Skocz do zawartości

Evobox Stream i usługa OTT


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może to źle wyglądać jeśli w Xiaomi odpalisz jakiś tryb typu 1080p/60. Ale jak jest ustawione prawidłowo to IMHO sygnał z ipli niczym nie różni się od tego "normalnego". A meczyk Legii z Europa FC w apce TVP Sport to nawet lepiej wyglądał niż w kablu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to i tak powinno wyglądać na aplikacji natywnej w telewizorze, a wygląda dokładnie tak samo jak w Xiaomi MiBoxie. 

 

Swoją drogą Xiaomi MiBox ustawiony jest na rozdzielczość 4K/50 Hz. Próbowałem inne ustawienia w tym zejścia do 1080p / 1080i i niczego to nie zmienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować oficjalne dokumenty EBU definiujące format 1080i

 



High Definition Television (HDTV) with 1080 lines in interlaced scanning with 25 frames per second, comprised of 50 fields (half-frames) per second.

 

Tak więc to akurat nie ma nic do rzeczy. To nie jest gra komputerowa. Obraz może wyglądać źle jeśli z 1080i nagle sztucznie chce się zrobić 1080p które ma 50 rzeczywistych klatek (a nie półobrazów).

Natomiast 1080i z 25 klatkami na sekundę oglądamy codziennie ;).

Filmy 4K na blurayu mają 24 klatki, tak jak w kinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy mniejszy to jest na satelicie porównujac zwykłe Polsaty Sport i Premium. Swoją drogą, ciekawe czy taką różnice widzisz też między PSP nadającym ze średnią 18 Mbps i C+ Sport, który ma 8.

Natomiast na ipla jedyna różnica to framerate. Albo jest taki sam, albo lepszy niż na sat ;).

Tak więc ja zamiast okulisty bym doradził może inwestycję w porządne łącze, albo sprzęt.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jesteś niepoważny... Mierzyłem na routerze bitrate dla Ipli i tak samo się układa stosunek 2:1 na korzyść PSP. 

 

PSP - ok. 8 Mb/s

PS - ok. 4 Mb/s

 

Oczywiście, że widzę różnice na satelicie pomiędzy PSP, a CANAL+ Sport i to znaczną. Tak samo jak widać różnicę pomiędzy 4K, a Super HD. 

 

Chyba w twoim UPC coś jest nie tak skoro twierdzisz, że u Ciebie pomiędzy kanałem linearnym od operatora, a streamem z Ipli nie ma różnicy. Ewentualnie oglądasz to na telewizorze o rozmiarze do 40", komórce lub kalkulatorze ? Wtedy może i faktycznie nie widać różnicy. 

 

Sprzęt to akurat dam z górnej półki i twoje nieprawdziwe wywody są puste oraz nie ma miejscu. 

 

Masz w ogóle na Ipli aktywne oba pakiety, tj. PSP i Sport? Jeśli nie to zamilcz i nie dyskutuj nt. rzeczy których nawet nie widziałeś. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, frankie1905 napisał:

Ok. Dobrze wiedzieć :) 

 

Czyli skąd taka różnica między PSP a PS na Ipla?

Różnica w czym? Przestańcie mylić pojęcia, bo różnica na korzyść PSP, to nie żadne fpsy tylko bitrate. Poza tym, sygnał źródłowy PSP jest o klasę lepszy niż PS, PSE i reszta tego badziewia. Ludzie się śmiali z nazwy marketingowej Super HD, ale fakty są takie, że nadają z bitrate przy którym C+ Sport się chowa. Sport na Ipli prócz PSP, to dziastwo, ale jak się ma kablówki pokroju Netii czy Inei z HIWAY, to faktycznie różnica znikoma ?

Edytowane przez glaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shevchenko1987

Zmierzone przed chwilą przy odpalonej jakości 1080p na Polsacie Sport:

 

Screen-Shot-2019-07-24-at-01-04-07.png

 

Jak widać ładnie trzyma 8-9 Mbps, które jak twierdzisz ma tylko Polsat Sport Premium.

Przy przycięciu pasma na 7 Mbps obraz staje ;).

 

Jakość niżej to okolice 4 Mbps:

 

Screen-Shot-2019-07-24-at-01-15-39.png

 

Tak więc daruj sobie gorączkowe przytyki, podziałaj coś z tym sprzętem z najwyższej półki ;).

Wiadomo, że przepustowość to nie wszystko, ale akurat 4 Mbps to zwykły Polsat Sport ma w 1080i w CP IPTV. A w usługach CP GO/ipla jest 1080p ze znacznie lepszym bitrate.

 

Edit:

Jeszcze z ciekawości sprawdziłem C+ Sport na NC+ GO w 1080p-1 (9-10 Mbps)

c3.png

 

w 1080p (skacze między 6 a 7 Mbps)

Screen-Shot-2019-07-24-at-01-29-26.png
 

 

i 720p (2-3 Mbps, czyli wychodzi średnio tak jak podane 2200 Kbps w opisie w odtwarzaczu, 1080p bitrate nie ma podanego).

c2.png

 

;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miły i przesympatyczny to ty się gorączkujesz, bo dalej nie masz racji.

