Skocz do zawartości

Evobox Stream i usługa OTT


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, neblyn napisał:

@shevchenko1987 prosta rzecz, na minimum pomyślunku! 

gdy sygnał 25 klatek ma 5 mega na sekundę to ile mega potrzebuje sygnał 50 klatek żeby być takiej samej jakości a ile żeby być lepszej.... ile ma jedna klatka do dyspozycji w każdym przypadku?

ty starasz sie udowodnić, że 8 osób zapakowanych do passata pojedzie wygodniej niż 5!! 

 

Weźcie już przestańcie bo się wszyscy pogubili czy 25 modulo 5 to to samo co 50! / 8!.

 

Cała materia ma tyle zmiennych, że najczęściej stosowana metodologia porównań i ocen odwołuje się do statystycznie uśrednionej subiektywnej oceny  MOS (Mean Opinion Score).

Dopóki nie będzie was kilkunastu w jednym pokoju to nie ma co bić piany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi, że sprzedałem Xiaomi MiBoxa od piątku jestem posiadaczem tej usługi z dekoderem OTT. Kupiłem ten zestaw w opcji na własność (Prepaid), gdyż nie chciałem się wiązać umową. 

 

Konsultantka, która mnie obsługiwała chciała mi to sprzedać z umową. Prepaid z umową, bo jak to powiedziała "Przecież będzie Pan kupował pakiety" ?. Dopiero musiałem jej wyjaśnić, że ta oferta działa jak telefon na kartę. Mimo wszystko niezadowolona, że człowiek z ulicy wie więcej od niej poleciała do kierownika. Po 10 minutach konsultacji, grzebania w komputerze wróciła i się udało. Magicznego "przepraszam" nie usłyszałem, ale przyznała, że robi to pierwszy raz i się pogubiła. 

 

Wracając do meritum ;) 

 

Wygląd: Dekoder jest mały, poręczny i nawet nieźle się prezentuje. Kolorystyka biało-czarna. Plastik (niestety) błyszczący. Na przednim panelu dodatkowo jest dioda sygnalizująca stan działania urządzenia. Pilot typowy dla dekoderów CP.

 

Zestaw: Dekoder, pilot, kabel HDMI (~ 1m długości), baterie, krótka instrukcja, pudełko. 

 

Działanie: Pierwsze uruchomienie to szybki kreator. Dla usługi prepaid dodatkowo rejestracja danych, tj. imię i nazwisko, PESEL oraz adres e-mail. Wybór sieci (przewodowa lub Wi-Fi), aktualizacja oprogramowania, pobieranie listy kanałów oraz skanowanie DVB-T, itd.

 

Po chwili, gdy już aktywujemy swój zestaw otrzymujemy dostęp do całej oferty na 3 m-ce od dnia aktywacji - w tym HBO GO i Polsat Sport Premium. Osobiście myślałem, że to dostępne jest tylko w przypadku podpisania umowy, a tutaj takie miłe zaskoczenie ;) 

 

Oprogramowanie to dobrze znany firmware z dekoderów HD jak m.in. 5500s. Działa responsywnie i szybko. Dodatkowo na infobanerze kanału wyświetlane są pikony (logo) danego programu. Kanały DVB-T również mają wgrane pikony ;)

 

Jakość wyświetlanych programów... No i tutaj kolejne zaskoczenie. Otóż kanały sportowe: Polsat Sport i Eleven mają dobry "framerate". To znaczy, że nie ma rwania obrazu jak w przypadku odtwarzania tych kanałów za pośrednictwem Ipli! Szok i niedowierzanie ;) Standard strumieniowania danych wideo to MPEG-DASH, natomiast kodek to H264.

 

Minus jest taki, że o jakości odtwarzania kanału decyduje za nas nie do końca zawsze sprawnie działający automat, który czasami bardzo długo (ok. 30 sekund) potrafi załapywać, tzn. pomimo zapewnionej odpowiedniej szybkości łącza internetowego długo wyostrza obraz do wartości maksymalnej. Powinien być przełącznik jak w Ipli, że ustawia się jakość na "zawsze najlepszą" lub "1080p", bo podczas odtwarzania jakość potrafi skakać. 

