do ligi siatkarzy, bo wiadomo,że wtedy wycofa się sponsor tytularny, który należy obecnie do Solorza.

A kto miałby Polsatowi te prawa wyrwać? Usunięcie Prezesa PZPS pod fałszywi zarzutami, które nie obroniły się w sądzie J. Biesiady i wsadzenie człowieka przyjaznemu Polsatowi przedpełskiego. O finansach i ogromnej dziurze budżetowej PZPS ALF też radzę poczytać zamiast snuć tu bajki jak to obraz siatkówki jest idyllą.

Pytanie brzmi, który inny duet dałby siatkówce tyle co duet Polsat - Plus? No właśnie...

 

Dopóki są sukcesy, dopóty trwa idylla. Polska siatkówka ma się dobrze, ja na miejscu kibiców siatkówki byłbym zadowolony i nie szukał na siłę brudów tam gdzie ich nie ma.

 

@wislok - wielki sport charakteryzuje się takimi akcjami. Lepiej, że dzieją się one w kuluarach niż na powierzchni. Wolałbyś żeby w polskiej lidze siatkówki było więcej obcokrajowców niż w (piłkarskiej) angielskiej Premier League czy może żeby telewizja która pokazuje rozgrywki należała do człowieka do którego należy jeden z klubów (Milan - Berlusconi). Ja wolę to pierwsze.

 

Mnie osobiście bardziej boli państwowy sponsoring klubów (patrz: SKRA Bełchatów) niż kuluarowe gierki i knowania Polsatu, Plusa, Kmity i Przedpełskiego.

 

Nie do końca się zgodzę, że dzięki Polsatowi siatkówka zyskała tak dużą popularność. Gdy Polsat przejął Ligę Światową po TVP ten sport był już popularny, na meczach były pełne hale, co do Plusligi to zgoda, bez ich wkładu ta liga nie byłaby zapewne taka silna, MŚ bez wkładu Polsatu nie odbyłyby się zapewne w Polsce, ale cena jaką żądają od kablówek (podobno 92,50 zł od abonenta to już gruba przesada, może chcą przyciągnąć ludzi do Cyfrowego Polsatu. Wydaje mi się, że przy Euro 2016 w piłce nożnej będą podobne akcje.

 

Koszykówka też była popularna.

Na meczach też były pełne hale.

 

A na polskich podwórkach jeden wielki koszykarski bum. Większy niż ten jaki towarzyszy siatkówce w Polsce.

 

Co to więc za argument?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykówka to była popularna od tego czasu jak TVP zaczęło pokazywać NBA, zaczął się wtedy boom.

Może ktoś temu powierdzić lub zaprzeczyć? Bo jeśli to prawda to już nie ma co na ten temat mówić...

Oglądałem dzisiaj mecz Brazylia-Chiny w siatkę i gdy p. trener Niemczyk skrytykował politykę Polsatu, mianowicie powiedział, że niewielu kibiców będzie mogło oglądać Mundial w TV , to komentator Polsatu Marcin Lepa próbował się tłumaczyć, że nie było innego wyboru. Były selekcjoner naszych "Złotek" westchnął, że nie był to dobry pomysł, a pan Marcin usprawiedliwił się, że to nie on , tylko trener Niemczyk powiedział. Rzecz działa się w połowie 3 seta. Później już całego 4 seta komentował pan z Polsatu i gdy się żegnał podaj tylko swoje nazwisko. Widać ,że w tej stacji nie można mieć swojego , niezależnego zdania, a jak coś powiesz źle (stwierdzisz fakt) o Polsacie, to wypraszają cię z kabiny komentatorskiej. Zawsze miałem respekt do p. Lepy , ale dzisiaj ten pan stracił mój szacunek i pewnie kilku innych kibiców też. Skandal , po prostu skandal!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi sobie wyobrazić, że TVP zrobiłaby taką koniunkturę jaką Polsat zrobił siatkówce. Wiadomo, że mecze reprezentacji mężczyzn i może kobiet transmitowałaby TVP1 i TVP2, a co z resztą?

Pomijam już to, że tylu praw by nie wykupiła i tylu meczów by nie pokazała.

 

Także niedocenianie Polsatu w tej sytuacji jest wręcz złośliwe.

 

Można pisać o sukcesach, ale fakty są takie, że w czasach TVP kręciliśmy się wokół strefy medalowej, a w czasach Polsatu kręcimy się koło złotych medali.

