Skocz do zawartości

Evobox Stream i usługa OTT


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, bugmenot napisał:

 

I jeszcze lepsze jest to, że przy stałym bitrate przy czasie 04:05 masz np. mniej ściagniętych danych, niż w przypadku 04:03. Magia.

No ale dalej próbuj, żeby wyszło na Twoje :)...

Co w tym dziwnego? Chyba logiczne że kanał o mniejszym bitrate pobierze mniej danych niż ten o wyższym przy różnicy 2 sekund. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam co prawda z płatnej Ipli, ale myślę że kolega shevchenko1987 zapewne ma rację. Ipla to internetowy stream, żeby zobaczyć jak wygląda tam sport wystarczy wejść na bezpłatne materiały powtórkowe. Ewidentny brak płynność. Z takim samym problemem zmagała się Netia, która przez prawie dwa lata serwowała swoim klientom taką samą padake, aż w końcu po miesiącach skarg i narzekań znaleźli na to rozwiązanie kupując nowe enkodery i konwertując sygnał do 50 klatek na sekundę. Polsat udostępniając kanały premium Super HD też musiał zaoferować swoim odbiorcom na Ipli coś lepszego niż standard i polepszył jakość streamu. Samo podniesienie bitrate'u nie dałoby efektu poprawy płynności.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, shevchenko1987 napisał:

Napisałem Ci przecież, że różnica w uruchomieniu kanału mogła wynosić ok. 5 sekund, ale tego oczywiście też nie rozumiesz. 

Daj już sobie spokój. Jeśli osoba która w tym sieadzi wyraźnie napisała jak jest, a ten dzban dalej się upiera przy swoim, to dyskusja z nim przypomina kopanie się z koniem. Nie masz szans. 

  • Popieram 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@destiny123 co mają bezpłatne materiały powtórkowe do przekazu live?

 

@glaca osoba która "w tym siedzi" napisała o usłudze OTT, bo jak można w 10 sekund zauważyć, ani moje pomiary ani @shevchenko1987 nie pokazują stałego 5 Mbps ;).

Ale poużywaj sobie, zabawne to jest :).

Rozumiem, że musisz dowartościować się po tych bzdurach, które tu już wypisywałeś, że rzekomo przekaz IPTV CP też jest ciągnięty z iPli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bugmenot napisał:

@destiny123 co mają bezpłatne materiały powtórkowe do przekazu live?

 

@glaca osoba która "w tym siedzi" napisała o usłudze OTT, bo jak można w 10 sekund zauważyć, ani moje pomiary ani @shevchenko1987 nie pokazują stałego 5 Mbps ;).

Ale poużywaj sobie, zabawne to jest :).

Rozumiem, że musisz dowartościować się po tych bzdurach, które tu już wypisywałeś, że rzekomo przekaz IPTV CP też jest ciągnięty z iPli.

 

26 minut temu, glaca napisał:

Daj już sobie spokój. Jeśli osoba która w tym sieadzi wyraźnie napisała jak jest, a ten dzban dalej się upiera przy swoim, to dyskusja z nim przypomina kopanie się z koniem. Nie masz szans. 

 

dokładnie w IPTV jest 4,76 Mbps video bitrate i około 5.5 chunk bitrate na kanałach hd a więc też nie stałe 5 :P.

można sprawidzć naciskając klawisz i pilota przez kilka sekund...

pewnie w ott to samo. IPLA ma więcej jak już tu było napisane. Płynność ta sama, dobra.

 

IPLA ma kilkanaście sekund opóźnienia względem IPTV ale jednocześnie lepszą rodzielczość 1080p.

Edytowane przez neblyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko piszę, że wiem jak wygląda internetowy stream - Ipla, Player, TVP Sport, Youtube, sam byłem abonentem Netii i na płynność w sporcie jestem uczulony. Póki się ktoś specjalnie nie postara, nie jest to płynność, nazwijmy to telewizyjna. Dlatego jak toś pisze, że widzi różnicę gołym okiem, a ktoś inny potwierdza, że na PSP jest pod tym względem lepiej niż na zwykłym Polsacie Sport to mam wrażenie, że wie o czym mówi. Szkoda mi tych 20 złoty wywalać w błoto, żeby samemu się przekonać bo mam te wszystkie kanały w UPC.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neblyn ten max chunk bitrate może na szybkim łączu zwiększać ilość pobranych danych (stąd może takie wysokie wyniki u mnie). Nettop z odpalonym przez minutę Polsatem Sport w 1080p na ipli wskazał u mnie pobrane 55 MB danych, czyli to daje 7.5 Mbps.

 

@destiny123 są chyba jakieś dni gratis. Netia za starych lat to wyglądała tak, że przy serwisie w siatkówce piłka znikała ;).

