Skocz do zawartości

Evobox Stream i usługa OTT


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie nie wiem co jest grane. U Was się poprawiło, a u mnie cały czas to samo. Wczoraj kupiłem specjalnie "dzień bez limitu" w Play. Transfery na tym samym poziomie co w T... I co? To samo. Normalnie ręce opadają. Czy mój "klamot" łączy się z jakimś wiecznie przeciążonym CDN? Bo nie wiem o co innego może chodzić. 

 

Zmieniałem już DNS'y w routerze, przywracałem dekoder z 5 razy do ustawień fabrycznych i jak było tak jest. 

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, shevchenko1987 napisał:

No właśnie nie wiem co jest grane. U Was się poprawiło, a u mnie cały czas to samo.

 

A możesz zrobić i tu wrzucić - po kolei po 3 zrzuty wykresu pokazującego wzrost i stabilność prędkości  na speedtest.net - do serwera speedtestu w NETIA Warszawa - najpierw jako połączenia wielokrotne a potem tak samo 3 testy jako połączenia jednokrotne...   ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, shevchenko1987 napisał:

 

Dzięki.  Jeśli to łącze stacjonarne to nie potrafię zinterpretować ... Ale jeśli to LTE to właśnie tak podejrzewałem i przynajmniej w mojej ocenie w jakiś sposób wyjaśnia co się dzieje.

 

W komórkach podział pasma pomiędzy abonentów na (zatłoczonej albo i nie) stacji bazowej nie zawsze jest natychmiastową gwarancją ale jest procesem dynamicznym, w którym znaczenie dla alokacji pasma ma użycie go w poprzedzającej chwili - wtedy objawia się to zauważalnie powoli wzrastającą prędkością w downlinku co widać jako powoli narastająca krzywa na speedteście. Możliwe że docelową prędkość osiągasz po kilku, kilkunastu sekundach dopiero.

 

Strumienie w OTT i IPTV transportowane poprzez HTTP mają przepływność średnią taką jak wersja sygnału czyli dla video HD 1.6,  2.8 i 5 Mbps ( a każdy minus 128k na audio),  ale są przesyłane co 2,56 sekundy w segmentach z prędkością taką jaką daje łącze. 

Zatem na wcześniej rozpędzonym łączu po ściągnięciu ok. 1,5 MB (ca. rozmiar jednego segmentu) w czasie np. 0,5 sekundy  (czyli średnio 24Mbps) przez następne 2 sekundy braku ruchu stacja bazowa może zdealokować twój kontrakt na pasmo i spowodować, że następny segment będzie się musiał rozpędzać z początkową  prędkością dużo niższą - w pierwszych 2,5 sekundy poniżej tych 5 albo i 2.8 Mbps. Wtedy algorytm w dekoderze próbuje zejść na niższy wariant i ponawia próbę ściągnięcia do bufora tego segmentu. Na niższej prędkości albo działa stabilnie albo proces się powtarza -  i może to być zarówno dalej w dół albo w górę przy wskakiwaniu na wariant wyższy - nieskutecznie bo informacja zwrotna o dostępnym paśmie nie jest natychmiastowa ale po kilku sekundach dopiero  -  (natychmiastowa - np. ok. 0,1 - 0,05 sekundy przy tcp na zwykłym łączu naziemnym z sensownymi buforami w miejscu najwęższego łącza dostępowego...) 

 

Możesz spróbować potestować dwie rzeczy - próbować oglądać lekko cofnięty w timeshifcie np. o >30 sekund - żeby algorytm wypełniania bufora miał więcej czasu na decyzje i ponowienia - ale co w świetle powyższego zjawiska raczej nie powinno pomóc (pomaga userom posiadającym po prostu łącza o przepływności granicznej np. 5Mbps ale stabilnej) ; 

oraz możesz spróbować jednocześnie z oglądaniem OTT ściągać stabilnie coś na tym łączu z prędkością ca 15-20Mbps ale go nie wysycać - jakiś torrent albo Filezilla FTP z limitem przepływności - w ostateczności spróbować np. oglądać coś co ma dłuższe segmenty - np. Netflix-a i średnio się wyrówna bez spadania do zera. 

Oczywiście to ostatnie to nie rozwiązanie ale lepsze potwierdzenie diagnozy. 

 

Napisz jeszcze w jakim mieście tak masz - skoro Play ma podobnie ... ??

 

Edytowane przez hupatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet to LTE. 

 

Miejscowość to Warta (98-290). 

 

Hm, to dlaczego taki Canal+ przez internet działa stabilnie na Apple TV? Przecież to też streaming. 

 

Wcześniej testowałem OTT CP jeszcze na internecie Orange LTE i tam w zasadzie takich kwiatków nie było. Zdarzały się, ale bardzo rzadko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, shevchenko1987 napisał:

Hm, to dlaczego taki Canal+ przez internet działa stabilnie na Apple TV? Przecież to też streaming. 

 

Zapewne mają dłuższe segmenty w strumieniach, i/lub większe buforowanie.   Możliwe, że już 4 sekundowe segmenty poprawiłyby sytuacje zerojedynkowo.

Na łączu statelitarnym gdzie ping jest ok. 0.7-1.2 sekundy takie wydłużenie segmentów do 8-12 sekund jest absolutnie konieczne - musi być powyżej czasu potrzebnego na nawiązanie połączenia tcp i ew. potwierdzeń.

(> niż 2x ping na 4-way handshake,  jak też konieczne jest użycie selective ACK oraz jak największego inital tcp window (najlepiej tak by dane całego segmentu zmieścic w tym oknie)).