 

Po prostu szczęście, to tak jakby powiedzieć,że Małysz odnosił sukcesy dzięki TVP - po prostu TVP miała to szczęście,że transmitowała te zawody. Równie dobrze Mundial w roku 2006 mógł pokazywać TVP. Zresztą to argument dziwaczny dla mnie- bo skoro to by miało swój związek przyczynowo-skutkowy to siatkarze odnieśli by sukcesy na Igrzyskach olimpijskich. No chyba,że nie odnieśli bo zawody pokazywała TVP. Kadrę od lat tworzyli Ci sami siatkarze, decyzje na polu sportowym i czas pozwolily,że były sukcesy,a fakt kto przekazywał te zawody dla Polski nie miał znaczenia.TVP pokazywał także inne mecze, warto poznać ALF temat,a nie robić się za eksperta w każdej dziedzinie. Trudno mi się zgodzić,że popularyzację siatkówki buduje się w kanałach kodowanych, gdzie transmisję ogląda może 100 tys. ludzi. Większość nawet fanów siatkówki te inne mecze niezbyt interesują co widać po pustych halach na innych meczach gdzie nie gra kadra. Zobacz ile jest dostępnych chociażby biletów na mecze siatkarskiego Mundialu.

Dopóki są sukcesy, dopóty trwa idylla. Polska siatkówka ma się dobrze, ja na miejscu kibiców siatkówki byłbym zadowolony i nie szukał na siłę brudów tam gdzie ich nie ma.

Na jakiej podstawie twierdzisz,że brudów nie ma. Nie interesujesz się to i nie masz wiedzy. Nawet Boniek mówi,że jego powinni rozliczać za to jak funkcjonuje związek,a nie za wyniki kadry, bo on nie odpowiada za wyniki sportowe. Tu wynik sportowe są, choć mogło by być lepiej,ale związek funkcjonuje fatalnie, jednak o tym nie dowiesz się oglądając kanały sportowe Polsatu.

Kunkore- thank you za tą informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykówka to była popularna od tego czasu jak TVP zaczęło pokazywać NBA, zaczął się wtedy boom.

No właśnie i skończyła się kiedy C+ położył na niej łapska...

 

...no ale zawsze to Polsat musi być ten zły.

 

Niestety z Polakami tak to już jest - dasz im palca to po jakimś czasie zechcą całą ręką. Gdy już raz się przyzwyczają to już na amen. Polsat wrzucił na otwarte anteny mnóstwo transmisji, często takich których wcale nie musiał. Przyzwyczaił polactwo do takich prezencików i dziś kiedy zatkał kurek to ze wszystkich stron dostaje w d :censored:

 

Życie - ale tak to już jest gdy jest się dla kogoś za dobrym, gdy ludziom kilka razy pofolgujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykówka to była popularna od tego czasu jak TVP zaczęło pokazywać NBA, zaczął się wtedy boom.

Może ktoś temu powierdzić lub zaprzeczyć? Bo jeśli to prawda to już nie ma co na ten temat mówić...

Oglądałem dzisiaj mecz Brazylia-Chiny w siatkę i gdy p. trener Niemczyk skrytykował politykę Polsatu, mianowicie powiedział, że niewielu kibiców będzie mogło oglądać Mundial w TV , to komentator Polsatu Marcin Lepa próbował się tłumaczyć, że nie było innego wyboru. Były selekcjoner naszych "Złotek" westchnął, że nie był to dobry pomysł, a pan Marcin usprawiedliwił się, że to nie on , tylko trener Niemczyk powiedział. Rzecz działa się w połowie 3 seta. Później już całego 4 seta komentował pan z Polsatu i gdy się żegnał podaj tylko swoje nazwisko. Widać ,że w tej stacji nie można mieć swojego , niezależnego zdania, a jak coś powiesz źle (stwierdzisz fakt) o Polsacie, to wypraszają cię z kabiny komentatorskiej. Zawsze miałem respekt do p. Lepy , ale dzisiaj ten pan stracił mój szacunek i pewnie kilku innych kibiców też. Skandal , po prostu skandal!

Czy tylko w tej stacji? Jeśli tak powiedział to nic dziwnego, myślę, że w każdej telewizji, w każdej gazecie czy też w każdej firmie za coś takiego by się z delikwentem pożegnano. Inna sprawa, że być może pan Niemczyk sam sobie poszedł między setami, bo przecież mówiąc coś takiego musiał się liczyć z tym, że działa na niekorzyść swojego pracodawcy. Takie rzeczy się mówi zazwyczaj na zakończenie współpracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą to argument dziwaczny dla mnie- bo skoro to by miało swój związek przyczynowo-skutkowy to siatkarze odnieśli by sukcesy na Igrzyskach olimpijskich. No chyba,że nie odnieśli bo zawody pokazywała TVP. Kadrę od lat tworzyli Ci sami siatkarze, decyzje na polu sportowym i czas pozwolily,że były sukcesy,a fakt kto przekazywał te zawody dla Polski nie miał znaczenia.TVP pokazywał także inne mecze, warto poznać ALF temat,a nie robić się za eksperta w każdej dziedzinie. Trudno mi się zgodzić,że popularyzację siatkówki buduje się w kanałach kodowanych, gdzie transmisję ogląda może 100 tys. ludzi. Większość nawet fanów siatkówki te inne mecze niezbyt interesują co widać po pustych halach na innych meczach gdzie nie gra kadra. Zobacz ile jest dostępnych chociażby biletów na mecze siatkarskiego Mundialu.

