Skocz do zawartości

Problemy ze sprzętem i z odbiorem sygnału Polsat Box


minajta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa tunery Evobox HD i w multiroomie Evobox Lite HD i mam problem na dwóch tunerach z oglądaniem niektórych kanałów takich jak Polsat Comedy Extra HD, MTV 90s, MTV 00s i MTV Live HD. Problem mam taki a mianowicie oglądając program wyskakuje na 15 sekund "Nie ma tego programu w twoim abonamencie" i na dole pokazany jest błąd E030-0. Błąd wyskakuje raz na teledysku, albo wcale, a czasem na jednym teledysku potrafi wyskoczyć dwa razy. Takie zachowanie nie jest regularne, ale zawsze się zdarza w którym momencie codziennie. Czy irytujące jest jak się ogląda serial na POLSAT COMEDY EXTRA HD. Z tego co się doczytałem w Internecie na forach że ten błąd E030-0 jest spowodowany tym że są jakieś problemy z nadaniem klucza szyfrowania na dany kanał? A na tych częstotliwościach też nadają inne kanały w HD z którymi takich problemów z odbiorem nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, wczoraj wymieniłem dekoder główny Evobox PVR z powodu przerywania obrazu. Po podłączeniu i konfiguracji wszystko działa, natomiast mam problem z dekoderem multiroom Evobox Lite, cały czas jest komunikat " usługa multiroom jest aktywna dekoder musi działać w tej samej sieci lokalnej co główny dekoder, w sieci lokalnej nie znaleziono dekodera głównego".

 

Na uszkodzonym dekoderze głównym multiroom działał normalnie, wszystko jest skonfigurowane prawidłowo, router WIFI wykrywa oba dekodery w sieci, dwa razy dzwoniłem na infolinię i za każdym razem kazali tylko odłączyć przewód zasilania od dekoderów i przywrócić ustawienia fabryczne, ale to nic nie daje. 

 

Ma ktoś rozwiązanie na ten problem bo już nie chcę się denerwować dzwoniąc po raz kolejny na infolinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sygnału z żadnego transpondera Hot Bird-a 13B, awaria całego satelity?

Podsumowanie co nie działa: https://forum.satkurier.pl/topic/39152-eutelsat-hot-bird-13b-ma-awarię/

Ciekawe jak szybko włączą, raczej takich przerw konserwacyjnych nie ma, nie widziałem zapowiedzi, że ma coś nie działać, zresztą gdyby Eutelsat miał coś robić, to etapami, a nie całego satelitę off.

 

EDIT: O 6:41 włączono ostatni brakujący z polskich 12,015 GHz, pol. H - aktualnie parę transponderów jeszcze nie działa, ale z PL jest już komplet.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy była awaria całego satelity HB 13B. Część z częstotliwości zostało przeniesionych na TP na innych satelitach z grupy HB 13E.

Niestety, to może powodować zaniżoną jakość sygnału. Aktualnie jest problem z TP 78. Eutelstat pracuje nad rozwiązaniem problemu.

Na słabszych instalacjach antenowych mogą występować chwilowe problemy z odbiorem sygnału np. glitche na obrazie.

Aktualnie nie działa TP 128 (11,075 GHz V) na którym jest nadawana TVP Polonia.

 

Edit: Aktualnie na TP 74 i 78 nie powinno być problemów z odbiorem sygnału. Pozostaje problem z TVP Polonia, ale to już TVP :)

 

Edit: Transponder 128 z TVP Polonia został uruchomiony, ale jakość sygnału jest bardzo niska w związku z tym na gorzej ustawionych antenach odbiór może być niemożliwy. MER momentami na antenie 90 cm spada do 10 dB.

 

Edit: Aktualnie wszystkie kanały są już nadawane poprawnie.

