Skocz do zawartości

Problemy ze sprzętem i z odbiorem sygnału Polsat Box


minajta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już nie mają - Lifetime HD wrócił na swoje miejsce ;) Wróciły też E! i Polsat Viasat History HD, chyba 10,911V i 12,265V są już opanowane. Na 10,758V jeszcze są błędy.

Na kanałach leci tak dużo reklam, że ciężko się połapać, bo co chwilę przerwy reklamowe :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia chyba przywrócono z jakiegoś backupu, bo na 10,911V bez Irdeto i bez dubla TLC HD dodanego, by umieścić na listach za TLC SD.

Dziwne, że CP nie robi przynajmniej raz dziennie kopii zapasowej każdego transpondera. :/ Ja dla przykładu robię raz dziennie kopię zapasową listy kanałów z tunera - kilkanaście sekund i po kłopocie. :) Nie sądzę, żeby robienie kopii zapasowej ustawień z danego transpondera trwało dłużej. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że CP nie robi przynajmniej raz dziennie kopii zapasowej każdego transpondera. :/ Ja dla przykładu robię raz dziennie kopię zapasową listy kanałów z tunera - kilkanaście sekund i po kłopocie. :) Nie sądzę, żeby robienie kopii zapasowej ustawień z danego transpondera trwało dłużej. ;)

 

 Nie pisz na temat, o którym nie masz pełnej wiedzy, Systemy emisyjne to wiele urządzeń...

Transponder to zaledwie mała końcówka.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 10,758V nie ma nazw kanałów.

EDIT: Poprawiono teraz i to :)

EDIT2: Jednak nie :P

Dokładnie to na tp. 112 brakuje wszystkich tablic (SDT, TDT/TOT, EIT, NIT) - jest tylko PAT+PMT i CAT od systemów CA.

 

EDIT: 15:50 - tablice na tp. 112 wróciły - teraz sytuacja wydaje się już w 100% opanowana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy u Was też od paru dni na kanałach z tr.11158 V np (teraz tv4) są ciągłe zaniki fonii co kilkanaście sekund?? 

Edytowane przez swojadroga
Przeniosłem do bardziej odpowiedniego tematu, ponieważ problem nie dotyczy konkretnego modelu dekodera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano oglądając Monka przez około kwadrans problem nie występował. Poczym przez około 10 kolejnych minut rwało dźwięk. Potem znowu było ok.

 

Edycja:

Chcąc, nie chcąc, oglądam TV4 i obecnie rwania dźwięku nie ma od momentu ostatniego mojego wpisu.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też zauważyłem problem z głosem na innych kanałach polsatowskich, np. TV6 i Polsat Romans i dodam, że na HD6000 też są zaniki fonii. Czy to zostanie wreszcie naprawione?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem czasu grabera podłączyć niestety, ale rano problem znowu zauważyłem tylko na TV4. O dziwo odtworzone nagranie z dysku zewnętrznego podłączonego do HD5500s nie wykazuje tego problemu. Wygląda to tak samo jak z Kino Polska Muzyka. Tam występuje co jakiś czas ten sam problem, którego nie ma przy odtwarzaniu nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

kupiłem mamie TV satelitarną CP z montażem. Monterowi nie udało się uzyskać zadowalających mnie wyników odbioru (max 12 dB, czyli jakość 50%, oczywiście wg niekoniecznie precyzyjnych wskazań odbiornika, na kanałach TVN mniej, ok 11 dB). Ponieważ monter wszystko zrobił bardzo szybko (m. in. nie korygował w ogóle położenia konwertera, ani nie sprawdził ponownie miernikiem sygnału po ostatecznym dokręceniu anteny) postanowiłem sam spróbować nieco poprawić ustawienie anteny. 

 

Niestety o ile znacznie poprawiłem odbiór znacznej części kanałów (do 13-14 dB), o tyle jakość na kanałach HD grupy TVN (TVN HD, TVN 24 HD) ani drgnie i nadal wynosi te 11 dB (w porywach 12). Podobnie ma Polsat News i Polsat News 2). Duble SD TVN z końca listy mają 12-13 dB, wyraźnie więcej. /korygowałem o milimetry antenę ruchami góra-dół i lewa-prawa a także samego konwertera. Na nic to się nie zdało. Jeśli nawet poprawiłem jakość TVN HD do tych stabilnych 12 dB (więcej nie dostrzegłem nawet na sekundę), to pogorszyłem jakość innych kanałów. 

 

Od czego to może zależeć? Wiem, że kanały TVN HD mają większe wymagania, ale aż tak? Może to średnica czaszy (niewielka) lub kiepski konwerter w tym standardowym zestawie antenowym CP? Teraz nawet jak o 1 mm zmienię położenie anteny, to jest gorzej. 

 

Wczoraj dość mocno padało i odbiór był stabilny, choć jakość spadała nawet do 8-9 dB. Dłubać? Zostawić? Antena nie jest przysłonięta z przodu, aczkolwiek na lewo od niej, jak od godziny 7 do 10 (kierunek) rosną wysokie drzewa, ok 6 metrów od anteny. 

 

Kabel nowy i dobrej jakości, złączki "F" podłączone starannie. Jakość nie reaguje nawet na stanowcze ruchy przewodem. Długość przewodu max 7-8 metrów.


Ogólnie wszystko działa, krajowe i zagraniczne kanały (wszystkie z listy) stabilne, sygnał maksymalny 14 dB (np. Nickelodeon) i minimalny 10-11 dB (np. kanał Class Horse TV). 


Na standardowym zestawie antenowym CP da się wyciągnąć więcej? Średnica czaszy niezbyt duża. U mnie (mam 90 cm) mam jakość ok 14 dB, na TVN HD 12-w porywach 13 dB). A może chodzi o mój region północny-wschód)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...