Skocz do zawartości

Samsung Tizen - dyskusja ogólna, aplikacje, aktualizacje, problemy


jupiter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

już dawno nie było żadnej aktualizacji na Tizen 2019.

 

Ostatnia wersja (1409) jest datowana na grudzień, więc nie jest źle. Wprawdzie wersja non-public, ale zainteresowani mają do niej dostęp.

 

https://eu.community.samsung.com/t5/tv/aktuelle-changelogs-für-samsung-tv-updates-der-große/td-p/1199276/page/128

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Bloo411 napisał(a):

Ja mam model z 2019 i także nic nie zwolniło, także jakieś bajki nawijasz.

Tania przystawka za 300 zł zdecydowanie lepiej działa.

24 minuty temu, dvbx napisał(a):

Ostatnia wersja (1409) jest datowana na grudzień, więc nie jest źle. Wprawdzie wersja non-public, ale zainteresowani mają do niej dostęp.

 

https://eu.community.samsung.com/t5/tv/aktuelle-changelogs-für-samsung-tv-updates-der-große/td-p/1199276/page/128

Mam 1401 z sierpnia, ale te aktualizacje i tak nic nowego nie wnoszą, bo to tylko minor update naprawiające błędy. System jest brzydki, nieświeży oraz niezgodny z dzisiejszymi standardami i trendami.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj niejako system jest uwiązany do chipsetu i każda nadrzędna aktualizacja a nowymi możliwościami systemu musi być po prostu obsługiwana na chipsecie w TV by w ogóle miała sens.    Aktualizacje obejmują tylko poprawki związane z aktualnym systemem. 

 

Przy Androidzie to z kolei zależy tylko od chęci producenta i wydajności sprzętu by zrobić major update  ( na wyższą wersje ) .  Zwykle na przestrzeni 2 do 4 lat można sie spodziewać aktualizacji na wyższe wersje.  W stosunku do TV lepiej na tym wypadają boxy  np.

- certyfikowane boxy - 2-3 lata , tu można zaliczyć Xiaomi , C+/PB/itp boxy operatorów 

- Amazon Fire  do 3-4 lat

- Nokia, Homastc, Chromecast przewidują do 4-6 lat ( w co bardzo wątpię by było więcej jak 3 lata wsparcia  ) 

- Nvidia Shield do 10 lat ( już jest przynajmniej przez 7 lat wsparcia   major update ! ) .   

 

Najłatwiejszy wybór to kupić TV jaki nam odpowiada pod względem funkcjonalności  a w późniejszym czasie zamiast wymienić TV dokupić przystawkę poszerzającą możliwości TV bo aktualizacje wniosą o wiele mniej ale pozostanie funkcjonalny monitor.  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a tak na obecną chwilę można powiedzieć, że któryś z systemów jest ogólnie lepszy?

Pomijam Android TV, bo z porównywanymi systemami nigdy nie miałem do czynienia ( Smart tv) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czym bije na głowę, tą ograniczoną liczbą aplikacji które obsługuje ?   Jest sie żadnym tylko na to co jest możliwe do zainstalowania a większość aplikacji jest tylko na Androida. 
Bije niezawodnością działania aplikacji. Żadnych przycięć, jakość bardzo dobra. Wszystkie najważniejsze apki są, nawet takie, których nie ma na Androidzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, lakiman napisał(a):

Ok, a tak na obecną chwilę można powiedzieć, że któryś z systemów jest ogólnie lepszy?

Pomijam Android TV, bo z porównywanymi systemami nigdy nie miałem do czynienia ( Smart tv) 

Tizen i webOS bardzo szybko się starzeją. Jeśli zależy ci na aktualizacjach systemu w telewizorze, to Google TV, a jak ci nie zależy bo podłączysz sobie przystawkę, która jest cały czas aktualizowana, to kupujesz telewizor jaki chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wodnik SzuwarekZ tym, że posiadacze Samsungów najmniej narzekają na klatkowania obrazu, problemy z apkami.

Najwięcej userzy z GoogleTV i Android tv.

Z przystawek nawet Apple nie jest aż takie niezawodne. Chyba, że jest jest jeszcze lepszy sprzęt na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale poprzez gigantyczną fragmentację Tizena system i aplikacje działają coraz gorzej z każdym rokiem. Nie opłaca się optymalizować aplikacji na stare wersje i dlatego tak ważne są aktualizacje systemu. Kupisz TV za 20000 zł i nie masz aktualizacji, a kupisz zabawkę za 300 zł i masz aktualizacje. No komedia :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się, mam model Samsunga z 2019 roku i nic mi nie tnie. Ostatnio są problemy z działaniem Canal+ Online są na Android TV (moi rodzice to u siebie zauważyli na TV Sony z Android TV, model Sony z 2017 roku), podczas gdy na Tizenie chodzi to bardziej stabilniej. Co do Apple, to już dawno upadł mit jako firmy niezawodnej, szczególnie poprzez ostatnie działania iPhone'ów na najnowszym iOS, który przyprawiał o straszny ból głowy. 

Edytowane przez Bloo411
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem odmiennego zdania. Google TV 12 lepiej działa od Tizen 2019 z którego przestałem korzystać, bo się tylko denerwowałem. System zdecydowanie szybszy i aplikacje szybciej działają. Jedyna wada to przymusowe ręczne przestawianie Hz, ale jest od tego jakaś aplikacja, więc pewnie zainstaluję 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymusowe, ręczne przestawianie Hz  🤦‍♂️  Ciekawe ile jeszcze wersji Google TV powstanie , żeby funkcjonalność dorównała Tizenowi z ... 2019 r 😉?

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem odmiennego zdania. Google TV 12 lepiej działa od Tizen 2019 z którego przestałem korzystać, bo się tylko denerwowałem. System zdecydowanie szybszy i aplikacje szybciej działają. Jedyna wada to przymusowe ręczne przestawianie Hz, ale jest od tego jakaś aplikacja, więc pewnie zainstaluję 
Widocznie masz jakiś felerny egzemplarz TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...