 

Twoje testy nie są miarodajne, ponieważ pokazujesz tylko wycinek z danej sekundy i to jeszcze pewnie z początkowych chwil kiedy stream jest włączany, a wtedy jak wiadomo zużycie jest największe. 

 

Specjalnie dla Ciebie popełniłem przed chwilą bardziej miarodajny test. Wszystkie kanały ustawione na jakość 1080p i czas trwania testu jednakowy dla każdego kanału - 4 minuty. 

 

Oto wyniki:

 

1) Polsat Sport HD:

 

7aed9c9bc1a9.jpg

 

2) Polsat Sport Extra HD: 

 

78901858c338.jpg

 

3) Polsat Sport News HD: 

 

1e03340fc8a5.jpg

 

4) Polsat Sport Premium 1 HD:

 

545bfd02517a.jpg

 

5) Polsat Sport Premium 2 HD:

 

bf93131cb327.jpg

 

Jak łatwo policzyć w przypadku zwykłych Polsatów Sport średnia wychodzi ok. 5 Mb/s, a w przypadku Polsatów Sport Premium to ok. 8 Mb/s

 

Dalej twierdzisz, że nie ma różnicy? ?

Edytowane przez shevchenko1987
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shevchenko1987 ja się nie gorączkuje - nikogo nie wysyłam do okulisty i nie piszę tym podobnych [beep]ół.

 

Moje dotyczą minuty za każdym razem - zresztą widać, że brak żadnych peaków na wykresie, a łącze jest ustawione tak, żeby aplikacja nie mogła buforować - w przeciwieństwie do Ciebie się na tym znam i specjalne dałem porównanie z NC+, które bitrate podaje. Być może na Twój routerek LTE (tutaj jednak z niezbyt wysokiej półki) leci mniej bo nie wyrabia, nie wiem ;).

 

@support458 pisze zapewne o tym jak nadawane są kanały w OTT, bo w tutaj jak widać jest inaczej.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorganizuj sobie Internet, który wyciąga więcej niż kilka Mbps to pogadamy, bo tak to jest bez sensu.

Bo nawet jeśli miałoby być w 1080p tylko 5 Mbps jak w IPTV w 1080i (uważam, że jest więcej), to Ty nadal tyle nie masz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś znał trochę matematyke to byś umiał policzyć prędkość pasma dla Ipli na podstawie zrzutów, które zamieściłem, ale widać to dla Ciebie za trudne. 

 

Niemniej jednak proszę oto wynik mojego łącza: https://www.speedtest.net/my-result/a/5145826149

 

Coś jeszcze masz mi do powiedzenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Na balkon musiałeś wyjść?

Co do matematyki, no to właśnie się przyłożyłem i dlatego widzę, że przy rzekomym STAŁYM bitrate 5 Mb/s, które tak ochoczo zalajkowałeś (wcześniej samemu pisząc o 4) masz jakieś 5,3-5,4 Mb/s.

I jeszcze lepsze jest to, że przy stałym bitrate przy czasie 04:05 masz np. mniej ściagniętych danych, niż w przypadku 04:03. Magia.

No ale dalej próbuj, żeby wyszło na Twoje :)...

Przypomnę, że wczoraj twierdziłeś, że Polsat Sport ma 4 mega, PSP 8. No i że bitrate jest w związku z tym dwukrotnie mniejszy.

Ja pokazałem Ci wykres, który pokazuje, że u mnie Polsat Sport idzie średnio 7-8.

Tobie pokazuje się, że idzie 5.3-5.4. Na PSP masz bitrate 8.2-8.3. Tak więc Polsat Sport ma wyższy niż pisałeś, PSP nie jest jednocześnie dwukrotnie lepsze bo musiałoby mieć 11.

Ale jeśli chcesz czuć się "zwycięzca" tej dyskusji to proszę bardzo, ja już spasuje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam siły z tobą dłużej dyskutować, bo jesteś z gatunku tych bardzo trudnych w rozumowaniu.

 

Nie, nie musiałem nigdzie wychodzić. Router Huawei B618 ma na tyle mocne anteny, że nie trzeba nic z nim robić. 

 

Pisałem o około 4, a że wyszło 5 to chyba aż tak dużej różnicy nie robi. Ty za to pisałeś o 8, a co jest bliżej 5? 4 czy 8? No właśnie. 

 

Co do ilości danych i czasu to miej na uwadze, że po resecie połączenia włączałem dany kanał. Różnice są minimalne, bo nie da się zrobić wszystkiego z dokładnością co do sekundy. 

 

Na tym kończę, bo szkoda czasu na takiego znawce. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...