Każdy ma swoje oczy, na forum jeden nie widzi różnicy między HD i 4K na 50 calach, drugi twierdzi, że HBO GO ma super jakość, trzeci widział wielkie różnice jakości między NC+ i CP, kiedy kanał idzie z tego samego transpondera, czwart chce określać płynność obrazu poprzez nagranie ekranu tv komórką itd. I to jest chyba ok, napędza forum. Ale nie da się tutaj normalnie o tym podyskutować z niektórymi, od razu okulista, dzban itd :).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, destiny123 napisał:

Ja tylko piszę, że wiem jak wygląda internetowy stream - Ipla, Player, TVP Sport, Youtube, sam byłem abonentem Netii i na płynność w sporcie jestem uczulony. Póki się ktoś specjalnie nie postara, nie jest to płynność, nazwijmy to telewizyjna. Dlatego jak toś pisze, że widzi różnicę gołym okiem, a ktoś inny potwierdza, że na PSP jest pod tym względem lepiej niż na zwykłym Polsacie Sport to mam wrażenie, że wie o czym mówi. Szkoda mi tych 20 złoty wywalać w błoto, żeby samemu się przekonać bo mam te wszystkie kanały w UPC.

 

Ale po co wałkujesz płynność, jak płynność Ipli jest na akceptowalnym poziomie. Problem tkwi w szczegółowości, a szczegółowość, to bitrate. Obraz na Ipli podczas oglądania sportu jest rozmazany, mało ostry w porównaniu z obrazem z satki. Co innego film, gdzie szczegółów jak kot napłakał, a obrazy statyczne. Co innego sport, gdzie wszystko się rusza, a co za tym idzie, trzeba wyświetlić mnóstwo szczegółów w ruchu. Od piłkarzy, po falujących kibiców, aktywne banery reklamowe itd. Samochód potrzebuje paliwa, by jechać, obraz potrzebuje wysokiego bitrate, by wyglądać. Im wyższa rozdzielczość, a przede wszystkim im większy TV, tym to wszystko bardziej widoczne. Jak przez lupę. Akceptowalnym minimum jest Polsat Sport Premium na Ipli. Minimum i też nie do wielgaśnych telewizorów. Max 50 cali.

Edytowane przez śmiechu warte
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, śmiechu warte napisał:

 

Ale po co wałkujesz płynność, jak płynność Ipli jest na akceptowalnym poziomie. Problem tkwi w szczegółowości, a szczegółowość, to bitrate. Obraz na Ipli podczas oglądania sportu jest rozmazany, mało ostry w porównaniu z obrazem z satki. Co innego film, gdzie szczegółów jak kot napłakał, a obrazy statyczne. Co innego sport, gdzie wszystko się rusza, a co za tym idzie, trzeba wyświetlić mnóstwo szczegółów w ruchu. Od piłkarzy, po falujących kibiców, aktywne banery reklamowe itd. Samochód potrzebuje paliwa, by jechać, obraz potrzebuje wysokiego bitrate, by wyglądać. Im wyższa rozdzielczość, a przede wszystkim im większy TV, tym to wszystko bardziej widoczne. Jak przez lupę. Akceptowalnym minimum jest Polsat Sport Premium na Ipli. Minimum i też nie do wielgaśnych telewizorów. Max 50 cali.

Sam bitrate niewiele znaczy. Liczy się też kodek jakiego użyto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bugmenot napisał:

Ale nie da się tutaj normalnie o tym podyskutować z niektórymi, od razu okulista, dzban itd :).

To z tobą nie ma dyskusji, bo wymyślasz niestworzone rzeczy i podważasz twarde fakty, a dodatkowo przy tym mianujesz się samozwańczym znawcą tematu ? 

 

Gdyby przekaz na PS (zwykłych) był taki jak na PSP to nie byłoby tematu, ale ty na siłę próbujesz zakrzywiać rzeczywistość i mówić, że wszystko jest w porządku jak nie jest. 

 

@neblyn, pozwolisz że nie skomentuje twojego nic nie wnoszącego wpisu. 

 

@djadijos, masz rację, ale są tutaj osoby które twierdzą, że wszystko jest ok i zwykłe PSP wyglądają jak te premium. Co najgorsze nie idzie im przetłumaczyć. 

 

@destiny123, no w końcu ktoś wie o czym piszę i że do ideału daleko ;)

 

@śmiechu warte, zgadza się. 

 

@glaca, wiem dlatego już nie dyskutuję. Szkoda zdrowia, bo niektórzy i tak będą mówić, że pada deszcz kiedy na nich plują ;)

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, shevchenko1987 napisał:

 

@neblyn, pozwolisz że nie skomentuje twojego nic nie wnoszącego wpisu. 

 

wpis wnosi tyle, że mam wrażenie, że nie wiesz do końca o co ci chodzi... czy o płynność czy o bitrate czy jeszcze o co.