Edytowane przez support458
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanały 11,12,13, 25 , 35 i bajkowe poprostu sila sygnalu 0 i jakosc 0, na innych jest 80 sily i50 jakosci. zmienilem

konwerter, inic nie dalo. w polsacie odpowiadaja tylko ze  mam ustawienia domyslne wlaczyc, robilem i nic

najbardziej mi chodzi o bajkowe kanaly(tylko boomerang dziala) bo dzieci nie daja spokoju. moze cos popradzicie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was, poszukuję porady. Wymieniłem ostatnio dekoder na nowy 4K Polsat Box (nie znam dokładnie oznaczenia) i zauważyłem, że podczas przełączania kanałów, gdy wskakuje obraz, zwalnia on na jakieś 2, 3 sekundy (klatkuje) i później działa już normalnie. Dzieje się to na każdym kanale, niezależnie od ustawionej rozdzielczości obrazu na dekoderze. Jakość jak i siła sygnału są na dobrym poziomie. Zmieniałem też kabel HDMI na inny bo myślałem, że to wąskie gardło, ale też nic.
Pytanie czy tak po prostu działa ten dekoder, że musi przetrawić chwilę i później ok. czy jest jednak w czymś problem? Na poprzednim dekoderze Evobox PVR problemu nigdy nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy! Oglądam na tv Samsunga poprzez aplikację Polsat box np. Polsat Sport i mam "cofanie" akcji co jakiś czas o kilka sekund i powtarzanie jej. Telewizor podpięty kablowo pod router internet w granicach 60-100mb 

 

Co może być przyczyną?

 

Zamieszczam link z krótkim nagraniem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2021 o 21:15, Pawex napisał:

Panowie pomocy! Oglądam na tv Samsunga poprzez aplikację Polsat box np. Polsat Sport i mam "cofanie" akcji co jakiś czas o kilka sekund i powtarzanie jej. Telewizor podpięty kablowo pod router internet w granicach 60-100mb 

 

Co może być przyczyną?

 

Zamieszczam link z krótkim nagraniem

Chyba problem występuje na wszystkich Samsungach i jeśli występował już w IPLI to pewnie nic z tym nie zrobią, a jest to bardzo irytujące. Pytanie dlaczego tak się dzieje tylko w przypadku kilku kanałów, a nie wszystkich. Pisałem w tej sprawie do pomocy PBG, ale nikt nie odpisał ... Może dałoby się zrobić jakieś zbiorowe zgłoszenie, żeby się ktoś tym zainteresował.

Edytowane przez maxb931
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd Wy bierzecie tak wysoką jakość sygnału sięgającą 80%, u mnie max to 49% na programach TVN-owskich a TVP 42%, Polsatowskie trochę lepiej bo nawet 60% mam w porywach, oczywiście przy takich parametrach jak zaczyna padać deszcz to po oglądaniu. Antena 80-tka, konwerter INVERTO BLACK PREMIUM TWIN, ustawienie optymalne, czyli minimalne przestawienie w prawo/lewo, góra/dół pogarsza sygnał, dekoder główny HD 5000 a multiroom HD3000 przewód nie pamiętam jakiej firmy ale tani nie był, odpowiednio zarobiony, już nie wiem co zrobić by polepszyć tą jakość sygnału, siła jest na poziomie 80-ciu paru %. Mieszkam na wysokiej górze więc budynki nie mają szans zasłaniać, z 20m od domu jest orzech ale nie sądzę by on zasłaniał sygnał, sąsiad ma Canal+ i mówi że on ma mocny sygnał i nawet w ulewie ogląda. Macie jakieś pomysły co mogę jeszcze spróbować

Edytowane przez mcgiwer
poprawa nazy dekodera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiałem na kanale 4-TVP2 i 101-BBC brit.Ważna jest jakość sygnału.Na mutiromie HD 3000 mam siła 90-98,jakość 70-100%.w zależnośći od transpondera.Jeśli masz prawidłowo ustawioną antenę to musisz popracować nad konwerterem[skręt w prawo i odsunąc lub przysunąć do talerza].😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...