 

3 minuty temu, shevchenko1987 napisał:

Wcześniej testowałem OTT CP jeszcze na internecie Orange LTE i tam w zasadzie takich kwiatków nie było. Zdarzały się, ale bardzo rzadko. 

 

Inny algorytm alokacji pasma na stacji albo stacja nieobciążona wcale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak jeszcze mi się przypomniało - styczności z T-Mobile dawno nie miałem, ale jakiś czas temu oni potrafili co odświeżenie strony w przeglądarce zmieniać IP którym się wychodziło na świat (co w niektórych serwisach skutkowało ciągłym wylogowywaniem). Może tutaj jest taka sytuacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bugmenot napisał:

Teraz tak jeszcze mi się przypomniało - styczności z T-Mobile dawno nie miałem, ale jakiś czas temu oni potrafili co odświeżenie strony w przeglądarce zmieniać IP którym się wychodziło na świat (co w niektórych serwisach skutkowało ciągłym wylogowywaniem). Może tutaj jest taka sytuacja?

 

:doh: Nie pomyślałem, ale to b. dobry trop.  Thx !   -     To byłby CGNAT w TM skopany - chociaż mamy 2020 rok i takie coś byłoby karygodne... 

Ale ten speedtest też dużo mówi -  Natomiast gdyby zmieniał sie IP co request, to dla dekodera OTT,  który otwiera nowe połączenia tcp co segment, serwer CDN by je odrzucił natychmiast bo jest walidacja sesji z danego IP per oglądany kanał.  Nie działałoby w ogóle...  

 

@shevchenko1987 - jak możesz to wrzuc nr CN: z metki na priva...

 

Edytowane przez hupatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hupatek no ale to wygląda jakby tak robił, skoro wyskakuje po kilku sekundach właśnie brak połączenia z Internetem? Tak czy inaczej tak tylko strzelam, bo skojarzyły mi się kiedyś takie problemy właśnie w TM.

Jak ustalicie o co chodzilo to się pochwalcie w temacie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rzeczywiście, widzę, że było coś takiego już w tym temacie z jakąś osiedlówką.

Z tym, że w przypadku TM to wyglądało tak, że starczyło po prostu kilka(naście) sekund nieaktywności i przy kolejnym połączeniu IP się zmieniało, a nie że to leciało jakoś kompletnie losowo.

No ale tak czy inaczej, skoro adres jest u @shevchenko1987 stały to nie ma co drążyć :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, shevchenko1987 napisał:

@Specjalista Cyfrowy Polsat

Wynik Speedtestu wykonanego przed chwilą: 

 

10128154870.png 

 

Na dekoderze cały czas co chwilę zrywanie oglądania kończące się co chwilę komunikatem: "Błąd odtwarzania wideo. Trwa weryfikacja połączenia z internetem...".

 

Weźcie coś z tym zróbcie, bo szlag mnie trafia. Mam ochotę rzucić tym klamotem o ścianę.



W tym przypadku proszę o zapisanie zgłoszenia poprzez Internetowe Centrum Obsługi Klienta (ICOK): https://icok.cyfrowypolsat.pl/logowanie.cp Po zalogowaniu się, wejdź w: Kontakt z Cyfrowym Polsatem - > Napisz do nas. Technicy przyjrzą się  wówczas Twojej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, hupatek napisał:

 

Niestety/stety  stabilne ip jest.  Więc to nie to. 

 

BTW prawie rok temu pisałem że jak był taki CGNat to efekt był zerojedynkowy. 

 

Czyli nie ma nadziei na lepsze jutro? :(

 

A nie możecie tak jak w C+ wydłużyć po prostu tych segmentów albo zwiększyć buforowania? Skoro tam działa to i tu powinno. ;)

 

@hupatek, jeszcze jedna kwestia... Cyfrowy Polsat GO / Ipla nie ma tych dolegliwości. Streaming leci stabilnie. Czym się różni OTT od ww. serwisów, że w tej pierwszej usłudze nie da się tego ogarnąć?

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukam na rynku stabilnego   dostępu do programów  informacyjnych Polsat New, New2 może  również do Eurosport 1 i 2 .

Sprawdzałem IPLA Tv  w zasadzie działa  zdecydowanie wolniej od Player.pl Netflix HBO GO ale potrafi się zawieszać na Polsat NEWS  a na innym nie . Nie kiedy  generuje kod błędu  100041 ( rest  nie usuwa  usterki) i samo ustępuje !

Światłowód Skynet 250 Mb/s  Telewizor  Samsung  Smart Tizen

Również rozważam  moduł Cl+ Polsatu

Co proponujecie z opisu wynika  że evobox IP nie będzie  działał  evobox stream  dziala nie stabilnie ale ma funkcję CatchUP czy Polsat Sat bez tej funkcji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz problem ze stabilnością Ipli to z OTT może być podobnie (o ile to oczywiście kwestia łącza, a nie np. Twojego sprzętu).

Jak starczy Ci Polsat News w SD to masz go w DVB-T na MUX4 za free, zdecydowanie najstabilniej :).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na dzień  dzisiejszy  działała  evobox stream czy dziala stabilnie odnośnie  łączy  to HBO GO Netflix  oraz  player.pl ( po aktualizacji ) działa  stabilnie uwagę mam  do IPLI  niekiedy zacinanie się  apki  a TVP VOD potrafi  działać  poklatkowo

Odnośnie Polsat News w SD to masz go w DVB-T na MUX4  to wymiana anteny koszt 500 zł

Edytowane przez Robbo1956
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...