Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ci z rządu już nie wymieniają nazwy stacji a nawet nazywają ją zagraniczną. Nauczyli się, że taka bezpośrednia krytyka działa tylko przeciwko nim. I do tego przecież nie będą krytykować Amerykanów wprost, żeby się nie narazić.

Co za cyrk! Absolutny cyrk!

Edytowane przez rotalplus
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennikarze oko.press wykonali pisemny skrót reportażu.

Jak widać z tych krótkich cytatów dalekie od prawdy jest stwierdzenie że reportaż oparto na UBeckich papierach.

https://oko.press/morawiecki-jan-pawel-ii-pedofilia-w-kosciele

Cytat

Dziennikarze:

  • dotarli, co niezwykłe po ponad 50 latach, do ofiar księży podległych Wojtyle i świadków tamtych zdarzeń. Nawet pół wieku później ofiary, osoby w podeszłym już wieku, z trudem powstrzymywały łzy i przekleństwa pod adresem swoich oprawców;
  • odnaleźli np. listy Karola Wojtyły do biskupa Wiednia oraz inne dokumenty kościelne;
  • rzeczywiście omawiali (z wyraźnym zaznaczeniem) materiały SB, m.in. ze śledztw księży skazanych na więzienie za przestępstwa seksualne wobec nieletnich. Nie były to jednak tylko zeznania jednego ubeka, ale wiele zeznań. Informacje z każdego z nich dziennikarze weryfikowali w innych, wspomnianych wyżej, źródłach.

 

Cytat

Te informacje potwierdził w materiale TVN24 blisko stuletni były pracownik kurii.

Cytat

Gutowskiemu udało się dotrzeć do człowieka, który w 1973 roku złożył w kurii krakowskiej – w obecności Wojtyły i kanclerza kurii – doniesienie na księdza. "Znów to samo zrobił, co na wszystkich innych parafiach” – tymi słowami miał zareagować kanclerz.

Cytat

Dziennikarze dotarli też do zgłoszenia matki ofiary, która pisała do kurii jeszcze przed pojawieniem się (...). Co więcej, zarówno (...), jak i w innej parafii (...) znaleźli ofiary duchownego.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oparty na przypuszczeniach dodajmy :)

Już sam tytuł tego artykułu wiele mówi o jego autorze i pluralistycznym podejściu do tematu.

 

Cytat

Pomija to, że hierarchowie kościelni zdawali sobie sprawę z tego, że komuniści urządzali polowanie na nich i że ktokolwiek się do nich zbliżył, poniósł karę.

To akurat było omawiane w dyskusji, także z duchownymi po reportażu i podkreślano jak trudny to był czas i przed jakimi wyborami trzeba było stanąć.

Ale żeby to wiedzieć trzeba obejrzeć.

Felieton Tomasza Terlikowskiego w tej sprawie

https://wiadomosci.onet.pl/religia/terlikowski-nikt-nie-dokonal-drugiego-zamachu-na-jana-pawla-ii/h7y3p7q

Cytat

Jeśli coś we mnie zostało, jeśli coś powinno zostać w nas, z kolejnego odcinka "Bielma" Marcina Gutowskiego i z "Maxima culpa" Ekke Overbeeka, to rozmowy z ofiarami. Ich twarze były zablurowane, głosy zmienione, oni wciąż jeszcze bali się sąsiadów, znajomych, straszliwego osądu bliskich. Ale mimo to, zza tych plam na ekranie, przez zmieniony technicznie głos przebijały prawdziwe twarze skrzywdzonych ludzi. Nikt przedtem z nimi nie rozmawiał, oni sami często nie mieli nawet języka, by opowiedzieć o swojej krzywdzie.

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając trochę do @monter1981 i @dvbtowiec (szanuję was za waszą wiedzę i doświadczenie, którym się dzielicie nie tylko a tym forum) napiszę jeszcze kilka zdań.

 

Co do telewizji informacyjnych jaką jest m.in. TVN 24.
Przykład rozdmuchania szczególnie przez TVP Info sprawy tzw. 15 minutowych miast i jedzenia robaków ;)
Gdyby nie Warszawa gdzie prezydentem jest Trzaskowski to nie powiedzieli by o tym ani słowa! TVP i TVN po jednych pieniądzach są! Przekażą tylko to co jest dla nich wygodne. Albo zgodne z tzw. Polską racją stanu ;)

 

Edytowane przez Kirk
Wycięty offtopic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przypadki przenoszenia z parafii na parafię były i są na to twarde dowody. Czy konkretny biskup o tym wiedział i co z tym robił nikt tego z nas nie wie.

Jeśli strona kościelna nie ma nic do ukrycia proszę niech otworzy archiwa i niech historycy niezależnie się tym zajmą. Czy zgodzicie się z tą tezą?

Nie wiedzieć czemu są szczelnie zamknięte.