 

Co jeszcze zauważyłem, że z soboty na niedzielę dekoder zgubił uprawnienia. Po włączeniu na każdym kanale wyświetlany był komunikat, że tego programu nie ma w twojej ofercie. Po chwili jednak wszystko wróciło do normy. Dodatkowo zgubiło wtedy też EPG. W przypadku EPG całość jest pobierana przez internet również dla kanałów DVB-T. 

 

Na razie tyle. Jak odkryje coś nowego to postaram się podzielić uwagami ;)

 

 

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie nie, bo to jest zależne pewnie też od obciążenia serwerów. Oprócz swojego łącza mam dostęp do sąsiada Neostrady (80 Mb/s). Mój net to LTE z T-Mobile na poziomie: 40-60 Mb/s. Ta usługa wymaga maksymalnie 8. 

 

Czasami od razu wrzuci dobrą jakość, a czasem po przełączeniu "walczy" do 30 sekund. Na Ipli jest zupełnie inaczej. Wybierasz i działa tak jak chcesz.

 

Zresztą oglądam Netflix w UHD (15.26 Mb/s) i łapie ostrość bardzo szybko.  

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, shevchenko1987 napisał:

Z uwagi, że sprzedałem Xiaomi MiBoxa od piątku jestem posiadaczem tej usługi z dekoderem OTT. Kupiłem ten zestaw w opcji na własność (Prepaid), gdyż nie chciałem się wiązać umową. 

 

Konsultantka, która mnie obsługiwała chciała mi to sprzedać z umową. Prepaid z umową, bo jak to powiedziała "Przecież będzie Pan kupował pakiety" ?. Dopiero musiałem jej wyjaśnić, że ta oferta działa jak telefon na kartę. Mimo wszystko niezadowolona, że człowiek z ulicy wie więcej od niej poleciała do kierownika. Po 10 minutach konsultacji, grzebania w komputerze wróciła i się udało. Magicznego "przepraszam" nie usłyszałem, ale przyznała, że robi to pierwszy raz i się pogubiła. 

 

Wracając do meritum ;) 

 

Wygląd: Dekoder jest mały, poręczny i nawet nieźle się prezentuje. Kolorystyka biało-czarna. Plastik (niestety) błyszczący. Na przednim panelu dodatkowo jest dioda sygnalizująca stan działania urządzenia. Pilot typowy dla dekoderów CP.

 

Zestaw: Dekoder, pilot, kabel HDMI (~ 1m długości), baterie, krótka instrukcja, pudełko. 

 

Działanie: Pierwsze uruchomienie to szybki kreator. Dla usługi prepaid dodatkowo rejestracja danych, tj. imię i nazwisko, PESEL oraz adres e-mail. Wybór sieci (przewodowa lub Wi-Fi), aktualizacja oprogramowania, pobieranie listy kanałów oraz skanowanie DVB-T, itd.

 

Po chwili, gdy już aktywujemy swój zestaw otrzymujemy dostęp do całej oferty na 3 m-ce od dnia aktywacji - w tym HBO GO i Polsat Sport Premium. Osobiście myślałem, że to dostępne jest tylko w przypadku podpisania umowy, a tutaj takie miłe zaskoczenie ;) 

 

Oprogramowanie to dobrze znany firmware z dekoderów HD jak m.in. 5500s. Działa responsywnie i szybko. Dodatkowo na infobanerze kanału wyświetlane są pikony (logo) danego programu. Kanały DVB-T również mają wgrane pikony ;)

 

Jakość wyświetlanych programów... No i tutaj kolejne zaskoczenie. Otóż kanały sportowe: Polsat Sport i Eleven mają dobry "framerate". To znaczy, że nie ma rwania obrazu jak w przypadku odtwarzania tych kanałów za pośrednictwem Ipli! Szok i niedowierzanie ;) Standard strumieniowania danych wideo to MPEG-DASH, natomiast kodek to H264.

 

Minus jest taki, że o jakości odtwarzania kanału decyduje za nas nie do końca zawsze sprawnie działający automat, który czasami bardzo długo (ok. 30 sekund) potrafi załapywać, tzn. pomimo zapewnionej odpowiedniej szybkości łącza internetowego długo wyostrza obraz do wartości maksymalnej. Powinien być przełącznik jak w Ipli, że ustawia się jakość na "zawsze najlepszą" lub "1080p", bo podczas odtwarzania jakość potrafi skakać. 

