Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie w ostatnich latach jeżeli w ogóle doszło do wywiadu prezydenta lub premiera w TVN24 to zawsze było to u Bogdana Rymanowskiego i bodajże tylko w "Kawie na ławę", pomimo że sama formuła programu jest przecież zupełnie inna. Nigdy nie widziałem ich w "Faktach po faktach" czy "Kropce nad i".

Po odejściu Rymanowskiego z TVN myślałem, że prezydent już wcale się w TVN nie pojawi. Pamiętam jak zapowiadano wywiad z prezydentem w ramach "Tak jest" w 2019 roku to początkowo byłem zaskoczony, że będzie rozmawiać z Morozowskim, który raczej swoich poglądów nie ukrywa. :)

A tu niespodzianka... wywiad przeprowadził Skórzyński. 

Wtedy niespodzianka - dzisiaj już chyba niekoniecznie.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kamil2505 napisał:

W sumie w ostatnich latach jeżeli w ogóle doszło do wywiadu prezydenta lub premiera w TVN24 to zawsze było to u Bogdana Rymanowskiego i bodajże tylko w "Kawie na ławę", pomimo że sama formuła programu jest przecież zupełnie inna. Nigdy nie widziałem ich w "Faktach po faktach" czy "Kropce nad i".

No i Rymanowski też znany z poglądów konserwatywnych. Przynajmniej w Warszawie wszyscy o tym doskonale wiedzą, więc warszawiacy zaskoczenia nie mieli, gdy przeszedł do Polsatu pod rządy Gawryluk, z którą doskonale się znają, a która też jest znana z przyjaźni z Kurskim.

 

Wywiady Skórzyńskiego z prezydentem były zaskoczeniem, ale teraz po wypłynięciu informacji o doradzaniu Dworczykowi (i zapewne innym) już od 2016 r., czyli praktycznie prawie od początku rządów PiS, już zaskoczeniem nie są. Co więcej: idę o zakład, że prezydent lub jego kancelaria stawiali zawsze warunek, że to Skórzyński ma przeprowadzać wywiad. Pytania też zapewne były z góry ustalone, żeby za bardzo nie drażniły władzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2021 o 10:36, dvbtowiec napisał:

stop, wyssałeś mi siły witalne do dalszej rozmowy :) Powiedziane już zostało wszystko. Masz niewłaściwy punkt widzenia, ale to Twój punkt widzenia. Obawiam się że mało kto się z nim zgodzi.

Prezydent RP nie potwierdził słów swoich współpracowników w wywiadzie dla TVN24 https://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/lex-tvn-nowelizacja-koncesja-tvn24-andrzej-duda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2021 o 18:42, WebMat napisał:

@Jantar Wywiad prezydenta z Wroną nie powinien chyba nikogo dziwić. Zarówno Wrona jak i Rymanowski należeli do Pampersów Wiesława Walendziaka.

To chyba już taka tradycja, że jak Duda lub ktoś z jego otoczenia jest w USA to Wrona bez problemu ma okazję na jakieś dłuższe rozmowy. W kontekście dostępu dziennikarzy TVN-u (czy to krajowych, czy zagranicznych) do pisowskiego prezydenta.

 

W dniu 24.09.2021 o 18:42, WebMat napisał:

W stronniczości bardziej zaznaczył się Wrona.

W którym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2021 o 15:37, Jantar napisał:

Dodajmy, że dziś w miejsce programu Skórzyńskiego TVN24 wyemituje wywiad z prezydentem Dudą. Jest to pierwszy wywiad dla tej stacji po 6 latach prezydentury, już w drugiej kadencji, i jeszcze w kontekście całej awantury o koncesję dla stacji, przy zakazie wstępu dziennikarzy TVN24 do pałacu prezydenckiego i ignorowaniu pytań dziennikarzy TVN24 na konferencjach prasowych. Cóż, prezydent wszystkich Polaków sam powiedział w wywiadzie dla TVP Historia, że jest "prezydentem tylko tych Polaków, którzy na niego głosowali" i cały czas od początku swojej pierwszej kadencji skrupulatnie to pokazuje. Ciekawe więc, czemu dziś zawdzięczamy ten wyjątkowy zaszczyt udzielenia wywiadu znienawidzonej stacji?