 

I to powinna być jedyna reakcja różnych środowisk na ten reportaż, wniosek o otwarcie archiwów.
Wszelkie inne komentarze są nie na miejscu.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrócę uwagę na coś bardzo istotnego. Mieliśmy już bardzo głośny przypadek fałszywego oskarżenia https://wiadomosci.onet.pl/kraj/sad-marek-lisinski-b-szef-fundacji-nie-lekajcie-sie-nie-jest-wiarygodny/mbelgtj

Więc należy mieć ograniczone zaufanie do rzekomych ofiar, które wysuwają swoje oskarżenia anonimowo po tylu latach.  W ich przypadku nie da się zweryfikować prawdziwości oskarżenia. Po drugie oskarżony nie ma możliwości obrony, bo nie żyje.  Wpłynęły skargi na materiał TVN 24

Moim zdaniem już samo to, że autorytetem jest ksiądz znany ze skandali obyczajowych przeczy tym najwyższym standardom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem  skargę do KRRiT na reportaż który był na kanale  tvn 24. Najlepiej aby odebrano koncesje na nadawanie dla tej stacji. Niech nadaje sobie program z  lotniska w Holandii.

 

Reportaż  niszczy autorytet Papieża. Tvn 24 niszczy  w Polsce tradycję narodową i wiarę katolicką. Reportaż obraża moje uczucia religijne.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie reportaż TVN niszczy autorytet papieża.

16 minut temu, user1 napisał(a):

Wysłałem  skargę do KRRiT na reportaż który był na kanale  tvn 24. Najlepiej aby odebrano koncesje na nadawanie dla tej stacji. Niech nadaje sobie program z  lotniska w Holandii.

 

Reportaż  niszczy autorytet Papieża. Tvn 24 niszczy  w Polsce tradycję narodową i wiarę katolicką. Reportaż obraża moje uczucia religijne.

A mógłbyś podzielić się z nami treścią tej skargi? Ciekaw jestem argumentów, które tam podałeś.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jax napisał(a):

Oczywiście, że niszczy autorytet Papieża.

To najwybitniejszy Polak w naszej historii.

Akurat o papieżu JPII w tym reportażu nie ma ani słowa :) Warto obejrzeć.

Jeszcze raz, jeśli to co zostało wyemitowane nie jest zgodne z prawdą, niech KK otworzy archiwa i pokaże że w tym wzgl. jest czysty.

Nie jest rolą polityków ani tym bardziej osób które tematu nie znają się w temacie wypowiadać. To jest zadanie dla historyków.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj boli prawda, boli. Na szczęście mit o tym, że Papież Polak jest najwybitniejszym Polakiem w historii powoli przemija. Mam nadzieje, ze za pare lat wszystkie afery wokół osoby papieża zostaną upublicznione i JP2 przestanie być postrzegany jako przykład nieskazitelności i świętości, każdy nowy reportaz czy informacja przestanie być atakiem na Kościół i „najwiekszego Polaka w historii”

  • Popieram 4
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wręcz niebywałe. Chlop miał pod sobą innych chłopów którzy gwałcili dzieci i są na to dowody, zeznania świadków ale będą pisać że najwybitniejszy Polak. Przecież ręce opadają. Co trzeba mieć w głowie by tak pisać? Takimi wartościami kieruje się katolik? Pozwala na krzywdzenie innej osoby? Pozwala na tuszowanie zbrodni? To już wiem dlaczego nie chcę mieć nic wspólnego z tą instytucją i coraz bardziej to człowieka umacnia w tym by się do niej nie zbliżać.

Edytowane przez Ipo
  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem przed chwilą bardzo wyważona i spokojną dyskusję na ten temat z ks. prof. Andrzejem Kobylińskim

https://youtu.be/C-lgS3UZ5vc?t=601

Cytuję

Cytat

Twierdzenie że ktoś czegoś nie wiedział, to są jakieś kompletne nonsensy.
Ja wielokrotnie mówiłem że krzywdzą JPII najbardziej Ci, którzy twierdzą że JPII o czymś np. takim jak pedofilia nie wiedział.
Twierdzenie że Papież nie wiedział jest obrażaniem jego inteligencji.

 

Myślę że to dobra puenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze mogli to powiedzieć w każdej innej stacji czy portalu internetowym. Nie ma to najmniejszego znaczenia, ze ten reportaż został wyemitowany w TVN24.

Edytowane przez Sentence
Usunięto fragment postu, niezwiązany z tematem wątku. Off-topic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli skargę napisałeś w taki sam sposób jak piszesz posty na tym forum to raczej nie życzę powodzenia z jego rozpatrzeniem :)

Ale to tyle w kwestii offtopu - Oburzające jest dla mnie jak zaślepiony mamy kraj. Przykładów tuszowania pedofilii w kościele jest masa, oskarżeń jeszcze więcej, a tu nadal ogromna grupa stoi za nimi twardo. Nie potrafię tego pojąć, a każdy taki materiał jak ten Gutowskiego z TVN24 tylko udowadnia jak zepsuta do szpiku kości jest to instytucja. Cieszy jednak, że młodzi ludzie przeglądają na oczy i dają nadzieję na wyjście z tego aktualnego kościelnego ucisku, który zapewnił nam konkordat.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...