Źle mnie zrozumiałeś. W kontekście TVP, cały czas mam na myśli czasy, hmm... Marcina Prusa w reprezentacji Polski, czyli końcówka XX wieku.

 

I nie robię się za eksperta w każdej dziedzinie, po prostu siatkówka w tamtych czasach pomimo tamtej popularności nie miała takiej siły przebicia co teraz. Taki paradoks w kontekście tych kanałów kodowanych. Siłą napędową polskiej siatkówki jest reprezentacja, a ona przeważnie pokazywana jest w Polsacie otwartym.

 

Co do popularyzacji to nie sugerowałbym się słupkami oglądalności, bo w Canal+ najlepsze ligi piłkarskie też notują karykaturalne wyniki oglądalności, a mimo to popularność tych lig jest w Polsce duża. Nie trzeba być abonentem nc+ żeby je oglądać, interesować się nimi itp. Tak samo jest z siatkówką.

 

Na jakiej podstawie twierdzisz,że brudów nie ma. Nie interesujesz się to i nie masz wiedzy.

Brudy są wszędzie. Nie podważam twoich informacji. Twierdzę tylko, że dopóki nie mają one bezpośredniego przełożenia na stan dyscypliny to nie ma o czym rozmawiać, a czy mają bezpośrednie przełożenie na siatkówkę?

 

Z drugiej strony trudno mi sobie wyobrazić siatkówkę bez tandemu: Polsat = Plus

 

Nawet Boniek mówi,że jego powinni rozliczać za to jak funkcjonuje związek,a nie za wyniki kadry, bo on nie odpowiada za wyniki sportowe. Tu wynik sportowe są, choć mogło by być lepiej,ale związek funkcjonuje fatalnie, jednak o tym nie dowiesz się oglądając kanały sportowe Polsatu.

Szybka piłka. Gdybyś zrobił teraz ankietę pt. "Co byś wolał:"

1) Profesjonalną, transparentną i uczciwą federację + brak wyników sportowych na niwie klubowej i reprezentacyjnej

2) Szemrane towarzystwo, nieudolnie sterujące federacją + wielkie sukcesy sportowe na niwie klubowej i reprezentacyjnej

 

Ciekawe, która opcja by zwyciężyła...

 

Nie, jak TVN pokazywał NBA to już oglądalność była bardzo niska, po prostu moda się skończyła.

Ile osób miało TVN w tamtym czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie można nawet skrytykować czegoś? Naprawdę, to wszystko jest popraprane...

 

 

wyobrażasz sobie sytuacje, że Ty masz własna firmę, a ja przychodzę do Ciebie, są Twoi znajomi z innych firm i na głos mówię jaka ta Twoja firma jest zła i niedobra? Tak właśnie postąpił Niemczyk, więc skąd to oburzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sytuacja, bo nawet w magazynie Polska 2014 eksperci Polsatu ubolewali nad faktem braku transmisji w telewizji.

ALF kadra w TVP była transmitowana do 2007 regularnie. Trudno mi znaleźć bezpośredni związek między sukcesami kadry, a Polsatem. Przecież za LŚ, WG, MŚ,ME płaci się FIVB za prawa,a nie PZPS czy kadrze. Szukanie analogii między siatkowką,a piłką nożną jest moim zdaniem nieuprawnione, był jednak zupełnie inny punkt wyjścia, także jeśli chodzi o ligę- pisałem już o zespole Kędzierzyna, który dwa razy był 3 w siatkarskiej LM( wtedy jeszcze Polsatu nie było) i co najważniejsze nie był jak Bełchatów trzeci w wyniku organizacji tego turnieju..

Chcesz mnie wciągnąć w pułapkę z tymi pytaniami- wyniki sportowe nie zależą od TV- Aby one były musi być materiał ludzki, mieliśmy po prostu siatkarzy i kadra, która w końcu odniosła sukces dzięki zatrudnieniu Lozano była oparta o kadrę I. Mazura, która zdobyła MŚ Juniorów w 1997.

Oczywiście Polsat ma swoje zasługi i to niemałe,ale nie jest to tak jak mówi Kmita- to jest nasz towar( zawłaszczenie całej dyscypliny do siebie jest nieuczciwe, przecież sukcesy klubowe to efekt zaangażowania przecież także innych firm typu Orlen, PGE , Assecco itd.) i tworzenie obrazu tak jak Ty to robisz- sport upadły, niszowy( jak na sport niszowy mnóstwo transmisji w otwartej TV i sporo sukcesów), który Polsat wyniósł na sam szczyt jest ogromnym skrótem myślowym,żeby nie powiedzieć po prostu fałszywe. Tyle z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...