 

Co jeszcze zauważyłem, że z soboty na niedzielę dekoder zgubił uprawnienia. Po włączeniu na każdym kanale wyświetlany był komunikat, że tego programu nie ma w twojej ofercie. Po chwili jednak wszystko wróciło do normy. Dodatkowo zgubiło wtedy też EPG. W przypadku EPG całość jest pobierana przez internet również dla kanałów DVB-T. 

 

Na razie tyle. Jak odkryje coś nowego to postaram się podzielić uwagami ;)

 

 

Czy jakość kanałów Polsat Sport (rozumiem, że chodzi o wszystkie kanały z tej grupy) oraz Eleven Sports 1-4 jest porównywalna do PSP 1 i 2 z Ipli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, maks27 napisał:

Jak dobrze zrozumiałem w chwili zakupu nie podajemy danych, dopiero w chwili aktywacji dekodera w domu w trakcie uruchamiania trzeba podać dane ?

Tak. Babka naciskała żebym podał jej dowód. Zapytałem po co? Bo chce sprawdzić czy mam inne usługi w Plusie. Mówię, że nie mam. Poleciała po dekoder. Przychodzi i znowu zaczyna. Musi mi Pan podać ten dowód, bo muszę wprowadzić dane do umowy. Mówię, ale jakiej umowy? Przecież to jest prepaid. Tłumaczę jej jak to działa. Poleciała do kierownika. Przyszła, wydrukowała fakturę. Zapłaciłem. Rejestracja odbywa się przez urządzenie. 

8 minut temu, neblyn napisał:

oo.. czyli nagle 25 klatek zrobiło się płynne ?

Tego nie potrafię wyjaśnić, ale wygląda to zupełnie inaczej. 

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat dał pupy. Jakby wypuścili ten dekoder na Android TV, to moim zdaniem złapaliby rzeszę klientów, którzy na dzień dzisiejszy nie są zainteresowani ich pakietami. Ludzie kupowaliby jako typowy TV Box np pod Netflixa, a z czasem sprubowaliby Polsatowskuch usług. Nie moja kasa, więc niech się martwi Polsat. Co do płynności, to na Ipli zawsze miałem w miarę płynnie jednak jakość mocno przeciętna. Słabsza niż w nc+GO z kanałami nadawanymi w dwóch wersjach rozdzielczości 1080p/1080p(-1). 

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, shevchenko1987 napisał:

Sama jakość jest powiedzmy taka jak na Ipli (1080p - ~5 Mb/s). Inaczej tylko wygląda płynność kanałów. Jest taka jak dla PSP. Ogląda się całkiem przyjemnie ;)

No właśnie płynność mialem na myśli. Rozumiem że futbolówka na np. Polsat Sport Extra czy Eleven Sports 2 nie skacze dziwnie tak jak na Ipli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie ma nic do rzeczy dla telemetru czy ktoś będzie oglądał Polsat na tym dekoderze z DVB-T czy poprzez streaming.

 

Zresztą w streamingu leży znacznie większa siła do badania zachowań widza - operator ma cały czas kanał zwrotny i widzi co i w jaki sposób oglądasz. W Stanach Nielsen już to wykorzystuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, neblyn napisał:

oo.. czyli nagle 25 klatek zrobiło się płynne ?

 

Nie wprowadzaj w błąd - kanały HD sportowe i informacyjne są w 1080/50i a nie w 1080/25p - stąd ta płynność.  W 25p  są kanały filmowe i pozostałe w których treść jest mniej zmienna.

3 godziny temu, neblyn napisał:

no ja mam gigabit tak wiec trochę inne warunki ;) ale u kolegi na 20 mbps neostradzie też to była maks 1-2 sekundy, za to jakość czasami zlatywała czasami podczas oglądania ale zdaje się że to poprawili.

 

W EVOBOX Stream (OTT) jest inny soft i inny player z innym algorytmem niż w EVOBOX IP (IPTV). 

Ty ponoć masz Evobox-a IP a nie Stream więc masz dekoder na łącza o teoretycznie dobieranych warunkach jakościowych (Netia, Orange).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...