Skocz do zawartości

Samsung Tizen - dyskusja ogólna, aplikacje, aktualizacje, problemy


jupiter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety z Tizenem nie ma tak super.. główne update'y to max 1-2 lata, później poprawi lub kwestia tylko wsparcia dla poszczególnych aplikacji, ale na szczęście to jest i czas takich update'ów to okres od 3 do 5 lat niestety... też potrafią wycofać wsparcie i tak się stało z YouTube gdzie wycofali wsparcie dla TV do 2012 roku kilka lat temu.. więc nie tylko C+ online.. był sposób aby to obejść na różne sposoby ale sam fakt.. android jednak tutaj daję przewagę.. 
 
Dla przykładu mam flagowca z 2018 roku i ostatni update to: 2023-04-04
Ja mam 2 Samsungi, 1 z 2012 roku i faktycznie tam aplikacji prawie juz nie ma, ale to nie Tizen tylko Orsay. Ten Tv ostatni update firmware ma z 2020roku, wiec 8lat po premierze. Tizen na Samsungu dopiero od 2015 roku.
2 tv z 2020 roku, działa stabilnie, nie wiesza się, wszystkie potrzebne aplikacje są, ostatnio XBOXa dodali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem że Tizen jest zły, ale że nie ma tak kolorowo.. update'y masz tylko w ramach tego Tizena z którym wyszedł Twój TV a wsparcie głównie w ramach całej generacji która wychodzi przez te lata + 1-2 lata po zamknięciu danej generacji.. 

Edytowane przez escapers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 3.02.2024 o 11:15, dvbtowiec napisał(a):

te ograniczenia w apkach i wsparciu są jednak dużym mankamentem

wsparcie jest bardzo długie - dziś dostałem aktualizację na tiznie 4.0 - na leciwym ponad 5letnim Samsungu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informację z https://eu.community.samsung.com/t5/tv/aktuelle-changelogs-für-samsung-tv-updates-der-große/td-p/1199276

Telewizory QLED i seria MU z 2017 roku

Wersja aktualizacji 1400.3 – styczeń 2024 r

min. Zmiany w aplikacji Polsat Box Go

 

Aplikacja ta po tej aktualizacji wreszcie działa normalnie na tej serii telewizorów i odpala min. kanały 4K w tym okazjonalny Polsat Sport Premium 4K Uruchamia się też  funkcję time shift. Zniknął także  problem ze znikającymi kanałami z kafelkowej listy. Oraz usunięto problemy z logowaniem

 

BOK Polsatu z uporem maniaka twierdził że ich aplikacją jest wszystko w porządku na telewizorach SAMSUNG :D  I że to użytkownicy mają słaby internet itp. I w ogóle o co chodzi ? Jak widać apka ta była skopana od samego początku i dopiero teraz została naprawiona. 

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
50 minut temu, escapers napisał(a):

Pewnie jakby wszyscy producenci w to poszli to samsung nie miałby wyjścia.. ale jak widać nie zapowiada się na to.. dobrze że przynajmniej zaczynają iść w tą drogę i to mega plus dla LG.. 

Być może wystarczy jeden producent i reszta pójdzie w tę stronę.

 

Obstawiam że gdyby nie przystawki to już wcześniej ktoś zaproponowałby podobne rozwiązanie. Producenci telefonów prześcigają się w długości wsparcia swoich telefonów, byle tylko zachęcić do kupna. Ale tam nie dokupisz przystawki która spowoduje dostęp do nowszej wersji systemu, do wielu nowych funkcji. 

 

Oby coś się zmieniło w tym temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mingo napisał(a):

Obstawiam że gdyby nie przystawki to już wcześniej ktoś zaproponowałby podobne rozwiązanie.

 

Ja trochę inne mam zdanie, że to właśnie dzięki przystawką tak rozwinęło się Smart TV, gdyż z generacji na generację TV w swoich smartach zawiera coraz więcej funkcjonalności i rozwiązań z przystawek.. to samo z aplikacjami na Smart TV.. pamiętam jak jeszcze nie tak dawno, gdyby nie przystawka to ciężko było w ogóle obejrzeć treści UHD na TV w streamingu poza Netflixem..  na Samsung Tizen bardzo dobrze te zmiany z generacji na generację widać.. 

Edytowane przez escapers
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...