Skocz do zawartości

Problemy ze sprzętem i z odbiorem sygnału Polsat Box


minajta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A czy może to być wina dekodera ? Zgłaszałem to do współnoty i gość twierdzi że z anteną jak i z szachtami wszystko w porządku nawet dzwonił po sąsiadach czy wszystko ok.. Wypiąłem przewód od dekodera i zasilanie na miesiąc wróciłem z urlopu i takie cyrki.Blok kilku letni od 5 lat nie było problemu gniazdo w ścianie też nie ruszane i nagle jakość o połowę w dół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą włączyłem dekoder HD5000 z pakietem Rodzinny HD i działały tylko programy niekodowane, reszta kanałów komunikat "tego kanału nie ma w Twoim abonamencie" sygnał na poziome MER 13 dB na Polsacie HD. Dekoder cały czas podłączony i używany. Pomogło ponowienie uprawnień przez ICOK i kanały wróciły po ok. 3 minutach.

Podobną sytuację miałem rok temu.

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wczoraj podobna sytuacja była na dekoderze HD3000, z którego korzysta mój brat w ramach "mojego" Multiroom'u.

W godzinach popołudniowych na dekoderze tym również na wszystkich kodowanych kanałach Cyfrowego Polsatu pojawiał się komunikat "Tego kanału nie ma w Twoim abonamencie" i oczywiście był brak odbioru.

Jednak po jakichś kilkunastu minutach obraz na tych kanałach ponownie się pojawił, a powyższy komunikat zniknął. Nie trzeba było nigdzie dzwonić, ani ponawiać uprawnień odbioru przez ICOK. Wznowiły się samoistnie.

Co ciekawe, na moim tunerze, w którym korzystam z modułu CAM CI+ Cyfrowego Polsatu, w tym czasie odbiór wszystkich kanałów był prawidłowy.

 

Nie wiem, czemu to tak się stało. :roll: Taka sytuacja może zazwyczaj wystąpić wtedy, jeśli dekoder jest np. dłuższy czas nieużywany. Mój brat jednak korzysta z niego praktycznie codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znajomy zgłosił mi podobny problem na Sagemcom ESI-88, który w multiroomie pełni rolę dekodera głównego. Ponoć uprawnienia zniknęły z karty, po pobraniu ich przez dekoder dodatkowy. Po czym Sagemcom przez kilka godzin samoczynnie nie pobrał już nowych uprawnień.

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś problem z odbiorem niektórych kanałów? Na częstotliwości, gdzie jest m.in. Polsat Sport, już dwa razy od wczoraj znikł mi sygnał lub mocno spadł. Inne kanały jak dzwon, nawet TVN HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link. To, że może odciąć sygnał to wiedziałem, nie wiedziałem, że może być objaw jakby sygnał był emitowany z obniżoną mocą. Wczoraj podczas oglądania transmisji sportowej nagle na Polsat Sport zobaczyłem piksele. Uruchomiłem sprawdzenie sygnału i MER zamiast tradycyjnych 13 dB był 8 dB (na granicy) i utrzymywało się to ze 2-3 minuty, po czym sygnał znikł całkiem na chwilkę. Inne kanały w tym czasie działały jak dzwon, nie działały tylko głównie polsatowskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakłócenia w przekazie sygnału nie muszą od razu oznaczać jego całkowity zanik. W zależności od wielkości zakłóceń, poziom sygnału może się osłabić, ale jako taki może jeszcze być. Inna rzecz, że może być już na tyle słaby, że odbiór kanałów może być przerywany (tzw. szatkowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszym razem jak trafiłem na słabszy sygnał też myślałem że to coś u mnie z anteną tak to sugerowałem się słabszym sygnałem z satelity, a to była burza nad Warszawą. Wydawało mi się że burza osłabi sygnał wysyłamy do satelity, a nie odbierany, jeśli przy antenie odbierającej jest ładna pogoda. Jeśli u mnie burza to logiczne że sygnał słabszy. Teraz przy zakłóceniach sprawdzam pogodę jaka jest w danym momencie w Warzsawie w miarę bieżąca sytuacja jest na www.pogodynka.pl/radary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za info, bo u mnie połowa kanałów nie działa, a niektóre działają. Czyli trzeba będzie chyba anteną poruszać.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...