25 czerwca 2020 też miał wywiad z Wroną w USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był wywiad Andrzeja Dudy ze Skjórzyńskim, nie wiem kiedy, ale był . Pan @Jantarsieje fake newsa .  Ok znalazłem https://tvn24.pl/polska/prezydent-andrzej-duda-w-sprawdzam-w-tvn24-relacja-4993620 ze

stycznia 2021 r

Wywiad z Maja 2019 r. dla TVN24 https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wypowiedzi-prezydenta-rp/wywiady/art,195,wywiad-prezydent-program-tak-jest-tvn24.html

Wywiad z programu "Kawa na ławę " 2016 r . -

 

Wywiad Marcina Wrony z 2020 r także pamiętam. Faktycznie przez 6 lat nie było żadnych wywiadów Prezydenta RP dla TVN24.. Wystarczyło wpisać w wyszukiwarkę google. I tak mi nie wszystko znalazło,  podejrzewam, że jeszcze po 2016 r. Prezydent RP był w "Kawa na Ławę " . Tak mi świta. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tych grafik rozumiem że program poprowadzi lub będzie współprowadził Michał Sznajder i rozmowa będzie dotyczyć wyborów w Niemczech. Też nie widzę w tym nic niezwykłego :)

Ale jak rozumiem @Poland miał bujną fantazję i połączył to w tej sposób że na pytanie "Kto zastąpi Merkel", stacja sama podaje odpowiedź kolejną grafiką że będzie to Michał Sznajder z TVN24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, dvbtowiec napisał:

Ja z tych grafik rozumiem że program poprowadzi lub będzie współprowadził Michał Sznajder i rozmowa będzie dotyczyć wyborów w Niemczech. Też nie widzę w tym nic niezwykłego :)

Ale jak rozumiem @Poland miał bujną fantazję i połączył to w tej sposób że na pytanie "Kto zastąpi Merkel", stacja sama podaje odpowiedź kolejną grafiką że będzie to Michał Sznajder z TVN24.

Właściwie to ja połączyłem tylko sam wspomniany redaktor: https://www.instagram.com/p/CUUSy6Cjq01/?utm_medium=copy_link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wislok napisał:

Tvn24 pokazala wywiad z Łukaszenką wpisujac się w promowanie jego propagandy.

W tym wątku masz jakieś dziwne komentarze. Ja ten wywiad widzę tak że pokazano mi sposób myślenia tego człowieka i jego rozumienia świata.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu moim zdaniem wiele zależy od tego, jak to zostało pokazane, czy to było specjalnie powycinane, żeby to wyszło na promowanie, czy jednak pokazano to jako informację: był wywiad z Łukaszenką przeprowadzony przez czołową światową stację informacyjną, my to pokazujemy bo mamy z nimi umowę na materiały. O wywiadzie pisały też inne polskie media, wiem że nawet Polska Agencja Prasowa zrobiła z tego artykuł. Więc samo poinformowanie nie jest wpisywaniem się w propagandę Łukaszenki. Byłoby nim, gdyby zaczęto na podstawie tego kreować wizję typu "no, CNN robi z dyktatorem wywiad, no to wcale taki zły nie jest". Owszem, tu były kontrowersje z tego powodu, że dziennikarz CNN się zwracał do niego per "panie prezydencie", choć USA o ile dobrze pamiętam nie uznają jego zwycięstwa z sierpnia 2020. Ale z drugiej strony... to nie pierwszy raz, gdy CNN przeprowadza wywiad z postaciami kontrowersyjnymi. Często się zdarzało tak, że z tą stacją rozmawiali ci przywódcy, którzy otwarcie wykazywali antyamerykańskość.

 

Poza tym tu jeszcze taką ciekawostkę znalazłem: https://belsat.eu/pl/news/02-10-2021-cnn-nie-spelnila-zadan-lukaszenki-wywiad-z-nim-zostal-opublikowany-w-skrocie/

 

To, co bym zrobił przy takim wywiadzie, gdybym miał decydować o jego emisji, to "factchecking". Najpierw by można było ten materiał z CNN puścić, a potem zweryfikować to, co Łukaszenka powiedział i wskazać, że dane wypowiedzi są nieprawdziwe, sprzeczne z faktami. Tak bym widział naprawdę rzetelne dziennikarstwo, bo też nie powinno być tak, że się tylko robi taki "stojak do mikrofonu". Dziennikarz powinien weryfikować to, czego się dowiaduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wislok napisał:

Tvn24 pokazala wywiad z Łukaszenką wpisujac się w promowanie jego propagandy. Mimo wszystko szok.. 

Szokiem jest to jakie pleciesz bzdury. Wywiad był już wczoraj w Faktach po czym pokazano jak wyglądają jego rządy na Białorusi i powiedziano, że niby tak strasznie martwi się o tych ludzi na granicy, a obywateli swojego kraju traktuje jak śmieci.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...