 

eksperci, którzy tutaj uważają, że 50 fps z debitem 8 Mbps jest lepsze niż 25 z 5 Mbps to taki sam beton jak ci co tam ostatnio dyskutowali o "nowym" kodeku avc :D.

ale już się pojawiają jakieś teorie o dzbanach itd a trochę zgubiło się clou tematu!

w dodatku 3 osoby napisały, że obraz jest ok, 3 że nie, ale ty chcesz zakrzyczeć tych co sądzą inaczej...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bugmenot napisał:

Z IP czy iplą? :) Raczej nie mogą być identyczne skoro ipla ma 1080p, a nie 1080i.

 

Usługa OTT pod względem technicznym nie jest związana z IPLĄ.

Nie rozumiem dlaczego nie mając pojęcia o wytworzeniu sygnału dla OTT mieszasz do dyskusji IPLĘ?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458 choć temat na to nie wskazuje to od wczoraj dyskutowaliśmy tutaj o ipli i jej bitrate, a kolega @shevchenko1987 uznał, że o tym piszesz ;).

Z tego, że co innego idzie do ipli a co innego do IPTV zdaje sobię sprawę - sprawdzałem w przeciwieństwie do innych :).

Bardzo zabawnie teraz brzmią tyrady @glaca i @shevchenko1987 - gratki, chłopcy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, neblyn napisał:

 

wpis wnosi tyle, że mam wrażenie, że nie wiesz do końca o co ci chodzi... czy o płynność czy o bitrate czy jeszcze o co.

 

eksperci, którzy tutaj uważają, że 50 fps z debitem 8 Mbps jest lepsze niż 25 z 5 Mbps to taki sam beton jak ci co tam ostatnio dyskutowali o "nowym" kodeku avc :D.

ale już się pojawiają jakieś teorie o dzbanach itd a trochę zgubiło się clou tematu!

w dodatku 3 osoby napisały, że obraz jest ok, 3 że nie, ale ty chcesz zakrzyczeć tych co sądzą inaczej...

 

Chodzi o jedno i drugie, czyli bitrate a to z kolei przekłada się na kiepską płynność i brak szczegółowości. Tylko Ciebie i kolegę po fachu, jedynego "znaFcę" tematu @bugmenot boli czytanie ze zrozumieniem.

 

Ty jesteś "eXpertem" od niczego, bo nie wnosisz absolutnie nic do tematu, a pyszczysz, zaczepiasz i tylko nabijasz bezsensowne posty. Także Panu już dziękujemy. 

 

@bugmenot, gratulacje to się akurat należą tobie, bo dziś rano dostałeś twarde dowody na to że te kanały dostają dużo mniejszy dosył od wersji premium, a teraz próbujesz odwrócić kota ogonem i postawić na swoim. Plus te twoje żenujące zrzuty ekranu, które okazały się nic nie warte. 

 

Tak się składa, że wiem jak wygląda PS przez satelitę. Wiem również jak wygląda w Ipli. Tylko ktoś z pomrocznością jasną albo typowy "klakier polsatu" będzie mówił, że to wygląda tak samo. 

 

Nie mam zamiaru Cię przekonywać. Myśl sobie co chcesz. Twoje zdanie naprawdę mnie mało interesuje. 

 

Przepraszam jedynie resztę użytkowników forum, że musieli na to patrzeć. 

 

 

Edytowane przez shevchenko1987
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę jak się dzisiaj odnosiłeś do tego, że napisałem, że liczby podane przez support458 to nie jest ipla.

 

13 godzin temu, shevchenko1987 napisał:

Nie bądź śmieszny. Liczby nie kłamią, znawco. 

 

14 godzin temu, shevchenko1987 napisał:

I kto miał rację @bugmenot

 

Wyzwiska i teksty o "pluciu i deszczu" itd pominę.

No coż - klasy zero. Znawco :).

Mierz sobie dalej ruch sieciowy routerem LTE...

Co do wyników. Jakie są każdy widzi. Ja użyłem chociaż nettopa i network activity monitora liczącego po prostu jedną apkę - Firefoxa. Ty natomiast chińskiego routera, który pokazuje mi na działce zużycie danych 70 GB, kiedy Orange mówi, że zużyto 50 :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shevchenko1987 prosta rzecz, na minimum pomyślunku! 

gdy sygnał 25 klatek ma 5 mega na sekundę to ile mega potrzebuje sygnał 50 klatek żeby być takiej samej jakości a ile żeby być lepszej.... ile ma jedna klatka do dyspozycji w każdym przypadku?

ty starasz sie udowodnić, że 8 osób zapakowanych do passata pojedzie wygodniej niż 5!! 

czy uznanie, że osoba A może mieć w ipli jakość X, a osoba B jakość Y zależnie od cdna oraz wydajności komputera jak i samej wersji przglądarki też przerasta Twoje wyobrażenia? bo ja np. korzystam z safari i mam na ipli maksymalnie 720p z jakimś marnym 2 mega ale nie przyszłoby mi do głowy stwierdzić że moja racja jest najmojsza, przecież zrobiłem zrzut ekranu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...